Oficerki

Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
11 marca 2010 14:10
edit: podbicie już ok
ale....

czy zwężaliście cholewę w oficerkach? Da się to zrobić? W którym miejscu u was szewc zwężał?
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
11 marca 2010 17:46
Ja usilowalam zwezic, a raczej usilowalam znalezc kogos kto sie tego podejmie.skonczylo sie na tym, ze oficerki naleza teraz do mojej kolezanki, a ja zamowilam hippicy 🙂
milusia, a do którego cholewkarza w wawie pojechały i od niego wróciły?...
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
12 marca 2010 08:20
Anaa-do tego polecanego przez Szerek, ale nie pamietam na jakiej ulicy 🙄
Ale u mnie w miescie tez sie nazwiedzaly troche i kazdy odeslal mnie z kwitkiem.Na szczescie sa dobre na ewciee_ wiec nie musialam sie bujac ze sprzedawaniem 🙂
Nie ma to jak miec lydke szerokosci 33cm 😵...moge pomarzyc o kupieniu butow w rozmiarze z tabeli
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
12 marca 2010 08:55
Ja też mam łydkę 33 i nieźle się zdziwiłam, bo w tabelach rozmiarówkowych dla rozmiaru 40
najwęższa łydka ma 35-36 :/
A co Ja mam powiedzieć..mam 31cm. Dlatego podałam się i zamówiłam na miare HIPPICI.  😵
ash   Sukces jest koloru blond....
12 marca 2010 09:25
A co Ja mam powiedzieć..mam 31cm.


ja mam taką samą:/ a przy rozmiarze buta 40 to już w ogóle tylko pomarzyć można,żeby znaleźć gotowe oficerki!
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 marca 2010 10:02
niestety mój szewc nie podjął wyzwania zwężenia oficerek , muszę je oddać do sklepu  🙁  w poniedziałek odsyłam , chyba że jest ktoś zainteresowany oficerkami o takimi http://www.jezdzieckieakcesoria.pl/product_info.php?products_id=1181&osCsid=21d84ccda6ab44eb42a581a0a428af87
wymiary:rozmiar 40 wys.47 ob.łydki 42 mogę odsprzedać  w dobrej cenie.
moje oficery szły do mnie przez 3 miesiące, potem okazało się, że nie pasują i czekam na następne  :emot4:
"ja mam taką samą:/ a przy rozmiarze buta 40 to już w ogóle tylko pomarzyć można,żeby znaleźć gotowe oficerki!"

ash Przy rozmiarze 36 nie jest łatwiej  😵
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
12 marca 2010 15:30
atenta-a jakie oficerki?Bo ja na swoje hippici sama zdejmowalam wymiary i mam nadzieje ze zrobilam to dobrze 🙇
cieciorka   kocioł bałkański
12 marca 2010 19:47
mulisia- to jeszcze nie masz tych oficerek? myslałam, że już testujesz/
ja mam rozmiar 39, obwór 35 w najszerszym miejscu, a i tak mam bułę w mięśniu.
atenta-a jakie oficerki?Bo ja na swoje hippici sama zdejmowalam wymiary i mam nadzieje ze zrobilam to dobrze 🙇


petrie olympic... wysłali za wysokie i za małe -.-
Ja waśnie kupuje olimpiki w szczecińskim hubertusie i strasznie sie cykam, ze mi pani źle nogę pomierzy, bo nie mam do niej totalnie zaufania w tej kwestii, a nie mam tez możliwości zeby pojechać gdzieś dalej. To moje pierwsze oficerki, wiec nawet nie wiem na co dokładnie zwracać uwagę przy mierzeniu i potem przy odbiorze. Jeśli pójdę na przymiarkę w grubej skarpetce to o ile powinny być szersze od mojej nogi? Nie chce, zeby latem zaczęły mi spadać. Poza tym o ile powinny być wyższe, jeśli zależy mi, zeby po siadnieciu nadal pozostały wysokie? Jestem gotowa cierpieć na początek.
milusia   czas na POZYTYWNE zmiany!!!
13 marca 2010 16:43
cieciorka-nie mam bo swoje zamowilam dopiero ze 2tygodnie temu,  a wczesniej usilowalam zwezic ko'nigsy 🙄
Wstaw fotki swoich 😉
Aga_Leming ja swoje kupiłam 2 cm wyższe, żeby jak siądą nie były za krótkie. efekt był taki, że nie mogłam zgiąć nogi -.-
I myslisz, ze jak w nich troche pochodzisz np. po domu to nie siada wystarczajaco mocno, zeby dalo rade w nich jezdzic?
nie byłam w stanie podnieść nogi. nie sądzę, że dałoby się to rozchodzić. Nawet facet, u którego zamawiałąm powiedział, że sa za wysokie -.-
cieciorka   kocioł bałkański
14 marca 2010 14:11
milusia, ja mam sztylpy, ale ciekawości zmierzyłam sobie lydkę po prostu 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 marca 2010 19:14
ententa to myślisz, że 1 cm byłby ok? A jak z łydką? Wzięłaś ciut szersze? O ile?
ententa to myślisz, że 1 cm byłby ok? A jak z łydką? Wzięłaś ciut szersze? O ile?

zmieniłam teraz na cm niższe i zobaczymy... mam nadzieje 😉
nie brałam szerszych, wszystko dopasowane.. podobno ma się rozbić po jakimś czasie... 🙄
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
14 marca 2010 19:31
a ściągałaś wymiary na nodze z bryczesami? Wcisnęłaś się bez problemu?
z bryczesami, skarpetkami... wcisnąć- wcisnęłam ale nie mogłam zgiąć nogi w kolanie... 🤔wirek:
"Aga_Leming ja swoje kupiłam 2 cm wyższe, żeby jak siądą nie były za krótkie. efekt był taki, że nie mogłam zgiąć nogi -.-"

Przed tym mnie ostrzegała miła Pani ze sklepu Stajnia, dlatego wziełam sobie tylko o 1cm wyzsze. Juz nie moge sie doczekać  💃
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
14 marca 2010 21:09
nie byłam w stanie podnieść nogi. nie sądzę, że dałoby się to rozchodzić. Nawet facet, u którego zamawiałąm powiedział, że sa za wysokie -.-


ja też brałam 2 cm wyższe, nie mogłam zgiąć, cierpiałam strasznie, ale się rozjeździły.. a Ola z Pasi-konika cierpliwie mi powtarzała, wytrzymaj tak musi być 😉
Mam pytanie do osób, które posiadają oficerki usztywniane z zewnątrz- ile centymetrów trzeba doliczyć przy braniu miary i czy w ogóle siadają takie oficerki. A jak ktoś kto ma petrie dressage się wypowie to już w ogóle będę mega wdzięczna :kwiatek:
caroline   siwek złotogrzywek :)
15 marca 2010 07:57
ja mam petrie anky (tez usztywniane, ale z zamkiem) - oczywiście, że siadają (przecież "łamią" się w kostce). ok 1-2 cm. fotki moich z pierwszego dnia i później wstawiałam już gdzieś do tego wątku, mierzone w sklepie karina w warszawie - wszystko wyszło super.
caroline  ja też chcę z zamkiem te dressage, tak myślałam, że max 2 cm siądą, moje cavallo nie usztywniane siadły chyba z 4 cm. Jak oceniasz teraz te oficerki po prawie roku jeżdżenia?
Mam jeszcze pytnie, które brałaś oficerki pod uwagę, bo ja jeszcze rozmyślam nad Petrie GP, co zadecydowało, że wybrałaś właśnie Anky? Z góry dzięki za pomoc 😉
caroline   siwek złotogrzywek :)
15 marca 2010 12:12
nie mam aktualnych zdjęć. najnowsze jakie mam i na których wyraźnie widać oficerki są z połowy maja 2009 roku (wklejam ponizej). obecnie wyglądają tak samo jak przed rokiem, nic nie zmieniło intensywne użytkowanie w upały przez całe lato 🙂 ale tak jak od poczatku tego watku piszę - ja o moje oficerki bardzo dbam, nie chodze w nich (wyłącznie jezdzę - zakladam przed jazdą, zdejmuję tuż po), regularnie czyszczę i smaruję preparatami zalecanymi przez petrie.



ja jestem z nich bardzo zadowolona - jezdzi mi sie w nich bardzo wygodnie, a do tego super wyglądają.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się