Oficerki

Abeba, co to za oficerki ?
Hippika, nie wiem co to za model
kenna, Wytłumacz skrót "koń się w tył rozszerza". W głowie powstały mi jakieś dziwne wizualizacje 😁


Próbowałam narysować rysunek poglądowy w paincie, ale nic z tego  😵 Chodzi mi o to, że patrząc z góry na jeźdźca na koniu (rzut z góry), łydki jeźdźca przypadają w miejscu, gdzie żebra rozszerzają się ku tyłowi i przechodzą w brzuch, najszerszą część konia, patrząc z góry. Dlatego nawet, jeśli będziemy mieli palce idealnie na wprost, łydka będzie przylegać wewnętrzną/tylną, a nie jedynie wewnętrzną powierzchnią.

edit: No dobra, ale małym druczkiem hahahaha
kenna, to co narysowałaś dotyczy łydki zdeka zwisającej 🙂 (wiem, nieproste takie rysowanie). Łydka powinna stabilnie i miękko leżeć na boku konia (korzystając z owej końskiej beczkowatości i "rozszerzenia) a płaszczyzna przylegania do boku jest bardzo! potrzebna. Każdy centymetr kwadratowy. Nie rotuje się ud ot tak sobie, dla gimnastyki - robi się to w konkretnym celu.

Ćwierć wieku temu usłyszałam (i nikt mnie nie przekona, że nieaktualne), że jeźdźca poznaje się po tym, jak ma wytarte oficerki. Jeździec wyśmienity ma wytartą raczej przednią połowę cholewki, miernota - sztywnik.
Ok, zgadzam się, że to tak jak z długością tybinki w siodle ujeżdżeniowym. Walczmy o jak najkrótszą z możliwych, po co sobie utrudniać i wciskać dodatkowe warstwy między łydkę i konia. Podobnie z butami. Jeśli przy jakimś ustawieniu łydki (zadziałaniu) ten zamek jednak znajdzie się na linii kontaktu, to chyba nie warto... Ale myślę, że takie niuanse ważą się na poziomie Quanty, moim raczej nie, mnie to koń ledwo na sobie zauważa, a gdzie tam będzie jakiś zamek czuł  😁 😉

edit: literówka
Abeba Wyglądają jakby miały uczulenie na konia  😁
trochę się przejmuję bo w sumie z tym nic się nie da zrobić i całe buty muszą mi wymienić. mam nadzieję, że nie będzie problemu z reklamacją.
Czy ktoś wie może (bo np. miał w ręku) czym się różnią oficerki Mountain Horse model Richmond od modelu High Caliber?
croopie Hippika London 🙂
Witam,

Mam pewien problem, zakupiłam właśnie oficerki "General" HKM w wersji wysokiej. Na stopie układają się w porządku, na łydce są dość opięte, ale czytając wcześniejsze posty liczę, że się trochę rozciągną, ale większy problem jest z tym, że mam wrażenie, że są za wysokie, ledwie mogę zgiąć w nich nogę w kolenie do kąta prostego, a o głębszym ugięciu nie ma co marzyć, bo wcinają się pod kolanem. Jeżdżę konno rekreacyjnie i nie wiem, czy tak wysokie oficerki nadadzą się do jazdy. Dlatego proszę o opinię, bo rozważam, czy je sprzedać/obniżyć u szewca/ zostawić w spokoju bo tak powinno być 🙂
Siądą z czasem  😉
Każda tutaj przeżywa katusze z za wysokimi nowymi oficerkami na własne życzenie  😁
Dla piękna trzeba cierpieć  😉
tia88- one są ze skóry syntetycznej? Ja bym nic nie robiła .Daj im czas .A póki co to nie musisz zamka do końca dopinać .Jak obcierają pod kolanem ,to profilaktycznie sobie przyklej plasterki w tych miejscach i będzie dobrze 😀.
efka   CEL - zadanie, które wyznaczamy naszym marzeniom
31 marca 2011 14:48
tia88, polecam zakupienie podpiętka do buta podnoszącego nogę trochę. Pomaga na tym etapie 😉
tia88- one są ze skóry syntetycznej? Ja bym nic nie robiła .Daj im czas .A póki co to nie musisz zamka do końca dopinać .Jak obcierają pod kolanem ,to profilaktycznie sobie przyklej plasterki w tych miejscach i będzie dobrze 😀.


Jeśli nie będę dopinać zamka to jeszcze dłużej będą się układać.

Siądą z czasem  😉


W sensie obniżą się same?



W jaki sposób konserwować skórę syntetyczną?
"W jaki sposób konserwować skórę syntetyczną?"

Właśnie na tym polega skóra syntetyczna że nie trzeba konserwować  😉
A jakie są szanse, że skóra syntetyczna siądzie te 2 cm? Bo nie zależy mi aż tak bardzo na tym by pięknie wyglądać, względem tego ile zmuszona będę wycierpieć przy za wysokich oficerkach. Z drugiej zaś strony drugiej okazji (nowych oficerek za 150zł) mogę już nie utrafić, dlatego mam poważny dylemat co z nimi robić dalej  🙄
Ja mam Generali ,tez kupione na wyprzedaży ,ciut przydługie i za duże i sobie chwalę  😀.Super mi się sprawdzają zimą,na grubszą skarpetę. Już druga zimę w nich śmigam.Na początku piły pod kolanem ,wtedy nie dopinałam . Moim zdaniem wcale tego nie widać, bo akurat pod tym paskiem nie były zapięte.Podpiętek też sporo pomaga. Mi moje w zasadzie nie siadły jak klasyczne oficerki tylko się jakoś tak po całości wyrobiły  że już ich pod kolanem nie czuć i nie obcierają.
A konserwuje szmatką i wodą  😀.
Skóra syntetyczna może nie siąść tak jak oficerki ze skóry nat
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 kwietnia 2011 18:04
HELP! 🙇
moje oficerki zawsze były na styk, nigdy nie mogłam założyć pod nie podkolanówek, ale teraz w oóle nie mogę ich dopiąć 🤔 muszę je trochę rozciągnąć, i to szybko! wolę, żeby były luźniejsze, niż żeby odcięły mi dopływ krwi do nóg.
Jaki spray do rozciągania polecacie?
Wyszukiwarka znalazła mi post Ktosi, ale nie pisze tam dokładnie o żadnej marce, oraz Lets-go, ale ona dawała link do niemieckiej firmy, która chyba nie jest u nas dostępna.
Fajnie, gdybyście mieli już coś przetestowanego :kwiatek:
ty chyba jestes z okolic wawy? polecam szewca na ulicy chmielnej [blizej nowego swiatu], mnie co prawda rozszerzal zwykle kozaki, ale z dokladnoscia co do milimetra. polecam.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
05 kwietnia 2011 22:05
ekwan - jeśli to do mnie, to pod nickiem zazwyczaj jest podpis 'skąd:', a z tego co mi wiadomo, Kraków jest trochę km od Wawy 😉

To może ktoś stosował któryś z tych preparatów?

preparat Coccine

pianka Kaps

pianka GT
Quanta, który szewc robił Ci zamki w oficerkach? Zamki miał u siebie czy mu dowoziłaś? Bardzo ładnie mu to wyszło. 🙂
Pomóżcie  🙇
Chce kupić sztylpy Sergio Grasso...moj obwód łydki to 33cm i teraz pytanie: mam brać sztylpy o szerokości 33cm czy rozmiar szersze??  🙇
Ja mam oficerki tattini (pointery chyba - te sznurowane) ponad dwa lata. Wymieniałam narazie zamek w jednym bucie.

Co myślicie o veredusach guarnieri? I jakie skokowe polecacie ?  😉
ash   Sukces jest koloru blond....
08 kwietnia 2011 14:50
IMO veredusy są zbyt kosmiczne. Mierzyłam, nie podobają mi się!
Też tak myślę że są kosmiczne. Jednak fajne w nich jest to, że jest takie coś na ostrogi no i że możesz sobie w każdym momencie ścisnąć albo rozszerzyć but na łydce...
Jakie oficerki Petrie i Konigs są najlepsze do skoków?
winels też mam te tattiniacze 🙂  już ponad 2 lata i ostatnio oba zamki musiałam wymieniać 🙂
Polecam Cavallo Junior Jump 🙂  śliczne,jak się rozchodzi je to wygodne 🙂
A te Veredusy to będzie kolejny mój zakup : są śliczne  śliczne !
znajoma ma Petrie Coventry,nie wiem czy w polsce można je dostać ale naprawde piękne !
Agaleon, tak z ciekawości: ile masz par oficerek?  😀
Pomóżcie  🙇
Chce kupić sztylpy Sergio Grasso...moj obwód łydki to 33cm i teraz pytanie: mam brać sztylpy o szerokości 33cm czy rozmiar szersze??  🙇

Akazi nie bierz szerszych, bo one trochę ci się rozejdą, a poza tym tam jest guma między suwakami, więc moim zdaniem jak weźmiesz 33 to będzie ok. Ja brałam zawsze na ścisk.
Agaleon - te junior jump mają suwak z porzdu czy z tyłu? Bo w opisie jest ze z tyłu a na zdjęciu jest zamek z przodu 😉

Miał ktoś może Petrie Dublin? Mi się marzą te z brązowym mankietem  😜
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się