wypieki i słodkości domowej roboty

Pogadam z mamą, zobaczę co jeszcze jest do zrobienia w domu i wtedy zdecyduję co upiec.
Znając mnie to zrobię coś sprawdzonego... nie lubię porażek 🤣
znacie moze jakiś przepis, najlepiej na ciasteczka, abym mogła wykorzystać białka (4 szt.)?
To moje tegoroczne pierniczki:

[img]https://lh3.googleusercontent.com/Er_H509uM8F5lnuiSFCguexs6iSZWuHSaJHowur-ocE=w512-h340-no[/img]



..i coś w niezbyt piernikowym temacie  😁

arabek, jeśli chodzi o białka to ja jestem fanką pavlovy (np z kotlet tv), ogólnie bardzo lubię bezy 😉
Zelmutek, podziwiam taką precyzję zdobienia. Jak to było robione? Ja do swoich miałam tylko zwykłą niedużą strzykawkę, nie bardzo wiem co kupić do takich precyzyjniejszych robótek. Mam rękaw ale on ma duże otwory.
Chess, jak dla mnie najlepszy jest właśnie rękaw cukierniczy z końcówkami takimi jak do szprycy, tylko z malutkim otworkiem 🙂
W takim razie muszę poszukać takiego z małym otworkiem. Jak na razie widziałam same duże, do kremów.
opolanka   psychologiem przez przeszkody
21 grudnia 2013 20:34
Zelmutek, jestem pod wielkim wrażeniem 🙂
opolanka :kwiatek:

Jeszcze tylko jedna fotka, obiecuję 😉 Pozostając w świątecznym klimacie, moherek z reniferkiem  😁

JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
21 grudnia 2013 20:51
Zelmutek przepiękne!  Nigdy nie widziałam piękniej ozdobionych ciastek.
JARA, dziękuję  😡  :kwiatek:
Zelmutek - przepiękne!! aż żal jeść 🙂
Sernik został pochwalony, goście zabrali też po kawałku ze sobą. Na mnie wrażenia nie zrobił, choć rosa miała swój urok 🙂
Kolejnym razem zrobie moj sernik z przepisu babci. Z czarnym spodem tartym na tarce. Wychodzi zawsze i jest to najlepszy sernik na świecie 😀 Nie wychodzi ani zakalec ani nigdy się nie przypalił, w sumie Twaróg mógł się przypalić bo cukier. Babciny sernik ma na gorze cienką warstwe tarkowanego ciasta, więc ser zawsze nie może się spalić.
Zelmutek - przepiękne! koronkowa robota  🙂
Po przeczytaniu o serniku idealnym na moich wypiekach stwierdziłam, że sernik świąteczny muszę upiec już dziś  😎
Zelmutek,  nigdy nie widziałam wspanialszych! aż chce się eksperymentować z własnymi! choć przy Twoich wyglądają jak dzieła  4 latki 😉

nie powychodziły mi dziurki do zawieszenia w pierniczkach 🙁 tak dbałam, żeby były na wylot a i tak zarosły z lewej strony 🙁 da sie jakoś je odratować ?
Wydłubać wykałaczką albo jakimś cienkim metalowym szpikulcem? Jak zrobisz to delikatnie to pierniczki nie powinny popękać.
Ja prawie na pewno będę robić moje ulubione ciasto czekoladowe, mama sernik... 🙂
Cierp1enie, carmina, Isabelle, dziękuję dziewczyny, nie sądziłam, że aż tak się spodobają  :kwiatek:

Dziurki w ciastkach najlepiej wycinać, nie rozpychać tak jak robimy wykałaczką. Ciasto w trakcie pieczenia trochę się rozleje, urośnie i z dziurki nic nie zostanie 🙂 Ostatnio zalane dziurki "wierciłam" nożyczkami,  😁 Czystymi oczywiście 😉 Takimi cienkimi, jednym ostrzem, chwilę to trwa ale u mnie sprawdziło się idealnie 😉
mogłam wyciąć rurkami do napojów, jakbym miała oczywiście 😂
rurki to dobry sposób, gdybym ich nie miała to chyba bym nic innego nie wymyśliła 🙂
MUSZĄ wyjść mi te dziurki, bo inaczej choinka będzie naga :wymiewa: w ramach oszczędzania przyskąpiliśmy na bombki 😂
Marzy mi się choinka z samymi piernikami, ale to w przyszłym roku może 🙂 Isabelle, trochę to potrwa ale uda Ci się zrobić dziurki 🙂
Dziurki w pierniczkach najlepiej się robi skuwką od długopisu 🙂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 grudnia 2013 05:26
Ja wczoraj piekłam ciastka na choinkę i dziurki wycinałam rurka. Nie  ozdobiłam ich jeszcze, bo spaliłam polewe 😂
trzynastka   In love with the ordinary
23 grudnia 2013 07:42
Ja z braku słomki też wycinałam dziurki tyłem od długopisu 🙂
Witrażyki na choince prezentują się świetnie, światełka fajnie je podświetlają 🙂

nine, ale fajny klimat 🙂

Moje pierniczki już udekorowane, piernik upieczony. Dzisiaj makowiec, a jutro zabieramy się za sernik 😉
Tu tylko malutka część świątecznej kolekcji:
wczoraj 9 makowcy plus 2 strucle z wiśniami, nie takie ładne, ale jakie pyszne
Może nie świąteczne , ale z  okazji urodzin taty :
Karino - świetny! Muszę zrobić podobny na urodziny dzieciaków 🙂

U mnie upieczony piernik, niedługo zaczynam rogaliki - mam 120sztuk.
Zelmutek
Jakie śliczne !! Koronkowa robota, dosłownie 😉

A ja mam "Ciastkową" foremkę  😎 😁
armara, dziękuję 😉

Ciastek genialny! Pochwal się co pysznego w nim upiekłaś 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się