wypieki i słodkości domowej roboty

widzisz muffinka z tego wniosek ze jest tylko jedna droga do bloku idealnego!
Potrzebuję przepis na dobry sernik na ciemnym spodzie. Znalazłam jakis w necie ( niestety nie podali temp.piecznia).
Wierzę,że polecicie jakis pyszniutki.

A i czy robiłyście kutię??
Chce zrobic na świeta.
We wszystkich przepisach jest podana duuuza ilość miodu. Jak myslicie jesli tego miodu i maku dam mniej ( nie bardzo lubie) i do tego aby nie było suche doadam bitej śmietanki lub joguru to bedzie ok??
sznurka Zdecydowanie 😉 Bo jak jak zwykle najpierw napisałam "swój" przepis a potem patrzę że Ty podałaś w sumie taki sam 😉

Superowy jest prawda?

Ja robię kutię co roku. Faktycznie idzie dużo miodu, ale taki urok tego że jest mocno słodkie. I zawsze na koniec doprawiam śmietaną.
Muffinka, sznurka dziekuje Wam  🤣
Jak tylko znajde chwiel czasu to biore sie dzieki Wam za ten blok. Zobaczymy co mi wyjdzie... trzymajcie kciuki.
Oby nie wyszedl mi znowu kamien....  😉
Seksta   brumby drover !
20 grudnia 2008 19:10
Bogdan Polecam sernik krolewski dr eeee 'etkera" ;D pycha, pycha, pycha!
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
20 grudnia 2008 20:35
Ja dzis upiekłam ponad 130 pierniczkow, z czego około 80 udekorowałam  🤔wirek: 🤣 😀
Seksta znalazłam dzisiaj w  necie taki http://grumko.blox.pl/2008/12/696-Puszysty-sernik-piernikowy.html na pokruszonych ciachach i chyba ten zrobie.......ale dzieki... w sumie zawsze unikałam takich z paczki....do świat jeszcze kilka dni może coś wymyśle...
Seksta   brumby drover !
21 grudnia 2008 09:35
Mysle, ze tego krolewskiego mimo, ze z paczki to nie ma co unikac- robie go juz z mama od kilku lat i nadal go uwielbiam. 🙂
Condina   Charakter, Charisma, Klasse.
21 grudnia 2008 09:44
Wczoraj upieklam po raz pierwszy owsiane ciasteczka w wersji bozonarodzeniowej tz. z cynamonem i syropem buraczanym :-) Wsyszły .... pyszne  😅 😅 😅
Ja wczoraj 10 blach ciastek i pierników.Masakra piekłam do 24 hihi ale miałam wenę.
We wtorek zabieram się za blok. Mój tata ciągle o tym gada , zrobię mu niespodziankę 🙂
a ja na jutro zaplanowałam pieczenie pierniczków z przepisu który dawno temu Teodora podawała!
Wlasnie rosna w piekarniku moje muffinki. Rosna jednak nierowno, i wlasnie mi wpadlo do glowy, ze oleju/margaryny zapomnialam... ciekawa jestem, co z tego wyrosnie  😵
Jezu! Jadłam ostatnio najpyszniejsze ciasto w życiu! 😍
Nawet zdobyłam na nie przepis... 😁 i postanowiłam się z Wami nim podzielić:


ORZECHOWIEC

Na ciasto potrzeba:

50 dkg mąki ( najlepiej krupczatki lub mieszanej )
20 dkg cukru
20 dkg masła ( lub margaryny )
2 jajka
2 łyżki miodu ( albo więcej )
125 ml mleka ( w oryginale nie ma ale ja daję )
2 łyżeczki sody do pieczenia

W letnim mleku rozpuścić miód i sodę ( ja na koniec rozpuszczam i masło ( zwykłe lenistwo, nie chce mi się go ucierać )

Ostudzone dodać do mąki i cukru, wbić całe jajka, zmiksować.

Ciasto wylać na blachę posmarowaną masłem i posypaną bułką ( przypisek leniwca: lepszy jest papier do pieczenia )

Upiec w temp 180 st C ok. pół godziny. Wszystko zależy od grubości ciasta na blaszce i indywidualnych zachowań piekarnika.

Wyjąć, ostudzić , przekroić na dwie części przełożyć kremem budyniowym jak do karpatki lub innym dowolnym ( do kremu budyniowego można dodać bitej śmietany lub jakiegoś śmietanfixu, krem będzie lżejszy i bardziej puszysty- i będzie go WIĘCEJ

Na koniec zrobić polewę orzechową:

10 dkg cukru
12 dkg masła
2 łyżki miodu
25 dkg siekanych orzechów włoskich

Wszystko to należy rozpuścić na patelni teflonowej aż uzyska się gładką konsystencję toffi z orzechami â�� 2 łyżki śmietany kremówki na koniec dodadzą bardziej krówkowej konsystencji. Stygnące wylać na ciasto i odstawić. Naprawdę najlepsze jest na 2, 3 dzień

Smacznego 😉
💃 💃 💃


Ps. Nie wiem czy to zdolności kulinarne koleżanki, czy sam przepis, ale ciasto było cud, miód!
Jutro do roboty...;>? 🏇
Anka i co wyszło?😀
A ja właśnie się zabieram za blok czekoladowy. Ciekawe czy mi wyjdzie :P
Seksta   brumby drover !
22 grudnia 2008 15:25
hah ja dzisiaj robie blok czekoladowy  😍 😍 😍
A ja właśnie się zabieram za blok czekoladowy. Ciekawe czy mi wyjdzie :P


Napewno, tam nie ma co nie wyjść 😉
Blok czekoladowy apetycznie brzmi  😜 A teraz właśnie z mamą pieczemy śnieżny makowiec (na Wigilię), według przepisu siostry Anastazji, której książkę Mama ma w posiadaniu. Tez jesteśmy ciekawe, co wymodziłysmy, bo to nasz eksperymentalny przepis, choć wcześniej wypieki z tej książeczki wychodziły ok 🙂
Anka i co wyszło?😀



Za pierwszym razem okazalo sie, ze zapomnialam margaryny  🙄 😁 i byly takie zbite, ale jadalne (w stajni zniknely w mgnieniu oka). Wczoraj zrobilam z margaryna i z dodatkiem czekolady, maz chcial 3 z kakao i 2 z nutella. Wyszly super.  😅 😅
Anka nawet nie wiesz jak sie cieszę!
ja zaraz za moje się zabieram
z bakaliami,  aromatem pomarańczy
pierniczki wyszły boskie, wsuwam je do kawki własnie
U mnie od rana wypiekanie pierników,zostało tylko polukrować🙂
No i sernik siedzi w piekarniku, a został jeszcze do dokończenia ambasador 😎
[quote author=Carmen link=topic=236.msg126634#msg126634 date=1229952457]
A ja właśnie się zabieram za blok czekoladowy. Ciekawe czy mi wyjdzie :P


Napewno, tam nie ma co nie wyjść 😉
[/quote]
Prawda, tam nie ma co nie wyjść 🙂 Blok wyszedł pyszny.
Cieszę się 😉
makowce w piecu
poprawiam sobie nastruj tym, że nawet z jedną nogą moge coś pomóc

moje pychotnosci
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 grudnia 2008 13:24
piękne  😍
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
23 grudnia 2008 13:33
m0niSka moje ukochane ciasto! na szczęście na święta robi je babcia  😍

a ja właśnie piekę orzechowo-kokosowy tort, może nie bardzo pasuje na Boże Narodzenie, ale jest przepyszny  😅
ja muffinki mam już zrobione ( właśnie wyjełam z piekarnika )
ciasto na kruche ciasteczka mrozi się w lodówce 😀
sznurka fajne 😉
Ja nie robię muffinek tym razem. Ale za to zrobiłam już masę innych rzeczy.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
23 grudnia 2008 14:44
na świeta szykuję wyjatkowo mało: apple crumble i do tego prawdziwy custard. ale obiecałam sobie, że wyzyje sie kulinarnie jak przyjadę do Polski. nie lubię gotować w nie swojej kuchni i bez tych wszystkich akcesoriów  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się