Jakie pasze dajecie swoim koniom?

[quote author=zielona_stajnia link=topic=25.msg1635281#msg1635281 date=1357238443]
ansc - w tamtych czasach nie znałam jeszcze wysłodków - jak nie podawałam wysłodków to zamiast otrąb podawałam właśnie śrutę sojową
[/quote]

Czyli moje proporcje są w miarę OK? Szczerze nie orientuję się po prostu ile w danej dawce otrąb jest fosforu a ile w dawce wysłodków wapnia. Niestety jestem beztalenciem w liczeniu proporcji 😉
Cariotka   płomienna pasja
04 stycznia 2013 17:32
ja właśnie przetestowałam nową sieczkę Baileysa Light. A więc na pierwszy rzut oka: smaczna (bardzo chętnie zjedzona nawet przez Płomienia), bardzo ładnie pachnie miętą, w dotyku tłustawa, nie pyli się. Póki co ogromny plus. A no i muszę dodać że ładne opakowanie...ten Siwek na worku jest śliczny 💘
A czy all round competition mix Baileys'a można podawać półporcjowo razem z owsem czy nie jest to wskazane?
A no i muszę dodać że ładne opakowanie...ten Siwek na worku jest śliczny 💘
No ba, wszak opakowanie najważniejsze hihih 😉
Cariotka   płomienna pasja
04 stycznia 2013 20:03
mało ważne, ale takie płomysiowe  😎 a tak szczerze póki co dwójka będzie jechała na tej sieczce. Płomieniowi ona w zupełności wystarczy a i dla Flipera jest dobra. Siwy pojedzie dalej na Top Linie, Młody na Meadow Sweet i nie muszę już zamawiać Dengie. Niezmiernie cieszy to mój budżet.
Poszukuję sklepu/wytwórni pasz gdzie mogłabym zakupić otręby pszenne (worek 20, 25 lub 30 kg). Interesuje mnie możliwość wysyłki do stajni. Niestety nie mam w tej chwili możliwości pojechania na targ, bo jestem bezsamochodowa, więc nie zabiorę się z tym worem. 😉 Kojarzę tylko Atosa, ale cena otrąb jest nieco kosmiczna (52 zł). 🤔 Ostatnio za worek 30 kg płaciłam 20 zł, a tu sobie życzą ponad 2x tyle. 🤔wirek:
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 stycznia 2013 20:51
ashtray, w Babicach jest skład paszowy gdzie możesz otręby kupić, 30kg jakieś szalone 18zł kosztowało jakiś czas temu. Może ktoś Ci po drodze by zgarnął? Jak nie to możesz spróbować się do mnie uśmiechnąć, bo i tak często przez Zaborów jeżdżę 😉
A w którym to miejscu mniej więcej? 👀
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
04 stycznia 2013 21:08
Tuż przy Rynku. Albo trzeba wjechać w Kościuszki i jechać nią do końca i będzie po lewo, albo w Piłsudskiego (tą część, która jest ślepą uliczką), jechać do końca i będzie po prawo. Tablice o składzie makulatury i paszach dla gołębi.
Dzięki, muszę ogarnąć temat. :kwiatek:
ile trawokulek podajecie do posiłku? U mnie trawokulki zastąpią sieczkę. Będę je moczyć. Myślałam o połowie miarki, bo to będzie około 500 gr. Sieczki koń dostaje wielką garść - może być więcej jak miarka - tylko do kolacji, więc jakieś 300 - 400 gr.
Zalej i zobacz, ile spuchną 😉 Ale powinno być OK.
Mi zwiększają objętość ok 4x.
Ja robię dla dwóch koni z jednej miarki. Wychodzi ponad połowa wiadra (takiego po Hyppolitowskich suplementach  😉)
czyli pół miarki powinno być wagowo i objętościowo względnie odpowiednio w stos. do sieczki. Dzięki :kwiatek:
Cariotka   płomienna pasja
05 stycznia 2013 11:16
ja już myślę o lecie.
Myślicie że jest sens podawać sieczkę/ trawokulki/ wysłodki latem jak konie mają dostęp do trawy? Oczywiście dodatkowo mają siano i granulat/musli.
Cariotka jeżeli mają dostęp do dobrej jakości siana i dość dobrej trawy (typowo pastwiskowa dla koni) to dla koni które nie mają problemu z utrzymaniem masy podawanie wymienionych przez Ciebie produktów jest bez sensu.
Normalnym, zdrowym niepracującym koniom latem nie podaję nic (ewentualnie suplement w postaci cukierków). Koniom starym, rekonwalescentom, źrebakom czy kobyłom karmiącym owszem, ale bez wysłodków, sieczki i trawokulek (chyba, że jakiś ekstremalny przypadek). Z tym, że ja mam ponad hektar na konia dobrego i bardzo dobrego jakościowo pastwiska.
Cariotka   płomienna pasja
05 stycznia 2013 11:28
ja mam w Tym roku ok 2ha na konia dobrego pastwiska i ok 1ha ,,pola z trawą''. Chciałam przyoszczędzić 😁 i Płomienia zostawić na samym Top Linie a Flipera na jakimś najtańszym granulacie/musli.
Tak jak pisałam wcześniej - wróciłam do Epony
tym razem
musli bezowsowe http://horsefeed.pl/index.php?route=product/product&path=53&product_id=6
Podoba mi się bardzo, koniom smakuje, pięknie pachnie, i cenowo wcale nie wychodzi tak dramatycznie, jak przesyłka free, a przy 4 workach przekroczona jest magiczna suma 300 zł i mam spokój na jakiś czasookres, taki mam plan na tej paszy pozostać, do tego sieczka dengie http://equico.pl/pl/p/Hi-Fi-Good-Do-er/131
Taki stały zestaw zamierzam testować, o efektach moge napisać za czas jakiś.
mój koń dzisiaj pogardził instant mashem epony  🙁

jednak dobrze, że się Was posłuchałam. z mniejszą ilością wody smakowało  😅
Dodson drożeje 🙁
ash   Sukces jest koloru blond....
07 stycznia 2013 14:40
Znowu?
jak to?  😲
140 zl za worek sales prep  😵
A kiedy drożał ostatnio?
Build Up Mix 129 zł, Sixteen Plus Mix 129 zł, Pasture Mix 109 zł, ostatnio jeszcze koleżanka do stajni brała to ostatnie po 89 czy tam 90 złociszy.
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
07 stycznia 2013 14:46
😲 Już zupełnie rozum ich opuścił...
ash   Sukces jest koloru blond....
07 stycznia 2013 14:47
Te ceny już znam. Myślałam, że to kolejna podwyżka!
Build Up po 129zł 🙁
Ja tego jeszcze nie widzialam.
Nawet na jakies hiper znizce to wychodzi sporo.
Moze dla tego ze klientow mniej, to musza drozej sprzedawac zeby sie opalacalo, choc to byloby glupie.
Ja mam -20% na dodsona,ale jak mają zamiar tak podnieść ceny to bardzo,bardzo źle.

Choć spokojnie dziewczyny,jeszcze nie dostałam info od dystrybutorki że podwyżka będzie,także chyba należy spokojnie czekać 🙂
ash   Sukces jest koloru blond....
07 stycznia 2013 15:07
DressageLife, to jest oficjalna informacja! Dodson ma już nawet NOWE ceny na swojej stronie!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się