Jakie pasze dajecie swoim koniom?

Mój koń też nie jadł trawokulek epony (na szczęście wzięłam tylko próbki) za to z chęcią wcina z baileysa. Dorzucam suche do musli albo jako cukierki po jeździe.
asds   Life goes on...
16 kwietnia 2013 12:50
No ja już wiem że Epona u nas odpada. Następny strzał bedzie Baileys zapewne..
Juliaa

wszelkie mozliwe kombinacje przerabiałam...Niestety wywala albo zostawia w żłobie...


to łobuz  🤬

moja teraz je trawokulki z baileysa, może spróbuj? te baileysa są trochę inne niż standardowe trawokulki.

Edit: asds pisałyśmy w tym samym czasie 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 kwietnia 2013 14:47
Kupiłam w ciemno Mollichaff Veteran i po otwarciu paczki mocno się zawiodłam  🙁 Jak sieczka, to jednak tylko Dodsona.
Edytka, Millichaff, czy Mollichaff? Czym sie tak zawiodlas?
testujemy teraz Mollichaff veteran - hmm, szaleństwa jakiegoś nie ma, ale konie jedzą, potem będą próbować Mollichaff z jabłkiem, zobaczymy.
Ja mam Molichaff czeresniowy - musze powiedziec, ze kon mi sie zaczal po nim blyszczec 😉. Wczesniej dawalam jablkowy - szalu nie bylo, ale kon wcinal, smakowalo mu (a potrafi czasami wybrzydzac)
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 kwietnia 2013 15:12
ikarina literówka. już poprawiam.
Zawiodłam się, bo wygląda jak Baileys Golden Chaff - takie żółte, sypkie, bez dodatków. Miałam już podejścia do tego typu sieczek i nam nie służyły  🤔
Dobrze, że worek jest mały, to szybko skarmię.
A ja mam takie pytanie i liczę na jakieś podpowiedzi - mam roczniaka, ogierka. Dostaje owies w połowie zgnieciony, w połowie pełny, do tego suplementy - mieszanka jesienno-zimowa z tlenkiem magnezu od Podkowy (skład http://podkowalinypl.shoper.pl/pl/p/Podstawowa-mieszanka-suplementow-jesienno-zimowa-z-tlenkiem-magnezu/613). Przez jakiś czas dawałam mu paszę Sukces dla odsadów, ale chciałabym się przerzucić na coś lepszej jakości...
Macie może jakieś sugestie? Pavo Podo Grow? A może coś innego? No i coś takiego, żebym "nie przedawkowała" różnych rzeczy, które zawarte są w mieszance suplementów  🤣
Z góry dziękuję za odpowiedzi  :kwiatek:
Edytka, spróbuj Dengie, na razie tylko macałam ale jest szał 🙂
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
16 kwietnia 2013 22:49
Burza kusisz  😎 spóbuję zatem tej Healthy Hooves
ooo Dengie fajne sa 😀 wielu moich znajomych tego uzywa 🙂
My jemy Dengie. Z sieczką dla zdrowego brzucha był problem z jedzeniem, więc dostaje jabłkową. Trzy i pół worka przeszło super, przy czwartym zaczęła wybrzydzać. Czas zmienić sieczkę. Ten typ tak ma. Albo nie je wcale albo nudzi się po jakimś czasie.
moja jadła trawokulki (nie tylko z epony) aż miło 🙂 suche, namoczone, same i  z musli, w każdej postaci, za to nie je sieczek... jakiej bym nie kupiła.


księżniczka.. 🤣
Jeżeli mowa o sieczkach to wg mnie fajnie wygląda i świetnie pachnie sieczka just grass baileysa. Zielona, nie pyli, pachnie bardzo bardzo smacznie, chyba najlepiej ze znanych mi sieczek
[quote author=Juliaaa link=topic=25.msg1750448#msg1750448 date=1366105805]
moja jadła trawokulki (nie tylko z epony) aż miło 🙂 suche, namoczone, same i  z musli, w każdej postaci, za to nie je sieczek... jakiej bym nie kupiła.


księżniczka.. 🤣
[/quote]

księżniczka pełną gęba 🙂 ja jestem traktowana jak służba - przynieś, podaj, posprzątaj, pozamiataj 🙂 wychowałam sobie księżniczkę - jedynaczkę to teraz mam 🙂
Potrzebuję namiary na składy paszowe lub sklep gdzie mogę kupić większą ilość niemelasowanych wysłodków buraczanych 🙂
Potrzebuję namiary na składy paszowe lub sklep gdzie mogę kupić większą ilość niemelasowanych wysłodków buraczanych 🙂

w najblizszej cukierni... tfu - cukrowni
Obdzwoniłam wszystkie cukrownie w okolicy, już nie mają - dopiero na jesień :/
OK, to w najbliższym GSie, itp...

moja jadła trawokulki (nie tylko z epony) aż miło 🙂 suche, namoczone, same i  z musli, w każdej postaci, za to nie je sieczek... jakiej bym nie kupiła.



Moja za to nie tyka granulatu-jest granulat w sieczce,aktualnie spillers,to zeżre wszystko ale kuleczki zostawi.I tak jest z każdą paszą,cokolwiek granulkowego,nie ma mowy żeby zjadła.
Dramka, a jak Ibeka, jesteś dalej zadowolona? Koleżanka przywiozła ostatnio do stajni i jestem mile zaskoczona, przyjrzałam się bliżej tym paszom i są całkiem ciekawe, a wychodzą korzystniej cenowo niż Destrier (karmię obecnie), w którym niestety nie zawsze wysyłka jest darmowa.

p.s skąd się bierze taka rozbierzność cenowa? Np. Sport Musli w atosie 66zł (z darmową dostawą), a w animavet 96zł  😵 🙇
MonioRek - jak większa ilośc to tona to firma Agrolok - od tony masz z dostawą cenę, w zalezności od lokalizacji, u mnie wyszło niecałe 1200/tonę w workach po 50 kg. Mają też inne dodatki paszowe, ale sprzedaż w ilości minimum 1 tony


p.s skąd się bierze taka rozbierzność cenowa? Np. Sport Musli w atosie 66zł (z darmową dostawą), a w animavet 96zł  😵 🙇

może zbliża się termin ważności paszy?
ladydill - a czym karmisz z Destrier i jak długo?
Dramka, a jak Ibeka, jesteś dalej zadowolona? Koleżanka przywiozła ostatnio do stajni i jestem mile zaskoczona, przyjrzałam się bliżej tym paszom i są całkiem ciekawe, a wychodzą korzystniej cenowo niż Destrier (karmię obecnie), w którym niestety nie zawsze wysyłka jest darmowa.

p.s skąd się bierze taka rozbierzność cenowa? Np. Sport Musli w atosie 66zł (z darmową dostawą), a w animavet 96zł  😵 🙇


TAK  😀 Podaje cały czas  😉

APFEL,  ACTIV i SPORT
ladydill - a czym karmisz z Destrier i jak długo?


Trotting Pro i Floc Balancer, narazie od około miesiąca, ale skoro ta Ibeka przy normalnej cenie kosztuje ponad 90 zł za 20kg, to zostanę przy Destrier 🙂.
Właśnie ceny IBEKI poszły w górę  😤  👿
Dramka, ja się bardzo zdziwiłam, bo chciałam zamówić sieczkę i Sport Musli, zobaczyłam je w  atosie, ale jako, że trochę się bałam o czas dostawy, to weszłam na stronę animavetu i szok, bo ceny 20-30zł wyższe.
Teraz już ceny są równe, żałuje że się nie zaopatrzyłam  🤔
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się