Jakie pasze dajecie swoim koniom?

w Red Millsie promocja:

Conditioning Mix  90zł



Formula Gold Balancer   100zł



Cool’n’Cooked Mix  83zł

http://paszaredmills.pl/



jeszcze w temacie Show Improvera (Saracen)- czy ktoś wie ile waży 1 l tej paszy, ale w formie PELETU?
wendetta, nie wiem czy ci to pomoże - 1miarka Pavo / Eggersmann / Besterly - waży dokładnie 1kg (+10gram) 😉 (mówię o pelecie)
jeszcze w temacie Show Improvera (Saracen)- czy ktoś wie ile waży 1 l tej paszy, ale w formie PELETU?


mi wyszło coś około 1miarka półtora litrowa +/- 1100g, więc 1l wychodzi +/- 735g 😉
Dzieki dziewczyny, bardzo pomoglyscie  :kwiatek:
A JA ZADAM PYTANIE Z GŁUPA JAK PRZYGOTOWUJECIE MUSLI DLA KONIA ZAWSZE NA MOKRO CZY SUCHO?JAK?A JAK SIECZKE?POMOZCIE OSWAJAM SIE DOPIERO Z TYM TEMATEM
urszulapodbilska, nie używaj caps-locka jeśli nie chcesz krzyczeć

Ja jak dodaję coś wymagającego moczenia, to moczę i nic się nie dzieje. Normalnie na sucho.
e: sieczkę po prostu dodaję do jedzenia, tak jak muesli - zależnie od dodatków wodolubnych.
oki sorka za capsa jakos wcislam i polecialo samo wybacz i dzieki wielkie za info ale moczyc tez mozna?bo namoczylam i nie wiem czy dawac mojemu kucysiowi probowac czy tylko suche i juz?!
urszulapodbilska,  jeśli to ten kucyk z awatara, to ja bym mu raczej nic poza SIANEM nie dawała... mam takiego zwierza i on na samym sianie wygląda jak beczka, a że pyszczek mały, to nawet drobna siatka nie pomnaga...
Muesli jeszcze można ciut rzucić chyba jeśli owies normalnie dostaje i nie jest otyły to np w zastępstwie bo zdrowiej, ale sieczka to jest sam cukier, ja daję garść sieczki dziennie na wyhodowanie tłuszczyku u DUŻEGO konia.
zoriczkowa, chyba to zależy jaka sieczka? raczej sieczka klasyczna, niemelasowana nie jest ultra pomysł na utuczenie? sama mam chudziaka i nigdzie nie wyczytałam, że sieczka to na "tuszę", bardziej jako spowalniacz.

ja bym nie dawała nic. kuc na źrebaka wygląda, malutkiego. takie małe to z tego co mi sie wydawało-skłonności do ochwatu miewają.
tu miał coś powyżej pół roku. jakieś 8 miesięcy.


tu miał około roku z hakiem :

tu zdjecia sprzed kilku tygodni (jakoś do dwóch lat się zbliża):


w lato nie ograniczam wprawdzie trawy, a zimą siana, ale też ma ruchu dużo, bo pół dnia ganiają się z psem. i moje prywatne zdanie jest takie, że takim maluchom treściwe jest zbędne, chyba, że zaczynają pracować-choć też raczej bym była ostrożna. ale ja nie jestem znawcą, nie wiem wiele o żywieniu, to tylko moje obserwacje własnego zwierza.
ja kupilam te musli by urozmaic mu  diete a tak tylko siano jablka marchewki wiadomo czasem cukier no i mam tez melasowana slome owsiana dawac mu tez czasem?i mowicie nie moczyc musli..tylko garstke na smak?jak myslicie
Isabelle,(przepraszam za offtopic) kucyk- 😍
urszulapodbilska,  WG mnie - SAMO SIANO. do tego marchew i jabłka. żadnej melasy, żadnego muesli. unikać wszystkiego co słodkie. nawet cukru bym nie dawała. ale ja mam takiego ochwatowego fioła.
kucyki są prymitywne. im wystarczy dieta w postaci siana i trawy w lato, nie potrzeba im niczego więcej, bo i tak są pękate jak baryłki 😉 a otłuszczony kuc... duży ciężar na malutkich nóżkach na pewno nie jest zdrowy, plus ewentualne konsekwencje zdrowotne.

kazdy karmi tak jak uważa. mamy naszego kuca ponad rok dopiero, są tu więksi znawcy kucyków, zwłaszcza w wątku kucykowym. gdy kupiliśmy odsada to wyglądał tak:


potem doszedł pies i zmienił trochę tryb życia kucyka, bo wcześniej to całe dnie wyglądały tak:


moim zdaniem aktualnie wygląda dobrze, nie jest zbyt gruby, a nie dostaje nic. włos ma miękki, zdrowy i lśniący, grzywa i ogon rosną na potęgę, całe dnie gania się i gryzie z psem.

DressageLifewiem, wiem, żubr 😉
moja wygladala tak hehe
Czy ktoś podawał takie trawokulki jak w ogłoszeniach klik
Równie dobre, co zwykła sieczka z lucerny? ile waży litr takich lucernowych trawokulek?
Isabelle, tylko nie mówi że sypia z psem w budzie heheh
nie wiecie przypadkiem czy gdzieś mozna otrzymać porade żywieniową ( może ktoś z was sie tym zajmuje ? :kwiatek🙂 dla konia- potrzebuję ułożyć menu dla 4.5 latka i chciałabym profesjonalnie do tego podejść ale nie zbankrutować na milionie drogich pasz

narazie chciałabym cos gotowego, może jak sie zagłębie w temat to sama będe coś robić z półproduktów

kon wdrożony do pracy, narazie dostaje sam owies gnieciony (3x) i siano, teraz bierzemy sie porządnie do roboty i chcialabym żeby dostawał coś smacznego, niezbyt energetycznego ale zbilansowanego

myślałam o Marstall Complete musli i może Besterly Basic granulat
musli zamiast jednego posiłku owsowego i granulat jako dodatek do owsa na kolacje

koń nie dostaje narazie żadnych innych suplementów ( czasem Mineral Bricks w formie nagrody)

pomoże ktoś albo skieruje mnie tam gdzie mogę się poradzić mądrych ludzi

Na pewno w opti-shopie jest taka możliwość 🙂
www.optifeed.pl
Isabelle, tylko nie mówi że sypia z psem w budzie heheh


moje zwierzaki sypiają tam gdzie mają ochotę 🙂 konie mają otwarty boks, a i tak śpią w błocie przed boksem. pies zamiast w budzie śpi z końmi. kucyk ostatnio pospał się pod drzwiami, że nie mogłam ich otworzyć, bo jego pupsko je blokowało. taka wesoła ferajna.

izkadul, rozważałaś badania z włosa? wtedy można wykryć niedobory i suplementację pod konia dopasować, inaczej to tak objawowo i na ślepo 🙂  tu dużo mądrych dusz jest, wiec na pewno ktoś pomoże 🙂
Isabelle
słyszałam o badaniu, ale nie sądze zeby Młody miał jakieś znaczne niedobory na chwile obecną, ale zwiekszamy obciażenie pracą i chciałabym zeby dostawał takie jedzenie które pokryje jego zwiekszone zapotrzebowanie

zeby nie spadł z masy, miał energii tyle ile trzeba, troche przygotował sie do "przesilenia wiosennego" i powolnej zmiany futra przy zwiększonym wysiłku ( żeby nie było nie chce go zajeździć na amen tylko wchodzi juz w intensywniejszy trening niż dotąd 😉
chcemy zacząć rzeźbić ale nie musi to byc pasza stricte na przyros masy mieśniowej


izkadul mogę Ci napisać przykładowe menu dwóch młodych koni, będziesz miała porównanie. Powinny się sprawdzać wszelkie pasze typu cool mixy albo kondycyjne, jeśli chcesz wspomóc sierść to polecam olej i biotynę

koń, który zaniedługo skończy 5lat, praca 4dni w tyg pod siodłem, 2 dni w tyg. na lonży, co drugi tydzień zamiast lonży skoki w korytarzu, codziennie godzina na karuzeli i padok 3-4h:
Śniadanie: 1,5m owsa gniecionego + 0,5kg granulatu Saracen Improver+ 1/2m sieczki Dengie Alfa+oil
Obiad: 1,5m owsa gniecionego + 0,5kg granulatu Saracen Improver + sieczka 1/2m
Kolacja: 2m owsa gniecionego + 0,5kg granulatu Saracen Improver + sieczka 1m + biotyna NutriHorse
Dodatkowo, 6dni w tygodniu po pracy w okresie zimowym dostaje wysłodki+otręby. Siano non stop

koń, który za 2 tyg konczy 4 lata, 3 dni pod siodłem, 2 dni na lonzy i tak samo co dwa tyg. skoki w korytarzu, codziennie godzina na karuzeli i padok 3-4h
Sniadanie: 1,5m owsa gniecionego + 0,5 kg Besterly Basic + sieczka Mollichaf ziołowa 1/2m + 30ml oleju lnianego
Obiad: 1,5m owsa  + 0,5kg Besterly Basic + sieczka 1/2m
Wieczór: 1,5m owsa + 0,5 kg Besterly + sieczka 1/2m+ 30ml oleju + obecnie suplement Nutri Horse Chondro
siano non stop, 1-2 razy w tyg. mesz obecnie mam Havensa.

Miarka firmy Pavo 1,5litrowa.
Edytka   era Turbo-Seniora | Musicalowa Mafia
18 stycznia 2014 16:35
izkadul, uderz do Pana Podkowy i Pani weterynarz, która z nim współpracuje. Z tego co wiem, to nie przepisze Ci obowiązkowo pasz, moze zaproponować ziolka itp dodatki. Koszt to chyba 50 zł. Szczegóły znajdziesz na stronie Pana Podkowy 🙂
Jakich pojemnikach trzymacie pasze? Bo myslalam zeby kupic taki jakby kosz na smieci. Tylko, ze na stronie leroya ceny troche mnie przeraziły. Przy boksie mam wiadro o pojemności 5kg. Ale wolalabm resztę miec w jakims pojemniku niz worku. Szczególnie, ze mam teraz luceryne, ktorej zostało mi pełno w worku.


A apropos karmienia to moj( w sumie bardziej podopieczny) grubas dostaje:
-chwilowo 1.5 miarki owsa gniecionego 3 razy dziennie (jak wróci do roboty to bedzie mial 3x3)k, jest to duzy kon waży z 600kg jak nie lepiej
-do tego 2 spore garści luceryny do posilku
-50ml witamin, ktorych nie pamietam nazwy
-50ml oleju ryzowego
-mesz dwa razy w tygodniu

Zastanawiam sie jeszcze nad dodatnim mu jakiegos musli, teraz coraz ciężej pracuje, skaczemy. Jak wróci calkiem do formy to bedzie mial duzy wysiłek. Macie jakis pomysl co mu dac? Jak przeglądać te wszystkie strony i pasze to juz wszystko mi sie miesza. Zalezy mi zeby byla jak najmniej 'chemiczna'.
oz ja do przechowywania paszy mam takie beczki http://allegro.pl/jedyne-na-allegro-beczki-z-tektury-i3876764421.html cena bardzo przyjemna 🙂
Anderia   Całe życie gniade
18 stycznia 2014 21:10
oz, ja musli i mesz trzymam w plastikowych skrzynkach o pojemności około 40 l, kupowane w Brickomanie. Nie pamiętam dokładnie za ile, ale maksymalnie po 20 zł. Fajne rozwiązanie, ja jestem zadowolona, dużo mi tak wygodniej 🙂
Bardzo dziekuje za pomoc🙂 bo nie koniecznie mam ochote wydac na pojemnik tyle co za prawie 2 worki paszy.
Dziekuje za pomoc :kwiatek:
ja wtrącę swoje 3 grosze odnośnie pasz🙂
Testowałam Saracena i konie miały super energię, ale na pozytwnie.
Spillers już nie ma takich efektów- konie jakieś pobudzone.
Wracam do Saracena.
A doradzilybyscie mi jeszcze? Jaka pasze polecane dla konia w średniej robocie, ktora sie ciagle zwiększa?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się