Jakie pasze dajecie swoim koniom?

oz, zobacz sobie "beczka" na tablica.pl. kupiłam koło mnie dwie beczki, jedna za 15-20 zł i wchodzi tam niecałe 100 kg owsa. odpada koszt transportu, który przy beczkach jest spory.

Perlica, którego saracena używałaś?
Perlica, u mnie było podobnie. W momencie gdy karmiłam Cześka w środku sezonu 3 kg paszy basic ( Pegasus) i 2 kg Spillers Conditioning Mix to zrobił się nieprzyjemnie elektryczny i trzeba było zmienić paszę kondycjonującą na inną również wspomagającą utrzymanie masy ciała.
Tutaj muszę się zgodzić,mój koń jadł spillersa przez chwilkę zanim trafiła się jakaś okropnie pyląca partia sieczek i słabe musli- z racji jego wiecznie gotującego się łba dostawał cool mix i niczego cool w tym nie było,zapominał rozumu na widok nawet gołębia.Przeszło jak zmieniłam na Bailey's,polecam firmę z całego serca.Obecnie jest na saracenach-na razie 10/10,musli pachnie jak chlebek.Mam nadzieję wrócić kiedyś do bailey's,ale póki co Pan Niejadek je show improvera ze smakiem,enduro też.
Karmiłam Saracenem Reelifem klacz ( chyba tak się piszę), a wałacha tym Balancerem 2000 oraz Improverem.
Klacz moja jest gorąca z natury i się gotuje ogólnie jak sobie coś do głowy włoży, a na tym Reelief była idealna.
Wałach to nie wiem czy jestem obiektywna, bo ogólnie mniej padoku teraz, zbliża się do 5 lat więc durny wiek, ale ma dziwne pomysły.
U niego może być z racji wieku, ale klacz znam jak własną kieszeń i u niej jest różnica "paszowa" na pewno.
Co myslicie o dawaniu koniom chleba?
Odnośnie Spillersa- poza sezonem pobudliwy Czefalo dostaje do 3 kg ziołowego Pegasusa około 2 kg Meadow Herb Mix i przy regularnym ruszaniu nie ma zbyt gorącej głowy 🙂. Spillers Meadow Herb Mix pieknie pachnie i jest bardzo chętnie zjadany przez obydwa moje konie.
Czy ktoś z was słyszał o firmie Deukavallo??? Przy ostatniej wizycie w stajni widziałem worki ale nie mam pojęcia gdzie tą pasze można kupić. Wygląda całkiem nieźle i jest pakowana po 30kg. Przejrzałem forum ale niewiele jest wpisów o tej paszy.
Karmiłam granulatem kiedyś z tej firmy, ale badania krwi były słabe, efekt na koniu żaden. Pasza nazywała się chyba Top E. Besterly lepsze chyba.
eterowa   dawniej tyskakonik ;)
23 stycznia 2014 20:45
Kto mi powie jaka jest najlepsza pasza na szybszy przyrost mięśni? 😉 Albo na więcj tkanki tłuszczowej?
tyskakonik, mi się sprawdziły na zaokrąglenie konia te dwie: highlight i vitalic
Dawał ktoś pasze firmy Masters? Wczesniej nie slyszalam w ogole o tej firmie. Ostatnio jak przeglądalam ogłoszenia to trafiłam, maja bardzo niskie ceny. Co mnie troche zastanawia. Powiedziałby mi ktos cos wiecej na ich temat?
Ja karmię Mastersem od ponad roku, granulatem, super cena, koń wciąga nosem i nareszcie nie chudnie zimą mimo specjalistycznej diety.
Oo faktycznie ten masters cenowo super wychodzi.
Burza myślisz, że to lepsza pasza niż np. sukces?
Hmmm sukces dawałam dobre 8 lat temu i nie widziałam nigdy żadnych rezultatów ( ale nie swojemu). Myślę że na pewno lepsza- ale ja np nie macałam ani nie testowałam ich musli itp. Ten granulat jest rewelacyjny za to (Struktuur).
Właśnie przed chwilą zamówiłam tego mastersa struktuur, mam nadzieje że efekty też będą na tak duży +, bo niestety horsgranu którym wcześniej karmiłam już nie mają  🙁
Piorek się na Mastersie baardzo poprawił. U nas główny czynnik to siano ale nawet na stabilnym sianie na Vito było mu trudnij utrzymać normalną wagę, chudł a na Struktuurze jest super.
A gdzie go zamawiacie bo ja znalazłam tylko 1 rodzaj granulatu i żaden nie nazywał się struktur?
Ja właśnie szok dziś przeżyłam. Kobyła siostry - przyjechała chuda mocno, słabo wyglądała. A to duża kobyła, 175cm, z Baloubet w papierze - dość nerwowa i trzeba było uważać z żarciem, żeby mózg nie eksplodował. Dostała 2,5kg owsa + 2kg Saracen Show Imprower + 0,4kg sieczki Dengi Alfa Oil (+ siano 3 razy dziennie). W miesiąc przytyła ładnie (ale nie do super wyglądu) a potem stanęło na długo - w sumie powoli chciałam zmieniać coś w paszach. Dziś jednak zmieniałam jej derkę i zobaczyłam pierwszy raz od jakiś 2 tygodni. I... kobyła jest tłusta. No tłusta i tyle 🙂. Wygląda bardzo fajnie i nawet myślę, że sieczkę powoli ograniczymy. Bardzo się cieszę, bo myślałam, że jej to nigdy nie utuczę. Przy czym wybuchów mózgu nie rejestruje się.
somebody na allegro też jest
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
27 stycznia 2014 14:36


Pytanie do tych, co już przerobili kilka rodzajów paszy :
Która pasza jest w postaci grubego nie kruszącego się peletu ? Ma być jako smakołyk dla koni w nagrodę , więc nieważne jaki rodzaj, byle tańsza i żeby w kieszeni od razu proszek się z tego nie robił.
a trawokulki?

http://animalia.pl/produkt,24369,537,baileys-fibre-plus-nuggets-20kg.html

te konkretne są dobre "rozmiarowo", nie kruszą się.
elwarka tak jak pisze marta__sz zdecydowanie baileys, niczym te duże granulki nie różnią się od "cukierków", a konie je uwielbiają. Przy okazji rozmiar i twardość na plus
elwarka   . . . . . . SDG . . . . . .
27 stycznia 2014 14:55

Dzięki - pomogłyście  :kwiatek:
Dziewczyny co sądzicie o muesli Eggersmann Senior/ Baileys Senior Mix/ Baileys Top Line/Highlight Improver Conditioning Mix?
Która najlepsza dla 14 letniego wałacha, który przez zimę zgubił trochę mięśni? Na której wasze konie ładnie się odpasły? Sądzicie, że 2 miarki dziennie wystarczą, aby go trochę odpaść (ma 178 cm w kłębie i jest dość postawnym koniem)? Z góry dziękuję za wszelkie rady. : )

edit.
w stajni mamy miarki pavo 😉
Na cukierki polecam też z dodsona te krążki jęczmienne
bjooork   sprawczyni fermentu na KZJ-cie
27 stycznia 2014 21:10


Pytanie do tych, co już przerobili kilka rodzajów paszy :
Która pasza jest w postaci grubego nie kruszącego się peletu ? Ma być jako smakołyk dla koni w nagrodę , więc nieważne jaki rodzaj, byle tańsza i żeby w kieszeni od razu proszek się z tego nie robił.


My przejadamy granulat basic Mastersa- lepszych cukierasów w tak przyjemnej cenie do tej pory nie znalazłam
marta__sz, masz fotkę tych kulek? 🙂
Burza są na polskiej stronie baileysa 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się