Jakie pasze dajecie swoim koniom?

potrzebuje jakieś niedrogie musli tak do 50 zł,znacie coś w tej cenie?chciałam ovator ale u nas w wawie ten apple 75zł;/


Equi First Classic Condition 25 kg - ok 55 zł chyba najtańsze musli a z tego co wcześniej jedna z foremek pisała porównywalne z Hartog Balance
potrzebuje jakieś niedrogie musli tak do 50 zł,znacie coś w tej cenie?chciałam ovator ale u nas w wawie ten apple 75zł;/

http://www.allegro.pl/item1005396424_doskonale_musli_firmy_st_hippolyt.html
Takie moje obliczenia...
wybrałam musli nie zawierające owsa....

Wg dawek dziennych podawanych przez producentów na opakowaniach wychodzi mi takie zestawienie.....
(wszystko przeliczone średnio dla konia o wadze 550 kg lekko pracującego)

EquiFirst CLASSIC MIX 25 kg - 0,7 do 1 kg na 100 kg żywej masy na 1 zwierzę na dzień
podając ok 4 kg dziennie worek starcza na 6-7 dni
cena worka - 55 zł

Eggersmann Cool Mix 20 kg  - Przy lekkiej pracy 300 g Mesli na 100 kg masy ciała dziennie
podając 1,65 kg dziennie worek starcza na 12 dni
cena worka - 62 zł

Marstall Freizeit 20 kg - Koń o wadze 550 kg:- -Dziennie 2,5 – 3,0 kg Freizeit
podając 2,5 kg dziennie worek starcza na 8 dni
cena worka - 64 zł

Ovator Pega Plus All-Inclusive 20 kg - od 0,25 do 0,5 kg PegaPlus All-Inclusive Musli na 100 kg wagi ciała
podając 2,5 kg dziennie worek starcza na 8 dni
cena worka - 64 zł

Ovator Pega Plus Apfel-Musli 20 kg - 2,5-4,0 kg na dzień
podając 2,5 kg dziennie worek starcza na 8 dni
cena worka - 65 zł

Proszę mnie poprawić jeżeli coś się nie zgadza.... 👀

Eggersmann Cool Mix 20 kg  - Przy lekkiej pracy 300 g Mesli na 100 kg masy ciała dziennie
podając 1,65 kg dziennie worek starcza na 12 dni
cena worka - 62 zł


56 zł z wliczoną przesyłką w Galopadzie.
zima Jak coś we Wrocławiu pasze Blue Grass można dostać taniej, mogę dac kontakt na PW, zresztą jedna z forumowiczek, która je rozprowadza ogłaszała się tu. Ja kupuję od niej Equi Jewell po 150zł, więc dużo taniej niż na Horseway.  Ale Re-Leve jest w tej samej cenie niestety 😉  Cool and Condiotion to 92zł za worek. Dużo niestety, licze że za rok będzie to można już dostać za jakieś 70 😉
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
27 kwietnia 2010 12:23
U nas też o wiele taniej, przynajmniej C&C, ja za worek daję 85zł [coś około, ale nie więcej, mam sklerozę i nie zapamiętałam dokładnie czy 85 czy 86 😁 90 nie przekracza teraz] Na forum też jest użytkowniczka, która rozprowadza te pasze w woj.lubelskim  😉
No widzisz, bo one jak się pojawiły to za C&C trzeba było dać ponad 100zł, teraz u nas jest 92zł, ale myśle, że cena spadnie i ureguluje się na jednym poziomie w całej Polsce. Tylko musi byc zainteresowanie nimi.
zapomniałam napisać dla jakiego konia potrzebuje to musli.
wiec tak ma kobyłkę sp(prawie folblut)ma 12 lat.Teraz chodzi co dwa dni albo codziennie po 1-1,5 h.Dostaje sniadanie 1,5 miarki pavo owsa, obiad 1 miarkę pavo owsa,kolacja 1,5 miarki owsa.i chciałabym jej to urozmaicić i kupić jakieś musli,witaminy,i coś na przyrost masy mięśniowe(koń po kontuzji naderwany mięsień piersiowy;/)jeszcze lewa strona jest mniejsza od drugiej.
dodam ze kobyłka teraz jest gruba po tej kontuzji bo nie mogła chodzić...pomału chudnie:P
Wiec szukam albo musli albo granulatu🙂
ja kolejny raz poleciłabym spillersa, ale nie jest on niestety z tych tańszych, wart natomiast każdego grosika  😉
zima Jak coś we Wrocławiu pasze Blue Grass można dostać taniej, mogę dac kontakt na PW, zresztą jedna z forumowiczek, która je rozprowadza ogłaszała się tu. Ja kupuję od niej Equi Jewell po 150zł, więc dużo taniej niż na Horseway.  Ale Re-Leve jest w tej samej cenie niestety 😉  Cool and Condiotion to 92zł za worek. Dużo niestety, licze że za rok będzie to można już dostać za jakieś 70 😉


OO, super, to pewnie sie do Ciebie usmiechne, ale to za jakis czas, bo jutro odbieram konia z kliniki, a potem bede lizac rany po zaplaceniu za nia i za transport 😵
Jeszcze ta sama osoba ma Spillersa z dowozem gratis i w dobrych cenach 😉  (nie wiem jak to jest, że te same pasze mają różne ceny w różnych sklepach...).
nyelle   buntownik z wyboru
29 kwietnia 2010 19:36
ja kolejny raz poleciłabym spillersa, ale nie jest on niestety z tych tańszych, wart natomiast każdego grosika  😉


U nas większość pensjonariuszy skarmia Spillersa, i ja też się skuszę po wymacaniu na Meadow Herba jako dodatek smakowy 😉 i ziołowy na oddychanie. Wygląda i pachnie super!

A z tanich pasz to właśnie odebrałam granulat Besterly Basic, słyszałam dobre opinie na jego temat, cena jest kusząca, no i smakowicie pachnie, tak naturalnie, zbożowo, koń chętnie je. U nas będzie dodatkiem do owsa, zresztą nie jedynym, ale czytałam opinie, że sprawdza się i przy karmieniu pełnoporcjowym.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 19:38
Jeszcze ta sama osoba ma Spillersa z dowozem gratis i w dobrych cenach 😉  (nie wiem jak to jest, że te same pasze mają różne ceny w różnych sklepach...).

Kazdy sklep narzuca wlasna cene. Wiadomo musza zarabiac, nejlepiej od razu od producenta.  :kwiatek:
niestety od producenta trzeba zwykle wielką ilość, chociaż mi przemiły Pan ze spillersa przywiózł dwa worki paszy i sieczkę przy okazji pobytu w Krakowie ( mam tam 80 km ) więc trochę nadrobił, siedział u mnie ponad godzinę, więc nie było masz paszę, dawaj kasę, ja spadam. Dostałam jeszcze cukierki gratis, których co prawda mój koń i tak za bardzo nie je, ale gest się liczy 🙂 I usłyszawszy, że moje konisko jest wyrocznią dobrego smaku ( mało co zjada) zadzwonił następnego dnia czy zjadł 🙂 A sama pasza-nigdy więcej nic innego 😀
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 19:53
eqie.dream No to super facet jakis, czemu ja mieszkam tak daleko....  😁
ale on jest z Trójmiasta więc nie jest tak źle 🙂
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
29 kwietnia 2010 19:55
Masz do niego numer? Ja jestem z Trojmiasta....  🏇  😁
Czy to moge dac mojemu mlodemu? http://www.allegro.pl/item999027233_eggersmann_classic_mix_musli_muesli_promocja.html
mam numer 🙂 łap pw
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
02 maja 2010 16:07
łapie.  :kwiatek:
Jaką paszę polecacie, żeby sierść zaczęła lśnić ?
adrianna32 i jak w końcu karmisz swojego młodzika  👀 ?
Caira na lśniącą sierść dobrze podawać siemię lniane albo/i drożdże piwne jako dodatek a jeśli chodzi o gotową już paszę to nie wiem co doradzić, trzeba patrzeć generalnie po składzie żeby zawierała właśnie siemię albo olej lniany i drożdże... i co tam jeszcze ma właściwości upiększające włos 🙂
Caira, lepsze witaminy albo biotynę  😉
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
07 maja 2010 19:07
Chciałabym się poradzić co do paszy, bo może ktoś próbował i może polecić 🙂
Chodzi mi głownie o to aby Rudy nabrał troche masy ale bez zbędnego dynamo 🙂
Z innych postów wybrałam te:
PAVO Cerevit, Natures Best
HAVENS Beta Plus
DODSON HORREL Build Up Mix, Leisure Mix, Pasture Mix

Może ktos polecic cos innego?
Zamawial ktos moze probki od Dodsona?
Z gory dzieki za pomoc  🙂
Pavo są o niczym, ogólnie nie przepadam.

Chyba dodsona build up najlepiej moim zdaniem z tych które wymieniłaś 🙂

Albo ewentualnie eggersmann struktur equichamp.
spillers ma też jakąś paszę conditioning na przybranie na masie 🙂
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
07 maja 2010 19:37
No właśnie o Eggersmanie słyszałam złe opinie tak jak o Sukcesie więc nawet nie patrzyłam...
A co złego z eggersmannem?
Opinii tyle ile użytkowników.
Sukces jest niedobry, bo jest tani. Jeszcze jakies 2 lata temu każdy zachwalał dodatki sukcesu, a teraz są be :P
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
07 maja 2010 19:47
Ja karimiłam eggersmanem, i byłam zadowolona, karmiłabym nadal, tylko, że nie mam już do niego dostępu takiego jak kiedyś. Ogólnie polecam.
Ja kupiłam jako dodatek magnez sukcesu, każdy mówił, że taki be i fuj i marnowanie kasy, ale ja widzę efekty.
rudazaraza   Bo rude jest piękne.
07 maja 2010 19:52
Używałam biotyny Sukcesu i wywaliłam tyle kasy że spokojnie bym kupiła lepsza i która by coś dała. Sukces nigdy więcej.
A o tym Eggersmannie to już nie pamiętam ale opinie raczej słabe choć sama nidy nie miałam z nim styczności.
Chyba się zdecyduje na dodsona, może zamówie próbki, choć obawiam sie że z dystrybutorem będzie problem.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się