Jakie pasze dajecie swoim koniom?

adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
24 kwietnia 2010 23:01
Green Grass   Beczkowy Trójkąt Bermudzki
26 kwietnia 2010 10:58
Life Force warto ale czy twój koń ma jakieś problemy z trawieniem?

Taką tańszą opcją na pewno będą probiotyki, może to nie to samo ale również pomagają w trawieniu. U mnie na probiotykach 18 latek ładnie przytył, a wyglądał jak wieszak.
Druga na probiotykach + life force też powoli odbija.

A mojemu kucykowi (jak to go określiła Nyelle)musiałem obciąć owsa bo pośladki zaczęły się łączyć.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
26 kwietnia 2010 16:33
Nie ma ale stosowanie tego to nie warunek trawienia.  😀 Mlody dostaje jakies 3 3,5 kg owsa dziennie, + pol kg paszy  :kwiatek:
adrianna32  mamy konie w podobnym wieku 🙂 Mój końcem maja będzie miał dwa lata. Osobiście mogłabym polecić granulat  Pavo Podo Grow 3 (Youngstock Pellets) za worek 25kg 94-100zł (zależnie od dostawcy) ale myślę że opłaca się zainwestować w dobrą paszę dla młodego rosnącego konia, bo jeśli teraz będą jakieś braki w żywieniu to wszystko odbije się w późniejszych latach. Oczywiście nie wszystkie konie lubią granulaty... mój na początku kręcił nosem ale w końcu się przekonał 🙂
Dodatkowo teraz całkiem rezygnuję z owsa... będę karmiła tylko granulatem PAVO dla młodzików (jeszcze z rok przynajmniej) + musli eggersmanna Bio No. 1 Herbs (jeśli będzie dobre, to mój pierwszy worek tego musli.. mam nadzieję że będzie warte swojej ceny).
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
26 kwietnia 2010 19:37
Kaszmirowa sorki za  🚫 ale czy ty przypadkiem nie masz konia Kaszmira a dawniej Bazyla?  😀
Ok dzieki, ale poki co musze wykorzystac eqiefirsta a nie wiem ile mu dawac przy 3 do 3,5 kg owsa + ok 0,5 kg paszy.  😀
Skąd się znamy  👀  😁 ?
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
26 kwietnia 2010 20:12
A bralas konia z fundacji VIVA?  😀
aaa to już wiem skąd się znamy  😜 Tak brałam konia przez fundację 🙂 Twój konik to ten gniady bez odmian, z trójki która była do wykupienia tak ? Na dogomanii chyba też się spotkałyśmy  😉 ?
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
26 kwietnia 2010 20:17
Tak bo ja mialam brac twojego bazyla powiedieli ze tylko on zostal, a po dwoch tygodniach kochania sie w jego zdjeciach wyszlo ze to moja lala. Widzialas jego zdjecia jak sie zmienil?  😜 Choc na pw.  :kwiatek:
A ja mam pytanie z cyklu intelygentnych 😂 Potrzebuje szybko nazwe firmy (Be-costam) produkujacej m.in. psze Cold Mix.
Mam katalog w samochodzie, ale nie chce mi sie po niego leciec 😵 A musze szybko sprawdzic ich oferte.
Besterly?
Szybkie pytanie - szybka odpowiedź. Firma nazywa się Besterly 🙂
Dzieki!!!! 🙇 🙇
Stara juz jestem i skleroze mam... 😂

A jeszcze jedno pytanie: ktos ma porownanie Cool Mixa Eggersmana do Cold Mixa Besterly??
Bo nie zetknelam sie jeszcze z zadna, a musze ktoras wybrac...
ALbo moze jakies inne sugestie co do tego typu pasz...
Cool mix eggersmanna, średnio chciał jeść, efektów brak.

Zdecydowanie lepszy cool mix spillersa, z zapachu, wyglądu, koń chętnie je, efektów nie mogę ocenić, bo dopiero zaczęłam karmić:]

Besterly jeszcze nie próbowałam, ale lubię ich witaminy.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
26 kwietnia 2010 21:05
Zima ja dawałam eggersmana, i konsystencją wole go od np spillersa. Ruda Eggersmana lubiła, jak narazie mój nr. 1 ale dzisiaj otworzyłam właśnie spillersa, i to się mosze zmienić  😁
Eggersmann jest suchy, Spillers taki jakby naolejony, bardziej miękki. :]

Najlepiej samemu przetestować..

Ja kupiłam magnez sukcesu, a tak na spróbowanie, każdy mówi, a sukces to syf, marnowanie kasy, bo tani.

Ja widzę efekt, daje 2 miarki dziennie i na prawdę, koń jest spokojniejszy na jeździe...
Bo pasze Spillersa generalnie mają sporo oleju. Dlatego są takie lekko mokre(nie jest to od melasy, jak w przypadku wielu pasz innych firm).

Ze wszystkich pasz Cool moim zdaniem najlepsze jest Cool and Condition Blue Grass, ale cena w Polsce jest obłędna więc się średnio opłaca 🤔 
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
26 kwietnia 2010 21:17
branka napisalam ile dostaje owsa wyzej mozesz odpowiedziec?  😉
Ja bym zmniejszyła owies trochę 😉 I wprowadziła stopniowo wiecej paszy. A ile.. to zalezy już od Twoich oczekiwań, od tego ile jestes gotowa miesięcznie wydawać na pasze, czy chcesz dokupić jeszcze jakąś itp. Możesz np dawać pół na pół owies z paszą, po te 1,5- 2kg. Ale tak jak tu wszyscy piszemy - zywienie to skomplikowana sprawa, na 100% przez inetrnet nie da się powiedzieć co koń ma jeść, musisz go obserwować czy nie ma za dużo energii, czy nei chudnie czy nie jest za gruby, jak wygląda sierść, jak wyglądają kopyta, jak w ogóle rośnie i się rozwija, itd
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
26 kwietnia 2010 21:27
Wyglada naprawde dobrze, chodzilo mi tylko o to zeby nie przedawkowac bo z pasza i owsem to 4 kg dlatego pytam czy nei a duzo?  😀
Obserwuj go to się dowiesz 😉 Mi się w ogóle cięzko wypowiadać, bo ja nie daję owsa i nie jestem zwolenniczką podawania go. Niemniej Twój koń intensywnie rośnie i ma zapotrzebowania energetyczne.
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
26 kwietnia 2010 21:33
Ok dzieki. Chodzilo mi w sumie tylko o ilosc pokarmu czy to nie jest za duzo.  😉 4 kg
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
26 kwietnia 2010 22:04
W sobotę zrobiłam Belfastowi mesz. Zagotowałam siemię, dodałam baileysowe coś a la otręby 😁 + owies gnieciony + orzechy i rodzynki + marchewki + trochę miodku. Cała szczęśliwa podałam księciuniowi a on... spróbował i zrobił minę w stylu 'Ja to mam zjeść?! 🤔' Myślałam, że go zatłukę 🤬 Ostatecznie zjadł, a pysk potem długo myłam, bo całe siemię przykleiło mu się do chrap 😁
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
26 kwietnia 2010 22:15
hahahahga dobre.  😀 a kon moze jesc rodzynki i orzechy? Moze glupie alenaprawde nie wiem. I cy tylko w takiej postaci? Na co sa dobre i ilemozna z czym podawac?
Karmelek1700   Go Go Power Rangers!
26 kwietnia 2010 22:22
Moja dostaje właśnie Blue Grass Cool&Condition i efekty... niesamowite! Kobyłka wcina wszystko bardzo chętnie 😉
No więc właśnie, sama bym to kupowała, ale nie stać mnie niestety.  Myślę że z czasem te pasze stanieją, jeśli będzie większe zainteresowanie na nie w Polsce. Można też sobie ściągnąć palete z UK i zaoszczędzić przynajmniej 1000zł, ale trzeba wtedy wydać jednorazowo kupe kasy.

PS Jak już jesteśmy przy Blue Grass to absolutnie najgenialniejszą paszą tej firmy jest Re-Leve. Nie ma moim zdaniem lepszej paszy dla koni, które mają problemy z wagą, mają skłonności do kolki, ochwatu, wrzody czy sa stare, ale wciąz pracują i potrzeba im energii.
Ale to już dla bogatych inaczej 😁
Jakiego rzedu sa to koszty, bo mnie zaintrygowalas 🙂
http://horseway.pl/pasze_Blue_Grass-k323-0-3-default.html

Tutaj są pasze tej firmy, niektóre są w cenie ok, niektóre droższe🙂 Chyba nie jest tak źle, kiedys widziałam na allegro jakieś w kosmos cenie:p
potrzebuje jakieś niedrogie musli tak do 50 zł,znacie coś w tej cenie?chciałam ovator ale u nas w wawie ten apple 75zł;/
adrianna32   oni wojne pokazuja a o pokoj walcza
27 kwietnia 2010 08:08
eqiefirst bylo chyba a 54? + przesylka
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się