Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
30 kwietnia 2012 13:06


a my się pokażemy z pierwszego treningu w nowej stajni 🙂

xequus Czy ja Ci już wspominałam, że się zakochałam w Mahacie?  💘
Patrząc na zdjęcie to widać, że wysoki. Jakie są proporcje między Wami?
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
30 kwietnia 2012 13:34
Być. Ja mam 182, a Lucjan 176, albo 178 (nie pamiętam co ostatnio zmierzyłam 😉
To oboje macie bardzo zacny wzrost!  😀
xequus ja tam jestem fanką Twoich włosów 😎

Mój ogromny chudzielec w wersji innej niż zwykle, z soboty:

Oraz w trybie work z niedzieli:

chudzielec?  😁
na pierwszym zdjęciu wyglądacie jakbyście najeżdżali na przeszkodę 😉
Chudzielec, chudzielec... Ciągle walczymy z wagą po wrześniowej kontuzji 🙄 A na przeszkodę nie najeżdżamy, ani najeżdżać już nie będziemy 😉
A na przeszkodę nie najeżdżamy, ani najeżdżać już nie będziemy 😉

wiem i właśnie zdziwiłam się jak przeczytałam Mój ogromny chudzielec w wersji innej niż zwykle i zobaczyłam to pierwsze zdjęcie 😉
Mysza   "Śmierć jest kolejnym koniem, którego dosiadamy"
30 kwietnia 2012 20:41
Ja osobiście znałam konia, który miał w kłębie 2,08m.
Żałuję, że nie zrobiłam mu zdjęć, zrobić też już nie zrobię ... 🙁
Koń padł w tamtym roku po źle wykonanej kastracji, ale mastodont był z niego. Szef ma zaledwie 155cm w kapeluszu i obcasach, wyglądał przy nim jak dziecko 😜
scarlett   "może istnieją czasy piękniejsze, ale te są nasze"
01 maja 2012 15:18
Być. urosło Nam się, to prawda  😀
Mo B. haha, nie ma mnie kilka dni, a Wy tak szalejecie? no ładnie :p Na pierwszym zdjęciu wyszedł TurboIcek  😍
....
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnmute.gif[/img] calkowita edycja posta
scarlett ja tam nie lubię zbytnio tak szaleć, ale Siwemu nieco za mocno chyba słońce przygrzało, więc stwierdziłam, że nie ma co się denerwować i trzeba mu czasem pozwolić się wybiegać, bo na padoku to nie bardzo mu to wychodzi.
Lina-Karo Etos przepiękny! Mam słabość do Siwych, co widać na załączonych przeze mnie obrazkach. Ile ma lat? I jeszcze z brązowym sprzętem! Zawsze chciałam na mojego brązowy...
Mo B. Dziękuje 🙂 Etos ma 7 lat i chyba  będzie na sprzedasz :P hihi
Dla mnie zacne 155 cm to już kawał konia i źle mi się wchodzi. Istnieje szansa, że siwa dobije mi do 160 cm i na tym koniec, ale i tak jak się wsiądzie to się czuje, że jednak jedzie się na wyższym koniu niż uprzednio za czasów szkółki.
Mo B. , notabene, ile Twój siwy ma wzrostu?
Być. Oj duuużo :P Jest troszeczkę wyższy od Lakiego scarlett, o jakiś 1-2 cm. Pewnie koło 180 cm.
Ja bym go jednak zmierzyła.  😀 Ostatnio mi się wydawało, że mój koń ma ponad 160 cm w kłębie (jestem niska, oceniałam na oko) i jak się dobrałam do miary...  Mocno i to mocno, się zdziwiłam.  😉 Ale jeżeli ma 180 cm to zazdroszczę! Chciałabym konia z (minimum) zacnym 165 cm, ale nie da rady.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
01 maja 2012 22:04
A ja od zawsze miłośniczka niskich koni i właścicielka hucuła, sama mająca zaledwie 162 cm, zaczęłam jeździć na kobyle 175 cm wzrostu  😵 Czyszczę ją korzystając ze stołka 😉 Wrażenia hmm... dziwne, gdy przesiadam się z mojego maleństwa 139 cm na tą wielką krowę, ale chodzi cudownie. Na razie nie doczekałyśmy się jeszcze wspólnych zdjęć, ale za jakiś czas mam nadzieję, że będę miała się czym pochwalić.
Kurczak jak się przesiadałam z kucyków gdy byłam jeszcze dość mała na wałacha 176-8 cm wzrostu to aż spanikowałam 😉

ByćKiedyś go zmierzę, acz raczej niewiele się mylę w tej kwestii. Sama też jestem raczej duża, dlatego wyglądamy proporcjonalnie. Zresztą też z kupowaniem derek czy czegokolwiek jest problem, wszystko za małe, nasz kantar ma rozmiar 4 😁

Tu widać, że jest byyyczy:

Powiem wam ,że nie ma szans żebym wsiadła na moje bydlątka samodzielnie no chyba ,że w jakieś extremalnej sytuacji z duży, wysiłkiem . Ale z moimi 160cm  to straszny wysiłek i wole schodki albo pomoc osoby trzeciej : D A jak to u was?
Ja tam na każdego wchodzę ze schodków, zdrowiej dla pleców konia. Ale jak schodków nie było to i na Siwego dawałam radę wsiąść.
PumCass   zachowaj zimną krew!
01 maja 2012 22:57
Mo B. jestem fanką Twojego Siwusa  😍 i pracy, którą razem wykonujecie.  👍
Mo B. ze zdjęć to naprawdę, widać jego wzrost. Mały nie jest to muszę przyznać.  😀

Ogólnie wchodzenia na konia ze stołka to też wygoda dla człowieka, bo nie trzeba się gimnastykować, by wejść na konia. Można na spokojnie i powoli.
Kurczak ja bardziej odczuwałam różnicę w tempie chodów, szczególnie w kłusie niż przejmowałam się dysproporcją wzrostową. Najlepiej mi się jeździ na średnich koniach.
No to i my się przypomnimy. Zdjęcie z zawodów. Nadżaf - 174cm w kłębie.

za duze zdjecie
Coś w tym musi być, że wielkokonie lubią towarzystwo tych mniejszych  🤣


masz rację 🙂 coś w tym jest

Siwa i jej adoptowana córeczka kucka Daisy


Siw to taki mały wielkokoń dlatego jeszcze jej tu nie było. Ma 173 cm

dodzilla kawał pięknej baby ❗ Właśnie takie konisko mi się marzy. Wielkie, ładnie zbudowane, ładnie umaszczone 🙂 tylko że ogiera bym chciała. Ale jakby była na sprzedaż to daj znać
i mój wielkokoń Del Cor , będzie miał na pewno 175 cm🙂
Dziewczyny, piękne te wasze wielkokonie 🙂 Sama jak już kiedyś będę kupować swojego rumaka, to tak poniżej 180 cm w kłębie nie zejdę 😉 - chyba tak mam już po 6 latach jazdy na kucach (które też są cudowne, ale jednak taki wielkolud to piękna sprawa) 🙂
mankaa69 - Del Cor świetny!  😍 10cm w kłębie więcej i w ogóle mój ideał konia 🙂
punkNskinny duży koń to również dużo problemów. Duża masa to duże obciążenie dla jego stawów i ogólnie całego układu ruchu. Konie nie były zaprojektowane na wzrost 180 cm wzwyż, takie to wyjątki. Kontuzje, problemy z nogami pojawiają się bardzo często. Trzeba tez mocno uważać na wagę, żeby nie były zbyt grube i ciężkie dla swoich nóg, ale też duży koń zazwyczaj więcej je, mój na przykład zjada worek Build Up'a w 1,5-2 tygodnie.
Poza tym też pojawiają się takie trywialne niby problemy, ale jednak - regularne firmy, które mają 'normalne' ceny, typu Masta, Villa Horse czy Tattini nie mają rozmiarów, w które zmieściłby się mój zwierzak. Kantary o rozm. 4 w sklepach to zazwyczaj pojedyncze sztuki, ogłowie robiliśmy u rymarza na zamówienie... Przemyśl więc sprawę zanim kupisz takiego konia 😉
świat z dużego konia jest piękniejszy, zwłaszcza jak koń 20 cm wyższy w kłębie od pani 🙂
Nadżafowa, on ma tylko 174 cm? 😲 Bo jak koło niego przeszłam na zawodach to wydawał mi się niesamowicie duży, sama mam 175 i przechodząc koło niego nawet moja koleżanka zobaczyła, że jest wyższy ode mnie 😉
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
03 maja 2012 21:26
Być ja chyba też najlepiej czuję się na średnich koniach, takich ok. 160 cm, najlepiej jeszcze żeby były dość krótkie 😉

Na wielkokoniu przeraża mnie jej potęga. Kobyła chodzi cudownie, ale nie jest łatwym koniem. Wyczekuje na moment nieuwagi jeźdźca, a wtedy jest już po pracy, więc chwili na relaks w siodle nie można się na niej spodziewać. Dzisiaj pierwszy raz skoczyłyśmy jakieś pierdółki 70 cm. Ona dosłownie lata, kilka lat temu udało jej się z jeźdźcem skoczyć 180 cm. Koń marzenie  😍 ale jednak lepiej się czuję na moich huckach 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się