Revoltowe wielkoludy(wielkokonie), czyli im wyższy koń tym lepiej :)

Nie mój, ale mój wymarzoony 😜 😜
Nie wiem dokładnie ile ma wzrostu, ale ja mam ok 168cm i wyglądam koło niego tak 😉
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
22 czerwca 2010 13:06
tak się chyba utarło, że jak z przodu stoi 17....cm, to duuuży 🙂
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
22 czerwca 2010 13:09
agniecha930 mega zdjęcie ;D
mam podobne mojego konia, ale za to nie ja na nim wisze 😉 fajne są takie zdjęcia 🙂
moja przyjaciółka, tylko że ma coś ponad 170cm wzrostu 😉






ale faktycznie, jak już ktoś widzi 17... na początku to "wielkiiii koooooń" hehe  😅




swoją drogą możecie mi poradzić, gdzie zdobyć laskę do mierzenia koni? interesuje mnie ile mój słoń ma dokładnie 🙂 albo są jakieś inne sposoby mierzenia?
EDIT: http://www.gnl.pl/laska-mierzenia-konia-busse-p-2197.html tylko jak na jednorazowe mierzenie to bezsensu wydatek hehe... chyba poproszę tatę, żeby takie coś zmajstrował 😉
Cenciakos   Koń z ADHD i złośliwa zołza ;)
22 czerwca 2010 13:48
xequus- po czym jest Twoje konisko?
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
22 czerwca 2010 13:53
Cenciakos ogier Bibigar z KJK Bolix, mało znany ogr raczej...
http://www.romico.pl/newsy_konie_wiecej.php?id=10
jak dla mnie jakoś specjalnie urokliwy też nie jest... ale widziałam tylko te trzy zdjęcia z tej strony, znaczy się te zdjęcia są po prostu tandetne 🙂

swoją drogą chciałabym wybrać się kiedyś i zobaczyć jego ojca w rzeczywistości, pewnie w te wakacje spełnię tę swoją małą zachcianke 🙂
xequus ja bym chyba zrobiła co 2 cm zaczynając od 168 (bo to chyba obecnie jakaś uśredniona wielkość statystycznego konia)-170; 171-173; 174-175;176-178; 179-180 i powyżej 180.

xequus Bibigar jakoś mało znany nie jest 😉, ale to dość nietypowe że po nim jest taki duży koń, może coś wielkiego było po stronie żeńskiej rodowodu?

xequus Bibigar jakoś mało znany nie jest 😉, ale to dość nietypowe że po nim jest taki duży koń, może coś wielkiego było po stronie żeńskiej rodowodu?


A czemu nietypowe ?, sam ogier rosły. Znam innego Bibigara młodego który też raczej nalezy do tych większych. W tym roku był w na czempionacie w Białce dwulatek po nim też raczej wysoki.
Może ogólnie to nie są duże konie, ale jak na młp na pewno
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
22 czerwca 2010 14:45
Znaczy się wtedy, jak został ojcem mojego potwora nie był znany jakoś specjalnie 😉 obecnie się hodowlą nie interesuje, więc możliwe, że mam przestarzałe informacje 🙂

a co do ankiety to luz 🙂 zaraz zrobię 😉
o ile ta technologia mnie nie przerośnie hehehe 😉



EDIT: ankieta utworzona 🙂 mam nadzieję, że zakres wielkości trafiony 😉
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,26775.0.html
u nas też jest delikatna dysproporcja.. Ja mam 154cm, a mój koń 174 😉
Ale ostatnio przeżyłam ciężki szok - pojechałam na rajd po Tatrach, niestety mój koń nie mógł pojechać, przez telefon rezerwowałam sobie miejsce i zaznaczyłąm, że nie lubię małych koników i proszę mi zarezerwować dużego.. jakież było moje zdziwienie (tudzież szok  😲 ) kiedy przyprowadzili konia mającego 192cm w kłębie! Nigdy czegoś podobnego nie widziałam!  😜
Jakaś mieszanka - SP, prawdopodobnie z hanowerem.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
22 czerwca 2010 15:54
Sunny zdjęcia tego wielkokonia  😍 :kwiatek:
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
22 czerwca 2010 16:20
ale wielkoludy  😜
Kiedyś do mojej stajni na Hubertus zawitały 'wielkie konie' to mój biedny pimpek się ich bał  😁
Na mnie robi przeogromne wrażenie, jak takie konie się ruszają...  🤣
jakież było moje zdziwienie (tudzież szok  😲 ) kiedy przyprowadzili konia mającego 192cm w kłębie! Nigdy czegoś podobnego nie widziałam!  😜
Jakaś mieszanka - SP, prawdopodobnie z hanowerem.

Ja też proszę o jakieś zdjęcie bo to już ekstremum.. nawet nie mogę sobie wyobrazić jak taki koń wygląda, to prawie monstrum..
przy takich "normalnych" koniach wzrost 192 uwazam za przesadzone, natomiast marzy mi sie taki prawdziwy gigantyczny shire  😍
Medziiik   Nocna Furia - strikte Bezzębny
22 czerwca 2010 16:35
My w stajni mieliśmy 2 duże po 196 i 193 cm 😉 niestety zdjęć nie mam .. ale wrażenie robiły
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
22 czerwca 2010 16:45
Dobra, mówicie o swoich koniach, ale chyba nikt nie powiedział jakiej są rasy ;>
Dobra, mówicie o swoich koniach, ale chyba nikt nie powiedział jakiej są rasy ;>

Najczęściej to sp ale jakie prądy krwi mieszają się w przypadku każdego egzemplarza to już każdy musi podać sam.
U mnie klacz jest sp: ojciec to sp, po stronie ojca: dziadek Zangershaide, babka traken (traken - traken) , matka mojej kobyły to też sp, ojciec matki holsztyn, babka sp (holsztyn - folblut). Wszystko duże rosłe konie, więc dziewczyna wyrosła.
xequus   Miłość na dwa serca i sześć nóg...
22 czerwca 2010 17:11
No tak  🤣

Mój ma 180cm i jest małopolakiem 😉
ale ma dolewkę angloarabów w dużej mierze


Zdjęcia posiadam jedynie robione telefonem.. lustrzanki nie dało wziąć się na rajd niestety, a kompaktu nie posiadam.
Zobaczcie jaki kolos.



Bibigar duży? Raczej to drobny konik,przynajmniej tak mi się wydaje,jak dzisiaj go widziałam na spacerku  😉 Ale gigant Sunny!! To ja myślałam,że mój jest duży przy 182 cm  😁
Sunny, ile masz wzrostu? Pomoże nam to wyobrazić sobie faktyczny ogrom tego zwierza 😉
cieciorka   kocioł bałkański
22 czerwca 2010 19:04
fixxxer12, śliczny!
brzoskwinia, już wcześniej było pisane, że 192. 😉
cieciorka   kocioł bałkański
22 czerwca 2010 19:47
agniecha930, chyba 154
Ja mam 154cm


o wzrost Sunny chodziło chyba 😉

edit. pisane w tym samym czasie
u nas też jest delikatna dysproporcja.. Ja mam 154cm, a mój koń 174 😉
Ale ostatnio przeżyłam ciężki szok - pojechałam na rajd po Tatrach, niestety mój koń nie mógł pojechać, przez telefon rezerwowałam sobie miejsce i zaznaczyłąm, że nie lubię małych koników i proszę mi zarezerwować dużego.. jakież było moje zdziwienie (tudzież szok  😲 ) kiedy przyprowadzili konia mającego 192cm w kłębie! Nigdy czegoś podobnego nie widziałam!  😜
Jakaś mieszanka - SP, prawdopodobnie z hanowerem.

Sunny zdjęcia tego wielkokonia  😍 :kwiatek:


I tutaj Sunny wkleiła zdjęcia.

Edit: Sorry, rzeczywiście nie doczytałam, chodziło o wzrost Sunny 😡 Ale też podany był 🤣
cieciorka   kocioł bałkański
22 czerwca 2010 20:56
Sunny, ile masz wzrostu? Pomoże nam to wyobrazić sobie faktyczny ogrom tego zwierza 😉

a tu pytanie o wzrost Sunny
🙄
Szumka,jakie tam wielkie,przecież to tylko były nasze maluszki 😁 Ja aktualnie jeżdżę na Księżnej Dżordce,która ma 172cm i na wrednym Kucu,który ma 168cm, a ja mam 165cm, są ideealne!  😜
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 czerwca 2010 21:04
Zawsze strasznie  zawodziłam oczami za końmi powyżej 170.
Kiedy jednak wsiadłam na takiego wielkoluda powyżej 178, w głowie mi się zakręciło i praktycznie przestałam panować nad sobą, swoją techniką, wszystkim... bałam się że wylecę... Nie było mowy o tym abym panowała nad koniem- takiego miałam stracha. 👀
Zazwyczaj wsiadam a konie 165-160.. niby 10 cm różnicy... a jednak jakoś lepiej mi się na nich opanowuje trening.
podziwiam duże konie ale są niestety nie dla mnie 🙂
ciekawostka mam 173 cm wzrostu 😲 ;] 😁
Laciate wlkp o pochodzeniu trakenskim. dziewczynka ma ok. 1,80 🙂, ja z 1,62


Kocham duże "charty". Takie lekko folblucie. To nic, że mając 174 cm i patrząc w dół czasami odzywa mi się lęk wysokości 😵

minerwa o jakie cudo. Prawie idealna, tylko jakby jej paszczękę wymienić... Perfekt  😎
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się