preparaty na stawy

espana, a robiłaś usg? Jak wygląda więzadło pierścieniowe? Mój się potknął niefajnie i zrobiła się właśnie taka opuchlizna od zewnątrz - nie chciała schodzić, w usg wyszło powiększone więzadło pierścieniowe.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 lipca 2023 12:50
espana, U mojego to się pojawiło jak miał niecałe 5 lat. Może warto powtórzyć to rtg w tej nodze. Jedna wet właśnie nastraszyła mnie więzadłem pierścieniowym, ale inny znalazł przyczynę na szczęście.
epk, i co z tym robiłaś?

espana zmiany szpatowe się mogą dość szybko pojawić.
xxagaxx, ostrzykaliśmy + skarpetka z equicrown i wcierki. Po 8 tygodniach więzadło było fizjologicznej grubości i zeszła opuchlizna.
epk, u mojej podobnie, ale wet mówił ze powiększenie jest minimalne i nic by z tym na razie nie robił. Obczaje te skarpetki. W wcieraliście czym? Bo pierscieniowe to się powinno chłodzić?
USG nie zostało zrobione 🙁 Prawdę mówiąc to kolejna wpadka mojego weta, po którym wzywam ortopedę, który robi robotę dobrze i kasuje mniej. Mam nauczkę na przyszłość.

zembria chyba wolałabym to więzadło niż szpat 🙄
Jeszcze może dopiszę, że w tym stawie był czip operowany równo rok temu, ale zupełnie tego urazu z tym nie wiążę. Koń po operacji nie spuchł, a miał robione 3 stawy na raz. Spróbuję wezwać ortopedę do dalszych konsultacji, bo niby to taki błąd piękności, ale koń młody i jak się da z tym walczyć to wolałabym tego nie mieć.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
11 lipca 2023 13:33
espana, Moze i błąd piękności, ale znikąd się nie wziął. Powodzenia w szukaniu przyczyny!
Nie dziękuję 😉 Umówiłam doktor Zielińską.
Polećcie coś! Koń jak zrobi jakiś szybszy ruch albo się obróci to pstryka mu w nogach. Macie jakieś rady na to albo polecacie jakieś suplementy czy coś ? Wiecie może od czego to ?
espana u mojego było zerwanie mankietu pochewki ścięgna zginacza. opuchlizna na zewnętrznej stronie zaraz nad stawem. Wstawie za chwile zdjęcie jak się uda
Zdjęcie w boksie jest po ściągnięciu opatrunkowe, drugie na zewnątrz jest z teraz. Przed zabiegiem dużo większe
received_1319432705314985.jpeg received_1319432705314985.jpeg
20230205_181923.jpg 20230205_181923.jpg
Piaffallo, u mnie w podobnym miejscu, może niżej, możliwie blisko stawu, tylko z 10x mniejsze. Może przesadzam, dzisiaj cyknę fotkę.
Dobra, zrobiłam fotki, mam nadzieję, że widać:
20230711_205454.jpg 20230711_205454.jpg
20230711_205432.jpg 20230711_205432.jpg
espana, u mojego jest coś podobnego na jednym zadzie i ortopeda powiedział, że to opój po prostu. I że jak najbardziej może występować tylko na jednej nodze.
espana, u mojego podobne "opoje" skończyły się na stanie zapalnym pochewki. Ostatecznie na przecięciu więzadła pierścieniowego w klinice.
Koń niby też nie kulał, schodziło po chłodzeniu i pracy.
Więc na twoim miejscu zrobiłabym USG
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
12 lipca 2023 08:03
U mnie to też podobnie właśnie wygląda, tyle że po obu stronach są. Zalecenie od weta mamy takie, że jak jest luźne, wodniste, to się nie przejmować, a jak robi się twardsze, mniej pływające pod palcami to działamy na szpat. U nas to jest rozciągnięta pochewka po pierwszym stanie zapalnym, nigdy już nie wróciła do pierwotnego stanu.
Hej 🙂
Ma ktoś może jakieś doświadczenie z podawaniem CBD na ból związany z przewlekłymi zwyrodnienia stawow? Wet zaproponował mi takie rozwiązanie i nie wiem za bardzo jak to ugryźć. Ktoś może to stosowal?
RR4, Ja swojej zaczęłam głównie na głowę dawać CBD i mam wrażenie, że ze zwyrodnieniem mamy lżej w tym roku. Niedługo będę właśnie kończyć CBD i zacznie dostawać bioswelię.
dzikadermi, a jaki preparat podawałas?
RR4, granulat z horseline.
Czysty olej konopny, który miał zawierać cbd się u nas nie sprawdził.
Jeśli chodzi o granulat to doszłyśmy z kobyłą do połowy maksymalnej dawki. Więcej nie jestem w stanie jej przemycić.
Jesteśmy po USG, jest zapalenie pochewki, więzadła i ścięgna w porządku. Próba zginania wyszła dodatnia, w ruchu po miękkim i twardym koń chodzi czysto. Mamy zalecone pijawki (już zamówiłam) i zmianę maści na jakąś z DMSO. Znacie coś oprócz Ekyflogylu? Bo chyba nie ma potrzeby stosowania prednizolonu. Może coś z arniką?
espana, kup dmso czyste rozrob z żelem do usg i maścią np dicloziaja

Na rozwalona szyję, tętnica troche popsuta przez niefajne wbicia wenflonem, zrobienie się dzikiego mięsa, krwiaków i mega opuchlizny. Puściło po 3 miechach jak rozrobilam dmso, żel do usg i chlorek wapnia 2%. A na początku zamiast wapnia dawałam heparyne, arnike i dicloziaje
espana, u mnie idealnie sprawdzało sie DMSO wymieszane z sunlitan gelme i maściami z heparyną.
Milla teraz wcieram Veyxatem (to jest to samo co Sunlitan, okazuje się) i maścią z heparyną i po około miesiącu nie ma efektu. Czy samo dodanie DMSO wzmocni efekt? Kiedyś kupiłam jakiś chemiczny DMSO niby czysty, ale ma już parę lat i nie chcę go stosować. Skąd najlepiej kupić, żeby mieć pewność, że jest na maxa oczyszczony i bezpieczny?
BUCK   buttermilk buckskin
19 lipca 2023 16:57
pewnie i tak wszyscy kupują na allegro, skoro apteki tego nie mają
anetakajper   Dolata i spółka
20 lipca 2023 07:30
espana, https://allegro.pl/oferta/dmso-99-9-zel-70-aloesem-190ml-z-miazgi-drzewnej-11802999498 a coś takiego? ja to stosuję na nakostniaka i nawet się wchłonął 🙂
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2023 08:59
espana, Zobacz sobie Dolobene żel, ten czerwony.
siwaaa, Ale że jak tętnica? 😲 Chyba żyła?
zembria, tfuu no żyła. 🙂
zembria, ten żel byłby idealny, ale nie ma go w PL Znalazłam w Austrii i Niemczech.
Dzięki, kupię DMSO na Allegro i będę mieszać.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 lipca 2023 10:19
espana, Szkoda, niedawno kupowałam gdzieś przez net, ale niestety nie pamiętam gdzie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się