Ochraniacze

Gaga, czy mogłabyś zmierzyć obwód w tych HKMach? :kwiatek:


Na wysokości 2 zapięcia od dołu ok 27 cm, długość (z tyłu) ok 30 cm (w Lkach)
Dodatkowo dochodzi długość gum - ze 2-3 cm + ich elastyczność... Sądzę że powinny pasować na obwód max 32 cm (tak przypuszczam, bo na pół-folblucią nogę są na styk (mogłyby być mniejsze)). Myślę, czy ich nie zostawić na tył a na przody nie kupić M-ek...
Jak wypada rozmiarówka w tych HKM http://konik.com.pl/ochraniacze-kontaktowe-hkm ? Na konia co nosi Veredusy L, Eskadrony L brać L (na przód) i XL (na tył)?
Najlepiej nie brac wcale, bo sa okropne jakosciowo, takie 'papierowe' i cienkie, z podobnych cenowo lepsze sa canterclub, tylko kolorow takich fajnych nie ma 😉
Livia   ...z innego świata
26 listopada 2014 08:05
Epikea, nie oglądałam na żywo, ale dziewczyny tutaj je mają i pisały, że są na drobne nogi - ja chciałam je kupić, ale po tych opiniach musiałam zrezygnować 😉

Gaga, dziękuję :kwiatek:
klapcio89   Walczący z cieniem...
02 grudnia 2014 18:49
Ochraniacze Harry's Horse "Elite-R Grand Prix"
Ma ktoś je?? 😀
Ehh, chorowałam na nie, zamówiłam je, ale niestety za małe były dla siwego. Kupiłam rozmiar full. Szerokości mierzone w połowie po stronie wewnętrznej wynosi 24 cm. Żałuję, że nie możemy ich ubrać, bo są boskie....
Możecie mi polecić jakieś spore ochraniacze, które dam radę założyć na owijki? Aktualnie używam pożyczonych CSO, ale niestety w żadnym sklepie nie mogę ich znaleźć.
ententa chciałam czarne  😁 Kupiłam Horze, skoro te odradzasz  :kwiatek:
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
03 grudnia 2014 07:56
domcia406 może HG?

Horse Guard turkusowe- 4/5, są ogólnie mówiąc ok,ale dosyć szerokie,a mój koń ma drobną ale długą nogę i muszę włożyć podkładkę pod spód.


A w załączniku na owijce, foto Dava
Strucelka Dzięki  :kwiatek: napiszę do jakiegoś sklepu, może mi zmierzą. Fajne te ochraniacze, ale wyglądają podobnie jak BR, a br niestety nie założę na owijkę.
domcia406, ja Ci zmierze jak chcesz 😉 podaj tylko które wymiary konkretnie. Na mojego konia 176 ale chuda noga są np. za duże. Ze sklepów ma je tylko unicorn-skrzypczak.
Byłabym wdzięczna, jakbyś mi podała, obwód przodów. Moj ma ok 166 i nogi też nie jakieś masywne, więc może będą ok 🙂
przepraszam za offtop, ale mnie zainteresowało jedno:

jaka jest idea zakładania owijek pod ochraniacze?
Ma ktoś nortony carbon ? 🙂
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
03 grudnia 2014 14:11
przepraszam za offtop, ale mnie zainteresowało jedno:

jaka jest idea zakładania owijek pod ochraniacze?


Może to idea zakładania ochraniaczy na owijkę, żeby strychujący się koń nie rozwijał/zsuwał/niszczył owijek...
malinowaa   Życie zaplątane w końską grzywę...
03 grudnia 2014 19:15
Jak wypada rozmiarówka Horze Montreal? Chodzi mi o rozmiar full.

Mój chodzi w fullach HKM Pro i Veredusach L i nie wiem, czy te Horze nie będą na niego za małe :/
[quote author=ms_konik link=topic=30.msg2236600#msg2236600 date=1417615890]
przepraszam za offtop, ale mnie zainteresowało jedno:

jaka jest idea zakładania owijek pod ochraniacze?


Może to idea zakładania ochraniaczy na owijkę, żeby strychujący się koń nie rozwijał/zsuwał/niszczył owijek...
[/quote]

dzięki, o tym nie pomyślałam. :kwiatek:
błagam o pomoc, przeczytałam już chyba wszystko i już nic nie wiem. Koń fryz wzrost ponad 170cm. noga jak to u fryza. Które ochraniacze wejdą na taką nogę? potrzebuje niezbyt drogie przody. Koń idzie w trening i wiem ze go owijać nie będą.
Livia z tego co wiem na swojego fryza zaklada na przody yorki cristal chyba? Takie podobne do veredusow pro light 😉
ash   Sukces jest koloru blond....
04 grudnia 2014 15:33
lamnie, u nas fryzy miały ochraniacze kontaktowe np. Horze rozmiar największy.
lamnie na prawdę polecam Woof Wear Double Lock. Na przody powinnaś wcisnąć L, na tyły XL. Są świetne i przypuszczam, że mogą być niezniszczalne 😀

Mam tylko pytanie, zupełnie nie złośliwe, ale mnie to intryguje od dłuższego czasu. Jaki jest sens zakładania samych przodów? Widziałam już parę osób zakładających do jazdy po płaskim same przody i nie rozumiem. Zawsze mi sie wydawało, że już prędzej tyły się przydają jak koń się strychuje, a po co sam przód?
lamnie KenTaur Velcro, niedrogie ochraniacze wypadające duże.
przód po to,żeby chronić skórę gdy jedziemy np do lasu i łazimy po gałęziach. Wydaje mi się to logiczne. Nie jest?
lamnie, ee jak to chronić skórę? Tylko z tyłu nogi?
Ochraniacze mająchronić ściegna

Również jednemu z koni zakładam czasem same przody. Robię to po to aby chronić ścięgna przy przypadkowym uderzeniu zadnim kopytem w przednią nogę.
nie tylko z tyłu nogi, z przodu, z boku, z tyłu, z każdej strony, są rożne rodzaje ochraniaczy, nie tylko otwarte.
lamnie, OK, ale pierwszy raz słyszę aby zakładać ochraniacze aby chronić skórę 🤔
Poza tym po co chronić skórę w pracy po płaskim na elastycznym np kwarcowym podłożu?? Gałęzi tam raczej nie ma...
ja piszę o lesie nie o kwarcowym podłożu, co do reszty zgadzam się z Tobą w stu procentach.
Katasia - ja tak jak _Gaga zakładałam same przody na konia, który lubił bardzo obszerny ruch i potrafił tyłami przednie nogi zaczepiać. Również na skoki stworowi, który raz na stulecie polata nad krzyżakiem, a tyłów na niego nie idzie dostać, bo ma takie "drobniutkie" nóżki, że i z przodami krucho było  🤣
Jeśli mają chronić przed skaleczeniami w lesie to tym bardziej bym zakładała na 4.
Natomiast dla tych co tyłami zahaczają myślałam, że piętki wystarczają, ale w tej kwestii nie mam zupełnie doświadczenia, bo moja wybitnym ruchem niestety nie grzeszy  🤣 Wierzę zatem na słowo i zazdroszczę takiego ruchu. Co do skoków to zupełnie niczego nie kwestionowałam, tylko nad robotą po płaskim się zastanawiałam.
Sobie kupilam Yorki kontaktowe, pierwsze wrazenie super fajne, material gruby, nie za sztywny, nie za miekki, rzepy jak szatany trzymaja 🙂 w niedziele przymiarka. Jak beda fajne, to i na tyly dokupie:P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się