siodło ujeżdżeniowe

Ja już dzwoniłam do Eurosiodła, pan chciał mi wcisnąć 18, a ja mu mówię że chcę 17.
To za 1400zł to w takim stanie siodło że dziekuję, dostałam zdjęcia, wszystkie niewyraźne i to tylko 3 choć prosiłam o więcej, na jazdę próbną nie zgodzili się nawet za opłata. Nie wiedzą też jaki jest rozstaw łęku.
W ogłoszeniu jest jeszcze że nieby 17,5 mają - nie prawda, nie mają tego siodła.

ushia jak możesz to podaj mi numer na pw do tego pana z Gostynina, będę wdzięczna
Wow, jeśli ktoś chce sprzedawać siodła bez jazd próbnych i nie bardzo wiedząc, co sprzedaje, to jakoś mu nie wróżę kariery  🤔

a jak tam passierowcy - ktoś już miał przyjemność przewieźć się w coronie II?
passierowcy niektórzy nadal wierni swoim ukochanym siodełkom  🏇 Nawet po zrzuceniu kilku kg 16,5 zrobiło się jakieś większe 😉
Lena, optimum? 😉

ja bardzo bym chciała spróbować corony II bo korci niesamowicie, tęskno za optimum ale jako że ten typ poduszki mi pasuje najbardziej, to podejrzewam że i ta podusia mi podpasuje
Lena ja też sobie nie wyobrażam kupić siodło za ponad 2000zł bez jazdy próbnej, pominąwszy że nie znają rozstawu łęku.
k_cianku cały czas  niezmiennie optimum.

Fantazja - nawet gdyby siodło kosztowało 1000zł to i tak nikt przy zdrowych zmysłach nie kupi go bez jazdy próbnej, a przede wszystkim bez dopasowania do konia. W moim odczuciu najlepiej jest mieć siodło na testach na 2-3 dni, jak np. miałam z ihaha i wtedy na spokojnie sobie pojeździć, dopsować itp. Ja mam coś takiego, szczególnie w ujeżdżeniówkach, jak 'syndrom nowego siodła'. W nie swoim przez pierwszą jazdę przeważnie siedzę lepiej, no chyba, że mi dany model zupełnie nie podpasuje. Za to po  każdej kolejnej jeździe wychodzą ( lub nie ) inne sprawy. W passierze swoim jeździłam 2 razy tego samego dnia, bo następnego ktoś inny miał je testować. Nie oddałam 🙂
Lena właśnie chyba ihaha mi pozostanie, musze czekać bo na razie nie ma takiego siodełka.
ushia   It's a kind o'magic
03 lipca 2009 10:15
Numer do faceta z Gostynina: 889 036 185
Siodło na testy przysyła 😉
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 lipca 2009 10:15
Kupiłam ujeżdżeniówkę, mam nadzieję, że zostanie już u mnie na stałe 🙂
Zdecydowałam się na puśliska Winteca, ale nie wiem co ze strzemionami.
Ma ktoś z Was takie?

USG 155zł (animalia.pl)


Waldhausen 199zł (okser.pl)


Awatec 185zł (hidalgo.pl)


wydaje mi się, że w USG jest najlepsza stopka, bo metalowa, a w dwóch ostatnich taka jakaś... "fajansiarska" się wydaje 🙄 (sory za słownictwo :hihi🙂
Strucelka - mi obcierały Wintecowe puśliska siodło skórzane.
Strucelka - mi obcierały Wintecowe puśliska siodło skórzane.

dobrze wiedzieć.
Pusliska Winteca maja u mnie duzy minus. Obcieraja siodlo, szybko sie rozpadaja (szwy puszczaja)... nie polecam. Lepiej poszukaj puslisk ujezdzeniowych Kavalkade.

Co do strzemion, to my te USG w siodle skokowym mamy i ja je sobie chwale. 🙂
_kate, aczkolwiek tylko jedno siodło, a jeździłam tyle samo, więc może to zależy od skóry?
a my tak jak sporo innych osób męczymy kiefferowe i są rewelacyjne
ja kupiłam puśliska w mustangu za 50zł, po 2miesiącach żyją i to w b.dobrym stanie 😀

a ten, postęp w sprawie siodła 😀 będę przymierzała Prestige Top Dressage.
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
04 lipca 2009 19:52
a Bates?
Puśliska wykonane z wysokiej jakości skóry wzmocnione taśmą nylonową. Nie posiadają sprzączek.
195.00 zł




bardzo zależy mi na tym, by sprzączki były jak najmniejsze, albo tak jak w przypadku Winteca czy Bates - w ogóle ich nie było, tylko ten bolec.
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 lipca 2009 20:01
też się zastanawiam nad jakimiś puśliskami dresiarskimi więc podbijam  🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 lipca 2009 20:42
Doro, kieffer gladiator 😎 (mam nadzieję, ze dobrze zapamiętałam i napisałam nazwę :oczy2🙂
hmm, ja ich nie lubiłam bo mi się ciężko zapinało - ale dlatego, że na ostatnią dziurkę zapinałam, bo były przykrótkie. na wyższe nie było problemu. chyba, że to ja mam szerokie strzemiona w tym miejscu :P
Ja mam gladiatory do skokówki i jestem baaardzo zadowolona(szczególnie,że kupiłam nówki za 80zł 😉)
pointure   Dresiarz mentalny.
04 lipca 2009 21:20
Ja mam takie. Spisują się świetnie. Wyglądają identycznie jak te USG.
http://sklep.horses.pl/product-pol-669-Shires-strzemiona-plastikowe.html
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 lipca 2009 21:25
:kwiatek: . Nie obcierają skóry siodła? Kojarzycie może gdzie je można namierzyć w wersji ujezdżeniowej?
Znalazłam tylko zwykłe, a zwykłe to ja mam jakieś.  
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 lipca 2009 21:29
nie obcierają.
i one właśnie "zwykłe" są a nie te łujeżdżeniowe wynalazki 😉
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 lipca 2009 21:39
A to nie cem takich.  Cem łujezdzeniowe.  🤣

Zależy mi szczególnie na sprzączkach na dole - w nowym siodle dresażowym  chyba nie ma zbyt dużych wgłębień przy zamkach.
A ze swoich zwykłych (polskie rymarstwo jakieś) jestem zadowolona i nie czuję potrzeby wymiany na inne zwykłe pusliska.
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 lipca 2009 21:43
to te co masz wepnij do góry nogami - i będą sprzaczki na dole 🙂 i tanio 😉
ja tak moje gladiatory wpinam - zaraz fotki poszukam żeby zobrazowac 😉


edit
   
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 lipca 2009 21:47
właśnie już o tym myślałam, choćby tymczasowo.
Tylko nie wiem jak zabezpieczyć sprzączkę (z czego zrobić tulejkę) i końcówkę puśliska podwieszać.
Będę wdzięczna za fotkę  🙂

Edit
fotki pojawiły się jak już posta napisałam.

Nie wiedziałam, że sprzączki od strony konia . O dzięki Ci dobra kobieto.  🙇 
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 lipca 2009 21:49
ja końcówkę przekładam do środka sprzączki a potem wkładam ją w oczko strzemienia - tulejki nie są mi dlatego potrzebne :P
na tej drugiej fotce to widac dość dobrze
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
04 lipca 2009 21:57
Nie obtarło to nigdy zwierza ? (może i głupie pytanie, ale obawy jednak mam jakieś_)
- mi zostanie spory kawał puśliska (ok 40 cm) - więc i szlufkę muszę wymyślić, albo, tulejkę , albo ciąć...
Ale tu juz sobie pokombinuje, a dzięki za pokazanie mi  tego zjawiska  🙂
caroline   siwek złotogrzywek :)
04 lipca 2009 22:04
eeee... ale CO miałoby obetrzeć?? puślisko? 🤔
Dorotheah, nie wydziwiaj :P
nie, nie obciera, nie ma co ani jak obetrzec, toż to tylko puślisko :P


edit
ale jak się uprzesz, to oczywiście możesz mieć sprzączkę od strony buta 🙂 tylko żeby ciebie nie obtarła to chyba powinna byc na tyle nisko na ile się uda 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się