siodło ujeżdżeniowe

dziękuję wam bardzo za rade  :kwiatek:, szkoda że te siodła prawie w ogóle nie pojawiają sie na sprzedaż jako używane, a nowe kosztują powyżej 5 tys  🙁
Gdzies przeczytałam że ktoś z voltoviczów ma możliwość sprowadzenia Ratomki . Czy to jest nadal aktualne, w jakiej cenie mogłoby być takie siodełko, i czy bylaby mozliwosc zamowienia takiego siodła 16.5 ale z szerszym rozstawem ławek?
<Ciach!>
[center] Regulamin:
OSTRZEŻENIE ZWYKŁE na TYDZIEŃ otrzymuje forumowicz, jeśli:
- umieszcza reklamy i ogłoszenia w miejscach do tego nieprzeznaczonych,
[/center]
oti   Everybody lies...
12 lipca 2009 15:52
SunnyDress,
idź z tym do działu o ogłoszeniach.  😉
vissenna   Turecki niewolnik
13 lipca 2009 16:47
Czy ktoś może wie co to za siodło?

http://www.allegro.pl/item676954553_siodlo_ujezdzeniowe_arrit_doskonale_16_5.html

najbardziej moją uwagę zwróciła cena. Zastanawiam się czy to siodło jest jej warte, gdyż nie prezentuje się jakoś imponująco...
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
13 lipca 2009 17:32
Wybite logo na skórze trochę mało jest widoczne, ale przypomina mi logo Henniga. Jeśli tak to i cena by się zgadzała przy używce.

Jesli tak to siodła te są szyte na konkretne konie/ pod konkretnych jeźdźców. Bywa kłopot z dopasowaniem, się, konia. Znajoma ma i udało jej się nieźle spasować i jest zachwycona. Mnie zakleszczało natomiast i to poza równowagą, poza tym nie odpowiadały mi giga poduchy i głębokość (jedyne co to poczucie bezpieczeństwa troszkę wzrosło, tylko kosztem zakleszczania). 

Edycja: zmieniam by nie wprowadzać w błąd,  markę na Hennig. Bo własnie siodło Hennig testowałam i o nim są moje spostrzeżenia.
Moim zdaniem to nie jest siodło Jorge Canaves

logo inne, poza ty, JC nie wybija logo na zewnętrznej tybince

JC ma także w ofercie siodła produkowane seryjnie (co widać na stronie inetrnetowej)
- to nie jest aż taki exclusiv jak Devoucoux

EDIT
edytuję wyjaśnienie do mojej wypowiedzi
bo Dorotheah wyedytowała swojego posta podczas dyskusji i mój w obecnej sytuacji stracił sens

przedtem twierdziła, że siodło z linka to Jorge Canaves
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
14 lipca 2009 16:03
Nie mam pojęcia jak to jest ale znajomej siodło, prócz blaszek z oznaczeniami ma  m.in. takie tłoczenie na tybince.



Edycja. Poprawiam - w załączniku tłoczenie siodła Hennig

To jest HENNING. Zreszta tez typ siodla robionego na miare zarowno konia, jak i jezdzca.  😉
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
14 lipca 2009 18:53
O matko :emot4:  Hennig... no to popierniczyły mi się nazwy  ( bo i to i to kojarzy mi się z nazwiskiem).  😵

No to poprawiam zaraz swoje posty - bo jeździłam właśnie w Henningu i wszystko co pisałam dotyczyło Henninga 😁
Dokładnie, to Johen Henning.
Miałam takie i mają właśnie to charakterystyczne wybicie.
P.S. Czy wszystkie Heninngi mają takie banany? Widziałam kilka i za każdym razem były takie banany.
Nie, sa rowniez Henningi bez bananow:

[img]http://www.reitforum.de/attachments/hennig-dressursattel-img_2510.jpg-569824d1223403835[/img]

( zdjecie zapozyczone z jakiegos niemieckiego foum)
To całkiem fajnie wygląda!
Moje było właśnie z tego rodzaju "bananowców" i nie powiem wygodne było ale chyba za bardzo ortopedyczne
Dorotheah   मेरी प्यारी घोड़ी
14 lipca 2009 19:05
To w którym siedziałam poduszki kolanowe ma ze dwa razy grubsze niż mój Kieffer. Siedzisko do tego było mega głębokie- jak w nie wpadłam, to zejść potem miałam kłopot. Taka rynienka powstawała na nogi i tyłek.  😁
Może już było, ale nie mogę znaleźć. Jak głęboki jest Prestige Doge i jaki kształt ma tylny łęk Doge'ów?
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
14 lipca 2009 20:17
Jak na mój tyłek to średnio głęboki, tylni łęk zaokrąglony, zresztą chyba nawet nie robią ujeżdżeniówek z kwadratowym łękiem.
wiecie może czy kieffer ulla salzgeber występuje w rozm, 16,5" ?
mam możliwość kupna tego siodła w takim <teoretycznie > rozmiarze, ale napisy są zdarte i nie widać czy to napewno 16,5 a w necie nigdzie nie widzę tych siodeł w taki rozm... 
Jak na mój tyłek to średnio głęboki, tylni łęk zaokrąglony, zresztą chyba nawet nie robią ujeżdżeniówek z kwadratowym łękiem.


Widziałam kiedyś z kwadratowym 😉
LOVELY, wydaje mi się, że nie, że najmniejsze to będzie ichnia "1" czyli 17".
A rozmiar 0? O ile pamiętam mają i takowy.
Słuchajcie mam do Was pytanie.
Jestem typowym rekreacyjnym skoczkiem i do dyspozycji mam jedynie siodło skokowe. Jeżdżę w nim od dawien dawna ale jak wiadomo skokówki stosowane na codzien strasznie psują dosiad. Zastanawiam się nad kupnem ujeżdżeniówki. Tylko jakiej? Boję się, że się pogubię  😂 Co polecacie na pierwszy raz?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
caroline   siwek złotogrzywek :)
15 lipca 2009 14:30
na pewno odradzam wszelkie okreslane mianem trzymających, ortopedycznych, z wielkimi klockami, wysokimi tylnymi łekami. nie ma po co się męczyć niepotrzebnie.

punkt pierwszy i najtrudniejszy - znaleźć siodło pasujące do konia.
punt drugi - siodlo nie powinno (moim zdaniem) być zbyt wymuszające, wystarczyłoby jakby nie przeszkadzało jezdzcowi 😉

a tak w ogóle, to dlaczego nie wszechstronne tylko od razu ujezdzeniowe??
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
15 lipca 2009 14:40
zgadzam się - siodło ujeżdżeniowe jest bardzo wymagające i może jeszcze bardziej popsuć Ci dosiad. lepiej wszechstronne, o profilu ujeżdżeniowym.

ale samo siodło dosiadu Ci może nie poprawić, przydałaby się lonża pod okiem kogoś doświadczonego, różne ćwiczenia, jazda na oklep...

ważne pytanie - skoro piszesz o rekreacji to czy zamierzasz mieć to siodło dla jednego czy więcej koni?
Ok będę trzymać się Waszych wskazówek.

Cóż, wszechstronne zawsze kojarzyło mi się z ni to tym ni to tamtym. A skoro na skoki już coś mam to trzeba znaleźć coś na ujeżdżeniowe treningi🙂
Siodło zamierzam mieć tylko dla dwóch swoich koni. Oczywiście po warunkiem, że uda się dopasować do obydwu.
No właśnie mają 0 i to jest 16. Jutro może wstawie foty jak siedzę w dianancie 17 i w tym. Ale jeździ mi się w nim zupełnie inaczej niż w euroridingu, mogę pożądnie usiąść i puścić mogę w dół- a w diamancie ciągle podciągałam kolano...
No właśnie mają 0 i to jest 16. Jutro może wstawie foty jak siedzę w dianancie 17 i w tym. Ale jeździ mi się w nim zupełnie inaczej niż w euroridingu, mogę pożądnie usiąść i puścić mogę w dół- a w diamancie ciągle podciągałam kolano...
jeździł ktoś w siodle stubben avalon? jak odczucia? siodło dla długonogich, głębokie?
jak dla konia? ponoć stubbeny są twarde (dla konia też?), koń ma wrażliwe plecy ale jeżdżę na mattesie.
 
  korsik   co do twardosci stubbenow to zalezy od roku produkcji, ja ma nowego stubbena i jest jak najbardziej w porzadku. Szeroki kanal, poduszki dobrze wyprofilowane. Ja zawsze klade pod mojego zel ze wzgledu na amortyzacje i nigdy nie bylo problemu🙂 tylko to od strony konia, bo faktycznie siedziska do najmiekszych nie naleza 😉 😁
Czy ktoś z Was słyszał o angielskim producencie siodeł John Web  ❗  ❓ ❓ ❓ (na pewno przekręcam, bo nie wiem jak poprawnie się pisze). Słyszałam że to są bardzo dobre siodła ujeżdżeniowe. Może ktoś z Was wie jak to poprawnie się pisze.
[url=http://www.loesdau.de/websale7/John-Webb.htm?Ctx={ver%2f7%2fver}{st%2f3ea%2fst}{cmd%2f0%2fcmd}{m%2fwebsale%2fm}{s%2floesdau%2fs}{l%2fDeutsch%2fl}{mi%2f05-johnwebb%2fmi}{p1%2fa298c3fb3da61ab7d644a9c7bb88fb45%2fp1}{md5%2f23daa0323500e202e27dce5e3fa46d8a%2fmd5}]JOHN WEBB SIODLA[/url]
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się