PSY

Tak się wetnę w dyskusję, ale mam laickie pytanie. Jedziemy z koleżanką i Karmelem w trasę 400km. Jak najlepiej przewozić takiego brzdąca?
w transporterze lub klatce
yegua dzięki, czyli tak jak obstawiałam.
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 listopada 2017 21:59
mils, jeśli planujesz klatką wiezc to warto mieć ją juz wprowadzoną dobrze. No i warto sprawdzic wczesniej jak sie pies bedzie w niej zachowywal i znosil podróż, pojezdzic troche autem po 20-30 min, moze godzine jesli sie uda. Ja przynajmniej mając mozliwosc, sprawdzilabym czy nie ma choroby lokomocyjnej, czy nie przyda sie wsparcie jakims lekiem, jazda na pusty zoladek czy cos takiego 😀 mielismy suke ze straszna choroba lokomocyjna a jezdzilismy z nia czesto nad morze i ewidentnie polepszeniem jej komfortu podrozy byly leki od weta.
Tulipan, a znasz Ole i Orsona? Staffik może być super w obi  🙂


Znam, dlatego postanowiłam spróbować ipo  😁

olga96 idealnie mieści się we wzorcu rasy - wzrost 33 cm, waga 12 kg, 2 lata. Ona jest po prostu w typie użytkowym, a ja mocno dbam, żeby nie była spasiona. Bo niestety większość stafików jest po prostu tłusta  😉
Pytam z ciekawości, na poprzednich zdjęciach wyglądała na dużą, a na tych się zdziwilam  😉
Sporo osób ma zdziwko jak ją widziało na zdjęciach, a potem na żywo taki mikrus  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
28 listopada 2017 09:08
tulipan, o jejku toż one są niższe od mojego grzywacza 🙂 A taki kawał psa 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 listopada 2017 09:11
tulipan, Jejku! Chorizo ma teraz jakieś 34/35 cm, tylko waży połowę piranii 😁
No ja mówię Wam przecież, że to mikro pies, tylko obwód szyi 45 cm  😁 Znalazłam fajne porównanie, Sigi to Staffordshire Bull Terrier 😉 Także wzrostowo to bardziej boston niż amstaf, tylko aparycja sprawia wrażenie dużego i groźnego pitbula  🤣 No i to jest suka, więc z natury drobniejsza niż pies. Do tego w typie użytkowym, czyli bardziej terier niż buldog, charakterowo też. Ostatnio na treningu na widok Sigi w derce trener mówi: ''A co to idzie? Taborecik?''...


tulipan wzrost wzrostem, ale jej pysio jest przeuroczy i mega sympatyczny. Taka z niej dziewczynka. Umięśniona, ale dziewczynka 😍
tulipan, mi też wyglądała na zdjęciach na większą. A co do wagi, Aku (16 miesięcy) ma 50 cm i waży 13,5 kg 😉
Wzrost minimalny we wzorcu ma być 35,5cm, wiem bo z moją suczą mieliśmy stresik czy będzie te 36. 😉 Jakby 33 był w środku wzorca to by prawie jamniki były. 😁
Racja, we wzorcu jest 35,5 - 40,5 cm. Właśnie ją zmierzyłam i ma dokładnie 39 cm  🤣 Byłam pewna tych 33 cm...  🤔wirek:  😵

lenalena
pokaż swoją 🙂
No właśnie się zdziwiłam, nasza 36cm i tak była zwykle najniższa w stawce.  😁
Ja to nawet nie wyrobiłam rodowodu, metryka sobie leży dalej w szufladzie, także jestem kompletnie nie zorientowana  😉
emptyline   Big Milk Straciatella
28 listopada 2017 11:01
tulipan, a to jednak w rozmiarze mojego grzywacza, tylko on o prawie połowę lżejszy 🤣 Tyle że mój z kolei za duży 🤣
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 listopada 2017 11:34
ewuś, jakie pióreczko jeszcze 😀 ja to jestem ciekawa co gabarytowo i futrowo wyrośnie z Chorizo. Wczoraj wybierałam obrożę z Modnej Kozy, docelową, i modlę się, żeby regulacja wystarczyła :P bo się chyba zapłacze, jak mi z niej wyrośnie albo jakimś cudem do niej nie dorośnie :P

tulipan,  no to jeszcze wyższa od Cho. Jeszcze  😂 słodziak jest z niej
emptyline w stajni mamy charta włoskiego, także mnie mniej więcej podobne gabaryty. Jak się bawią ze sobą to wyglądają absurdalnie  🤣
smartini ja dopóki Sigi nie skończyła 2 lat kupowałam tylko obroże przejściowe, także obyś się nie przestrzeliła z rozmiarem  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 listopada 2017 11:46
tulipan, wiem mniej więcej jakich gabarytów są rodzice, wybadałam trochę po znajomych właścicielach, poszacowałam, obgadałam z Modną Kozą i jej doświadczeniach z klientami z bc - musi być dobrze :P obrożę wygrałam, musiałam zamówić teraz a są tak piękne, że serce by pękło, jakbym zamówiła na teraz, zniszczyła a potem pies by wyrósł 😉 regulacja będzie jak dużą tylko uda się zrobić, biorąc pod uwagę, że teraz ma 28cm to w przyszłości powinien się zamknąć w 33-43 które zamówiłam 😉
Moja już nosi 33-43 😵
W ogóle rośnie taaak szybko, gdzie mój mini piesek 😕

tulipan ej też myślałam, że Sigi jest większa! 😀


smartini no ja bym mniej więcej strzelała w 45 cm z moją, więc spoko, ale już szerokość byłaby problemem. Staffiki noszą od 2.5 do 4 cm, na moją 4 jest jak kołnierz ortopedyczny  😂

amnestria to już kloc wielki, a nie szczeniaczek  🤣
amnestria o rany! Cudowne Wy, dziewczyny! 😍
smartini pokaż koniecznie obróżkę jak już przyjdzie. 🙂 Dzięki za radę a propos podróży. 🙂 Zobaczymy jak to wyjdzie, bo póki co musieliśmy się cofnąć do początków nauki klatkowania. Karmel piszczy jak tylko kennel zostanie zamknięty na sekundę. 🙁
tulipan Sigi świetna jest, zdecydowanie podoba mi się taka sportsmenka staffikkwa. 😀 Masz rację, sporo staffiorów jest utuczona trochę, Wasza fit dziewczyna wygląda milion razy lepiej!
Swoją drogą, czekamy na koniec szczepień i idziemy do przedszkola. 😀
Dzięki dziewczyny! A właśnie, przyszły moje fanty, dziś odbieram sesese 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 listopada 2017 11:59
amnestria, boże jaka rozkosz <3 to pewnie teraz jest wielkości mniej więcej przyszłego Chorizo 😂
dla mnie to przedziwne, zawsze wielkie ONy w domu i mastiff tybetański (jak miał 8 tygodni jak go odbieraliśmy, to był większy niż Cho teraz xD) także ludzie jak się pytają co to za rasa, mówię 'border collie' a oni odpowiadają 'a, to duży piesek będzie' to pewnie moja mina jest wybitna, toż to mikrus będzie dla mnie 😁

tulipan Zora ma z tej samej firmy obrożę dla Zaviego, 3cm, widziałam na fotach i specjalnie pytałam jaka szerokość, bo takie proporcje by mi pasowały, więc taką wzięłam :P 4cm kuszą, ale nie wiem jakie będzie futro na szyi - jeśli się okaże mocniej okłaczony, to taka szeroka będzie też jak kołniez wyglądać, więc aż tak nie ryzykowałam :P

mils nie ma za co 😉 wczoraj/dzisiaj miała być szyta, więc pewnie niebawem będzie  😀iabeł: taka
będzie blink blink, a co  😎
[img]https://scontent-mrs1-1.xx.fbcdn.net/v/t35.0-0/p480x480/24197304_1199308983504296_883857640_o.jpg?_nc_ad=z-m&_nc_cid=0&oh=e661c16ed7020e73b049427c746fc882&oe=5A1E5579[/img]
Dzięki dziewczyny! A właśnie, przyszły moje fanty, dziś odbieram sesese 😉


Już? Ja dopiero dostałam info, że adresówki zostały wysłane. I w sumie wczoraj przyszedł mi sms, że ktoś z Warszawy nadał do mnie paczkę, ale waga 30 kg nie pasuje mi do obroży. 😁 A nic innego nie zamawiałam... 🤔

smartini, ojacie! Ciekawa jestem, jak Cho będzie w niej wyglądał! 😀
mundialowa, no adresówka wysłana, ale hauever już uszyło. Brat ma do nich 100 metrów więc odbierze osobiście 😉

smartini, no tak 😀 mega ta obroża, bizancjum, ale podoba mi się! 🙂
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 listopada 2017 12:08
mundialowa, też jestem ciekawa :P pewnie groteskowo bo nie zapowiada się na poważnego psa a tu taki faszyn :P ale co tam, będę miała w czym 'wyjść na miasto' z psem 😁
amnestria, ja już dawno byłam zakochana w tych materiałach tkanych, sporo ich mają i są przepiękne, musiałam tylko isę na jakiś kolor zdecydować :P
smartini o kurczę, na bogato! 😎
Też mnie kuszą te wszystkie piękne obroże, ale pojęcia nie mam jak Karmel będzie wyglądał za rok, więc z bólem serca muszę się powstrzymywać. 😁
smarcik   dni są piękne i niczyje, kiedy jesteś włóczykijem.
28 listopada 2017 12:16
Czy któraś z Was miała styczność ze schroniskiem w Chrcynnie? Znajduję same straszliwe opinie, ale są one sprzed kilku lat. Może coś się zmieniło??
smartini   fb & insta: dokłaczone
28 listopada 2017 12:27
mils, no, bardzo na bogato nawet :P materiał tkany, błyszczący... pewnie będzie zakładana raz na ruski rok. Ale będzie :P
Generalnie to piękne są te materiały, mogłabym mieć z 5 na zmianę :P
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t34.0-12/23846504_10208287938555189_396657508_n.jpg?oh=6006029476d8a0e72e42061b9c1514cf&oe=5A1D7715[/img]
[img]https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/15037302_903332679768596_1055730920605140378_n.jpg?oh=032273350ea21eae2b3b8578a4a692fd&oe=5AD69B80[/img]
KLIK

i chociaż trochę rozumiem Twój ból, wszystko prócz tej obroży mam tymczasowe bo tak jak z rozmiarem obroży to jeszcze jako tako mogłam celować tak z rozmiarem czegokolwiek innego nie bardzo 😀 i tyle pięknych rzeczy a ja nie mam co ich kupować  😂
Ty jeszcze dodatkowo nie wiesz, co wyrośnie nie tylko gabarytowo a wyglądowo ;D
a z klateczką co się podziało, że zaczął piszczeć?

Drugie zdjęcie minimalnie za duże.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się