PSY

madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lutego 2020 13:09
Bakado teraz ma promocję na to legowisko:
https://bakado.pl/produkt/kiwi/
Ja mam od ponad pół roku, Szkodnik tego używa jak wielkiego szarpaka i ma się dobrze 🙂

edit:
podrzucam ciekawy post o wpływie genetyki i środowiska na dysplazję. Tu akurat u seterów. Ciekawa sprawa.
klik
madmaddie dzięki boskie! Dokładnie takie jakiego szukałam i jasne <3 A mój pies też jasny więc wszystko co ciemne odpada
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
26 lutego 2020 14:56
Hobby dog ma fajne i tanie legowiska, jedno oddałam po 9 latach i kupiłam nowe, mniejsze.
Polska firma.
madmaddie, fajne to, szkoda, że takie malusie.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
26 lutego 2020 17:17
ja mam dla Szkodnika duże, po prostu ten konkretny kolor i rozmiar jest przeceniony 😉
madmaddie, chodzi mi o to, że największe dla mnie malusie 😜
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 lutego 2020 11:07
a no tak, zapomniałam o charcich nogach  🤣
Szkodnik się zazwyczaj rozlewa:

albo w ogóle leży obok i kładzie tylko łeb na legowisku. równie dobrze mogłam kupić S.  😂
Hobby dog ma fajne i tanie legowiska, jedno oddałam po 9 latach i kupiłam nowe, mniejsze.
Polska firma.

Też polecam! Mamy od nich materac do klatki, jest bardzo fajny 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
27 lutego 2020 11:29
Czy jest jakikolwiek sens kupowania maszynki do domowego strzyżenia yorka, w cenie około 200zł ?
Da się kupić coś co się nie rozleci po pierwszym użyciu?
madmaddie, nie tylko o nogi chodzi o całe ciało, które mimo prawie 9 miesięcy jest już wielkie  😜 Mieści się najlepiej na owalnej sofce, a na materacu swoim nocnym to głowę i szyję ma już poza  😁

Pytanie takie, bo może wy na coś wpadniecie , a mi akurat nie przychodzi do głowy.
Mamy klatko-kojec taki metalowy zwyczajny, jak dla szczeniąt. Tam pies ma materac na połowie powierzchni, a druga połowa jest na normalnie na deskach, które w salonie mamy na wysoki połysk więc dość śliskie.
Miałam wcześniej cały kojec wyłożony takim zwykłym linoleum z castoramy, ale zaczął je zjadać biedak z nudów, bo nie biega już 2 miesiąc i ma nadal areszt , jeszcze chyba ostatnie 2 tygodnie.
Więc nie ma sensu kupować znowu takiego czegoś, bo też pewnie zje. Myślałam nad wykładziną, ale ja stawiam tam miskę, a wiadomo , że je mięso to chlapie krwią itp, więc jak to wsiąknie w wykładzinę to będzie śmierdzieć itp, więc wykładzina też odpada.
Czy jest coś czym można wyłożyć klatkę żeby się nie ślizgał, a by było higieniczne?

efeemeryda, a polecana przy goleniu koni Camry? Mam już 5 rok, golę konie i psa też ( stopy w moim przypadku).
efeemeryda   no fate but what we make.
27 lutego 2020 14:22
Perlica Mieści się w moim budżecie ?  😀
efeemeryda, 115 pln
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 lutego 2020 15:03
żeby nie było ślisko to drybedy albo takie puzzle na siłownie, ale też to pewnie zeżre. A linoleum, ale takie wystające za kojec? takiego chyba nie zje? 👀
madmaddie, A drybed można prać? To chyba byłby dobry pomysł, jeśli się go pierze?
Linoleum wystawało za kojec, ale sobie wciągnął dziad jeden,biedny się nudzi, ale jak na szczenię siedzące non stop w klatce 2 miesiące to on jest naprawdę cudny. Nic innego nie zjadł, na spacerze idzie stępem. Jedyne to wczoraj wieczorem wykopał dziurę w ogrodzie  😂
Puzzle to dopiero by zeżarł myślę  😂 ze smakiem.
Jesteśmy po 3 prp i przychodzimy w środę na kontrolę do weta, obejrzy nas w ruchu i jak będzie ok to zdejmujemy ortezę i rozpisze nam już rozbieganie 😅
A 15 marca planujemy wystawę pierwsza dorosła,bo już w młodzieży.
Wojenka   on the desert you can't remember your name
27 lutego 2020 16:59
Perlica, drybed się pierze i to chyba najlepszy pomysł.

Wczoraj owczar uratował chałupę przed pożarem. Moja mama wynosiła popiół z pieca i jakiś żarek musiał wiatr wywiać z metalowego pojemnika. Shosha pokazała mamie miejsce, gdzie już tliła się słoma, którą mam ocieplony dom. Gdyby nie to, mama by tego nie zauważyła i chata mogłaby pójść z dymem...
Ja też polecam maszynkę Camry 2821, ostatnio dorwałam nową z dwoma głowicami na allegro za 140zł 😉 Mam spaniela, także u mnie golenie obejmuje stopy i uszy i radzi sobie super, myślę, że spokojnie całego psa można ogolić 😎
kortina, ja nią 2 konie jechałam co roku  😉 także tego  😂

Wojenka :kwiatek:

Psy i ogólnie zwierzęta mają zmysł  😀 Dobrze, że nic się nie stało.

To ja opiszę historię jaka miała miejsce 2 dni temu. Poszłam dość wcześnie, bo po 22 i zadaniem mojego męża jest zawsze jak idzie spać później policzyć wszystkie zwierzęta zanim spuści rolety od tarasu, nie ma tego dużo , bo 3 koty i 1 pies.
Środek nocy i jeden Cornish chodzi po domu i miauczy, a dodatkowo ( co się nigdy nie zdarza ) popiskuje pies w kojcu, 2 w nocy idę na dół zobaczyć co się stało? No nic, pies leży na materacyku uśmiecha się i nie chce wcale wyjść ( myślałam, że brzuch go boli czy coś, ale jeszcze w życiu mnie nie obudził póki co), kot się łasi. Myślę odbiło im, idę na górę spać. Zasnęłam, koło 4 znowu się budzę i historia się powtarza kot miauczy, pies piszczy. Już chciałam znowu iść spać, ale słyszę, że coś drapie w roletę, więc coś mnie tknęło, otwieram roletę a na tarasie siedzi Białka ( czyli biała kotka), wpuściłam zmarzniętą, nawet chrypkę miała jak miauczała,ale nic jej nie jest , bo w nocy było plus 6 , a ona ma futro, bo to nie-Cornish jak 2 pozostałe.
Niesamowite, że zwierzęta mają empatię , może poza kotką nr 3, która miała w du..e, że Białej nie ma i spała cały czas, ale ta Cornishka jest taka, że robi tylko to co jej przynosi korzyści.
Chłopcy niesamowici  🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
27 lutego 2020 18:05
Dziękuje dziewczyny za opinie o maszynce ! Bardzo mi pomogłyscie  :kwiatek:
Czy jest tutaj jakiś pasjonat pudlów  królewskich? interesuje mnie  czy mozna je trzymać na zewnątrz?
smartini   fb & insta: dokłaczone
27 lutego 2020 19:30
Donia Aleksandra, patrząc na profil poodleteam i to ile pracy kosztuje utrzymanie szaty to sobie tego nie wyobrażam 😉  no i te psy raczej potrzebują sporo zajęcia i kontaktu, współpracy z człowiekiem, nie wiem czy psychicznie to najlepsza rasa do takiej formy trzymania psa.
Donia Aleksandra, znam jednego. Mogę Ci na fb dać namiar do znajomej. Podpytasz ją o wszystko. Ale patrząc na jej psa - ćwiczy obi kiedyś także agility - szczerze wątpię w trzymanie go na zewnątrz. I że względu na potrzebę kontaktu z człowiekiem bliskiego i przez szatę. Nawet obciety na krótko raczej będzie miał problem szczególnie w okresie pluchowym.
Pewnie , proszę o namiar.
Donia Aleksandra, masz pv, daj znać czy doszło, bo wysyłam do ciebie a dochodzi do mnie...
Wpadam z aktualizacja naszych problemów - zrobiliśmy ponowne badanie kału, znowu sporocysty, krew utajona. Kupy dalej brzydkie, więc Wet chciałby podać coś na pozbycie się intruzów (póki co myśli o sulfonamidach). Na Simpsons sensitive jesteśmy dopiero od wtorku, ale weci wspominali też coś o modyfikacji diety i przejściu na jakiś czas na Royal Intenstinal... Jakoś nie mogę się do tego przekonać, dałabym jeszcze czas temu Simpsonowi sensitive. Karmię kota z problemami Royalem fibre z tej serii weterynaryjnej i jest naprawdę dobrze na tej karmie, ale tam chodziło o zaparcia i włókno.

Perlica ja prałam nasze drybedy już z 5 razy i bardzo dobrze to znoszą, szybko schną  😉

Wojenka niesamowite jest to co napisałaś o Shoshy! Swoją drogą uwielbiam Was oglądać na insta  :kwiatek:
Ja przy biegunce u szczeniaka dostawałam od weta Royala i zawsze pomagało 😉 także może nie ma co się zapierać. Mój pies je teraz Royala Hypoallergenic i jest to jedyna karma hipoalergiczna na której się nie drapie i nie ma objawów na skórze  😜 (wyniki w normie) i pies dobrze funkcjonuje, docelowo szukam innej karmy, ale dopóki nie znajdę ro będzie jadła Royala  🙂
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 lutego 2020 18:12
ostatnio czytałam jakieś badanie, gdzie psy żywione całe życie wegetariańsko i wegańsko całkiem dobrze sobie radziły. Zwiększone ryzyko niektórych chorób, ale generalnie nie było tragicznie. Co prawda, ilość psów biorących w tym udział nie była powalająca, ale może i taki bezmięsny royal się sprawdzi. Choć mi by było szkoda płacić tyle za worek odpadków. Natomiast weci raczej nie są dietetykami, o ile się nie dokształcą, i polecają takie, a nie inne karmy, bo po prostu je znają.
https://weterynarztezczlowiek.pl/kim-nie-jest-lekarz-weterynarii/
Pati2012   Koński insta: https://www.instagram.com/mygreybay/
29 lutego 2020 18:49
chomcia na problemy trawienne całkiem skuteczne są karmy hill's
madmaddie   Życie to jednak strata jest
29 lutego 2020 18:57
Nie chcę zapeszać, ale kupki dzisiaj lepsze (tfu tfu)!
Jeśli chodzi o karmę to zmianę chciała zrobić żona naszego wet (też wet, pracują na zmianę :hihi🙂, ale minęłam się z nią tylko w drzwiach i mówiła,  że chodzi jednak o firmę Exclusion bo ma krótki skład. Jako, że jej mąż nie poruszył tematu karmy to  jedziemy dalej na Sensitivie Simpsona. Na pierwotniaki dostaliśmy sulfonamidy na tydzień.

Edit. Ci moi weci ogarniają barfa, trochę siedzą w żywieniu  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się