PSY

tet   Nie odbieram wiadomości priv. Konto zawieszone.
01 lipca 2013 14:10
ten pies ma 13 lat...po dwoch godzinach przy rowerze faktycznie moze juz nigdy nie wyc
Mazia   wolność przede wszystkim
01 lipca 2013 14:17
bez przesady....
Ech, przecież Nine pisze, że spacery nie pomagają, zajęcia, zabawki. Widać, że próbowała już tego wszystkiego więc po co powtarzać... Najwyraźniej problem leży gdzieś indziej.
trzynastka   In love with the ordinary
01 lipca 2013 14:26
Dzwoniłam do weterynarza, polecił psiego behawiorystę, mama później ma podejść jeszcze porozmawiać i wziąć numer.
Powiedział też, że istnieją takie leki, które mogły by pomóc, ale jak u ludzi, są to leki psychotropowe i wprowadzane tylko z odpowiednią terapią.

nine, nie muszą one ganiać do upadłego, one mają myśleć. Węszyć do woli, dlatego dobrze by było zabierać je w nowe miejsca. Nie musi to być drugi koniec miasta, ale chociaż spacer rzadko uczęszczaną trasą. Łase są na jedzenie? Może kupić dobre smaczki, paszter albo parówkę i co krok zostawiać za sobą żeby pies zbierał?


To jest jakiś pomysł, dzięki, może coś takiego wypróbujemy.
Bo o ile zwykły spacer je [ją] męczy, to jak widać nie zajmuje na tyle by później poszła spać.

nine ja bym spróbowała porządnie psa zmęczyć, nie spacer 30 minut ale wysiłek min. godzine albo dwie (najlepiej bieg przy rowerze albo przy rolkach) a potem dać michę żarcia i wyjść, normalny pies poszedłby spać.....


Dla tych psów 30 minutowy spacer jest już nie lada wysiłkiem, wracające z niego psy snują się już za nami.
Jeden z nich już nie chodzi po schodach, Ona jeszcze sobie z tym radzi ale naprawdę nie widziałam od roku by te psy biegły, bo zwyczajnie stwarza im to problem, to już jest wiek "powoli się podnoszę z legowiska". Są na sterydach stawowych by funkcjonować bez bólu i problemów, weterynarz nie polecał nam dużych dawek ruchu chyba, że pływanie. A tu nie ma co się oszukiwać, nikt nie będzie co rano, jeździł nad jakieś jeziorko, bo jest do niego zwyczajnie za daleko, a i pogoda też nie zawsze sprzyja.

Edit: dopisałam u góry.
Kkk coż to za pięknota ?  😍


nowy członek naszej rodziny 🙂 poczułam się zdominowana przez mężczyzn 😉
Mystic Mahigun Illa Kuvianartok, aka Mili.  I czego by nie powiedzieć to jest faktycznie piękna i bardzo mocno w typie, no i jest sobolowa!!  😍
Mam 2 w jednym chciałam zawsze rudą a kocham czarne to mam!  🏇
kkk - cudowna  😍
dziękujemy  :kwiatek: też nam się podoba

edit: i oba potwory razem
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 lipca 2013 19:09
kkk, a czemu ona taka duża? W sensie wiekowo?
zawsze planowaliśmy dwa psy, ale ja chciałam szczeniaka i to rudą sukę, a że życie jest przewrotne to na naszej drodze stanęła ta panna 🙂 
podjęliśmy decyzję, że weźmiemy starszą sunię bo teraz nie dalibyśmy rady ze szczeniakiem a na zimę razem już pociągną sanki z Juniorem  😂
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
01 lipca 2013 19:57
Szybko się u was odnalazła? Kurcze to kopia Czarnucha 😉
jest od wczoraj... trudno powiedzieć... Czarny od początku zachęcał ją do zabawy, zaczepiał- ona była trochę zestresowana, ale jadła, przymilała się.
Dziś już ona zaczepia i zwiedza wszystkie kąty  😀iabeł:
Są zupełnie innej budowy, młoda jest masywna (poza tym że utuczona i trzeba ją odchudzić  😂 ), grubej kości- zwarta, Czarny jest taki przecinak wyścigowy 🙂
No i ona ma piękny rudy  😜 podszerstek

edit: a tu się śmiejemy że nam zjadła czarnucha 😉
Biczowa   tajny agent Bycz, bezczelny Bycz
01 lipca 2013 22:37
jaki genialny uśmiech 😀
My się meldujemy.
Prawie jak amstaffę rośnie , tylko jakieś takie w formie fit 😉
Je w miare znośnie , biega dużo. Badania dobre a nadal chude toto.
Mamy teraz problem z alergią : wypadająca sierść , drapanie sie.
Od weta dostał zastrzyki , karma zmieniona na salmon&rice , wapno do picia  i czekamy... 🙄

i raczej amstaffę to mi z tego nie wyrośnie  🤣


bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
03 lipca 2013 20:07
może to mix amstaffa i doga niemieckiego 😀
Nie zdziwiłabym się  😁
W parku czasami sie mnie ludzie pytaja czy to mały dog niemiecki , zawsze odpowiadam  " mam nadzieje że nie "  😉
Widziałam dzisiaj olbrzymiego, bardzo wysokiego i długiego psa z grzbietem w pałąk, chudego jak chart, ale osierścionego jak collie. Niestety widziałam go tylko przez chwileczkę bo jechałam rowerem i nie zdążyłam się przyjrzeć, ale wyglądało to coś zgoła osobliwie 😀 czy ma ktoś koncepcję, co to mogło być, czy jest taki rodzaj charta, czy to raczej jakaś mieszanina?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
03 lipca 2013 21:18
Może chart afgański 😉
Z chartów moją miłością "wizualną" są whippety. Chętnie bym sobie takiego sprawiła gdyby nie taka duża dysproporcja między chartem a bullem.
Co ja poradzę, że lubię brzydkie psy 😉
Hiacynta, jeśli ten pies miał proste, długie włosy, stosunkowo krótki, cienki i lekko zakręcony ogon to rzeczywiście mógł to być chart afgański.
wygięty w pałąk, osierściony jak coli - stawiam na borzoja
A ja jakiś czas temu z samochodu widziałam Alaskę z jej piesem i wyglądała na bardzo szczęśliwą właścicielkę piesa(naprawdę, szła uśmiechnięta od ucha do ucha 🙂😉
Becia23   Permanent verbal diarrhoea
04 lipca 2013 00:50
Wie ktoś, gdzie można kupić flirt pole?
tak o sobie czas spędzamy o
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2013 05:58
Wie ktoś, gdzie można kupić flirt pole?



Nie da sie tego kupic,to robi sie samemu: koszt 10zl.
dragonnia   "Coś się kończy, coś się zaczyna..."
04 lipca 2013 06:59
Jara, chcesz w ucho? ;-) Brzydkie psy? No teraz wymyśliła. 
Na mojego Dragona niektórzy mówili brzydki fragles. Zawsze odpowiadalam, że nie ma brzydkich psów, bo każdy pies ma swój urok. Wystarczyło w oczy popatrzeć.
Nasz rotti Max , któremu walnie zaraz 13 lat już słabo swoją rasę przypomina. Mordka tak mu posiwiala i korpus, że wygląda jak mix rotti z inna rasą. Ale najważniejsze, że mimo upływu lat pies ma wene do zabaw. Oczywiście sił już mniej i przewlekłe problemy z układem moczowym oraz lekką dysplazja stawów. Lecz Max jest dzielny. Konsultowalismy go z wetami i ta rasa tak ma. Na starość wiele rotkow ma takie problemy. Max jednak ma to gdzies i chętnie biega na ile siły pozwalają.

Jara, odezwał się ten drugi wet co wyniki wysylalas?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2013 07:28
Brzydkie psy sa najpiękniejsze na świecie  😍 bulle, ACD, whippety  😍

Drugi wet jeszcze nie skonsultował wyników, coś Hubert nie może się do niego dodzwonić, może ma nawał roboty w schronisku. Albo coś się wydarzyło 🙁


Za to Buła kończy dziś 3 lata  😅 Sto lat moja świnio!  😅
wygięty w pałąk, osierściony jak coli - stawiam na borzoja


Taaak to to!!!  🤣 Dzięki ogurek!
bajaderka-zorro   But who to fuck am I to dare to accept?
04 lipca 2013 10:41
Za to Buła kończy dziś 3 lata  😅 Sto lat moja świnio!  😅


najlepszego dla Buły  :kwiatek:
ale ten czas leci, wydaje się jakby jeszcze wczoraj była małym prosiaczkiem 😉
ushia   It's a kind o'magic
04 lipca 2013 13:04
sto lat Buła!

uzywający flying doga - czy to nie ciora psa po watrobie/nerkach?

zastanawiam sie nad zakupem, bo Rudy mega masakrycznie ziaje i chleje wode hektolitrami, a potem siiiiiiiiiika

honey - gdzie taki las? tez chce! (i OT gdzie konia trzymasz?)
w ogole cierpie na brak miejsc spacerowych, a w dodatku w parku postawili obrzydliwa pieczarke, ktora ma byc jakims cholera wie czym widowiskowo-sportowym i park systematycznie znika :/
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
04 lipca 2013 15:39
Oj leci czas, leci..


Becia23   Permanent verbal diarrhoea
04 lipca 2013 15:57
[quote author=Becia23 link=topic=32.msg1818513#msg1818513 date=1372895430]
Wie ktoś, gdzie można kupić flirt pole?



Nie da sie tego kupic,to robi sie samemu: koszt 10zl.
[/quote]
Haha, dzięki 🤣
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się