MPMK ujeżdżenie 2010 Wrocław-Partynice

ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
22 września 2010 16:33
więc odstaje hodowla, czy może jednak ujeżdżenie, a może poprostu jeździectwo?

wszystkiego po trochu



na pudle były trzy konie polskiej hodowli - tak mają w papierach


Hm, ale polskie konie są osobno klasyfikowane, więc siłą rzeczy powinny być na pudle 🙂
Bo polskie konie wypadły niestety - naprawdę niestety! - gorzej niż zagraniczne:
- najlepszy czterolatek hodowli polskiej ocena końcowa 18,36, najlepszy 4 latek zagraniczny - ocena końcowa 19,00
- pięciolatki odpowiednio: polski - 22,24, zagraniczny 22,84
- sześciolatki: polski - 21,14, zagraniczny 22,46.

No i jak to się ma do teorii, że trafiają do nas same zagraniczne odpady? Skoro i tak są lepsze? 🙁 Nawet jeśli sędziowie źle oceniali, to w każdej kategorii wiekowej polskie konie miały niższe oceny. Nie uwierzę, żeby w każdym przypadku zagrało tu złe sędziowanie. No i kiszka kaszana - a mi się też marzą doskonałe polskie konie...




pisałem o sierpniowych MP
ogurek, ale Ekwador nie jest polskiej hodowli, tylko się u nas urodził
a ja bylam troche w sobote i w niedziele jakos od 9 do 10.30. Bylam razem ze wspolpracownikiem i robilismy zdjecia.
ogurek, ale Ekwador nie jest polskiej hodowli, tylko się u nas urodził


No właśnie oficjalnie jest polskiej hodowli, zapisany do polskiej księgi (SP). A to, że przyjechał w łonie matki z dojczlandii to już inna rzecz.
Ja się dziwie tylko czemu konie urodzone w PL, ale zapisane do zagranicznych ksiąg są na MPMK traktowane jako zagraniczne ?


Niezłe ziółko z tego Carlo Grande, ale pewnie właścicielom szkoda ciachać II wiceczempiona holsztyńskiego korungu. Tylko kto będzie takim przyjemniaczkiem chciał kryć ?  🤔wirek:
gdzie jest galeria? byłam na stronie D. Kurzawskiej ale nie widzę tam. Gdzie szukać? google nic nie wypluły
Czy ten koń się przewrócił, czy udało się stanąć na nogi?


Nie widziałam, ale z tego co wiem, to się przewrócił. Amazonka zdążyła zeskoczyć.

edit. zacytowało mi się zdjęcie
quantanamera myślę, że trochę przesadzasz z tą wyższością zagranicznych nad polskimi.W tej niepłatnej kategorii było również kilka koni zwykłych bez szału. Aczkolwiek, fakt- faktem koń Star Turn wygrałby nawet jakby wrzucić wszystkie pięciolatki do jednego wora, bo był po prostu świetny.I nie wypada nazywać ogiera kupionego na aukcji odpadem 😉
Czterolatki to inna bajka, bo tam często wygrywa się ( lub przegrywa) trójkatem.Sześciolatków wolę nie oceniać 😉

Ja się dziwie tylko czemu konie urodzone w PL, ale zapisane do zagranicznych ksiąg są na MPMK traktowane jako zagraniczne ?


armara konie zapisane do zachodnich ksiąg maja swoje paszporty, swoją komisję opisującą źrebieta itd i pzhk nic do tego, stąd są hodowli zagranicznej.Myślę, że lepsze to niż "drobna" opłata do szanownego pzhk za "uznanie" u siebie zagranicznego ogiera...żeby finalnie źrebak był sp...

A koń z fotki nie przewrócił się tylko przeszedł paradnie na dwóch nogach wzdłuż trybuny głównej.Wywrócił się dzień wcześniej na warm up'ie.

[quote author=Naboo link=topic=32761.msg714430#msg714430 date=1285172054]
ogurek, ale Ekwador nie jest polskiej hodowli, tylko się u nas urodził


No właśnie oficjalnie jest polskiej hodowli, zapisany do polskiej księgi (SP). A to, że przyjechał w łonie matki z dojczlandii to już inna rzecz.
Ja się dziwie tylko czemu konie urodzone w PL, ale zapisane do zagranicznych ksiąg są na MPMK traktowane jako zagraniczne ?


Niezłe ziółko z tego Carlo Grande, ale pewnie właścicielom szkoda ciachać II wiceczempiona holsztyńskiego korungu. Tylko kto będzie takim przyjemniaczkiem chciał kryć ?  🤔wirek:
[/quote]
dokladnie.. po co przekazywac taki charakter dalej, zreszta google mowia ze po zakladzie zostal odrzucony z hodowli, dostal tylko 68 pkt a ogier ktory wygral ponad 120.. wiec jednak odpady do nas zjezdzaja.
DJ, bardzo fajny głos w dyskusji - na temat takich uwag odnośnie sędziowania, to można rozmawiać. Bo informacja, że konie dostały prawie wszystkie 6.5 punkta i są nieprzyjemne nastroje, zaleciała dla mnie fochem 😉



miałam już nic nie pisać ale jeszcze ci rozjaśnię
foch był - ale nie z mojej strony - foch był ze strony zawodników którzy wycofali konie w ostatni dzień (oprócz brentino)
nieprzyjemne nastroje - bynajmniej nie moje, spotkałam w piątek trzy zawodniczki, które wyraziły swoją dezaprobatę a propos oceny koni 5-letnich - miały nieprzyjemny nastrój - razy trzy to już jest liczba mnoga - nieprzyjemne nastroje

I TO TYLE, TYLKO TO CHCIAŁAM PRZEKAZAĆ pisząc pierwszy mój post w tym temacie

nadal uważam, ze bezpieczne 6,5 pkt dla większości jest zastanawiające


Magdzia - dużo racji


aaa Carlo Grande nie wywrócił się
Co do Carlo Grande, było to zdjęcie już po opuszczeniu czworoboku. Ogier ten stanął dęba i przez kilkanaście metrów biegł na dwóch nogach. Zawodniczka utrzymała się w siodle. Ja przeżyłam na te widok prawie zawał serca. 😲
Dzień wcześniej, na rozprężalni stanął jej dęba, ale ona się ześlizgnęła, po czym biegał sobie po hipodormie, robiąc niezłe zamieszanie.
Wielki szacun dla amazonki.
DJ
Ale ja wiem, że one mają niemieckie paszporty, tylko że jakby nie patrzeć urodzone są w PL, ich hodowcami są Polacy. Hodowla jest w tej chwili międzynarodowa, za sprawą m.in inseminacji powszechne jest używanie zagranicznych reproduktorów. To, że nie mają nic wspólnego z PZHK to dla mnie żaden argument. Uważam nadal, że są polskie choć zapisane do zagranicznej księgi.
Generalnie wolałabym, żeby zniesiono podział na zagraniczne i polskie tak jak jest choćby w zakłdach treningowych.
DJ, nie przesadzam z wyższością, tylko przepisuję wyniki. Zapewniam Cię, że marzę o dopingowaniu polskim koniom - chciałabym, żeby opłacało się być hodowcą, jeźdźcem, trenerem, godziwie się z tego utrzymywać i nie musieć traktować koni jako miłego hobby. Skoro na zachodzie się tak da - to nie powinniśmy być gorsi.
A co do odpadów, to przecież się nabijam - to notoryczna praktyka, że jak koń ma pochodzenie zagraniczne, to go wszyscy zjadliwie komentują, że to odpad hodowlany. Nawet jak ktoś ogiera przywiezie do krycia, to zawsze życzliwi wtykają szpile, że coś z nim musiało być nie tak 😁

Wergeel, ja do Ciebie nic nie mam, ale napisałaś tak, jakby te 6.5 spowodowało ogólne urażenie, ergo urażeni cenią się znacznie wyżej. A to naprawdę jest poprawna ocena, żadna tragedia. W każdym razie dzięki za rozjaśnienie mi.

ekwan, zjeżdżają do nas różne konie, i słabe, i dobre. Nie możesz globalizować na podstawie jednego konia. Ale faktycznie, takiego ananasa to należałoby kastrować od razu, a jak nie pomoże - trzymać się z daleka  😲
Spoko, też trzymam kciuka za polska hodowlę, czytaj konie z polskim paszportem, stworzone z pomysłu Polaka lecz niekoniecznie z polskimi korzeniami 😉
Pzdr
http://www.horsesport.pl/index.php/strona-gowna/281-seminarium-dla-sdziow-ujedeniowych-zasady-sdziowania-modych-koni

Zasady sędziowania młodych koni - prezentacja FEI

Podczas MPMK 2010 w ujeżdżeniu odbyło się seminarium zorganizowane przez PZJ, poświęcone zasadom sędziowania młodych koni, które poprowadził dr. Dieter Shule - międzynarodowy sędzia FEI. Zachęcamy do zapoznania się z prezentacją szkoleniową.


ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
04 października 2010 09:06
wszystko pięknie, ładnie, ciekawy temat -  tylko dlaczego na str. 9 "whips" (baciki) są przetłumaczone na jakieś "bary"??
no to kiedy ktos zdjecia wstawi?
??
co to jest za post? jesli nie masz nic do napisania, to nie pisz wcale.
Chcę na koniec napisać tylko jedną rzecz, żeby być uczciwym, w stosunku do tych, do których powinnam być uczciwa.
Sprawa Parisy się rozwiązała. Niestety badania jej ścięgna przed MPMK były robione przez zawodnika, który miał na niej jechać, ponieważ byłam poza krajem. Zawodnik, jak i weterynarz uważali że na 100% nie ma uszkodzenia ścięgna.
Uszkodzenie było, ten człowiek uparł się, że pojedzie na naderwanym koniu MPMK wprowadzając mnie w błąd.
W tym miejscu chciałabym przeprosić weterynarza zawodów za całe zamieszanie i zwrócić mu honor.
Najważniejsze, że koń już wraca do normalnej pracy, wszystko goi się książkowo, a z owym jeźdźcem nie będę mieć już nigdy nic wspólnego.

i tu przestroga dla innych, uważajcie oddając innym konia w trening. Niech nic nie uśpi waszej czujności...

pozdrawiam 🙂
Witam nazywam się Kamil Puliński i jestem tym owym nieuczciwym jeźdźcem. Jak zawsze w konfliktach bywa z mojej strony wygląda to zupełnie inaczej: w dniu kiedy zostało wykonane badanie przez lekarza zawodów zostało wykonane też badanie niezależne przez lekarza dr. Henklewskiego wskazanego przez właścicielkę, który stwierdził że na nie ogolonej nodze nie można przeprowadzić prawidłowego i wiarygodnego badania. Stwierdził, natomiast że koń nie jest kulawy po badaniu na prostym, na lonży, na miękkim i na twardym podłożu co jest udokumętowane filmem i zdjęciami (które posiadam). Problem pojawił się dwa tyg przed mistrzostwami lecz niekompetencja i niedojżałość właścicielki nie pozwoliła na prawidłowe wykonanie badań, cytuję: ,,przecież nie można jej ogolić bo za dwa tyg ma mistrzostwa i nie może iść z ogoloną nogą''. Jest to dla mnie bardzo przykra sprawa i nie zamierzam więcej się w nią zagłębiać. 
Ciekawe jak mogłam coś takiego powiedzieć 2 tyg przed zawodami będąc w Grecji. Przypomnij sobie że sam zdecydowałeś o wezwaniu weterynarza i ostrzykaniiu ścięgna. Ja się o tym dowiedziałam po powrocie, więc nie przeinaczaj faktów.
Poza tym nie jest to sprawa do roztrząsania na forum, chciałam jedynie wyprostować to co napisałam wczęsniej, bo jestem to winna weterynarzowi zawodów.

jako, że jest już dawno po imprezie, to czy można zamknąć ten temat?  :kwiatek:
pozdrawiam i do zobaczenia na mpmk 2011 😉
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się