hucuły.

Pomyślałam, że wątek się przyda. Ma ktoś hucuła? Wasze opinie o rasie, zdjęcia itp.

Bo ja właśnie mam zamiar kupić hucuła. Tak nawiasem mówiąc wie ktoś o jakiś hodowlach albo coś na śląsku gdzie mogłabym kupić hucka? Wiem, że w Bieszczadach jest ich sporo ale najpierw wolałabym w okolicach się rozejrzeć.
m.indira   508... kucyków
07 grudnia 2008 16:18
radzę zaglądnąć tutaj http://huculy.phorum.pl
u Presji w stajni stoi niezła srokata hucka (mało srokata) , zapytaj o nią , jest do sprzedania za nie głupie pieniadze z fajnym rodowodem

sama teraz robiłam 3 klaczki do licencjatu , wszystkie go dostały ...
dla mnie to dziwne zwierzaki , znam je kilka lat , bo je jeżdżę , ale sentymentu nie mam specjalnego , może dlatego że zawsze z tymi bardziej szlachetnymi obcowałam ...

og Puszkar pod Agą Sojką
[img width=640 height=424][/img]
[img width=640 height=444][/img]

i scieżka z Hawłowic
og Lucifer
[img width=640 height=434][/img]
og Lando
[img width=640 height=428][/img]
og Wiraż
[img width=640 height=428][/img]
mamy w stajni 4 hucuły, jednego arabo-hucuła i jednego hucuło-konika, więc trochę hucułowe towarzystwo 😉,  może jutro wstawię fotki 🙂
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
07 grudnia 2008 20:40
mój Maxior to tak naprawdę w 3/4 jest hucułem ale w papierach ma k.f - jego dziadek to Jaśmin

a to jego stare zdjątko - jak jeszcze był ogierem


ogólnie to uwielbiam małe konie  🏇
zduska - jaką krew oprócz hc ma jeszcze? jakich rodziców ma? 🙂
niestety nie moj i nie w 100% hucul, ale dla mnie to "moj huculek" 😉 niestety juz go nie jezdze, nawet nie widuje ale sentyment pozostal
Fraczek



Przypominam o dopuszczalnej wielkości zdjęć    /o.

[img width=640 height=480][/img]

[img width=640 height=479][/img]
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
08 grudnia 2008 20:29
goha głównie to hc i k.f

w rodowodzie od strony ojca mamy min : Jaśmin hc, Platyna, Dziewanna a od Matki : Morena, Eliksir, Emulsja - ta strona to chyba k.f - przynajmniej tak mi się zdaje  🤣
a jaki ojciec? czysty hc?
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
09 grudnia 2008 19:04
właśnie nie czysty hc.  🙄

zarówno od strony ojca jak i matki mam ten sam ród męski ( nie wiem czy dobrze się wryraziłam ) - tj. zarówno ojciec jak i matka są po tym samym ogierze FASON hc. - i on jest w 100% hucułem.  😁
Reb

Wstawiam zdjęcie hucułki z naszej stajni ciach / a.


matka Wena (po Puszczyku )
ojciec Piast

fajna urodziwa bardzo drobnej budowy jak na hucuła ciekawska ale trochę wścibska bez narowów , niestety ale podobnie jak m.indira nie mam sentymentu do tych koni :P

proszę nie przemycać ogłoszeń! / a.

całkiem ładna hucułka 🙂 wydaje się bardzo żeńska - ma więcej srokacizny? opisana jest jako srokata?
Zgłoszenie wysłane, dziękujemy.
M.Indira ale Puszkar boski!!

Ja jestem niekłamaną fanką tych zwierzaków od kiedy poznałam kilka, były nieziemsko inteligentne, rozwinięte emocjonalnie, 'pytające', nie idące na łatwiznę. I największe zbójcerze w każdym stadzie 😀
Presja - piękna!!

moje 2 hucułki

Belka


Oskar
zduśka   Zbrodnia, kara, grzech. .. litr wina
10 grudnia 2008 17:03
M.Indira I największe zbójcerze w każdym stadzie 😀


taaa - coś wiem na ten temat  🏇 mój koń jest wyjątkowo waleczny  🤣
grzesiek.1993 to teraz jak wrzuciłes Nucie nie dam ci zyc - tez mam hucuło-arabkę
ile Nucia ma lat? ile wzrostu no i jak się z nią pracuje?
I mój  huculski niesforniak  😁



P.S. Skoro ma być porządek to się stosuję  😀iabeł: ... i korzystam z edycji. 😅
Kuba ( właściwie Pers ) - ( Hroby XXI-50  - Perełka po Dioryt )
inf. które podam nie są zbyt dokładne, gdyż nie znam jej wzrostu ani dokładnego wieku, ale podam w przybliżeniu 😉 (na oko). Ma gdzieś 5-7 lat, około 150 cm wzrostu. Pracuje się z nią bardzo fajnie, nieźle skacze, narazie jej rekord to 110 cm, ale to dopiero początki 😉 uwielbia się ścigać, wygrała wyścig na 1300m z czystymi arabami 🙂 co tu jeszcze...nie wiem 🙂
fajne te Wasze konie ale mam prośbę jak zdjęcia wstawiacie to piszcie od razu pochodzenie 😀 tak dla jasności sytuacji żeby się za każdym razem dopytywać nie trzeba było... 🙂

(sznurka - może załóż temat jak na starej volcie mix hc-oo - bo dosyć dużo się tam informacji pojawiało 🙂 )
Zduska one gryzą inne duże konie po nogach, kiedy u nas stał hucuł to wszystkie smoki przed nim uciekały bo ten mógł tak cały dzień podgryzać.. zakochałam się w nich wtedy :-D
Goha wątek załozony.
To nie miało być ogłoszenie 🙂 no ale dobra niech będzie że może tak wyglądało  🙇

polonez dzięki przekaże jej  😉 miałam właśnie pisać że ten pierwszy co wstawiłaś jest naprawdę nie zły a ten drugi uderzająco podobny do matki Wilgi(klaczy ze zdjęcia) niestety już nie żyjącej ale muszę przyznać że wyjątkowo miłej i przyjaznej hucułki.

goha - tak z tego co wiem ma w papierach że to srokacz ale... ona ma generalnie tylko dwie nie wielkie plamki pod grzywą i na zadzie , plus oczywiście nogi 🙂 i tak jak wspominałam bardzo delikatnej budowy jest 🙂
A na stajni mamy jeszcze jednego hucuła klacz ma 1,5 roku ale taka jakaś wredota się z niej robi , czyli wszystko po staremu  😁 albo ja takie hucuły napotykam głównie na swojej drodze ...(oprócz w.w przypadku )
Wenecja ale rodowodu nie znam niestety.
ona ma generalnie tylko dwie nie wielkie plamki pod grzywą i na zadzie , plus oczywiście nogi 🙂 i tak jak wspominałam bardzo delikatnej budowy jest 🙂


a to już w zupełności wystarczy 🙂
Mam pytanie nie wiem czy dobrze ,że pytam w tym wątku.  😡.Jaki rozmiar ogłowia potrzeba dla hucułka?
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
22 grudnia 2008 19:14
Ja mam do czynienia z Hucułkami ponad 2 lata, od kiedy zaczęłam jeździć w OJH "żurawiejka" .
Uważam,że hucuły są to wyjątkowo mądre konie , które mają wiele zalet, ale również wiele wad.
Nie da się ogólnie opisać charakteru tych stworzeń , ponieważ każdy jest inny .  🙂
Jednak ja twierdzę iż są to konie wyjątkowo mądre , odważne i przyjacielskie, a zarazem cholernie uparte.
Spotkałam się z przypadkami kompletnie nie nadającymi się do pracy, które były strasznie uparte i niechętnie chodziły przeszkody huculskie, a u Mnie w stajni to podstawa ze względu startów na zawodach. - jednak każdy koń znajdzie swojego amatora, także i te trafiły do dobrych domów,gdzie nikt nie zmusza ich do chodzenia ścieżek,a do pracy która sprawia im przyjemność, tj. wycieczki w tereny  .   🙂 Ale spotkałam także końskie ideały, które dla jeźdźca potrafią zrobić wszystko, na myśli mam Klacz Szamanka (po Jasmon od Suliła ) oraz mojego młodziutkiego podopiecznego Szuma (po Saracen od Szamanka) , jest przed Nami wiele pracy, ale będziemy dążyć do upragnionego celu.
Jestem także fanką Ogiera Lubas (Po Jaśmin od Donica), który został sprowadzony z Niemiec, a tam odbył karierę skokową. I zostawił wiele potomstwa.
Ale nie było tak znanego i wyjątkowego Hucuła, którego niestety nie ma już z Nami , mówię o Ogierze Jaśmin ..
Mogę wymieniać tak jeszcze długo Hucuły, które świetnie skaczą, chociażby znana Biela a przykładem , ze hucuł nadaje się do ujeżdżenia  jest wałach Pilot , którego trenuje właścicielka Kasia K.

Teraz pozwolę sobie wstawić kilka zdjęć.

Klacz Biela
http://www.konpolski.pl/Galeria_zdjec/Sielec_20_21_06_2008/skoki_zaprzegi_wyscigi/slides/603biela.html
Wałach Szlak (po Saracen od Szamanka)
http://www.konpolski.pl/Galeria_zdjec/Sielec_20_21_06_2008/skoki_zaprzegi_wyscigi/slides/609szlak.html
Klacz Szamanka
Ze Mną podczas ścieżki w Rawie Mazowieckiej 2007

I na pastwisku

Szum
Szumka94   This opportunity comes once in a lifetime yo ! ♥
22 grudnia 2008 19:16
"Lucja" to zależy od wielkości głowy 🙂
ja najczęściej spotykam rozmiar 2 , ale są wyjątki gdzie potrzebna jest 1 albo 3 . 😉
Także nie ma uniwersalnego rozmiaru, musisz ogłowie dopasować.
pozdrawiam !🙂
ja od 23 września jestem szczęśliwą posiadaczką dwóch hucułków Wawrzynka (Neszor, Wiklina) oraz Witezia (Fant, Wipera)





są słodkie, ale takie rozrabiaki że masakra, no i jeszcze nie do końca ustaliliśmy sobie hierarchie, w szczególności z Wawrzynkien, ale jesteśmy na dobrej drodze 🙂

ale murze przyznać że to cwane bestie 🙂
To ja mojego hucuła pokarzę. 😉
Wiedźmin (po Banysz od Wigilia)

Wiedzmin ma fajne imie  👍
jakby ktoś był zainteresowany hucułkami to SKH Gładyszów ma bardzo dużo koni teraz w ofercie na sprzedaż 🙂

Szumka94, masz więcej zdjęć? fajna para 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się