Wrocławianie :))

ja również piszę się na piwo 🙂

zrezygnowałam, bo nie pociągnęły mnie tematy wykładów.
mówicie, że lecimy na piwko? może jeszcze ktoś się podłączy?

a szukam czegoś w okolicy wydziału biologii i hodowli zwierząt, zaq niezbyt wygórowaną cenę (nie wiem jak cenowo stoją stancje/pokoje we Wrocławiu).
akzzi ja będę na sympozjum. 😉  😅
Ja chciałam być na sympozjum, ale przegapiłam zapisy. Musze się zorientowac czy da sie jeszcze wkręcić
gryglodor super, ze będziesz. Musimy jakiś znak rozpoznawczy ustalić  😁

branka z tego co mi wiadomo, można się jeszcze zapisać, więc dawaj, dawaj 😉
ps. czy doszło moje pw do Ciebie?
nie doszło, nic nie mam od ciebie!
akzzi koniecznie! 😉
ja również będę na sympozjum  😅
odbiegłyście od tematu piwa 😉 kiedy, kiedy ?
ovca   Per aspera donikąd
22 listopada 2011 18:32
akzzi znajomi z roku na zjazdach śpią tutaj http://www.greenhostel.wroclaw.pl/ , masz stamtąd dosyć dobry dojazd na UP...i właściwie wszędzie 🙂
Dziewczyny pomocy  🙇 Gdzie znajde jakas przychodnie na grunwaldzie gdzie lekarz pierwszego kontaktu przyjmnie mnie w miare 'od reki' (bez gigantycznych kolejek)i da zwolnienie na kilka dni, bez robienia problemu? Nie to ze jakas symulacja- broń Boze. Po prostu przeziebienie, ktore nie da kazdego lekarza moze sie wydac wystarczajace do wydania zwolnienia... Ale zawsze pozniej rzuca mi sie na pluca i jest nieciekawie. Chociaz RAZ chcialabym sie doleczyc, tymbardziej ze mamy zajecia z pacjentami i ja srednio widze smarkanie i kaszlenie nad pacjentem  🙄 a bez zwolnienia u mnie na uczelni ani rusz
Evson- kawałek od Grunwaldu, na ul. Parkowej (niedaleko Ołówka i Kredki)- Scanmed. Oni realizują bezpłatną opiekę medyczną dla studentów (program Akamedik). Ja zostałam dwukrotnie zarejestrowana od ręki- w tym samym dniu, jak dzwoniłam, to wolne terminy do internisty były nawet za 20 min np. Zwolnienia dają bez problemu- ostatnio przychodząc tam z  zapaleniem krtani dostałam takowe, koleżanka z mocnym przeziębieniem też.
Dzieeeki  :kwiatek: :kwiatek:
Wiecie może czy jest jakiś punkt ksero na rynku/świdnickiej? 😉
subaru2009   Specjalizacja: Od lady do szuflady.
23 listopada 2011 13:10
Jest, a nawet kilka😉 Jeden jest przy Ossolineum, tak po schodkach się wchodzi po lewej stronie (idąc od rynku do ossolineum) i jak się idzie od rynku  w stronę Bazylii (w stronę W. Słodowej) to jest taki punkt po prawej na samym rogu. I jest jeszcze chyba na Szewskiej gdzieś ...
Bliżej Świdnickiej nic nie kojarzę.
Evson, rejestrowałaś się może telefonicznie do Scanmedu, o ile zdecydowałaś się tam pójść?
Dzisiaj się o to lekko wkurzyłam, bowiem potrzebuje znowu iść do lekarza, (tym razem po skierowanie do chirurga) z ręką, która sobie uszkodziłam dzisiaj, a którą już miałam na wakacjach w gipsie. Godzinę temu, jak dzwoniłam, pani konsultantka w centrum rejestracji powiedziała mi, ze już nie rejestrują telefonicznie tylko trzeba pofatygować się osobiście do placówki  😤 Jeszcze w ubiegły poniedziałek zapisywałam się do internisty przez tel, a tu taka dupa 🙁
Dziwne, obiecywali taki sprawny system rejestracji telefonicznej (co wydawało mi się standardem), ale pewnie to miał być taki kolejny chwyt marketingowy.
Ewent. znacie jakiegoś sensownego chirurga, który przyjmuje na NFZ i do którego nie ma odległych terminów? Bo prawdopodobnie znów pochewka ścięgnista poszła  🤔
Niestety na NFZ nie, ale polecam dr Juszkiewicza z Vity: http://www.vita-wroclaw.com.pl/lekarze.php?page=ortopeda_str  jak zadzwonisz jutro rano to może przyjmie cię tego samego dnia. Wizyta 90 zł. 
Ogólnie sprawa wyglada tak ze bylam w pierwszej kolejnosci wlasnie w tym Scanmedzie, bo mam blisko wiec Mistral niestety nie wiem jak z rejestracja przez tel. Byłam dzisiaj kolo 12 i niestety nie bylo juz miejsc w ogole na dzisiaj ...  🙁 Bylam tez na sienkiewicza w 3 przychodniach i tez po 12 juz nie bylo nigdzie opcji zarejestrowania sie... A szkoda bo dzisiaj kompletnie rzuciło mi sie na krtan (ledwo mnie nawet ta recepcjonistka doslyszala), oskrzela zawalone zupelnie... Jak znam zycie to jutro (bo mam umowiona wizyte na jutro) wszystko juz bedzie jak reką odjął  😎
Dzieki branka zapisze tak bardziej na przyszłosc i w razie 'w', na teraz niestety nie bardzo moge sobie pozwolic na taki wydatek.. Ale zawsze awaryjny kontakt warto miec
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 listopada 2011 20:32
W żadnej przychodni na NFZ nie dostaniesz się do lekarza idąc zapisać się po południu.
Ludzie stoją w kolejkach już przed 7 rano..
A czy w waszych przychodniach funkcjonuje rejestracja telefoniczna czy też trzeba osobiście?
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
23 listopada 2011 20:52
U mnie od 7 rejestrują tylko osobiście, a telefonicznie dopiero od 8.
u mnie jest rejestracja telefoniczna, ale np jak byłam tam wczoraj odebrac skierowanie, to słyszałam jak ktoś dzwonił na recepcje i powiedziano mu, że nie ma juz miejsc na ten tydzień do lekarza pierwszego kontaktu... potem jakaś pani przede mną ledwo na nogach stała, kaszlała tak, że nie mogła sie wysłowić, prosiła by ja przyjąć w tym tygodniu i też jej powiedziano, że nie ma szans. Miała jednak trochę szczęścia bo korytarzem przeszła jakas lekarka i ta pani ją wybłagała by ta ją przyjęła pod koniec tego dnia. ale ogólnie to jest niefajnie...

A to sorry, bo mnie na wsi w Częstochowie po prostu zazwyczaj bywalo tak, ze zawsze jakis internista dał rade przyjac o któej by sie nie przyszło, stad to zdziwienie  😉
U mnie na prowincji też standard rejestracja telefoniczna i do pediatry (do którego chodziłam przed przeprowadzką do Wro) terminy na ten sam dzień jeszcze, nawet w sezonie grypowym.
JARA   Dumny posiadacz Nietzschego
24 listopada 2011 08:01
W mojej przychodni np w sezonie letnim (kiedy lekarze są na urlopach) i w sezonie grypowym zapisują tylko na wizyty na jeden dzień. Jeśli nie załapałaś się na wizytę na dzisiaj, to nie zapiszą Cię na jutro. Musisz przyjść jutro o 7 i znów próbować.
subaru2009, dziękuję !  :kwiatek:
Po licznych telefonach do różnych poradni urazowych, z bólem ręki zdecydowałam się pojechać do ambulatorium chirurgicznego na Traugutta, które ponoć jako jedyne tutaj przyjmuje bez skierowania. Pół dnia tam spędziłam, po to, żeby lekarz mi poświęcił góra 3 minuty (zresztą nie tylko mi, jak zdążyłam zaobserwować), orzekł, że mam skręcenie nadgarstka, które mam leczyć tylko...okładem z lodu...
Takiej taśmówy jak tam to jeszcze nie widziałam, nawet na swoim zadupiu, a dużo już przeszłam, jeśli chodzi o przygody ze służbą zdrowia.
Oczywiście mam zdjęcie ręki i będę się konsultować ze swoim sąsiadem-emerytowanym chirurgiem...
Także tyle, jeśli chodzi o moją przygodę z chirurgami we Wro 🙂
Bo na Traugutta jest pogotowie. Tam przyjmują nagłe przypadki. Jeśli ktoś ma złamanie - włożą w gips, ale oprócz tego zalecą udanie sie do przychodni urazowo-chirurgicznej. Jak masz krwotok to ci go zatamują, jak podejrzenie wstrząsu mózgu to przebadają. Ale z lekkimi urazami szkoda czasu tam siedzieć.

Stąd należy sie kierować jednak do przychodni urazowo- ortopedycznych. A że na NFZ sie długo czeka - no niestety, tak to tu wygląda :/ można siąść z telefonem i dzwonić do każdej jednej i szukac gdzie mają najbliższy wolny termin. A jak sie nei chce czekać to trzeba iść prywatnie. Te 90zł za porządną wizytę( np w Vicie nie zbywają cie, lekarze tam są fajni) nie jest straszną ceną.
branka, no nie zartuj. nie po to z mojej pensji idzie miesiecznie 500zl (!) zebym za kazda wizyte u lekarza jeszcze doplacala 90. 🤔wirek: to nie jest normalne, i to jest straszna cena.
Heh, mi może łatwo mówić, bo na lekarza dają mi póki co rodzice 😉

A w ogóle jak to będzie jak zlikwidują pogotowia? Bo chyba mają likwidować?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się