Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Lena będę też kombinować z tłami w domu, żeby uzyskać jakieś fajniejsze efekty, ale na razie weny nie mam, więc Helios leży i czeka. A tak poza tym, nie mam zatyczki, macie jakiś pomysł, jak zabezpieczać? Myslałam, żeby go w owijać w jakiś miękki materiał, ale może są jakieś sprawdzone sposoby?
Kastorkowa   Szałas na hałas
02 marca 2015 19:28
Jedno moje wczorajsze
flygirl też raz zgubiłam dekielek do mojej stałki - wtedy wrzucałam albo w skarpetę (taką zimową hihi) i owijałam to jakimś szalikiem (wielką arafatką najczęściej 😀), albo jedna chustka, zabezpieczona gumką recepturką i w arafatkę. Chociaż ja na moje szkiełka to chucham i dmucham, co by się nic nie stało 🙂

Podrzucam zdjęcia z listopada. Wreszcie miałam czas na obrobienie halloween'owej sesji...  🤬 Jeszcze chwila i w końcu zamknę fotograficzny 2014  😁



I jeszcze jedno z Cavaliady w Lublinie:

Lena będę też kombinować z tłami w domu, żeby uzyskać jakieś fajniejsze efekty, ale na razie weny nie mam, więc Helios leży i czeka. A tak poza tym, nie mam zatyczki, macie jakiś pomysł, jak zabezpieczać? Myslałam, żeby go w owijać w jakiś miękki materiał, ale może są jakieś sprawdzone sposoby?


W domu używam do przechowywania starych kopert bąbelkowych. Na spacerach mam "dyżurny" dekielek. Zawsze bezpieczniej, z wydatek 10zł przy kilku szkłach nie jest jakiś straszny.
Czasami jest straszny. 😁 Jak będę miała nadprogramowe to kupię, a w domu trzymam w futerale od Zenita. 🙂
abre   tulibudibu
04 marca 2015 18:28
Na allegro znajdziesz dekielki za kilka zł. Lepiej wydać 7,50 niż porysować szkło, nawet warte 50 zł 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
08 marca 2015 23:57
To pojechałam z mamą i znajomymi na 'ferie' - weekend w Norwegii
oczywiście zdjęć nie tknęłam, ale... dzisiaj (a raczej już wczoraj) krążyliśmy w okolicach Lillehammer i cóż, nie dałam współpodróżnikom żyć - na hasło 'KUCYKI' wycieczka musiała zrobić przerwę, żebym mogła strzelić fotę fjordowi  🙄
[img]https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xaf1/v/t1.0-9/10614294_738544549577939_5816218344909478196_n.jpg?oh=0dcd73a00b740542b4f9400972dee582&oe=5571E350&__gda__=1433785057_d2bcab32945b49b925a5307eca82d2a7[/img]
Nie jestem za dobra w streecie i widoczkach, ale coś tam mi się względnie podoba. 🙂


smartini jak uzyskujesz taką kolorystykę?  Szał ciał 😜
smartini   fb & insta: dokłaczone
09 marca 2015 14:33
Cookie, dziękuję ^ ^
Trochę zabawy krzywymi kolorów w LR, trochę kolorowych warstw z mieszaniem przeróżnym w PSie
Generalnie lubię się od czasu do czasu 'popaćkać' w warstwach i kolorach w poszukiwaniu ciekawych efektów 😀
Bischa   TAFC Polska :)
09 marca 2015 17:23
Mój pierwszy koncert w roli fotografa. Koncert klubowy, ciemno, mała scena, aparat to 10 letnia lustrzanka Fujifilm, (nie miałam go nigdy wcześniej w ręku) obiektyw f/4,9, więc dość ciemny. Ustawienia wg wskazówek abre z wątku "Aparaty fotograficzne..". Kadrowanie leży i kwiczy 🙁
Możecie coś powiedzieć, doradzić na przyszłość?
Bischa
To nie jest lustrzanka, to hybryda.
Bischa   TAFC Polska :)
09 marca 2015 17:26
Właściciel powiedział, że to lustrzanka, dlatego tak napisałam, ale zdaję się na Twoją wiedzę 🙂
[[a]]https://500px.com/photo/101405281/palace-of-culture-and-science-by-patrycja-rowi%C5%84ska[[a]]
Pałac. 😀

I jeszcze takie dwa:

smartini   fb & insta: dokłaczone
10 marca 2015 19:02
z trochę innej beczki - wkrótce więcej informacji  😎
Macie sposoby jak uniknąć aż takiego psucia jakości zdjęcia na fejsie? Bo ja zaraz szału dostanę, aż się odechciewa cokolwiek wrzucać. :/
nie ma. chyba, że zafundujesz facebookowi nowy serwer 😉
Ale muszę coś robić inaczej skoro zdjęcia chociażby smartini aż tak zepsute nie są. 🙁 Nie wiem, czy wstawiać większy rozmiar, czy co.

edit. pomijając oczywiście ten fakt, że robi o wiele lepsze 🙂
Zwróć uwagę jakie masz ustawienia kompresji przy eksporcie do jpg.
Ja robię od razu jpg, niestety na razie rawów nie robię.
to w trakcie zapisu pliku ze zmniejszonym zdjęciem zwróć uwagę na ustawiony poziom kompresji.
U mnie nadal zastój, przekopuję foldery, tym razem dokopałam się aż d 2011 roku 🙄
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 marca 2015 17:17
Flygirl, a jaki rozmiar zdjecia wrzucasz? 🙂
Wymodelowana, fajne kolory!
800x533
smartini   fb & insta: dokłaczone
13 marca 2015 18:35
800x533


No to juz masz odpowiedz na dwoje pytanie - Facebook wrzuca zdjecia o dluzszym boku 960px, każde inne zmienia wlasnie pod ten wymiar. Większe lub mniejsze zdjecia straca znacznie na jakości 🙂
Tak myslałam, że coś z tym rozmiarem jest nie tak. 😀 A jaką macie ustawioną wartość 'pixels for inch'? Za wikipedią ustawiłam 100, ale jej nie zawsze można wierzyć. 🙂
flygirl DPI mają znaczenie przy wydruku. Nie mają żadnego wpływu na obraz wyświetlany na monitorze.
cervus a właśnie na wikipedii pisało, że jest zakres wartości do wyświetlania na monitorze, dzięki :kwiatek:
smartini   fb & insta: dokłaczone
14 marca 2015 08:53
Generalnie dpi do internetowych rzeczy robi sie 72, do druku najlepiej 300
Jak wrzucam na fejsa grafiki to ustawiam faktycznie te 72 ale w zdjęciach nie ruszam dpi
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się