Nasza twórczość fotograficzna cz. II

Wojenka   on the desert you can't remember your name
10 października 2015 17:37
oświetlenie boczne  🤣
wspomnienie lata
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 października 2015 22:23
Ech, znowu to samo...
smartini   fb & insta: dokłaczone
10 października 2015 23:51
Ech, znowu to samo...

A Tobie co?...
CzarownicaSa   Prosiak statysta, który właściwie nie jest ważny.
11 października 2015 07:56
Może to kwestia tego, że większość z Was jest już... za dobra na komentowanie i poprawianie błędów? 😉 Jak np. taka Smartini czy Wojenka wrzuci foty... to co tu komentować? Że listek zasłania 1,9874636% konia? 😁 :kwiatek:
Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 października 2015 09:24
Ja się lubię dzielić "moimi" dżokejami  😁
W takim razie pytanie: jakie macie relacje z obiektami fotografowanymi? Jak reagują na to, że ich fotografujecie? Nie mówię tu o zdjęciach pozowanych oczywiście, tylko bardziej reporterce.
Ja mam wrażenie, że jestem z tymi "moimi" dżokejami w bardzo intymnym kontakcie. Tak intymnym,że mogę chyba nie stawiać cudzysłowu do moimi.
Tutaj, w Warszawie siedzę z nimi w pokoju gdzie się ważą, przebierają, paradują całkiem nago. I nikt się nie krępuje, że robię im wtedy zdjęcia,jestem częścią ich środowiska. Ostatnio chciałam zrobić zdjęcia chłopakom na saunie, ale obejrzałam sobie wcześniej tę saunę i nie było opcji, żeby tam coś zrobić-ciemna wnęka 1x2 m.Rzuciłam żartem, że światło mam tylko pod prysznicem i za chwilę miałam ochotników do kąpieli pod prysznicem  🤣.
Za granicą najbardziej mnie rozczulają sytuacje,gdy robię portret i nasze spojrzenia się krzyżują i zatrzymują na chwilę i przez tę chwilę jesteśmy dla siebie tylko my. Jak zakochani  😁
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 października 2015 09:34
pozazdrościć  👀 chyba dlatego Twoje portrety ich są tak 'trafione'. Bo widać tą intymność
ja lubię te momenty, gdy pojawiam się w zupełnie obcym środowisku. Mecz futbolu amerykańskiego, cotygodniowy zlot longboardzistów itp. Jak ukradkiem zerkają na aparat, jedni by go uniknąć, drudzy by 'przez przypadek' zyskać jego zainteresowanie. Ciekawe doświadczenie socjologiczne i psychologiczne 😉
No i niesamowicie fascynujące jest to, jak wiele drzwi otwiera aparat  😀iabeł: podoba mi się jeden z koni? Wchodzę do stajni, zagaduję i za 10 minut mam odpicowanego 'jak na show' modela. Zagadać do jakiegoś sportowca po meczu? Mission Impossible. Masz aparat i robiłaś zdjęcia? Sami zagadują i dają emaile  🤣

PS zawsze mi się marzyły foty na Służewcu, z jakiś treningów czy coś... Jak jest z 'wejściem' jako foto???  🏇

A do sauny fisha było zabrać  😂
Wojenka   on the desert you can't remember your name
11 października 2015 09:44
I lampę, haha. Bo tam pół żarówki nawet nie mają, zamykają się w ciemni  🤔.
Na treningi to nie ma problemu, żeby wejść, na tor może się przydać akredytacja.

Mnie ostatnio rozbawiła sytuacja, gdy robiłam zdjęcia na treningu w stajni topowej trenerki we Francji i przyszła wycieczka Japończyków. Zadawali pytania o wszystko związane z treningiem i jeszcze "who is this lady taking pictures? " haha

Kiedyś miałam problem z robieniem zdjęć ludziom, wstydziłam się. Widać dorosłam  😁
madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 października 2015 11:01
Wojenko, widać to na zdjęciach, cudowny kontakt z modelami  :kwiatek: ja zawsze patrzę z ciekawością i bardzo lubię jak się nimi dzielisz, te kadry zostają na długo w pamięci, nie giną wśród mnóstwa przewijających się w internecie.

smartini, lubię pierwsze!  czwarte bardzo mi się podoba 🙂 w drugim mam wrażenie, że ostrość uciekła z oka?

Ech, znowu to samo...

nie mogę się oprzeć:
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 października 2015 11:13
madmaddie, jest taka szansa, szkło mi zaczęło na tych zawodach backfocusować  😕 i tak jestem w szoku że cokolwiek wyszło bo na początku byłam załamana

dobra maść nie jest zła  😂
[quote author=macbeth link=topic=35683.msg2432377#msg2432377 date=1444517106]
Ech, znowu to samo...

A Tobie co?...
[/quote]

Wystarczy przeczytać ze 3 posty stronę temu 😉
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 października 2015 13:23
rzucasz enigmatyczne króciutkie posty i liczysz że teraz każdy będzie się wczytywał x stron dalej żeby zrozumieć o co Ci chodzi?
Do jest dopiero rozwalanie funkcjonowania wątku (a jak mniemam o to Ci chodzi? Bo nawet z tej 'strony dalej' trudno wymyślić o co Ci chodzi bo nie raczysz napisać). Robisz bałagan i bezsens o który masz pretensje  😵
Jeżeli sama dodajesz posty bez czytania chociażby paru wyżej to już twój problem, ja nie olewam jak coś wrzucam, tylko czytam kontekst, no ale nie każdy podchodzi z szacunkiem do innych jak widzę 🙂

To wy robicie bałagan bo z wątku, który jeszcze parę lat temu super funkcjonował robicie nic innego jak galerie. Może w ogóle zmieni się zastosowanie i będą tylko wrzucane foty do "ochania i achania" bez ocen, komentarzy itd, bo po co w sumie trzymać się pierwotnych założeń...
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 października 2015 13:32
Swoim nic nie wnoszącym postem także wprowadzasz bałagan. Zamiast pisać, że znowu to samo, trzeba było napisać coś konstruktywnego. W tym wątku jest mnóstwo zdjęć genialnych, o których nie ma co innego napisać, niż same ochy i achy, a z drugiej strony jest też trochę zdjęć, w których leżą takie podstawy, że nie wiadomo co komentować...
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 października 2015 13:35
no to się wypowiedz na temat moich zdjęć, proszę bardzo 😀
nie mam obowiązku czytać całe forum, ba, czasu też na to nie mam ale lubię zaglądać i na zdjęcia patrzeć. Głównie dlatego, że w przeciwieństwie do stron fb itp. tutaj takie osoby jak Wojenka wrzucają SWOJE osobiste typy i ulubione kadry. I lubię patrzeć na postępy forumowiczów.
Jak tak lubisz czytać wstecz to znajdziesz moje elaboraty o portretach, sprzęcie czy rady. Miłej lektury.

A wątek nazywa się 'Nasza twórczość fotograficzna' a nie 'dyskusje na temat fotografii' czy 'tylko konstruktywna krytyka zdjęć!' 😀

Jak Ci przeszkadza oglądanie tutaj moich zdjęć to proszę bardzo, jest coś takiego jak 'ignoruj' albo 'zgłoś moderatorowi'. Za to że zdjęcia do wątku o zdjęciach wrzucam  😂

dodatkowo, sama nie wyjaśniłaś jaki masz problem, Twój problem opisały 2 inne osoby domyślając się o co może Ci chodzić. A sama skomentowałaś tylko jeden wpis. Zdjęcia moje, Moon, Huculskiej Ostoi i kilku innych osób olałaś. A nam olewać nie wolno  🙄

madmaddie   Życie to jednak strata jest
11 października 2015 13:57
macbeth, proponuję wybrać się na forum fotograficzne, bo tu jest forum końskie. jestem tu 5 lat i jakoś nie zauważyłam żeby jakość wątku uległa pogorszeniu.

nie wiem gdzie jest problem. natomiast widzę, że ewidentnie jakiś masz i to chyba tylko z bólu miejsca, gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę. czepiasz się najdrobniejszych szczegółów (z jednej strony, dobrze, ale moim zdaniem zdjęcie w 100% poprawnie technicznie jest mało warte jeśli nie łapie za oko ciekawym zamysłem), ale nie zauważyłam, żeby Twoje zdjęcia wyciepywały z trzewików. są całkiem przeciętne. co by o twórczości smartini nie powiedzieć, bo gusta są różne, nie da się zaprzeczyć, że robi wrażenie, bo ma dziewczyna umiejętności i świetnie się wpisuje w westową estetykę.

wyjątkowo zgadzam się z Facellą.
smartini   fb & insta: dokłaczone
11 października 2015 14:07
amen madmaddie  :kwiatek:
Jak Ci przeszkadza oglądanie tutaj moich zdjęć to proszę bardzo, jest coś takiego jak 'ignoruj' albo 'zgłoś moderatorowi'. Za to że zdjęcia do wątku o zdjęciach wrzucam  😂


Proszę mi nie wkładać w usta słów, których nie napisałam 😉

A sama skomentowałaś tylko jeden wpis.


Nie czytasz forum, więc nie wiesz ile komentowałam, także daj sobie spokój 😉 Jakiś czas temu jak miałam luźniejszy okres komentowałam wszystkie zdjęcia jakie były wstawiane. Także niesłuszne osądzanie.

nie zauważyłam, żeby Twoje zdjęcia wyciepywały z trzewików. są całkiem przeciętne.


Po to je tu wstawiam aby otrzymać krytykę, ale skoro ludzie nic mi nie piszą, chociaż mają o nich zdanie, to nie mam zamiaru więcej ich tu wstawiać. Proste.
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
11 października 2015 14:50
Wystarczy wrzucając zdjęcie dopisać "proszę o wskazówki i konstruktywną krytykę" a w większości przypadków ktoś coś podpowie.
Osobiście nie czuję się na siłach (za małe umiejętności foto) by krytykować zdjęcia Wojenki czy Smartini, mogę jedynie napisać, że bardzo mi się podobają, i że są inspiracją i niejako celem jaki chciałabym kiedyś osiągnąć, ale to przecież podlizywanie się a nie konstruktywna krytyka.
Ah, i cieszę się, że dziewczyny wrzucają tutaj te fotki, nawet jeśli nikt ich tu nie będzie komentować (poza ochami oczywiście). A może nikt ich nie komentuje właśnie dlatego, że nie widzi takiej potrzeby, bo te zdjęcia po prostu są dobre. O, jedyne co mogę skrytykować, to że na trzecim zdjęciu Smartini trochę mi ciasno, ale nie wiem czy to juz nie jest czepialstwo 😉
Swoją drogą po takich fotkach aż mi wstyd wrzucać swoje przeciętne pstryki 😁
a ja tam wrzucam swoje mniej niż przeciętne pstryki (biorąc pod uwagę przeciętną tego wątku, nie moją  🙂😉 z nadzieją, że ktoś skomentuje i że coś mi to da
obie nadzieje płonne 😉
to ja coś wrzucę by było inaczej niz tylko och i ach

ale czego tak photobucket kopie jakość nie wiem
Wojenka, te zdjęcia naprawdę mają w sobie coś. Patrzę na nie jak na kadr z dobrego filmu. Z pierwszego postu szczególnie złapało mnie trzecie, z drugiego pierwsze jest genialne.
Isabelle, czytałam, też lubię takie wywiady. W ogóle uważam, że Equista bardzo fajnie działa w tej kwestii, lubię też ten cykl o polskich markach.
ogurek, całkiem dobry kadr, zrobiłabym to zdjęcie tylko z niższej perspektywy, chociaż domyślam się, że mogło to nie być takie proste 😁
smartini, drugie i czwarte są fantastyczne. Ostatniego tylko nie czaję, no jakoś nie podchodzi mi 😀
m.indira, bardzo mi się podoba to zdjęcie, może przesunęłabym jeszcze minimalnie kadr w lewo, ale tak naprawdę minimalnie.
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 października 2015 19:36
Przyznaj się, co kombinowałaś z piaskiem?

ogurek, no cóż można powiedzieć... Pstryk jakich wiele, nie przyciąga uwagi. Nie ma dominującego, ciekawego elementu, nie ma tak naprawdę tematu zdjęcia. Poczytaj o kompozycji, ekspozycji, kadrowaniu, wykorzystaniu różnych wartości ogniskowej, przysłony, czasu otwarcia migawki, tego typu podstawowych rzeczach. Spróbuj kucnąć, odejść dalej i użyć długiej ogniskowej, postaw aparat na statywie i spróbuj długiego czasu, gdy np. wiatr łopocze żaglami (najlepiej się tak bawić z nieruchomymi jednostkami, np. zacumowanymi w porcie; przy takiej płynącej można ładnie ukazać ruch). Kombinuj, nie rób tylko tego, co widzisz na pierwszy rzut oka, zmieniaj kąty, perspektywy, szukaj "przeszkadzajków" (popatrz, jak Wojenka fantastycznie wykorzystuje architekturę czy inne osoby do nadania głębi zdjęciu!).

Ja już o zdjęciach Wojenki czy smartini nie będę nawet pisać, klasa sama w sobie.
m.indira, ja bym (gdybym wiedziała jak  :hihi🙂 wymazała ten palec wyłażący zza głowy.

I się chciałam podpytać, gdzie wgrywacie zdjęcia?
Photobucket, flickr, co jeszcze isnieje?  😂

Dziś się wybrałam na wystawę kotów z obiektywem pentaconu.
Pstryki nie tykane w żaden sposób(no, zmniejszyłam je tylko), właśnie ps i lr się ściągają, będę dziabać  😉




mój prywatny tygrys


a to wczesniejsze warszawskie wiewióry



Pstryki jak pstryki chyba, nic szczególnego. Intryguje mnie, czy choć spełniają normy do osiągnięcia tytułu "poprawnego technicznie"  👀
Facella piasku nie tknęłam palcem, taki piasek mam na fb zresztą masz duże to sobie luknij
wymodelowana dzięki, pozbyłam sie połowy z prawej, też się zastanawiałam czy nie dać wiecej ale tak juz zostało 😉
Facella   Dawna re-volto wróć!
11 października 2015 20:06
Wygląda trochę jak przyciemniany na linii horyzontu i w kilku innych miejscach, takie zupełnie bez sensu te cienie są... No ale wierzę  :kwiatek:

buyaka, wszystkie są za ciemne, podoba mi się kadrowanie przy biało-rudym kocie (chociaż tu chciałabym widzieć więcej oka) i tygrysie w krzakach. Ale do popracowania jeszcze w obróbce, warto by je rozjaśnić. Wiewiórki tak samo. Przy drugiej leci horyzont.
A ja mam coś takiego:
robione z rufy płynącego jachtu, tym razem niewiele się można było kombinować
Facella o kadrowaniu czytam i czytam i ... [url=http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,44.msg642.html#msg642]nic z tego[/url]
edit: jeszcze jedno z tego dnia inaczej kadrowane
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się