Kupno - sprzedaż nieruchomości.

armaquesse, z rozmowy 2 tyg temu w KRUS w woj.mazowieckim.
zoyabea, umowa o dzieło może być, bo nie są odprowadzane od niej składki na ZUS.
Dzieki bera7  :kwiatek:
Rivena, mnie sie wydaje ze jak ekspresówka to niestety dopiero od Jelonka bo tam jest gdzie. Tyle , że w Jelonku to juz takich korków nie ma jak na wyjeździe. Wiec chyba za dużo w tej kwestii tak czy siak sie tam nie zmieni. 🤔
Czy biorąc kredyt na nieruchomość + remont należy po wykonaniu remontu rozliczyć się z bankiem z wykorzystanych pieniędzy? Wiem, że przed wzięciem kredytu należy oszacować koszty remontu - co i za ile. A czy bank domaga się potem jakiś dowodów na co poszły jego pieniądze i czy faktycznie zostały wykorzystane zgodnie z wcześniejszymi deklaracjami?
udorka, u mnie nie było żadnych zapisów o remoncie. Poprostu domagali się większego zabezpiecznia niż kwota kredytu, jeśli więc oszacują, że Twoja nieruchomość przed remontem nie stanowi wystarczającego zabezpiecznie bank może chcieć dodatkowego zabezpieczenia np. innej nieruchomości.
Czy ktos z Poznania może polecic jakieś strony, biura z dużą ofertą domów, gospodarstw albo działek na sprzedaż? Ja sie rozgladam od jakiegos czasu i posucha straszna.Troche mnie to już załamuje.


Ja mam kilka źródełek b.tanich, ale póki sama się na któreś nie zdecyduję to nie zdradzę, abyście mi sprzed nosa nie zwinęły 😁
oj nie bądź taka samolubna Laguna, wszystkiego Ci nie zgarniemy 😁
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
09 listopada 2010 17:59
czy mogę złożyć wniosek o warunki zabudowy na działkę, którą chcę kupić?
Czy jest jakiś inny pewny sposób na sprawdzenie czy uzyskam pozwolenie na budowę domu?
Laguna, nie wiesz czego szukam to skąd możesz wiedzieć czy mnie to w ogóle zainteresuje 😉 Ty pewnie masz miejsca na stajnie a ja czegos takiego absolutnie nie szukam  😎
gdyby ktoś się zdecydował na południową stronę Pnia, to widziałam sporo ogłoszeń w okolicy 😉
Euforia_80, taki wiosek chyba właściciel musi składać.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 listopada 2010 08:33
bera7 chyba nie, z tego co mi się kojarzy to złożyć może każdy na nieswoją działkę, taki głupi przepis  😁 ale nie jestem tego pewna na 100%. Dzisiaj wybieram się do Gminy to dopytam.
tylko, że do złożenia wniosku o warunki zabudowy potrzebujesz innych dokumentów -zależnie od gminy np map, wypisów z rej. gruntów, warunków przyłączy różnych mediów - a część z nich może uzyskać tylko właściciel.
A jak jest w sytuacji kiedy ktoś kupuje działkę rolką i che się dowiedzieć, czy może wyłączyć część pod zabudowę? Też tylko za pośrednictwem właściciela?
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
10 listopada 2010 17:12
Hija mam podobną sytuację, też mam na oku dużą działkę rolną.
Hija, można pogadać w gminie z właściwym urzędnikiem. Ale wydaje mi się, że warunki zabudowy jako dokument może otrzymać tylko właściciel.
[quote author=Euforia_80 link=topic=36553.msg765201#msg765201 date=1289409149]
Hija mam podobną sytuację, też mam na oku dużą działkę rolną.
[/quote]
Chciałaby mieć działkę na oku 😉 Jeszcze trochę czasu upłynie zanim będę mogła myśleć poważnie o budowie ale lubię czytać na ten temat i zdobywać wiedzę. Zawsze potem będzie mi łatwiej.
A jak jest w sytuacji kiedy ktoś kupuje działkę rolką i che się dowiedzieć, czy może wyłączyć część pod zabudowę? Też tylko za pośrednictwem właściciela?


Wyłączenia- zmiany przeznaczenia ziemi np z rolnej na budowlana moze dokonac tylko gmina w drodze uchwalania planu, mozna wpływac na jego wyglad proponujac jakas zmiane, ale samodzielnie nie mozna tego zrobic
Ale chodzi mi o sam fakt dowiedzenia się, czy można wyłączyć, a nie o czyn. Chodzi mi o to, że jak pójdę do kogoś kto się tym zajmuje to czy mi powie.
No bo głupio kupić ziemie rolną jak się nie ma pewności, że będzie można na kawałku dom postawić.
slojma   I was born with a silver spoon!
10 listopada 2010 20:47
Ale chodzi mi o sam fakt dowiedzenia się, czy można wyłączyć, a nie o czyn. Chodzi mi o to, że jak pójdę do kogoś kto się tym zajmuje to czy mi powie.
No bo głupio kupić ziemie rolną jak się nie ma pewności, że będzie można na kawałku dom postawić.

Jeśli chodzi o ziemię rolną to nie zawsze zostaje ona odrolniona. Trzeba dowiedzieć się w Gminie czy faktycznie mają to w planach. A potem musi pójść nowy plan. Co w konsekwencji wiąże się dla urzędnika z wieloma sprawami i papierologią, a jak wiadomo mało kiedy urzędnikowi chce się pracować. Dlatego powiem szczerze, ziemię odralnia się jeśli jest kilka osób chętnych, a nie na prośbę jednej strony.
Hija, 
tylko, ze mogą Ci w gminie powiedzieć, że mają w planach zmiane przeznaczenia tej działki, bo będą nowy plan robić dla całego terenu- czyli super, tylko ze uchwalenie planu zajmuje lata, a nawet w ostatniej fazie jeśli będą jakieś sprzeciwy gmina może się z niego po prostu wycofać - to Cię chyba nie urządza? Jeśli gmina ma chociaż studium- to jest już coś, ale i tak nie zmienia faktu, ze ciagle bedzie to ziemia rolna.
Ostatnią drogą jest pismo do Starosty - tylko, ze za odrolnieniem musi stac "istotny powód"

100% pewności, czy bedziesz mogla tam postawic dom, bedziesz miala dostajac warunki zabudowy na podstawie dobrego sąsiedztwa (jeśli w odpowiedniej odległości masz sąsiadów z domem, albo jako siedlisko - wtedy potrzebny odpowiedni areał.

Pojśc z mapa i zapytać w dziale planowania przestrzennego zawsze można, jeśli sytuacja jest jasna (sąsiedztwo/uchwalany plan) dostaniesz odpowiedz, ale ustna odpowiedz to wiesz jak wiarygodna jest...
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 listopada 2010 11:50
co oznacza na mapie symbol LsV czy LsVI ? Ls to las a te cyferki?
to klasy 🙂
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
12 listopada 2010 12:00
czyli V i VI klasa te te gorsze?
tak 🙂
W czwartek się trochę zmartwiłam. Okazało się, że piękna działka przylegająca do mojej była na sprzedaż. Całe 2,5ha szerokości ponad 40m. Sprzedane 2 tygodnie temu za uwaga: 8000PLN. Że też nie wiedziałam nic wcześniej 🙁.
Euforia_80   "W siodle nie ma miejsca dla dupków!"
13 listopada 2010 11:08
ja nie jedną taka okazję przegapiłam  🙁 i wybaczyć sobie nie mogłam ale nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło  😉
Euforia_80, ta mi bardzo by pasowała, bo dokładnie przylega dłuższym bokiem do mojej. U nas ziemia za grosze, ale ciężko kupić taniej niż 7-8 tyś za 1ha. A tu było więcej. Czaję się jeszcze na działkę naprzeciw domu, po drugiej stronie drogi. Jutro mają dać właściciele odpowiedź czy sprzedają i za ile. Też by pasował idealnie na ujeżdżalnię i pastwiska.
Slojma i Kpik- dzięki wam bardzo za odpowiedz. Z tego wynika, że najlepiej szukać ziemi pod zabudowę siedliskową. No albo ziemi rolnej przy zabudowaniach.
Hija, najlepiej szukać starego siedliska. Ja wpierw szukałam samej ziemi, ale... jak masz siedlisko to masz część załki już pod zabudowę + zwykle jakieś media (minimum prąd) + adres. To wszystko ułatwia sprawę.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się