Ogłowia

Jest tak samo piękne jak na zdjęciu katalogowym. Nie jest przekłamane 🙂
No może ciemniejsze jak tu na zdjęciu

Tak więc witam wszystkich 😀
Widze ze jesteście obeznani w ogłowiach a ja sie podłączam😀
Tak wiec nie mam pojecia w co ubrac moje nowe młode dziecko, poprzedni siwek miał sie cudownie a Hooksie Artemisie, jednak na młodego nie pasowało 🙁 Teraz nie moge sie zdecydowac i mam az 3 ogłowia wiec licze na mała pomoc co do wyboru w którym najlepiej 😀 Mam kieffera w którym jest Dilvo na zdjęciu, tego klasycznego, własnie dostałam od Quantanamera cudownego Ascota który podbił moje serce juz z rok temu ale nie mogłam go dostac a miesiąc temu na targach w berlinie nie mogłam sie oprzec ogłowiu, nie wiem jaka firma w sumie z nachrapnikiem lakierowanym i białym podszyciem i błyszczącym naczółkiem😀
Wrzycam zdjecia wszystkich i prosze o pomoc😀
zdjecie Ascota od Quanty, mam nadzieje ze nie problem :kwiatek:
Moj berliński zakup 😀


i Ascot 😀
http://re-volta.pl/galeria/img/60638
wikaa1507, chcialabym go zobaczyć w Ascocie, najbardziej mi się podoba 🙂
Jak jutro przymierze to wstawie😀 myślałam jeszcze czy nie podmienić i do Ascota dac lakierowany nachrapnik 😀
Nie mogę nigdzie znaleźć, a bardzo mi zależy - co powiecie o Horze Madame?  :kwiatek:
tajnaa ogłowie jest super, ale właśnie chciałabym je zobaczyć w wersji "niekatalogowej" 😉 A ty przypadkiem nie masz czarnego siodła? Jesli tak, to ten  brąz nie gryzie się z czarnym siodłem? 🙂

edit: a jak wyglada rozmiarówka  w ogłowiach wembley? Jak tam jest z nachrapnikami?
Wpadło mi w oko takie, niestety ze szwedem, ale jakoś tak bardzo do mnie przemawia 🙂 Bardzop mi się podoba to brązowe, ale do czarnego siodła... 🤔
siodło mam brązowe i ogłowie pasuje 🙂
Dziś jak dam radę to cykne zdjęcie
tajnaa to super 🙂 A widzisz-nie wiedziałam o brązowym siodle, pamiętałam Cie jeszcze z czarnym 😉  Ja właśnie znalazłam takie ciemnobrązowe wembleya, które też mi się bardzo podoba. Bo chyba jednak jasny brąz do czarnego siodła to  nie bardzo. Ale tak czy inaczej chetnie zobaczę to twoje 😀
A Ty jakie masz siodło? bo te ogłowia są też w wersji czarnej 🙂
No właśnie mam czarne siodło, a ten brąz jest taki śliczny 🤔
TEraz mam czarne ogłowie horze, zupełnie gładkie, a głowa tez jest cała gniada, bez odmian. Więc tak pomyślałam, że może to wembley przełamałoby ta ogólną gładkość 😉.
Ja kiedyś miałam czarne siodło i brązowe ogłowie..
Ja też mam jedno horze ciemny brąz, ale chyba lepiej wygląda czarne z czarnym, brązowe z brązowym.

Słuchajcie, czy to możliwe, żeby nachrapnik ten z ogłowii wstawianych przez mnie miał 41-47cm (mierzony od wewn.) w rozmiarze cob? 😲
tajnaa, a jak jest z rozmiarem tego ogłowia, jeśli moja nosi pony, ale na maxa zwiększone, to cob będzie dobry?  :kwiatek:
myślę, że będzie dobry cob.
Zdjęcie na 100% jutro zrobię, bo dziś nie dotarłam do stajni.
Czy ogłowia Siodlarz (pleszew) są dobrej jakości?

Ja mam na srokatej ogłowie wiśniowe i siodło czarne i akurat u niej tak tego nie widać, a na karym nie zbyt to ładnie wyglądało. Więc nie zawsze brązowe ogłowie i czarne siodło źle wygląda.
anetakajper   Dolata i spółka
25 stycznia 2013 07:06
Dostałam wczoraj takie ogłowie : http://konik.com.pl/pfiffoglowierurkowe
Rozmiar coob. Pospinane na pierwszych dziurkach już mi nie pasowało bo nachrapnik wystawał dużo spoza pasków wędzidłowych. Dorobiłam jedną dziurkę i lecę do konia  😵
Nachrapnik nadal za długi - jak mogę dorobić dziurkę w rurkowym ogłowiu? czy muszę je trochę rozpruć?
Podgardle za krótkie!
Paski wędzidłowe na 2 dziurce od początku.
Jak oni szyją te ogłowia  🙄
Czy nachrapnik z białym podszyciem dla siwka to dobry pomysł? Bo mam dylemat. 🤔
Co to za ogłowie? Wiem że naczółek jest DIY a reszta? Szukam podobnego ale może bez białego podszycia? Jakoś nie widzę sobie gniadego w takim podszyciu.
kujka   new better life mode: on
25 stycznia 2013 08:17
stawiam, ze ursus. ale po takim zdjeciu przodu to raczej nikt na pewno nie powie.
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
25 stycznia 2013 08:23
Kurcze ile czekaliscie na ogloie z hypostore? W poniedzialek zamowilam we wtorek poszedl przelew. W srode do nicha napisalam i cisza a chcialam.wiedziec czy/ kiedy wysla
ashtray niee, ja bym brała bez białego podszycia, całe czarne. ;D
No właśnie też tak myślę. 🤔
darolga   L'amore è cieco
25 stycznia 2013 12:57
Dranga - papierowa, twarda, pękająca lakierowana mielonka, z której - w przypadku czarnego ogłowia - po kilku użyciach zaczyna schodzić kolor.
ekuss   Töltem przez życie
25 stycznia 2013 17:46
edit: a jak wyglada rozmiarówka  w ogłowiach wembley? Jak tam jest z nachrapnikami?

ogłowie wypada normalnie,ale nachrapnik bardzo mały-ja dla mojej musiałam dziurkę dorabiać,bo za ciasny był (zamawiałam cob,a konik nie ma nawet 140 w kłębie i główka wąska,chociaż normalnie wszystko nosi cob)
Dranga - papierowa, twarda, pękająca lakierowana mielonka, z której - w przypadku czarnego ogłowia - po kilku użyciach zaczyna schodzić kolor.


Kurczę, ale tak ładnie na zdjęciu wygląda xD

bedzie chłopak dobrze wyglądał w blingu? Lepiej zwykły szeroki czy okragły?
JSBach  weźmiesz pod kolor jęzora, to wszyscy padną z zachwytu 😁
a tak poważnie, to ja bym brała zwykły szeroki jak już by miał być bling. Osobiście nie przpadam za malowanymi nosami w blingach, bo i blingowatość blingów zanika i urok białego noska też.
No wlasnie chce sobie sama zrobic, glownie zalezy mi na tym zeby byl opadajacy, wiec moze cienszy opadajacy z tylko jednym rzadkiem krysztalkow? Oglowie mam zwykle, z prestigea, waski nachrapnik z bialymi przeszyciami ktore juz biale nie sa;p
jett   success is the best revenge
27 stycznia 2013 18:05
Szukam nowego ogłowia, obecnie mamy meksykana a szukam czegoś z szerszym nachrapnikiem i naczółkiem bling. Zastanawiałam się nad busse solibel comfort. Chciałabym wydać tak max 300zł, macie może jeszcze jakieś pomysły dla gniadej głowy bez odmian?  :kwiatek:
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się