Ogłowia

wie ktoś może gdzie znajdę sam nagłowek symetryczny- czarny, anatomiczny (fajnie jakby byl dość wyraźnie cofnięty)  ale bez paska podgardlanego do ogłowia anatomicznego. zamowiłam oglowie KaWala Re w rozmiarze cob i okazało się że ten cob bardzo mały i paski idące od nagłowka do przypięcia nachrapnika mogły by być choć ze 2-3 cm dłuższe, dlatego szukam samego nagłówka w rozmiarze full

BR? Też kupiłam u nich do wymiany KaWalowego. Trzy rodzaje są. Klik

EDIT: Tfu, piszesz o anatomiku w sensie Micklema, a nie anatomicznie wyciętej potylicy. To niestety nie pomogę, normalne potylice są inne. A pytałaś w KaWalu, czy nie będzie na zmianę?

BR? Też kupiłam u nich do wymiany KaWalowego. Trzy rodzaje są. Klik

EDIT: Tfu, piszesz o anatomiku w sensie Micklema, a nie anatomicznie wyciętej potylicy. To niestety nie pomogę, normalne potylice są inne. A pytałaś w KaWalu, czy nie będzie na zmianę?


akurat nie o ten w typie micklema 🙂 chodzi mi o nagłówek do tego https://kawalhorses.pl/pl/p/Oglowie-KaWal-Re/90 , wysłałam zapytanie do KaWala ale niestety odpowiedzi jeszcze nie otrzymałam


Leży tak jak na zdjęciu -zapiety na ostatnią dziurkę pasek od nachrapnika, nie do końca mi się podoba bo muszę  "odciągać " od kości jarzmowej zapinając ciaśniej pasek pod ganaszami a tego nie chce robić, gdyby paski były ciut dłuższe to nachrapnik ładnie by się ułożył na swoim miejscu wtedy minimalnie bym opuściła część nosową i luźniej zapieła pod ganaszami i byłoby git.[img][/img]
Na upartego być tam dziurę dorobiła jeszcze... Ja dorabiałam w nachrapniku KaWala, bo dla odmiany cobowy był za duży i jak już się ułożył do głowy, to odstawał. Potylica i paski policzkowe pasowały.
Na upartego być tam dziurę dorobiła jeszcze... Ja dorabiałam w nachrapniku KaWala, bo dla odmiany cobowy był za duży i jak już się ułożył do głowy, to odstawał. Potylica i paski policzkowe pasowały.


hehe no na upartego coś się o ten centymetr przesunąć da ale to już w ostateczności dlatego próbuje szukać.
Do tego przy pierwszej przymiarce i próbie regulacji wysokości nachrapnika odpruła się pierwsza szlufka zaraz za zapięciem nachrapnika i musiałam złapać klejem ;/ odnioslam wrażenie jakby jedna strona ogłowia była z innej skóry niż druga, ta strona ktora jest na zdjęciu jest sztywna i ciężko operować paskami (przez ten opór paska wlaśnie oderwala się jedna strona szlufki) natomiast przeciwna strona jest miękka i elastyczna
[quote author=Sivrite link=topic=39.msg2829059#msg2829059 date=1544212116]
Na upartego być tam dziurę dorobiła jeszcze... Ja dorabiałam w nachrapniku KaWala, bo dla odmiany cobowy był za duży i jak już się ułożył do głowy, to odstawał. Potylica i paski policzkowe pasowały.


hehe no na upartego coś się o ten centymetr przesunąć da ale to już w ostateczności dlatego próbuje szukać.
Do tego przy pierwszej przymiarce i próbie regulacji wysokości nachrapnika odpruła się pierwsza szlufka zaraz za zapięciem nachrapnika i musiałam złapać klejem ;/ odnioslam wrażenie jakby jedna strona ogłowia była z innej skóry niż druga, ta strona ktora jest na zdjęciu jest sztywna i ciężko operować paskami (przez ten opór paska wlaśnie oderwala się jedna strona szlufki) natomiast przeciwna strona jest miękka i elastyczna
[/quote]

No to ja nie zaobserwowałam czegoś takiego... Macałam też kilka modeli w Salio i rzeczywiście jedne były sztywniejsze, inne miększe, ale nic, czego porządne smarowanie by nie poprawiło.
Mnie koń raczył spierdzielić w trakcie tranzlowania z wodzami na szyi, więc jak pobiegał po podwórku, zaplątując się w to ogłowie kilkukrotnie, to skończyło w... pięciu częściach. Rozerwana potylica z obu stron i oba paski policzkowe. Jak ciula dorwałam, to miał na szyi już tylko wodze połączone wędzidłem. -_- Więc kompletnie nie wina ogłowia. Nawet się cieszę, że nie miał wtedy na sobie Biothanu, bo Biothan by nie strzelił i jeszcze by sobie idiota krzywdę zrobił...

Aktualnie testujemy BR, pierwsze wrażenia bardzo na plus, acz nachrapnik przyszedł do mnie zapakowany dosłownie w podłużną folię. Prosty, włożony w folię niewiele szerszą od niego samego. Po kilku tygodniach nadal rozpięty wraca do bycia idealnie prostym, co mnie trochę wkurza. Ale wygląda pięknie.
Ma ktoś z was może ogłowia z nowej linii Prestige? Jak jakościowo wypadają ?
No ta ja zdaję relację z Micklema.
Kobyła chodziła lepiej, bo miała luźniejszą szyję, więc to na plus.
Jednak czy jej było lepiej , to nie wiem , bo w czasie jazdy 2 razy tarła łeb o nogi w stępie, a normalnie nigdy tego nie robi.
Jutro sobie skoczę i zobaczymy.

Co do młodego, to na pewno na plus było to, że on się zaślinił jak głupi, a on oszczędny w ślinieniu, szczególnie z prawej strony twarzy. Fajnie się opierał na kontakcie, tak stabilnie, ale ... no właśnie on ma tak, że czasem świra wali, bo udaje, że się boi drzwi  🤔wirek: i jak próbował zgrabnie od nich uciekać, to bił mocno w rękę próbując mnie wozić i to nie było miłe, więc sama nie wiem co o tym myśleć. Musi trenerka zobaczyć, bo ja się obawiam że nauczy się wieszania na tym ogłowiu i będzie się uwalał na przodzie, czego już właściwie nie robi od jakiegoś czasu.
Dotarł mój micklem competition deluxe, co do rozmiaru, sugerując się informacjami ze strony horseware zamówiłam large horse (w polskich sklepach nazywane xfull) i jest ok, tylko naczółek od razu wymieniłam, bo ma niecałe 40 cm, a ja potrzebuję  min 44/45 cm. Skóra ok, zdecydowanie ładniejszy od wersji normalnej.

anai bardzo polecam ten model, młody prezentuje się pięknie 😀 i faktycznie naczółki są mikroskopijne, ja również od razu wymieniałam.
ushia   It's a kind o'magic
17 grudnia 2018 16:00
serio? anatomiczne ogłowie za gruba kasę i xfull ma 40cm naczółka???
to potylicę może mieć wyprofilowaną dowolnie i tak koniowi obetnie uszy...
ushia, to jest large horse, taki full porządny. Nie wiem czemu nasze sklepy nazywają je xfull. Wg horseware dla koni od 167/8 cm w kłębie. Wymiary naczółków znalazłam kiedyś chyba na ich stronie i wszystkie naczółki mają jak dla mnie mega krótkie.
Testowalam Kawala dzieki najlepszej ciotce Gillian!
Dawno juz kon nie byl taki wsciekly  😁. Tyle z moich checi zrobienia mu dobrze!
Pytanie do użytkujących ogłowia KaWal - czy po kilku tygodniach/miesiącach jesteście nadal zadowoleni z ich jakości?
empe tak sobie w sumie  🙄 musiałam wymienić nagłówek bo mi się paski porozciagaly nierówno po niecałym roku  👀
faith, a moja jak wspomniałam wycierała się pod czas jazdy i nie zdecydowałam się skakać, bo miałam tylko jeden trening przed zawodami 3 dniowymi i sie bałam że coś bedzie nie tak . Spróbuje po nowym roku.
Gillian   four letter word
20 grudnia 2018 17:05
empe, cioram od marca tego roku, jest super.
edit: ups, miałam wrzucić do wędzideł i pomyliłam jednak... 😡 nie wiem też czemu zdjęcia się nie obróciły 🙁

dziewczyny, potrzebuję rady. Nie wiedziałam do końca czy wrzucić to do wątku z ogłowiami czy wędzidłami - mam nadzieję ze dobrze wybrałam 🙂
Kupiłam jakiś czas temu ogłowie anatomiczne, i mam zamiar je odpalić w najbliższym czasie. Mam jednak problem z dopasowaniem: moja kobyła ma grube mięsiste wargi i krótką szparę w pysku. Przy próbie dopasowania na fabryczne długości pasków policzkowych, nachrapnik wg mnie wypada za nisko, ale jeśli podepnę go wyżej to wg mnie za mocno poszerzę kobyle uśmiech.
Fabryczne "ustawienia":





dorobiłam dziurki do pasków policzkowych, żeby były na maxa długie, a do tego podciągnęłam nachrapnik. Wizualnie wg mnie jest dużo lepiej, ale mam wrażenie, że wędzidło ciągnie. Niemniej między nie a wargę dam radę wcisnąć jeszcze palca.




mam trochę schiza bo kobyła obciera mi się z lewej strony od każdego wędzidła, bez względu na materiał, wielkość, podpięcie; smarowania wynalazkami czy tego kto na niej jeździ. Max po 3 jazdach/lonżach miała dziury po wewnętrznej stronie warg. Teraz wracamy po długiej przerwie (na wygojenie) do wędzidła. Próbujemy ze skórzanym, bo to jako jedyne obtarło ją dopiero po 4 jazdach  😵 Chce się zatem zabezpieczyć jak się tylko da żeby nie wracać do haka - nie cierpię go! 😤
Założyłam wczoraj mojemu młodemu po raz pierwszy szwedzki nachrapnik, do tej pory chodził w hanowerze i zonk dostał ataku histerii i zachowywał się jakby miał syndrom HS. Jest wrażliwy na głowie i najlepiej jak ma na niej najmniej. Przetestowałam na nim ogłowie anatomiczne Equitus Alpha Schockemohle i chodził na nim ekstra i zastanawiam się czy kupić takie czy podobne. Niestety trochę się obawiam bo on jest strasznym niszczycielem. Czy jest coś innego co można wziąć pod uwagę? Np TO ? KaWal średnio do mnie przemawia bo mam wrażenie, że nachrapnik jest anatomiczny tylko z nazwy.
azzawa na trzecim od dołu zdjęciu jest okej, na tym wyżej za luźno moim zdaniem... A luźno nie oznacza, że nie obetrze. Też mamy wędzidło JK system na jednego konia (ale nachrapnik meksykański), też się często obciera i na razie spokój od dwóch miesięcy, więc trzymam kciuki za to aby Twój zwierz się nie obtarł 🙂
Mam głupie pytanie  😡
Czy z tych ogłowi anatomicznych da się wymontować skośnik bez utraty jego właściwości albo czy są jakieś wersje bez skośników? Czy to w ogóle nie miałoby sensu i coś takiego nie istnieje?
Oglądam sobie czasem te ogłowia i wyglądają zachęcająco, ale moja ruda nie toleruje skośników...
Murat-Gazon  Equitus Delta Schockemohle jest fabrycznie pozbawiony skośnika.
Murat-Gazon - w niektórych modelach PS of Sweden można wypiąć skośnik i szlufkę, w której się go umieszcza - tak jest np. w Paladinie i nowych GP oraz Boss.
Dzięki, dziewczyny  :kwiatek: To muszę sobie pooglądać.
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
05 stycznia 2019 21:48
Ktoś niedawno (chyba quantanamera) polecał fajne ogłowie Horze lub HKM, niedrogie a dobre jakościowo, ktoś kojarzy?

edit: Ok, znalazłam, chodziło mi o Horze Lester - pamiętam, że miało wersje w bronzie plus złoto, co mi sie mega podobało <3

A czy możecie polecic jakies ogłowie z białym podszyciem?
Harry's Horse Chique
Diakonka   Jestem matką trójki,jestem cholerną superwoman!
06 stycznia 2019 07:29
A jakieś ogłowia brązowe z białym podszyciem przychodzą Wam do głowy?
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
06 stycznia 2019 08:35
Diakonka CARLA BRĄZ Kavalkade
W jakich ogłowiach lub luzem są najdłuższe naczółki? Poszukuję coś naprawdę długiego.
Ja mam kobyle z naczolkiem ponad 50cm i musiałam zamawiać z Germani od Bling Bling Stirnriemen
Ja mam kobyle z naczolkiem ponad 50cm i musiałam zamawiać z Germani od Bling Bling Stirnriemen
maja stronkę? Gdzie szukać namiarów?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się