kastracja

karolina_, powiem szczerze, że wlasnie tak mi sie wydawało, że może być “rożnica” w bliźnie. Dziekuję bardzo wszystkim, dzwoniłam też do kliniki dowiedzieć się i cena jest wyjątkowo miła jak na zabieg pod znieczuleniem ogólnym, więc myślę, że zdecyduje sie na klinike🙂
vegato, a powiesz jaka to cena?
Fokusowa, w granicach 2,5-3 tys
Hejo w jakim wieku najpóźniej zeszły waszym młodziaka jajeczka? U nas schodzi 1 a ma rok i miesiąc 😩
vegato, ja polecam klinike, mojego kastrowalam dokladnie 1go lutego w Warszawie i gorąco polecam tym bardziej że to nie pierwszy tam dobrze zrobiony🙂 super się goiło, nic nie spuchło i nas to dokładnie kosztowało 3150 ale to dlatego że kon stał na trocinach a to dodatkowo płatne i dłużej o tydzień (nie mogłam się wyrwać i musiał zostać )
Muchozol2   Nie rzuca się pereł przed wieprze ;)
22 marca 2024 23:09
Mój też kastrowany na Służewcu i bardzo polecam.
Co do blizn to jeden kastrowany na Służewcu jako 2.5 latek, drugi jako 3latek w terenie i obydwa bez problemu, blizna "super, dobra robota" u obydwu. Szyty miał boks z kwaterką, nie szyty wolny wybieg i duzo sam biegał - za wiedzą weta o jego temperamencie.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2024 11:29
Ile dni po zabiegu mieliście zalecone lonżowanie? U mnie dziś 11 dzień i sią zastanawiam, czy nie dać już młodemu spokoju. Rana ładnie się goi, on sam z siebie sporo biega wiec nie wiem czy już mu nie odpuścić tego biegania w kółko, w końcu to niezbyt zdrowe dla takiego dzieciaka też 🤔
Ja lonzowalam 2 tygodnie pod koniec raz dziennie, bo też chodził na mały padok i sam się ruszał. 10 minut klusa bo tyle mieliśmy zalecone raczej krzywdy na dużym kole nie zrobi 😉
A mam pytanie, jakie macie doświadczenia kiedy po kastracji można ogierka wpuścić do stada? Stado mieszane, wcześniej nie krył i nie chodził z klaczami, ogólnie koń bardzo grzeczny, ale boję się czy nie drzemią w nim jezcze jakieś zapędy ogierowe jest 6 tygodni po.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2024 11:54
Miszka, No właśnie ja się spotkałam z zaleceniami 10-14 dni i się waham czy jeszcze go brać.
Mój na następny dzień wrócił do kolegów, ale on nie przejawiał żadnych ogierzych zachowań jeszcze.
zembria jak jest w stadzie i dużo sam się rusza to bym odpuściła lonżowanie
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
20 kwietnia 2024 20:10
somebody, Dałam mu dziś spokój Polatał sam sporo, bo jest zimno i się "rozgrzewał" kilka razy 😉
Martita   Martita & Orestes Company
25 kwietnia 2024 12:30
Czy mamy tutaj kogoś kto kastrował wnętra jednostronnego w klinice w Psucinie i może mi powiedzieć jaki to był plus/minus koszt? 🙂
Martita, nie w Psucinie, tylko w Niemczech w Tierklinik Lüsche (Sanakena).
Wnęter jednostronny (jądro w kanale) koszt circa 1500€ w zależności od skomplikowania operacji.
Martita, na Służewcu jednostronny 2,5-3 k.
Martita   Martita & Orestes Company
25 kwietnia 2024 13:43
Dziękuję!
W Psucinie dostałam informację, że 5200 - 5500 zł
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się