Dukanowcy (dieta)

efeemeryda   no fate but what we make.
09 stycznia 2013 10:41
absolutnie nie.
Trochę nad tym ubolewam  😵
Nie przesadzaj 😉 Ja zostałam szczęśliwą abstynentką z wyboru 🙂
efeemeryda   no fate but what we make.
09 stycznia 2013 13:03
jak impreza i te sprawy Edy, to już z dwojga złego lepiej wódka, niż piwo i jakieś inne wynalazki, oczywiście czysta, nie kolorowe drineczki z cukrem  😉
slojma, na mój gust to jest zła metoda długofalowo. W pierwszym odruchu głodzisz organizm, bo siłą rzeczy zjesz mniej więc schudniesz ale...
uczysz organizm magazynować zapasy, rozleniwiasz przewód pokarmowy.

Ja sobie nieświadomie przez wiele lat robiłam tak krzywdę. Bo zjadałam śniadanie i dopiero późny obiad. Mam zły zwyczaj nie jedzenia. Nie czuję głodu i spokojnie mogę nie jeść od 7 rano do 18-19 kiedy sobie przypominam o jedzeniu, jak mnie głowa rozboli. Bo żołądek się nie upomina. Doszło do tego, że z toalety korzystałam co 4-5 dni. W efekcie jak przestałam bardzo dużo się ruszać przypłynęło mi 20kg, których nijak nie mogę zbić.
Udaje mi się zejść 4-5kg a potem waga uparcie stoi. Ani diety 6 posiłków ani ćwiczenia nie dają wiele. A przynajmniej nie tyle, żebym utrzymała motywację.
Kiedyś mi zielarka fajnie opowiadała co węglowodany potrafią zrobić w niektórych organizmach. wg niej cellulit to właśnie skutek złej przemiany węglowodanów. Mi węglowodany szkodzą. Nie najjem się kajzerką, ale serek wiejski jak najbardziej.
slojma   I was born with a silver spoon!
09 stycznia 2013 14:23
Wiesz ja nie mówię o głodzeniu sie i nie jedzeniu. Mówię o tym że według najnowszych badań organizm powinien jeść regularnie przez 8 godzin a potem ma czas na odpoczynek i trawienie. Nie stosuje tej metody i nie mam zamiaru jednakże wyniki badań wyglądają zachęcająco. Tak jak juz wspomnialam kilka moich koleżanek zaczęło ta dietę lub sposób odżywiania stosować z bardzo dobrymi skutkami.
olciiik   `Dzień dobry, kocham Cię`
02 marca 2015 17:51
halo halo? ktoś tu jeszcze dukanuje? mi leci już drugi tydzień, 5kg mniej! 😅
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się