Derki

_Gaga, to by się trzeba było wyspiarzy zapytać. Mają genialne ciepłe derki Premiera w dobrych cenach a kołdry wszędzie i to czasem po 2 i dopiero na to derka 😉.
To przez klimat  😁 Oni lubią pakować nawet zarośnięte na mamuta konie w 400g, kiedy na dworze dość ciepło  😉

Dava, ale mnie nic nie boli, tylko ciekawi  😉
tulipan, ale myślisz, że im na głowę coś się dzieje w tej ciągłej wilgoci? 😉
właśnie dostałam paczkę z PE i okazało się, że pomyliłam się i zamówiłam nie ten rozmiar ...  🙇
wrzucam w ogłoszenia na jeden dzień - jutro odsyłam paczkę ...  😉
Już myślałam, że 6.9 i to znak, że mam ja jednak kupić  😎
gdyby tak było to pewnie by Maniuś zagarnął, bo miała być dla Dzidzi  😁
Na Dzidzie to akurat na kaptur  😂
gllosia ale są derki typowo pod derke: http://sklep.bergo.pl/derka-stajenna-waldhausen-300g i widziałam takich sporo różnych firm, w róznych cenach.


Nie wiedziałam 😉
Jak już napisałam kołdra zakrywa pół szyi, co ją dodatkowo chroni przed zimnem.

A co Was bola te koldry?  😁
Niech sie opiekuja konmi jak umieja, dla mnie taka wkladka pod derke jest super, wszedzie morzesz kupic, wszedzie uprac, delikatna. Sama nie uzywam, bo nie mam potrzeby ale jakby moj kon byl golony na zero dwa razy w miesiacu i chodzil duze zawody, to pewnie by tak bylo.
I aspekt ekonomiczny jest wazny w przypadku koni sportowych, jak masz ich 10 plus i dla kazdego kupic nowy zestaw derek to serio liczysz, chyba ze dostajesz za free od sponsora.
Malo to na duzych zawodach derek z decathlonu?  😁 Jakosciowo super, a cena nie zabija , a przeciez  moglyby chodzic w 3razy drozszych  😉


Po pierwsze poruszony został ważny aspekt (o czym wcześniej już wspomniała lusia), czyli golenie. Z tego co czytałam w wątku o goleniu, większość z was konie goli na 2mm i jeszcze uważa to za krótkie. W sporcie się goli na 1-1,5mm. Jak często golicie swoje konie? 2 razy w roku? W sporcie goli się je regularnie, również latem. Myślę, że to wiele zmienia, ale tego już nie bierzecie pod uwagę.
Druga rzecz to jest to, o czym wspomniałam ja od samego początku tłumaczenia dlaczego wybrałam kołdrę - kasa. Jakbym miała jednego konika to bym mu też kupiła od tak zestaw derek na każdą pogodę, ale ciekawe czy wam by tak łatwo wyciągało się pieniądze z portfela, gdyby tych zestawów musiało być 5,6 albo i jeszcze więcej? I trzeba mieć derki do stajni i oddzielnie na zawody. No i cóż na jednej derce dla konia się nie kończy.. Napisałam wyraźnie (może za mało?), że w naszym przypadku kołdra jest rozwiązaniem doraźnym, bo na przyszły sezon mam nadzieję moje konie będę miała skompletowane derki. No przepraszam, że wciąż szukam najlepszego rozwiązania, najbardziej opłacalnego, firmę, z którą może bym mogła nawiązać współpracę, bo kupowanie oddzielnie każdej derki w innym sklepie mija się z celem przy tej ilości.. No i faktycznie lepiej, żeby mi koń marznął niż stał nocą w kołdrze.. Albo lepiej żebym wydała 150euro ot tak na derkę, kiedy dążę do skompletowania wszystkiego i spersonalizowania w jednym sklepie.
Dava   kiss kiss bang bang
24 stycznia 2017 10:43
Ja golę na 1-1,5, też latem ale nie bardzo często (raz na 3-4 miesiące). A takie konie, które chodzą często konkursy są golone na okrągło, nawet 2 razy w miesiącu, zawsze muszą wyglądać perfekcyjnie, więc ja rozumiem, że stoją w sto razy cieplejszych derkach niż mój  :kwiatek:
KittyTulipan, Edyta widzę, że jesteście bardzo zorientowane w derkach premiere equine.  👍 Możecie mi doradzić czy na konia noszącego 135 (eskadron, villa-horse, fouganza itp.) brać rozmiar  5'6 , 5'9 czy 6'0 ??  😵
Odradzam Wam zakupu derki padokowej HKM
http://beckersport.pl/145-derka-zimowa-padokowa-400g-hkm-anatomiczny-ksztalt-misiem-navy-p-6649.html (nie udało mi się skrócić linku)
Zrobiła mi się po 3 dniach dziura… Od środka! Nie ma możliwości, żeby koń zaczepił się o coś w tym miejscu, do tego rozmiarówka jest jakaś dziwna…
Karabińczyki pękły bardzo szybko, a derka baaardzo źle się układa, wygląda jak namiot. Tak czy siak lepiej się u nas sprawdziła najtańsza stajenna z decathlonu.
Minosia, 7'3 = duże 165, 6'9 = duże 155 a 5'6 = duże 130
Minosia, 6'0. Mój folblut nosił zawsze 135 i w PE pasują na niego 6'0 (miał padokówkę PE 6'3 była za duża). W rozmiarze 6'0 ma PE padokówki i stajenne. Jedynie pikowany cooler typu Thermatex w rozmiarze 6'3 jest na niego też w sam raz.

Edit.
Edyta, 5'6 to rozmiar kucykowy i na konia noszącego 135 będzie sporo za mały.
Według tabeli która znalazłam to 5'9 to rozmiar 125, a 6'0 135 cm.  Więc już sama nie wiem jaki rozmiar brać. Spokojnie mógłby nosić derki w rozmiarze 130.  W bucasa 125 też go wcisnęłam, ale zadek już mu trochę wyszedł spod derki. 😁
gllosia, z ciekawości - ile masz koni? Jak wysoko startujesz?
Minosia, ja bym wzięła 6'0 🙂.
Gllosia ja miałam w pewnym momencie około 20 swoich koni i cześć z nich regularnie startowała. Stosowaliśmy najczęściej zestaw derka bawełniana na polarze, stajenna 200g i padokowka na polarze. Konie podstawowe, czyli te które nie były na handel miały swoje zestawy derek stajennych i padokowych. Derki zamawialiśmy hurtowo z rabatem (z racji ilości). Pralnie mieliśmy w stajni, więc wystarczyło kilka derek zapasowych na okoliczność prania. Cześć koni goniliśmy przez cały rok, cześć tylko w sezonie halowym. Ale tak, teraz mam tylko dwa koniki i jest cudownie  😜 Ja rozumiem co się do mnie mówi i rozumiem, że wybierasz kołdrę ze względu na kasę. Zapytałam o inne plusy kołder i dostałam odpowiedz od lusi. Natomiast Ty napisałaś, ze Ciebie to nie interesuje, a teraz sie tłumaczysz.
tulipan, tak na Dzidzie to na kaptur  😀 ale ale ... kolor obłędny  😜 zdjęcie w katalogu nie oddaje, taka oberżynka  😍
[quote author=_Gaga link=topic=43.msg2640544#msg2640544 date=1485257441]
gllosia, z ciekawości - ile masz koni? Jak wysoko startujesz?
[/quote]

Będziemy mieć 5. Ja nie startuje, ja jestem luzakiem (+ menadżer i okazjonalnie jeździec w domu..) 😉

Ja rozumiem co się do mnie mówi i rozumiem, że wybierasz kołdrę ze względu na kasę. Zapytałam o inne plusy kołder i dostałam odpowiedz od lusi. Natomiast Ty napisałaś, ze Ciebie to nie interesuje, a teraz sie tłumaczysz.


Nie, ja nie tłumaczę SIEBIE. Ja cały czas próbuję wytłumaczyć dlaczego JA wybrałam kołdrę. A fakt, to dlaczego tak robię inni nie interesuje mnie na tyle, by lecieć do ludzi i wypytywać. Ich stajnia, ich konie, skoro tak dla nich jest dobrze.. Natomiast jeśli ciebie to aż tak dręczy, to możesz spytać sama.
Eeee, jesteśmy na forum dyskusyjnym, wiec pytam osoby, która rozpoczęła temat zdjęciem... Niestety u mnie na wsi pod Wrocławiem nikt nie trzyma koni w kołdrach, wiec nie mam kogo zapytać. Na ogólnopolskich zawodach tez sie nie spotkałam, a wyżej nie jeżdzę  😕

Dla mnie eot.
lusia722   poskramiacz dzikich mustangów i jednorożców
24 stycznia 2017 13:23
tulipan kocyk na zapięciu nosi cały czas.
Bez kocyka nie da rady. Bardzo źle na niej derki leżą i przesuwają się. Zwłaszcza ta spodnia.
Co doprowadziło prawie do tragedii.
wow, faktycznie delikates  🤔
Minosia, moja klacz ma 135 eskadrona i villa horse i nosi 6"0 PE.

Ja z kolei zamówiłam za ciepła derke. Gdyby ktoś chciał PE 6'6, 100g, 1200D w pomarańczowe paski ( Adonis Stratus) to jutro ja wrzuce do ogłoszeń - jak sie nie sprzeda to odsyłam.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 stycznia 2017 18:00
Skoro temat się tak ożywił, to może mi ktoś poleci jakiś niedrogi preparat przeciwko obgryzaniu derek? Młody mi ostatnio z kolegi derkę zerwał :/ po czym sekundę później zaczął własną na klacie szarpać :/ Pierwszy raz mu się takie zachowanie zdarzyło więc mam nadzieję go szybko zniechęcić.
ash   Sukces jest koloru blond....
24 stycznia 2017 18:08
zembria, ja miałam Leovetu i działał na padokowych kolegów nicponi
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 stycznia 2017 18:17
Ja kupiłam Crib Stop Foranu. Jakiś super tani może nie jest, ale wydaje mi się, że przez formę pasty jest bardziej skuteczny i dłużej utrzymuje się na derce niż spray. Derce nic nie dolega, odkąd go stosuję.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
24 stycznia 2017 18:59
Pasty? Ale to musiałabym dwie polarówki całe wysmarować, a w zasadzie to 4 bo na zmianę suche też 🙄 Wydajne to?
Ja smaruję tylko w strategicznych miejscach, zad od góry i trochę po bokach, klata, okolice klinów i kłębu. Jakieś szczególnie wydajne toto nie jest, z tym, że smarowałam szczotką. Pewnie jakbym kupiła pędzel malarski, to bym zużyła mniej. To się w sumie da dość konkretnie rozsmarować, ale wolałam miejscami grubiej. Z drugiej strony smarowałam tą derkę tylko z 2-3 razy, co 2-3 dni - potem już nie było potrzeby. Koniom to naprawdę nie smakuje. 😉 Mój oczywiście musiał spróbować (przecież wszystko może być smakołykiem, nie?) 🙄 - później nie wiedział, co ma zrobić z pyskiem, inne konie wąchały i się odwracały. Na sporego konia zużyłam do tej pory tak z 10-15% opakowania - ale naprawdę nie oszczędzałam jakoś szczególnie.
dla zainteresowanych pomierzyłam te derke 5'6 i wyszło
od górnej krawędzi do szwu klapy na ogon aż 138 cm plus klapa 45 cm

to się potwierdza, że PE nie żałuje materiału bo mój miał derki np Horze czy Caball 165 i kupuje mu PE 7'3 i wygląda jak na zdjeciu katalogowym tzn szew klapy opada poniżej nasady ogona i z tyłu derka mocno przykrywa tylne nogi
gdybym kupiła 7'0 tez byłoby odpowiednio, tylko mniej sukienkowato
Bucasa mam własnie 7'0 w rozm UK, a w EU 165 cm

no i 7'3 pasuje tez na kobyłę kitty, która ma większe gabaryty, niż mój koń
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się