Do podlasian STAJNIE, PENSJONATY, WECI

Bardzo fajne, pierwsza sprawa większość osób ma bardzo dużo do zrobienia w stępie i niby nieznaczne zmiany w jeźdźcu powodowały bardzo fajne zmiany całej pary.

Karmela była jako jezdziec, może podzieli sie wrażeniami
Tak, robiłam za "świnkę doświadczalną"- tak nazwała p.Hansen wszystkich jezdzców 🙂. Wiem co i jak poprawic, więc uwazam spotkanie za udane.
Karmela, a coś więcej? jakie uwagi miała p. Hansen? na czym w waszym przypadku się skupiła?
ja byłam jako słuchacz i muszę stwierdzić, że mimo wcześniejszych obaw, że nic z tego nie skorzystam, zyskałam bardzo wiele, wszystko bardzo rzeczowo wytłumaczone, liczne obrazowe porównania, napewno było warto. Mam nadzieję, że p. Hansen będzie teraz w miarę regularnie odwiedzala podlasie 🙂
tak apropo konsultacji przeglądałam właśnie stronę pdlzj i znalazłam propozycje konsultacji w pieńkach 5,6,7 września niewiecie czy te konsultacje się odbyły ?
Był ktoś w supraślu na zawodach w Viktorii ?? jakie ważenia dużo startujących ??
Hanuś, zawody zostały przelozone na 28 listopada z tego co mi wiadomo
czy ktoś z lokalersów daje Cortaflex HA?
znajoma potrzebuje kupić tyle dla psa
fixxxer12   "Try again. Fail again. Fail better."
29 października 2009 16:37
sznurka ja dawałam przez 3 m-ce (też dla psa), bez rezultatu - teraz daję Rimadyl, poprawa po tygodniu, ale cena niestety odpowiednia - 7 zł za tabletkę  🤔
Jednak po moich staruszkach widzę, że nie warto być scrooge'em w tym wypadku  😉
wielu mamy ujeżdżeniowców na Podlasiu? Są tacy co by się podjęli /za jakąś odpłatnością/ "zrobienia" konia do poziomu L na za rok?
Wawrek - wątpię 🙂 u nas za bardzo nie jest ono popularne, chociaż może znalazłbyś osobę (może Emila Walczuk?).
hehehe  😁 śmiechowe 😀
czemu? jakoś na zawodach nie widać wiele osób 🙂 a o wyższych klasach nie wspominać 😀 najwięcej osób to widziałam na mistrzostwach Podlasia 😀
sugeruje się tym co widziałam ^^ a Emilka bardzo świetnie sobie radzi 🙂
nie chodzi mi o zawody. Chciałbym zrobić klaczy IBOP, a sam z powodów czasowych i umiejętnościowych nie podołam.
Proti   małymi kroczkami...
30 października 2009 21:24
wawrek, na pw napisałam moją opinię na ten temat 😉
fęx Proti :kwiatek:

fęx iza90 :kwiatek:
Mam taką prośbę: Jeśli ktoś miałby zdjęcia z zawodów w Pieńkach 25.07.2009r. to prosiłabym o przesłanie ich na e-maila: aflacja@wp.pl  :kwiatek:
Pomocy szukam zaufanej stajni dla mojego 5 letniego Wałacha  możecie coś powiedzieć na temat Jurowiec Mińc Suprasku Skrybicz  mogąbyć też inne interysuje mnie przede wszystkim  opieka atmosfera w stajni 🤔
dzięki za jakie kolwiek chęci pomocy  🤔
Hanuś - przywyknij 😉
i bardzo dobrze bo nikt nie powinien publicznie opluwać stajni
tym bardziej aby sie wypowiadać taka osoba musiała by "pomieszkać" przez jakiś czas w każdej - dopiero wtedy można wysnuć w miarę obiektywna opinię
choc to tez jest odczucie dosć subiektywne
można jedynie stwierdzić co dana stajnia oferuje i na ten temat podyskutować - ale podczas dyskusji nalezy zawsze pamiętać o cenie za pensjonat

dla mnie dobra stajnia to taka która oferuje duże boksy w których codziennie sie wybiera co brudniejsze (nie musi być do czysta!) a generalne sprzątanie raz na tydzień
absolutny zakaz palenia na terenie stajni
karmienie 3 razy dziennie (i do wyboru owies cały, gnieciony, moczony)
padoki zimowe sprzątane na bieżąco po których nie bryka całe stado 20 koni lub więcej - preferuję podział na wałachy i klacze lub inny - bo nie każdy koń jest w stanie tolerować drugiego
łąki latem na których konie albo maja schronienie w najgorętsze dni albo sa w tym czasie zabierane do boksu
jesli hala to z dobrym podłożem gdzie koń sie nie zapada 10 cm w piachu który jeszcze dodatkowo sie pyli
uj zewnętrzna w miarę równa i nie mniejsza niż 30 x 60
w pobliżu lasy (czyli dobre tereny do jazdy poza stajnią bez konieczności przemierzania kilometrów przez główne drogi z dużym ruchem)
Dziękować  😉
Hanuś myślę ze nic dobrego sie nie znajdzie więc trzeba wybrac mniejsze zło
z reszta ważne jest tez w jakim przedziale cenowym szukasz
ja z czystym sumieniem do żadnej z podlaskich stajni konia bym nie wstawiła - niestety
pozwolę sobie jednak napisać prv 😉

eh ciężko z tymi stajniami na Podlasiu
jakbym miała gdzieś teraz przenosić konia to szczerze mówiąc nie przychodzi mi na myśl nic sensownego, wszędzie jest jakieś "ale"...  🤔wirek:
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
13 grudnia 2009 11:01
ae dokladnie!
słyszałam że mają sie zwolnić 2 boksy w krynicy może wiecie kiedy będą wolne ??
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
13 grudnia 2009 22:02
pisz do fixxxer12 ona powinna cos wiedziec
hmm my w Krynicach stacjonujemy i nic mi nie wiadomo. Na pewno na wiosnę się zwolnią, bo my się do siebie przenosimy,ale póki co  nic nie słyszałam.
Yasmine, kiedy w ogóle na swoje już idziecie?

pensjonat też stawiacie? 😉
Na swojo-rodzicowe idziemy na wiosnę jak tylko małża zapędzę do wyremontowania boksów.Najwcześniej marzec najpóóźniej maj.Tak mi się wydaje. Zależy od prędkości małża  😵
Niestety przewidziane to co już jest czyli 2 boksy przy domu i 1,5 ha do zjedzenia  🤣
to się chłopaki będą musieli starać :P
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się