kaloszki dla konia

Olson zobacz Horze Salerno. Rzepy mega mocne i dużo futra.
Słuchajcie, potrzebuje pomocy !

KALOSZKI OPTIMUM PROTECT  z Decathlonu- jaka jest rozmiarówka?
Moja konia ma bardzo chude nóżki i małe kopytka, mam kalosze Tatini rozmiar S ale po podkuciu są za krótkie, nie zakrywają piętek więc do wyrzucenia.
Teraz mam zagwozdkę - czy S czy raczej M? nie mogę nigdzie znaleźć tabeli rozmiarów w cm, z wysokości pewnie lepiej M ale znowu na szerokość to nawet przy S tatini mogłabym wsadzić przynajmniej ze 3 palce. (z tym że aktualnie kalosze mamy nie profilowane, lewitują na kopytach, te Decathlonowskie są profilowane więc powinny lepiej leżeć.
arivle   Rudy to nie kolor, to styl życia!
10 maja 2015 08:27
Czy miał ktoś styczność z kaloszkami kentucky? Warto zapłacić ponad 200zl? Faktycznie zapewniają tak dobra ochronę?
sotniax, mogę zmierzyć Ski, mam akurat w domu. Prześlij mi maila na pw 🙂
vanisek   K może znieść dla miłości dużo, ale nie wszystko.
27 sierpnia 2015 09:55
Powiedzcie mi re-voltowicze, czy kaloszki są niezbędna dla koni noszących podkowy?

Nigdy nie musiałam używać kaloszków więc tego nie robiłam, ostatnio mój koń musiał zostać podkuty na przody, czy to się wiąże z obowiązkiem zakładania kaloszy? Czy myślicie że dla konia, który ma 6 lat i pierwszy raz ma podkowy lepiej zakładać kaloszki? żeby przypadkiem tyłami nie nadepnął? w sumie koń nie depcze sobie po piętkach...

Pytam bo nie mam na ten temat bladego pojęcia, szukam w wątku, ale nie mogłam znaleźć odpowiedzi, pomóżcie  :kwiatek:
vanisek, zawsze jest ciut bezpieczniej. Dla podkowy 🙂 5-latek pierwszy raz kuty chodził mi bez kaloszy, nie widziałam potrzeby, ale jednak w kaloszach jest tak... swobodniej. Szczególnie przy skokach (moment odbicia).
vanisek, jeśli nie ma potrzeby to nie ubieraj. U nas w stajni większość kutych na 4 śmiga bez kaloszków, nie każde sobie po nogach chodzą. Obserwuj i w razie potrzeby ubieraj.
robakt   Liczy się jutro.
16 września 2015 17:06
Dziewczyny znacie jakieś kalosze dla konia, który w boksie potrafi sobie sam ściągnąć podkowę?  Na padok i na jazdę chodzi w zwykłych Yorkach, raczej jest ok, ale boimy się, ze jak będzie w nich stał 24h to się odparzy albo obetrze. Miała któraś z Was taki problem?
robakt mój koń specjalnej troski dostał kalosze  24/h na pastwisko, do boksu i na jazde. I tak musiał żyć przez kilka miesiecy. Niestety. Innej opcji chyba nie masz :/ Ja używalałam eskadronowych kaloszy z skóra eko, które byly ogromne i kryly całe kopyto. Nigdy się nie obtarła od nich, a był to okres jesień/zima i duzo błota. Zmieniałam je co 2 dni naprzemian z innymi kaloszami (ale te już tak dobrze sie nie sprawiały)
robakt   Liczy się jutro.
16 września 2015 19:50
Losia i tak chyba zrobimy, będziemy zmieniać jeśli zobaczymy jakiekolwiek obtarcie, na jakieś inaczej zapinane. Jakiś delikatny strasznie nie jest, ale jednak 24h/dobę to ta skóra pod kaloszkiem nie oddycha i o to się martwię.
Czy dostane gdzies kaloszki z futrem owczym w rozmiarze XXXL?
Jak wypadają kaloszki BR jeśli chodzi o trwałość? Mam niszczyciela kaloszy, te BR miałyby służyć tylko na zawody.
Kaarina, to pewnie zależy które (kolor). Np. złote są zupełnie do d*, szampańskie kiepskie, ale ujdą.
Poszukuję kaloszków schockemohle nautical blue w rozmiarze L. Widział ktoś gdzieś? :kwiatek:

Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
25 października 2015 20:42
na pewno gdzieś było ale przeczytałam pierwsze 10stron i się poddałam.

Jakie kupić kalosze gdy koń obciera sobie koronkę, czego to wina? przesuwania się? ma płaskie kopyta i nosi Ski


od razu odpowiem tak, musi chodzić w kaloszach bo się ściga
Brzask a od jakich kaloszków sobie obciera? Moja się obcierała tylko od gumowych. Może spróbuj kaloszków zrobionych z innego materiału?
Jeśli faktycznie przesuwania się, to polecam te nieprzekraczające się z deca 🙂 a jak nie, to dużo osób bierze kaloszki z futrem, jak się jakiś obciera
Brzask   kucyk,kucyk...a to kawał s.........
25 października 2015 20:58
obiera się gumowych, neoprenowych obszytym sztucznym futrem fairplay , obszytych naturalnych futrem w tej chwili firmy nie pamiętam, chyba "mustang".

idąc tym tropem, które nie przekręcające sie polecacie?
Moon   #kulistyzajebisty
26 października 2015 05:53
Brzask, nieprzekręcające się super ma Decathlon. Tylko że to też noepren.
Brzask z nieprzekręcających się ja polecam Professional's Choice. Chociaż one są raczej drogie i generalnie mają zaniżoną rozmiarówke, więc czasami ciężko z rozmiarem trafić.
Czy jest szansa na znalezienie kaloszków w rozmiarze XXXL? Albo chociaż jakies duże XXL?
schockemohle mają ooogromne kaloszki.Jeśli mają być na padok i koń się nie obciera,to te gumowe norton też mają gigantyczną rozmiarówkę.
Misia, a neoprenowe Horze Probell? Jest XXL w rozmiarówce. York też ma XXL (Protego). Nawet tych Yorkowych mam pod ręką wymiary: wys - 12 cm, szer. na górze - 33 cm, szer. na dole - 55 cm. Standardowe Lki górą mają tak 22-25 cm 😉
Misia, ja też polecę Horze Probell. Póki miałam konia wychodzącego na padok to były to moje nr 1 - XXL są ogromne 🙂 A do tego bardzo wytrzymałe (3 msc przy koniu deptającym po własnych nogach to rewelacyjny wynik).
Dressagelife dzięki spróbuje tych Schockemohle
quanta,Olson Probelle XXL za małe  😵
Wezmę te Yorki na próbę ale słabo to widzę.
Misia, o wow, to jakiś szajr? 😀
Taki tam skokowy kucyk  🙄
O cool 😎 Toż to on ma kopytka większe niż Twoje buty! Niezły ten kucyk...

Dobra, a żeby nie było off-topic, wrzucam lansiarskie kaloszkowe blingi:









Tak wyglądają na odnóżach w ruchu w słońcu. Czarne i bronze są the best 🙂

Misia chyba zostają Ci tylko eskadrony. ich XXL (mają też XXXL) są naprawde duże. zdecydowanie większe niż horze, premier equine czy też professional choice.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się