Kącik komputerowy

asds   Life goes on...
31 lipca 2012 14:19
emade szuaksz laptopa czy ultrabook'a?
tylko z tego co widzialam na kilku stronach (dodam ze jestem totalnym laikiem w tych tematach) pod haslem ultrabook były same w okolicach 13 cali i z małą pojemnoscia dysku, a ja zapomnialam dodać, że wchodziłoby w gre 450GB+
asds   Life goes on...
31 lipca 2012 14:26
Ja moge ci polecić Samsunga którego ostatnio kupiłam z procesorem i7 i dyskiem twardym 1TB, ale on kosztuje 3299zł.

Na szybko coś takiego znalazłam:

http://allegro.pl/show_item.php?item=2519712893&utm_source=okazje-allegro&utm_label=main&utm_offer_id=21674


Na sprzęt Samsunga raczej nie narzekam 🙂.
właśnie samsungi zwrocily mocno moją uwagę a szczegolnie ten tylko 13cali mialas mozliwosc pracowania na takim mniejszym?
http://allegro.pl/samsung-series-5-i3-2367m-1-4ghz-4gb-500g-w7-1-5kg-i2434061253.html

dodam, ze glownie bedzie mi sluzyc do zwykłego 'chodzenia' po internecie, filmów czy słuchania muzyki
asds   Life goes on...
31 lipca 2012 15:13
Na żywo w sklepie go oglądałam bo był jednym z moich mozliwych wyborów. wolałam jednak mocniejszy model z procesorem i7.

Jeżelit ylko dot ego potrzebujesz to powinien byc w sam raz.
w Warszawie? mogłabys napisac w jakim sklepie? ten Twój to jest ten model z linku ktory wstawilas?
asds   Life goes on...
31 lipca 2012 18:32
Ja mam ten:

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/samsung-np-rf511-s07pl-w7hp.bhtml


Mialam kupon rabatowy na 200zł i kupiłam go w promocji realne raty i koszty kredytu 0%. Wyszo mnie po 10 rat po 329,90zł.

O ile dobrze pamietam to oglądałam go albo w x-kompie na jerozolimskich albo w komputroniku na marszałkowskiej...troche czasu temu to było
dzięki, przejadę się do tych dwóch w następnym tygodniu może coś dobierzemy 😉
cieciorka   kocioł bałkański
12 sierpnia 2012 16:58
branka, jak windows drogi, to można się ratować linuxem.
Gdzie lepiej kupić laptopa: w jakimś mniejszym sklepie tylko z komputerami/laptopami, czy w Media Markt/Saturnie? A może najlepiej on-line?

Przymierzam się do kupna laptopa (choć teraz chyba czegoś takiego nie ma i są tylko notebooki??) w granicy do 2800zl, do użytku domowego. (głównie obróbka zdjęć, szperanie po internecie, gromadzenie zdjęć, oglądanie filmów ).

Czy ktoś ma/miał Samsung NP-RF711-So3PL? Wpadł mi w oko i jestem ciekawa opinii 😉
asds   Life goes on...
28 sierpnia 2012 10:50
Ja nadal zakochana w moim Samsungu 🙂. Nie moge pojąc jak wczesniej dawałam sobie rade bez niego a z starym PC
asds a można spytać, ile lat już ma Twój Samsung? 😉 Zepsuł się kiedyś i za ile go kupiłaś?

Mam mętlik w głowie, wczoraj rozmawiał z panem z serwisu laptopowego i powiedział mi, ze warto kupić lapka z gwarancja 3 lata (powiedział jeszcze, ze z krótsza gwarancja się nie opłaca, bo potem ciężko naprawić).
Powiedział jeszcze, ze w ciągu jednego dnia dzwoniły trzy osoby, którym Samsungi się popsuły i jest teraz kłopot z naprawa.  🤔
asds   Life goes on...
29 sierpnia 2012 10:46
Mój Samsung ma prawie 2 miesiące, a więc to dzidzia jeszcze. 😀
Lenna, w Krakowie ma filię bardzo dobra firma x-kom.pl. Panowie z obsługi Ci doradzą, podpowiedzą i pomogą wybrać, a wszystko co mają w ofercie na stronie www lub na Allegro, sprowadzają do danego sklepu w ciągu 24h. Polecam 🙂
fin Dzieki  :kwiatek: W necie wybrałam już jeden model, teraz tylko pozostaje podejść do ich sklepu i popytać  🙂
Wczoraj wieczorem komputer zaczął mi świrować. Myślałam, że jak się prześpi to mu przejdzie niestety tak się nie stało.
Mam problem z exploratorem windowsa (win7). Co chwilę pojawia się komunikat, że program przestał działać (mogę zakończyć pracę, uruchomić ponownie albo czekać). Ikony na pulpicie na zmianę pojawiają mi się i znikają, na stałe został sam dolny pasek, na dodatek tnie się co chwilę. Jak mam uruchomiony internet, gg i tak dalej to działają one bez problemu.
[img]http://desmond.imageshack.us/Himg855/scaled.php?server=855&filename=beznazwy1fa.png&res=landing[/img]
Wie ktoś co mogę z tym zrobić?
Jak na razie zaczęłam skanować kompa i zrestartowałam tego exploratora tak jak radził wujek google.
wiecie moze gdzie mogłabym kupic pokrowiec na laptopa 14 cali w takim stylu

?
oooo ja właśnie potrzebuję jakiś pomocnych panów/pań z Warszawy, którzy mogli by mi doradzić w wyborze komputera, tak jak wymienieni wyżej x-kom.pl ale zależy mi na możliwości pomacania 🙂 istnieje coś takiego?

Szukam komputera do 13", najważniejsze aby był szybki, lekki, możliwie cienki, 'mobilny', z 500gb pamięci. Może macie jakieś pomysły 🙂?
ja mocno chcialam samsunga, a we wtorek kupiłam della inspiron z14, ma 14 cali, i5, 500gb i jest ultrabookiem cena 2999zł 😉
disco, no a do panów x-kom.pl nie możesz pójść? Oni w sklepach mają wiele modeli dostępnych do pomacania.

X-KOM Warszawa
Centrum Handlowe "Reduta"X-KOM Warszawa
Al. Jerozolimskie 148 lok. 257
02-326 Warszawa

warszawa@x-kom.pl

tel: 34 377 00 05
Godziny otwarcia:
Poniedziałek-Sobota: 10😲0 - 21😲0
Niedziela: 10😲0 - 20😲0


Może taki Dell?
http://allegro.pl/laptop-dell-vostro-3360-i5-3317u-4gb-500g-19mm-nbd-i2597579001.html
emade dzięki ! jak się sprawuje? dzwoni mi z tyłu głowy, że widziałam takie pokrowce w bershce

fin pierdoła ze mnie 😀 jakoś zafiksowałam się, że oni stacjonują tylko w Krakowie. Super, podjadę, pomacam, pomęczę banalnymi pytaniami 😉 Dziękuję

Oni główny magazyn mają chyba w Katowicach, a sklepy w całej Polsce 🙂
risotto   Życie końmi prowadzone
22 października 2012 18:16
Witam,
Mam pytanie. Sprawa wygląda tak : Mój laptop ma 6 lat no i siadła mu bateria... myślałam, że to ładowarka ( co prawda też bo się przepaliła ) ale chodziło raczej o baterię bo laptop nie chciał się ładować. Po jej wyjęciu działa pod prądem. Zamówiłam już nową, z tym, że z tamtą baterią trzymałam go non stop prawie pod ładowarką. I właśnie nie wiem czy z tą nową też tak robić czy ładować na fula i odłączać ? Trzeba najpierw z nią zrobić tak jak np z bateriami w telefonach komórkowych ?
Prawidłowo powinno się raz na full naładować baterie i odłączyć.
Choć nie wiem, czy są jakieś negatywne skutki trzymania non stop pod ładowarką...
risotto   Życie końmi prowadzone
23 października 2012 17:39
Milla aha, ok 🙂 To chyba tym razem będę odłączała 🙂
Pytanie do jakiejś mądrej głowy dot. Excela:

Mam sobie tabelkę z kolumną dat, zapisywanych z palca w formacie dd/mm/rrrr
Chciałabym pobawić się w format warunkowy na tych danych i próbuję konwertować te daty, czytane przez program jako tekst na daty. Próbowałam przez format komórki/liczby/data- nie działa, próbowałam przez niestandardowe, wrzucając nowy format dd/mm/rrrr, ale program dalej nie czyta tych moich dat jako dat.
Czy da się jakoś to zrobić?  :oczopląs:
Ogryzek, obawiam się, że to kwestia kropek. Po zmianie na kreski wszystko działa.
Kupiłam ostatnio laptopa, Samsunga.
Na pulpicie mam taki pasek, jak się go pozbyć?

edit. Znalazłam.  😡
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
28 października 2012 16:39
Prawidłowo powinno się raz na full naładować baterie i odłączyć.
Choć nie wiem, czy są jakieś negatywne skutki trzymania non stop pod ładowarką...



Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale słyszałam, że jeżeli ma się laptopa podpiętego "pod prąd" to należy baterię w tym czasie wyjąć, ponieważ nie działa to na nią zbyt dobrze.
tak, tez slyszalam, ze bateria trzymana pod pradem 'spala sie' czyli traci moc, ale ostatnio slyszalam tez, ze dotyczy to starszych modeli. W kazdym razie, moj nowy samsung ma baterie wyciagnieta, just in case..

edit. chcialabym dac mojej Mamie mojego laptopka i namowic ja na internet. Jaki dostawca jest w miare tani/szybki, w ogole sprawdza sie?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się