po ile owies i siano ?

Wojenka   on the desert you can't remember your name
13 sierpnia 2011 21:28
Mazowieckie, za Górą Kalwarią:
siano i słoma(!) 5 zł za kostkę
owies 100 zł za 100 kg.
I nie ma,trzeba się bić...
:emot4:
efeemeryda   no fate but what we make.
22 sierpnia 2011 12:04
Wiecie może jak teraz się kształtują ceny owsa na śląsku ? i czy jest w ogóle szansa na zakup owsa taniej niż 600zł za tonę ?  :kwiatek:
W zachodniopomorskim cena owsa za tonę 700zł. Masakra.
Jednak mam tę szczęście i wcześniej ubezpieczyłam konia w owies przynajmniej na pół roku 😀
Wojenka,  😲
Mazowieckie, okolice Wołomin - Tłuszcz:
siano - 3zł kostka
słoma - 2zł kostka
tona owsa - 700zł
U nas - dolny śląsk - słoma 2-2,5zł za kostkę, siano 4-4,5. Owies po 700-750zł za tonę.

Tanio można w górach kupić wszystko, ale dochodzą koszty transportu.
Śląsk:
- siano 320,-/tona
- owies 450,-/tona
- słoma ? (w najbliższych dniach będę płaciła wtedy dopiero usłyszę jaki koszt).
efeemeryda   no fate but what we make.
23 sierpnia 2011 22:08
cloud
gdzie dokładnie na śląsku jest ten owies po 450zł ?  :kwiatek:
o tez jestem ciekawa gdzie na śląsku taki tani owies 🙂

My owies kupujemy po 800-850zl
sianokiszonke 70zł od balota takiego wiekszego
ze słomą nam sie udało - 200 balotów za 2 kołacze ze śliwką 😁
Dokładnie w Bieruniu, sąsiad przyszedł, że nie zmieści nadmiaru. Podał taką cenę, długo sie nie zastanawiałam. A towar pierwsza klasa.
No to z Cieszyna nie aż tak daleko 😀 tylko zalezy ile tego by miał 🙂 i jak z transportem
U nas owies ok 450-500/tonę, słoma - do zbioru z pól za darmo (nikt nie kupuje i nie sprzedaje, jak ktoś potrzebuje jedzie po wsi pyta kto nie zbiera słomy i najmuje sobie prasę i zbiera, więc koszt prasy - ok 0,50 za kostkę wychodzi duża bela od 15 do 20 zł - zależy od wielkości), siano - w tym roku rolników "pogrzało" ostro 3 zł/kostka - cena rekordowa, na szczęście mam własne i nie muszę kupować. Duża bela ok 50 - 70 zł
kolorwiatru   Pani władczyni imperatorka
16 września 2011 10:20
Cieszyn - siano 4-5 zł za kostkę  😵
okolice Bolesławca
Owies - 600
jęczmień - 800
siano - 3-3,5 kostka
słoma - 20-30 okrągły balik
Czy ktoś z Was spotkał się ze sprzedażą siana-słomy na metry?
Jaki to jest przelicznik nie wiem na kostki, na wagę?  :kwiatek:
"Sprzedam kilkanaście ton dobrej jakości siana w balach. Mieszkam nieopodal Wadowic, jeśli klient będzie z bliska również dostarczę towar na miejsce, w przeciwnym razie odbiór z miejsca. Chętnie nawiąże stałą współpracę. Cena korzystna 30 zł za metr! "
Kawusia   słodka kawa z mlekiem i już bez vanilii :(
16 września 2011 10:49
Na metry sprzedają zazwyczaj zboże np. na targach. 1 metr to 100 kg czyli zakładając kostkę 10 kg to masz 10 kostek na metr, czyli w tym przypadku 3 zł/kostka.
Kawusia, dziękuję...
mazowieckie, puszcza bolimowska
- siano po 3 zł za kostkę, mój dostawca nie zmienił cen od 3 lat
u nas zawsze siano i słomę liczą na metry. Metr to 100kg, tak więc wszystko zależy od wielkości kostek. Jak ja kupuję to albo umawiam się na cenę za ileś tam kostek, albo facet waży 1 kostkę i liczy na metry. 30 zł za metr siana to dobra cena. U nas w łódzkim siano jest po 40 zł za metr albo nawet drożej.
Owies płaciłam750 zł za tonę, tyle, że o trochę brzydszy niż w zeszłym roku, chyba zaliczył jakiś deszczyk🙁
kupiłam ostatnio owies za 600zł za tonę  💃 na wiosne płaciliśmy nawet po 950  😵
kermit   Horses horses everywhere ..
16 września 2011 11:12
Ja w Łodzi teraz też owies za 700, ale bardzo fajny  😎
zamówiłam
siano 4zł od kostki
słoma 3zł od kostki
do ogloszen zapraszam
[img]/forum/Themes/multi_theme/images/warnwarn.gif[/img] ogloszenie w niewlasciwym miejscu
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
16 września 2011 20:27
lukas skąd jesteś??
Lubuskie:
owies 600-800zł tona
żyto 750zł tona
siano 3-5zł kostka
jeden koleś chciał mi owies sprzedać za 400zł- napaliłąm się- po czym uświadomił mnie, że RANDAPOWAŁ go🙁 no i po euforii
kiara, ale opryskiwał go bezpośrednio przed zbiorem? bez zachowania okresu karencji?
Okolice Krakowa:
siano-3,50 kostka
słoma- 2,50
owsa nie kupuję (karmię konie paszą) ale z tego co wiem to w moim rejonie owies po 800zł za tonę.
Siano kupuję po 300zł/tona słoma 200zł /tona.
Moj rejon -mazowieckie (wschód)
ms_konik   Две вечности сошлись в один короткий день...
17 września 2011 09:21
Północne mazowsze:
owies 600
siano 300
słoma 50 za belę :/
Mazowieckie okolice Grójca

siano    4-5zł za kostkę
słoma    3-4zł za kostkę
owies    60zł za 100kg
kiara   Wczoraj to historia, jutro to tajemnica...
20 września 2011 19:47
kiara, ale opryskiwał go bezpośrednio przed zbiorem? bez zachowania okresu karencji?

repka tego nie wiem, powiedział, że jak susza była tj. czerwiec-lipiec to owies wysechł i przerosła go trawa więc wtedy rundupem pryskał, tak, czy inaczej nie dam koniom paskudztwa, jaby miało to zaszkodzić mojemu źrebakowi to chyba bym się zapłakała 🤬
kiara, a liczysz, że od kogo innego kupiłaś niepryskany niczym??? Jeżeli był zachowny okres karencji to nic się koniom/krowom/ludziom nie stanie. Chlebek, który spożywamy każdego dnia robiony jest z mąki z pszenicy mocno opryskiwanej róznymi rzeczami i jakoś zyjemy.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się