Czytelnia

dziewczyny, pomocy!!
Potrzebuję pomysłu na prezent, dla dziewczyny w wieku ok. 30 lat, bardzo lubiącej czytać. Doktorantka socjologii, ale meiszkająca za granicą.
Wiem, że pochłania książki więc żeby nie trafić w coś co już czytala pomyśłałam żeby kupić coś polskiego autora. Co polecicie?🙂
"Biała gorączka" Jacka Hugo-Badera, o podrozy łazikiem samemu do Władywostoku. swietnie napisane!! sama kilku os polecalam, kilku wysylalam za granice i cieszy sie cieszy powodzeniem! 😉
busch   Mad god's blessing.
04 grudnia 2009 23:34
rtk- "Lód" Jacka Dukaja, moja ulubiona książka  😉
Objętość ma naprawdę słuszną, w sam raz dla pożeracza książek  🙂
No i dostałam tego Larssona, fajnie że takie dużo tomisko, będzie sporo czytania 🙂 Szkoda tylko, że mam akurat taki tydzień kiedy powinnam cokolwiek ruszyć książki na studia - no ale może jakoś to pogodzę 🙂
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
18 grudnia 2009 22:38
Możecie polecić mi coś podobnego do charlesa bukowskiego?
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
19 grudnia 2009 09:57
Naprawdę nikt nie ma pomysłu? Bo szukam czegoś takiego na prezent 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
19 grudnia 2009 10:42
Ostatnio wpadła mi w oko seria książek J. Piekary zaczynająca się (chyba) od "Łowców dusz", czytałam w necie bardzo skrajne opinie. Jak myślcie, warto się za to zabrać??
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
19 grudnia 2009 17:58
dziewczyny, pomocy!!
Potrzebuję pomysłu na prezent, dla dziewczyny w wieku ok. 30 lat, bardzo lubiącej czytać. Doktorantka socjologii, ale meiszkająca za granicą.
Wiem, że pochłania książki więc żeby nie trafić w coś co już czytala pomyśłałam żeby kupić coś polskiego autora. Co polecicie?🙂


to powinno jej się spodobać 😀 Sama czekam aż mi przyślą :P🙂


http://www.kdc.pl/czarna-lista-firm-intrygi-swiatowych-koncernow_p10391803.html
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 grudnia 2009 20:31
http://www.empik.com/kto-zabija-najslynniejszych-amerykanskich-pisarzy-ksiazka,prod8010108,p
Czytał ktoś? Bo kurczę książka kusi niezmiernie, ale nie wiem czy warto fatygować się do empiku po nią.
A to nie jest przypadkiem ta książka, której nie wolno sobie samemu kupić, tylko trzeba ją od kogoś dostać?
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 grudnia 2009 20:37
szepcik, A dlaczegóż to?
nie wiem  😁 takie coś słyszałam  😁
Provowalam ja przeczytać jak w księgarni pracowałam,ale zdecydowanie mi nie szło... Wiec nie wiem,czy warto 😉
Niewidzialn: "Brudna trylogia o Havanie" Gutierreza, tylko jest na prawdę brudna i dużo w niej "momentów", więc jak możesz to poszukaj fragmentów i oceń i czy nadaje się na prezent.

Ja tam lubię też Dzienniki Tyrmanda, taki lot z głową w dół bez trzymanki trochę. 
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
19 grudnia 2009 21:26
Zatonia, dzięki zaraz poszperam, to ma być prezent dla brata więc możliwe że będzie się nadawać 😉
Edit: Chodzi Ci o ten dziennik 1954? Opowiesz coś trochę?
Ostatnio wpadła mi w oko seria książek J. Piekary zaczynająca się (chyba) od "Łowców dusz", czytałam w necie bardzo skrajne opinie. Jak myślcie, warto się za to zabrać??


moim zdaniem nie. Piekara pisze bardzo schematycznie, kazda ksiazka na tym samym motywie sie opiera, jezyk niespecjalny, zadna nowosc. ogolnie dno  😉
Jak dla brata i lubi Bukowskiego, to może mu się podobać ta powieść Guttiereza, mi to i to się podoba, więc jest szansa. Dzienniki Tyrmanda ( tak 1954), to też taka "męska" literatura, jego opowieści, zapiski, wchodzi się w klimat tamtych czasów.
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 grudnia 2009 22:27
Na nowo odkrywam 'Kroniki Wampirów' i coraz bardziej uwielbiam tą serię 😜
Obecnie pochłaniam 'Pandorę' 😍
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
19 grudnia 2009 22:33
Jak dla brata i lubi Bukowskiego, to może mu się podobać ta powieść Guttiereza, mi to i to się podoba, więc jest szansa. Dzienniki Tyrmanda ( tak 1954), to też taka "męska" literatura, jego opowieści, zapiski, wchodzi się w klimat tamtych czasów.

Bukowskiego wręcz pochłania  😁 Tak więc muszę je upolować tylko nie wiem gdzie, bo na stronie empiku pisze, że są niedostępne  👿 W takim razie nie będzie ich w żadnym empiku?
sprawdź tutaj

http://tanio.pl/szukaj.html?nazwa=Brudna+trylogia+o+Hawanie&ticaid=594f8
moga byc...
jesli na str nie ma to znaczy ze empik.com tego nie ma. daj index ksiązki, albo link, to moze uda mi sie sprawdzic gdzie jest 😉
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
19 grudnia 2009 22:40
uwielbiam film "wywiad z wampirem" i ogolnie tematyke wampirow, wiec kupilam sobie ksiazke. doszlam w wielkich mekach do polowy. straaaaszna nuda, juz nie moglam czytac o tym jak 'ach och jestem taki potepiony 😕' i 'ach och oczy klaudii wygladaly zza zlocistych lokow'  😵
Niewidzialna cos mam problem z empikowym systemem... moze jeszcze uda mi sie to w najblizszym czasie sprawdzic 😉
Notarialna   Wystawowo-koci ciąg. :)
19 grudnia 2009 23:07
Nav, Bo Louis ma właśnie taki charakter właśnie. Lubi porozpaczać, lubi mieć dylematy 😁 W stosunku do Lestata :kocha: Louis jest nudziarzem. A Kolejne części (oprócz 'Krew i złoto', ktora jest nudna) to majstersztyk trzymający w napięciu 😜

Przeczytaj opowieści napisane z perspektywy Lestata, a zmienisz zdanie 😍
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
19 grudnia 2009 23:08
Mery, będę wdzięczna ! 🙂
Niewidzialna   Czołowy hodowca Re-Volty
20 grudnia 2009 12:47
Mery, i jak? Udało się? 😉
przykro mi Niewidzialna... niestety chyba zostal zablokowany dostep do magazynow... nie pomoge 🙁 mozesz zawsze zadzwonic do ktoregokolwiek empiku i tam Ci powinni powiedziec gdzie i po ile jest...
zabeczka17   Lead with Ur Heart and Ur Horse will follow
22 grudnia 2009 20:57
na święta mi odwaliło totalnie... 🙂
Strucelka   Nigdy nie przestawaj kochać...
24 grudnia 2009 12:44
Właśnie moja koleżanka skończyła "I wciąż ją kocham" Nicholasa Sparksa i również jest oczarowana 😉 Pokazała mi również trailer filmu, który muszę oglądnąć!!
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się