Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Znaczy coś z wybierakiem 😉 Dobrze, czekamy na kolejne usterki 😎
dzie mogę znaleźć zaślepkę haka do peugeocie 307sw?? patrzyłam na allegro etc. Może ma któraś z Was niepotrzebną zaślebkę lub wie gdzie szukac 🙂
Ada   harder. better. faster. stronger.
29 sierpnia 2012 17:00
Alvika, celsijs, dzięki za opinie :kwiatek: W takim razie zdecydowanie nie skreślam Mazdy 😀

Czy są tu jacyś użytkownicy Land Rovera Freelandera?
Możliwe że dostanę więcej funduszy i bardzo spodobał mi się ten model, wydaje się być idealny do moich potrzeb.
W zasięgu moich możliwości finansowych jest rocznik 98/99.
Ada- omijaj z daleka Freelandera z silnikiem 1.8 benzyna. Mega awaryjny-mój znajomy ma i co chwila coś nawala, a koszty napraw godne sakiewki królowej Elżbiety...
ekuss   Töltem przez życie
01 września 2012 13:37
Ja jeżdżę hondą hr-v sport i ogólnie bardzo sobie chwalę 🙂 Siedzisz wysoko, przez śnieg przejedziesz (a w Islandii to bardzo ważne), pali średnio 8 l, w bagażniku zmieszczą się 2 siodła i reszta sprzętu. Może nie jest to za piękne auto,ale fajnie się prowadzi 🙂  Przez 2-3 miesiące jeździłam Lexusem IS 250 (nie moim niestety ) i powiem wam,że niby taka fura itd. ale po 2 godzinach myślałam,że mi tyłek odpadnie :/ Chociaż to może kwestia tego,że przyzwyczaiłam się do wyższych samochodów. Za to w prowadzeniu ... marzenie 😀
Ada   harder. better. faster. stronger.
02 września 2012 17:02
@g@, dzięki  :kwiatek: Właśnie trochę poczytałam i stwierdzam że jednak nie mam w razie czego kilku tysiaków na naprawę  👀


Wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie, najgorsze jest to że w zasadzie nie mam żadnej w miarę fachowej pomocy przy szukaniu i zakupie auta.
Ostatecznie (chyba) stanęło na tym że poszukuje Forda Focusa lub Mazdy 323F.


Krótki filmik jak się tego robić nie powinno.
K***A! Krew i żółć mnie zaleje. Teraz sk*****l stoi na czwórce. Niech no ja się jutro do tego warsztatu doczłapię...  👿

I termostat zdechł.
Dworcika- ja za wymiane termostatu (akurat do alfa romeo, ale pewno inne podobnie) placilam ostatnio 240zl, razem z plynem, czyli nie tak zle.

Pytanie do Was: Jaki skuter byscie polecali? Szukam czegos uzywanego (w Londynie), do £400, a wiec cudo to nie bedzie (vespa odpada cenowo). Zalezy mi zeby na podlodze mozna bylo postawic zakupy, zeby malo palil, nie psul sie i mial bagaznik. Jakies konkretne pomysly? Poza tym, czym sie roznia skutery 4-suwowe od 2-suwowych w uzytkowaniu?
karolina_, termostat to akurat jest pikuś. Chwilowo latam bez 😁 Nowy kosztuje 39zł w Arpolu. Wymienię sama, płyn to też żadna filozofia.
W poniedziałek odebrałam paskudnika, okazało się, że walnął drugi łącznik. Nowy wstawiany był w grudniu  🙄 Trochę mnie to dziwi, ale niech tam...
>W poniedziałek odebrałam paskudnika, okazało się, że walnął drugi łącznik. Nowy wstawiany był w grudniu  🙄 Trochę mnie to dziwi, ale niech tam...


masz na mysli od stabilizatora? Po czym Ty jezdzisz? :P Chociaz ja po paru wypadach do Rakowca rok temu tez wymienialam pol zawieszenia
karolina_, skrzynia biegów. Po Toruniu, ja tu urwałam amortyzator przejeżdżając przez tory tramwajowe, więc w sumie nic mnie już nie dziwi 😁
ash   Sukces jest koloru blond....
12 września 2012 15:42
Miałam na kilka dni do dyspozycji Citroena DS 5. Wersja Sport Chic 2.0 HDi 150KM.
Samochód śliczny, mega nowoczesny i funkcjonalny.
Jedyny minus IMO - twarde zawieszenie.
Jeździł ktoś fordem c-max? 🙂
od tygodnia szukam samochodu i mam powoli dość, jak znajdę coś fajnego to ogłoszenie już nie aktualne  🙄
ogurek, tydzień to malutko. Z samochodem jak z koniem 😉
Edit. Czego szukasz?
tylko nie mam czym an zgłoszenia jeździć bo poprzednie zajeździłem na amen
małego blaszaka, scudo/experta 07-08, albo młodszego berlingo/partner
O.. to z nożem na gardle... Zmienia postać rzeczy.
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
13 września 2012 11:52
Tak wpadłam się "pochwalić" - po jeździe Audi A3 moja miłość pozostaje niezmienna. UWIELBIAM całą sobą te samochody noo...  😍 😍 😍

Chociaż nie powiem VW Passat, którym również miałam okazję pojeździć teeż fajny 🙂 Zawsze zarzekałam się, że nigdy dużych samochodów, a tu nie było najmniejszego problemu 🙂

Noo i mój maluszek, pieszczotliwie nazywany Porszakiem - VW Polo. Lubię tego malucha 🙂
Gillian   four letter word
13 września 2012 15:19
a jak wypada starsza Laguna albo Safrane?

martva, A3 to jest to. Miałam, a nie doceniłam, cholernie żałuję... 🙁
Wichurkowa   Never say never...
13 września 2012 15:34
Mercedes S klasa,auto trochę dla seniora ale i tak go lovczi  😍 
Ale i tak marzy mi się Audi TT...
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
13 września 2012 18:05
Gillian, ja jeżdżę tylko lagunami 🙂 o jaką konkretnie Lalkę Ci chodzi? :P
Lotnaa   I'm lovin it! :)
13 września 2012 20:08
Wczoraj miałam okazję pojachać na daleką wycieczkę Renault Clio Grandtour i przyznam szczerze, że nigdy bym nie pomyślała, iż taki Cliac może na mnie zrobić tak dobre wrażenie. Super prowardzi się na trasie, pali niewiele, a w środku zaskakująco dużo przestrzeni...
http://www.renault.pl/samochody-nowe/samochody-osobowe/clio/clio-grandtour-ph2/prezentacja-ogolna/

ogurek, nie zazdroszczę Ci, pośpiech jest tu złym doradcą. Chociaż ja kupiłam swój samochód właśnie w Twoich okolicach i póki co, odpukać, jest ok. Powodzenia życzę!
Gillian   four letter word
14 września 2012 08:33
lockmittel, taką do 4 tyś max 😉 nie wiem, zastanawiam się. Widzę na allegro benzyniaki z gazem za śmieszne pieniądze, laguny bardzo mi się podobają wizualnie i wiem, że dobrze że nimi jeździ. Pytanie tylko czy jest sens pakować się w auto, które już ma nabite przebiegu 200tyś a ja w rok naklepię kolejne sto.  Jak takie autko zniesie takie coś, czy się rozsypie czy nie... 🙁
martva   Już nigdy nic nie będzie takie samo
14 września 2012 08:54
martva, A3 to jest to. Miałam, a nie doceniłam, cholernie żałuję... 🙁


Ojj tak  😍 Kiedyś ten samochód będzie mój, będzie oj będzie! A na razie "muszę się zadowolić" 😉 tym, że ma ją mój chłopak no i za każdym razem jak gdzieś jedziemy to ja przeeepadam totalnie.  😵
Gillian mój ojciec miał kiedyś lagunę i mówił wtedy że to najwygodniejsze i równocześnie najbardziej awaryjne auto jakie miał w życiu  😜
Gillian, do 4 tyś. to jakie roczniki mniej-więcej?
Jakiego przebiegu spodziewasz się w nienajmłodszym aucie, do tego zagazowanym? 😉
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
14 września 2012 11:20
ozzy_bb, zgadzam się z tym, że najwygodniejsze 🙂 ale nie mogę się zgodzić, że awaryjne. Skoro ktoś jest 'idiotą' i kupuje za 9 tysięcy diesla z 2003 roku to potem niech nie płacze, że się psuje. Uwierz mi, że ja kupując tylko auta serwisowane w aso, zadbane, nigdy nie narzekałam, ale ja kupując auto wydam 14 tysięcy za 2003 rok bo tyle zadbany samochód jest wart, by w niego potem nie inwestować. Wiadomo, że części eksploatacyjne wymieniam, ale nic się nie psuje.

Gillian, 200tys to one miały zapewne kilka lat temu. Miałam Lagune I phII w holenderskim gazie, z 98roku, sprzedałam z uszkodzoną klapą za 5 tysięcy. Samochód ideał jak dla mnie (nadal za nim tęsknie!), nic się nie psuło, a miała 12 lat gdy trafiła w moje ręce. Jakbyś potrzebowała jakiejś pomocy przy eliminacji ogłoszeń do dawaj znać na PW, z chęcią pomogę 🙂
lockmittel, a doczytałaś, że ozzy_bb pisze o JEDNYM egzemplarzu?
Pracując swojego czasu w salonie tej marki naoglądałam się różnych aut przyjeżdżających do serwisu. Kolega jeździł starą Laguną i była fantastyczna, faktycznie nic się z nią nie działo. Ale widywałam i takie samochody, które robione zawsze w serwisie zwyczajnie się psuły.
Ja też mogę powiedzieć na podstawie samochodu moich rodziców, że to fajne auto. Mam ten sam model i co? I kiszka... a przecież dbamy o nie tak samo.
lockmittel nie mogę się z Tobą zgodzić, bo owa Laguna nie była rozjeżdżonym gratem z 300 tysiącami na blacie, tylko autkiem z salonu. Nówka sztuka, serwisowana wyłącznie w aso - przyznaję że mógł trafić na kiepski egzemplarz, ale psuło się okrutnie. Łącznie z tym że kiedyś stanęła na granicy polsko-czeskiej w czasie wyjazdu na wczasy  😀iabeł: A zapadła mi w pamięć bo ojciec jest strasznym miłośnikiem samochodów i dba o nie jak o własne dzieci, więc siłą rzeczy coś się psuje naprawdę rzadko.

Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się