Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Prędzej wyklepany dzwon. Możliwe.
audi a3 takie z 1999 r kosztują po 15 tyś  😉  więc to dziwne
Solina   Wszyscy mamy źle w głowach że żyjemy hej hej la la
21 października 2010 14:00
tez mnie ta cena zastanowiła, ciekawe tez jest to ze nie ma nr telefonu a jedynie mail i gadu-gadu.

na zdjęciach auto wygląda ślicznie ( jak wszystkie pod sprzedaż zresztą) i wydaje mi się to bardzo prawdopodobne że po jakimś dzwonie i zrobiony bo ja kupiłam tak peugeota wszystko pięknie blacha super dopiero jak w zimie miał bliskie spotkanie z 3m rowem okazało się ze było bite z każdej strony a przy zakupie miałam dobrego mechanika i blacharza i mówili ze tylko jedną ćwiarę miał na pewno robioną.

Chciałem się tylko pochwalić, że moja Saabina wkrótce otrzyma nowe serducho. Stare dostało zawału z powodu panewek. Przeszczep w Lublinie późną jesienią. Trzymajcie kciuki.
z całym szacunkiem, ale to to na zdjęciu jest za młode na Saaba, to Opel ze znaczkiem Saab, a konkretniej to Vectra 😉
A jaki przebieg ma to audi? Ja też sprzedawałam niby 5 latka chryslera, ale cóż..przebieg prawie 300 000 😉 i stąd musiałam zejść ostro z ceny. Samochód może być 'lalka' z zewnątrz a wszelkie ustrojstwa wewnątrz niekoniecznie. Może też być ostro bite i zrobione, ale to wszystko ma krótkie nogi- bierzesz autko na warsztat i prawie wszystko wiesz. Pod warunkiem, że masz dobrego mechanika, który wypatrzy znaki po robocie. Często nie wszystko uda się zamaskować lub..jest zamaskowane przesadnie. Kradzionych samochodów wszędzie jest sporo, więc generalizacja na Warszawę jest chyba przesadzona 😉
I jak tam  laski kupowanie waszych autek?? Ja wreszcie sie zdecydowałam i jakies 3 tygodnie temu kupilam moj a wymarzona Colcine
Wypasiona furka jak na moje mozliwosci finansowe, i z bardzo fajnym wyposażeniem, własnie jest u mechanika na wymiankach tego co nalezy.podróz po niego była straszna bo po roku nie jezdzenia musialam jechac 300 km do Warszawy a potem przebic sie  na sam koniec, ale było warto.
Prosze Panstwa o to majne Mitsubishi Colt 😅  💘
Moja Hondzia sie pięknie spisała w naszej pierwszej trasie-1000 km.Mogła by mieć tylko co nie co więcej pod maską 😉
Przekroczone 200000 tys 🙂
Koniczka   Latam, gadam, pełny serwis! :D
03 listopada 2010 07:13
Ja już zaraz powinnam dostać Aurisa 🙂
a3 rok 2000 kosztują ok 15 tys, więc tamta a4 to jakaś "okazja"😉

wrotki, jeszcze takiej vectry to ja nie widziałem  😉
czy jak kupiłam auto w tym samym województwie i chcę je przerejestrować to zmienią mi tablice?
nakleja ci na tablice inna naklejke o ile tablica jest czystelna i w dobrym stanie (a co kupiłas??)
no to i ja zawitam w końcu do tego wątku🙂 najpier jeździłam BMW 3 combi z bodajże 98 roku (przez rok), później również BMW 3 combi tyle że z 2004 (przez ponad 3 lata), a teraz padła decyzja że się przesiadam do nowego Forda Kuga 🙂 Trochę mi smutno, bo do beemek i combiaków się strasznie przyzwyczaiłam, ale jednak wyższe auto, 4x4, no i nowe - nie mogę się doczekać😀😀😀 no i w końcu będzie na firmę, więc się trochę poodlicza od niego, bo posiadanie do tej pory prywatnie BMW i ewentualne naprawy to był płacz i zgrzytanie zębów...
[quote author=wawrek link=topic=5139.msg742768#msg742768 date=1287601693]
Chciałem się tylko pochwalić, że moja Saabina wkrótce otrzyma nowe serducho. Stare dostało zawału z powodu panewek. Przeszczep w Lublinie późną jesienią. Trzymajcie kciuki.
z całym szacunkiem, ale to to na zdjęciu jest za młode na Saaba, to Opel ze znaczkiem Saab, a konkretniej to Vectra 😉
[/quote] Hmm... GM przejął co prawda pakiet większościowy w Saabie w latach 80-tych, ale nie oznacza to, że marka straciła swoją estymę. Z opla bardzo niewiele podchodzi do mojego auta - wahacze chyba i felgi stalowe...

Poza tym Opel jest bezpłciowy.
Hermes   Może i mam podły charakter, ale za to dobre serce.
03 listopada 2010 14:26
Mam takie pytanko czy to prawda, że od 16 lat można mieć prawo jazdy? I że można prowadzić Smarta ForTwo? I czy trzeba wtedy jeździć z osobą dorosłą mającą minimum 5 lat prawko?  🤔
Hermes, poczytaj sobie na temat kat. B1
Macie może doświadczenie w rejestrowaniu samochodu zza granicy?
zaba   żółta żaba żarła żur
03 listopada 2010 19:52
Macie może doświadczenie w rejestrowaniu samochodu zza granicy?


mamy  😎
co chce wiedziec?  🙂
Myk jest taki, że kupiłam auto z Niemiec, ale od pana w Polsce już. Mam niemiecki dowód, tłumaczenia itd. Samochód jest na niemieckich blachach. I dziś pojechałam go zarejestrować w moim urzędzie komunikacyjnym. I zaczęły się schody :/ Niemiła urzędniczka zażądała ode mnie badania technicznego pojazdu pomimo, że badanie techniczne jest wbite w niemiecki dowód do 2012 r. Zażądała również dowodu na przekroczenie tego samochodu na obecnych tablicach rejestracyjnych (????). Znajomy powiedział mi, że urzędniczki nie powinno interesować, czy samochód ma w chwili obecnej blachy czy nie. Niestety ja wzięłam je ze sobą :/ I teraz mam pytanie - jak to być powinno, bo mam wrażenie, że pani nie dość, że miała ewidentnego focha, to być może nie do końca znała się na temacie.
zaba   żółta żaba żarła żur
03 listopada 2010 20:20
Nie liczy sie to,że auto ma zrobione badanie techniczne za granicą!
Musisz mieć zaświadczenie o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu zrobiony w Pl!

Co do tablicy rejestracyjnej-powiedz,że nie zostały wydane a samochód przyjechał na lawecie.
I co najważniejsze-nie daj się wyprowadzić z równowagi!Dla pań urzędniczek trzeba być milusim (choćbyś miała jeżyk swój połknąć!  😉 ).bo wydaje się im,że mogą wszystko... a jak bedziesz dla nich niemiła,to potrafią niezle poutrudniać!
Żaba - wielkie dzięki za info!
Ja nawet nie miałam możliwości być niemiła dla tej pani, bo jak zaczęła śledztwo, to wiedziałam, że z nią nie wygram, więc się zawinęłam i wyszłam. Teraz wybywam na kilka dni, ale po powrocie uderzę ponownie do urzędu. Takie badanie techniczne mogę zrobić na własną rękę, czy muszę mieć jakieś skierowanie? (oby nie) Orientujesz się może jaki jest koszt takiego badania?
zaba   żółta żaba żarła żur
03 listopada 2010 20:34
Nie,nie musisz mieć żadnego skierowania  😉
Możesz isć do pierwszej lepszej stacji diagnostycznej (ale lepszej lepiej 😉 ). Tylko zabierz ze sobą dokumenty auta-brief z wymeldowaniem (wyrejestrowaniem samochodu z poprzedniego miejsca),umowę kupna-sprzedaży.Koszt pierwszego przeglądu auta sprowadzonego zza gramanicy-około 200/250 zeta .

A masz już komplet wszystkich dokumentów do rejestracji auta?
Mam niemiecki dowód rejestracyjny, tłumaczenia, fakturę, dokument o zapłaconej akcyzie, ubezpieczenie, dokument o wyrejestrowaniu pojazdu. Wystarczy?
zaba   żółta żaba żarła żur
03 listopada 2010 20:54
a zaświadczenie z Urzędu Skarbowego ma? 🙂
i opłatę recyklingową?
Dostałam fakturę na zakup samochodu, więc US omijam. A co do recyklingu, to ja będę go płacić. To też w urzędzie komunikacyjnym można zapłacić?
Rejestrowałam dwa samochody z Niemiec i nie spędziłam w urzędzie dłużej niż 20 min 😲 Nie pytali mnie o blachy, kazali opłacić w kasie urzędu kwitki, zaczekać na miękki dowód i na blachy i wsio.
Ja w sumie też nie byłam tam dłużej niż 20 min, tylko, że nic nie załątwiłam  😀 No nic, dziś wyjeżdżam na urlop, jak wrócę, to się tym od nowa zajmę. Dziękuję Wam za info wszelakie  :kwiatek:
Za to mi czas rejestracji wydłużył się do 5 wizyt (pierwsze 3 po ok 2 h) bo miałam niezgodne masy auta.Niegdy więcej 😤
Ja jestem w 7 niebie!  😜
Po 3,5 roku jezdzenia Renault 19 (teraz juz 20letnim ;]) bez wspomagania, z krzywym fotelem, buczącym silnikem jak traktor itd itp (dlugo by tak wymieniac) wreszcie w wakacje zapracowalam i odlozylam kase na nowe autko.
Tym sposobem stalam sie posiadaczka Pumki  😍
Z Niemcolandii takze tez teraz przechodzimy (tzn w sumie to tato przechodzi 😉 )  papierki, urzedy, oplaty..
A ja juz nie moge sie doczekac az dostane tablice i bede mogla smigac  💃
Wolalam niemiecka i troche cierpliwosci do zalatwienia wszystkiego bo Niemcy o auta dbaja - tak mi facet doradzil 🙂
Małe autko ale ma motorek w zadku, 125 kucykow i idzie jak burza  😜

amazonka* gratulacje, niech się dobrze sprawuje 🙂
jaki to jest silnik i rocznik?
nakleja ci na tablice inna naklejke o ile tablica jest czystelna i w dobrym stanie (a co kupiłas??)


tablice są oki 🙂 a wiesz jaki jest koszt?

Astrę 1,7D 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się