Jakie AUTO, czyli czym i dlaczego jeździmy? ;)

Santa,mam w bagazniku.
asds niestety forestery nie są w gamie aut flotowych...i popularne też nie są.
Ale wierze że coś znajde, bo jak nie to będę się od marca przemieszczać wyścigową kia picanto.
Niestety nigdy nie ma pewności  przy używanym aucie... z pewnego źródła kiedyś trafiło się nam auto, sprawdzone w ASO (jeszcze na gwarancji), kupowane od przedstawiciela marki na Polskę... efekt... 3 razy wymieniana turbina w ciągu 2 miesięcy.
santa   Po każdej wojnie ktoś musi posprzątać.
12 lutego 2011 19:49
Zen, dzięki
Generalnie trzymam torebkę w bagażniku również ze względów bezpieczeństwa przed złodziejami, odkąd mojej znajomej wybili szybę i sięgnęli po torebkę, którą miała z tyłu pod fotelem. Wkładam do bagażnika, zatrzaskuję drzwi i finito.
Falszuje faktury? 😉 akurat w takie kwiatki nie wierze,bo to mozna latwo sprawdzic,w karcie pojazdu chociazby,po numerze VIN etc.

Możesz wierzyć lub nie, ja odkąd poznałam tego gościa nie wierze w kupowanie używanych aut😉
Generalnie o połowie wałów jakie kręcą handlarze to nawet się nie śni zwykłym ludziom....
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
12 lutego 2011 22:41
zen zostawila torebke w samochodzie i wyszla? czy to bylo w trakcie jazdy ( w sensie zatrzymala sie na czerwotym itp?)
margaritka, ale o co ci chodzi? Torebkę wkładam do bagażnika po podejściu do samochodu 😉
zen, nie o Ciebie chodzi, a o Twoją znajomą.
Sorry, bez znaków przestankowych sens wskazuje na mnie. A mojej znajomej dokładnie tak zrobili na światłach, w korku. Podeszli, wybili szybę, otworzyli za dzyndzelek drzwi, wyjęli torebkę i uciekli. Widziało to kilkadziesiąt osób, w tym ludzie na przystanku autobusowym. Nie zareagował NIKT.
noraka - znaczy, że poza sprzęgłem kobiety też turbinę potrafią zajeździć 🤔 😁
wawrek dobre, ale pudło:-) montowanie turbiny miało wadę fabryczną. I dopiero 3 ASO doszukło się przyczyny. Autem jeździł i dalej jeździ facet- także jak widać też potrafi 💃
Ok, tym razem Ci się upiekło 😀iabeł:
Manta   Tyłkoklep leśny =)
15 lutego 2011 14:48
Z rozrzadem bede wypytywac na forum golfowym jak sie zarejestruje 🙂 wiec to juz wszystko wiem.

Szukam ostatnio tez info, czy w SDI mozna zrobic przelot na wydechu (zostawic tylko koncowy) - ktos robil? ma jakies doswiadczenia? tez bede pytac o to u golfiarzy, ale moze ktos cosnieco wie? Szukalam info na necie, znalazlam sprzeczne - jedni, ze mozna, ze fajnie, inni ze mozna ale sie nie wysiedzi w srodku bo tak burczy, inni ze sie nie powinno - i glupieje 🙂

No i pytanie chyba na czasie - jakie opony na lato? Najbardziej interesowalyby mnie jakies z dobrymi wzmocnieniami, bo poki co mam za slabe i przy wjazdach na kraweznik felgi mam co chwile pogiete i juz wiem, ze to przez slabe opony :P. Cos sredniej klasy (bo nie mam jakos za wiele kasy), mysle ze raczej miekkie niz twarde :p. Kupowac bede w tym roku tylko na przod - chyba ze uda mi sie dorwac jedne oponki (mam zapisana nazwe, nawetbede pytac czy nie wie ktos czy mozna je jeszcze gdzies dostac 🙂 bo jak by sie udalo to nawet bym sie nie zastanawiala), to wtedy podmienie wszystkie 4 🙂.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
15 lutego 2011 20:33
jakas masakra sprzedaz auto w dzisiejszych czasach... 🙄
I kupic tez... Dzisiaj kolejne jedzie "na stół" do mechanika. Wiem jedno- bez mechanika nie kupie...
deborah   koń by się uśmiał...
16 lutego 2011 07:59
Otrzymałam właśnie wycenę z compensy na naprawę przodu mojego samochodu na sumę 5 905 zł 😵 Nie muszę chyba dodawać, że sam reflektor kosztuje 6 800 🙄 Oni mają jakiś chory wzór sporządzania wyceny, który zawiera amortyzację części, więc powinnam szukać 2 letnich części do samochodu... Ale dzisiaj już rano był rzeczoznawca z PZMOTu i niestety, ale samochód do 5 lat ma prawo być z OC sprawcy naprawiony w 100% z nowych elementów. Poinformowałam panią z compensy, że będą musieli zapłacić znacznie wiecej, bo mam opinię rzeczoznawcy i chyba celowo pani chciała wprowadzić mnie w błąd. Na co pani mi mówi, że nie potrzeba fatygować rzeczoznawcy, że w takim razie mam przedstawić faktury za zakup orginalnych części i oni oczywiście zwrócą pieniądze. A wcześniej mi mówiła, ze na allegro mogę kupić taniej części. Pytam czy sobie kpi, tam faktury nie dostanę a skąd mam mieć pewność legalności pochodzenia danej części? I czy mnie czasem pani nie namawia do czynu karalnego? Ubaw mam z tą kobietą przedni 😵 W każdym razie w połowie przyszłego tygodnia samochód mam do odbioru. Tyle dobrego.

Taka moja refleksja zatem- z bólem, ale sprzedam samochód za jakieś dwa lata. Nie mam ochoty w razie czego sama bulić za naprawę samochodu jak tylko auto przekroczy wiek 5 lat..




moje auto ma 7 lat, ubezpieczalnia sprawcy wyceniła naprawę na 5960, oddałam do warsztatu i warsztat wystawił FV na 12600. a były tylko lekko wgniecione drzwi przednie i tylnie...
axa zapłaciła co do złotówki...
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
16 lutego 2011 14:02
evson u mnie nawet nikt nie chcial jechac ani na kanal ani do mechanika... jakbym pewnie sprzedawala golfa to by bylo co innego 🙄
Mysle że tak, wszyscy sie rzucają na golfy,polo (zresztą ja tez gdyby nie to ze w moim zakresie są roczniki góra 2000). Raz nawet pokusiłam sie o odwiedzenie komisów- na 6 komisów 90% małych aut to polo/golfy...
Ja moze jutro wreszcie sfinalizuje kupno, tym razem oglądana byla Corsa c. Jak na kase którą mam w kieszeni -mysle ze to bedzie dobry wybór. Tymbardziej ze w mojej dziurze malo ofert, a tak jak mówie, na kupowanie kota w worku mnie nie stac...
co do sprzedawania samochodów, to moi rodzice sprzedawali w sierpniu  Golfa III. Sprzedali tego samego dnia, w którym ukazało się ogłoszenie. Ludzie nawet nie wzięli go do mechanika (do wglądu była książka serwisowa, auto kupione z salonu w Polsce, pierwszy właściciel).
lockmittel   Co nie zabije to dobrze zrobi mi.
16 lutego 2011 20:28
A ja sprzedałam samochód w ciągu dwóch dni (kupiec zadzwonił 30min po ukazaniu się ogłoszenia i przyjechał z drugiego końca Polski), a teraz mam problem z kupieniem nowego. Nie wiem czy znajdę samochód z nie kręconym licznikiem, wyposażeniem i silnikiem wartym swojej ceny. Nie wymagam dużo, tym bardziej, że liczę się z kosztami jakie muszę wyłożyć na samochód z rocznika 2007/2008. Nie ma żadnego porządnego auta i za granicą nie widać nic interesującego.
Kupuj Saaba. 😀iabeł: Masz u siebie jeden z najlepszych warsztatów tej marki w Polsce.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
17 lutego 2011 07:58
u mnie bylo duzo zaintersowanie ale tylko na poczatku, chociaz przyjechaly dwie osoby obejrzec, w sumie nie kazdy moze sobie pozwolic wydac prawie 40tys na auto. Najgorzej, ze na nowe juz dana zaliczka, a sie doczekac nie moge 😁
macie jakieś dobre żarówki do jazdy w nocy?
Jażeniówki  🤣
macie jakieś dobre żarówki do jazdy w nocy?

żarówki wszystkie takie same, jesli wstawisz "dobre" to bedziesz innych oslepiac. To taka sama legenda jak siodło west dla początkujących. 🙂 Musisz nabrac doswiadczenia
ash   Sukces jest koloru blond....
17 lutego 2011 14:39
Zaczynam się przygotowywać psychicznie na walkę z salonem!!! 😀iabeł:
Kupilam auto w czerwcu, używane ale dostalam od nich rok gwarancji.
Moje magiczne auto drży i  gaśnie po odpaleniu, jak długo postoi na mrozie.
Akumulator nowy, świece nowe.
Autoryzowany serwis stwierdził, że do wymiany są popychacze hydrauliczne  😵 😵
W sobotę rano odstawiam samochód do serwisu przy salonie z którego go kupiłam.
Dopiero się zacznie....
żarówki wszystkie takie same, jesli wstawisz "dobre" to bedziesz innych oslepiac. To taka sama legenda jak siodło west dla początkujących. 🙂 Musisz nabrac doswiadczenia


Niestety moje są beznadziejne, ledwie rozpraszają ciemność. Ostatnio często wyjeżdżam za miasto i w nocy muszę się czepiać innego auta, bo z moim światełkiem szybciej niż 70 ciężko jechać... Widziałam różnego rodzaju nigt brakery i blue vision, zastanawiam się nad takim typem światła. A pytam na forum, bo nie są tanie więc wole wziąć sprawdzone 😉
Blue vision to g, night brakery 100 razy lepsze. Dobre są firm osram i philips. My jak kupowaliśmy postojówki to było na opakowaniu napisane światło białe, a tak na prawdę lekko niebieskie i przy przeglądzie gościu kazał wymienić.. a dookoła tyle tuningów mocno niebieskich..(to apropo światła tych pierwszych).
ash - na szczęście szklanki to nie jest jakaś masakra finansowa. Pytanie tylko czy wymienią Ci pukające czy wszystkie, bo wtedy ile zaworów tyle szklanek.
rtk - może to nie problem z żarówkami a oprawami/kloszami...?
ash   Sukces jest koloru blond....
17 lutego 2011 15:52
Niech wymieniają wszystkie - na gwarancji! w końcu po coś mi to dali!  😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się