Aparaty fotograficzne i inne sprzęty foto

Facella   Dawna re-volto wróć!
05 czerwca 2016 21:00
Olson, Ty się nie śmiej, bo ja mam D3000  😂 ale chyba już długo nie pożyje, dzisiaj mi lustro trzepotało  🤔 chętnie bym go kiedyś zamieniła na D90, ale teraz celuję w D300.
Facella, podziwiam! Serio 🙂 Dla mnie strata czasu, który musiałam poświęcić na grzebanie w D5100 żeby wszystko sobie poustawiać była tak irytująca, że przejście na D7100 stało się totalnym wybawieniem. Teraz focę bardzo rzadko, raz na parę miesięcy wyciągam aparat, ale myślę czy by nie przejść na pełną klatkę. Tylko szkoda mi szklarni 🙁
Livia   ...z innego świata
06 czerwca 2016 10:00
Ja miałam D3100 i jak na moje amatorskie zdolności był bardzo w porządku, łatwo się było w nim połapać 🙂

Dziewczyny ze Śląska, znacie dobry serwis Nikona w okolicy Gliwic / Zabrza? :kwiatek:
Misskiedis   Jeździj nocą, baw się i krzycz na całe gardło!
08 czerwca 2016 06:27
Ja mam d90 i kocham go miloscia wielka. Moja pierwsza lustrzanka i mam go juz... 6 lat prawie. Dopiero teraz zaczely sie jakies niewielkie problemy. Jeden naprawiony nowa karta pamieci, z ostrzeniem nie mialam kiedy podjechac do serwisu wiec nie wiem czy to cos powaznego ale jak na razie wystarczy lekko wyostrzyc podczas obrobki i jest wystarczajaco jak na amatorskie zdjecia 😉
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 czerwca 2016 07:11
Facella, podziwiam! Serio 🙂 Dla mnie strata czasu, który musiałam poświęcić na grzebanie w D5100 żeby wszystko sobie poustawiać była tak irytująca, że przejście na D7100 stało się totalnym wybawieniem. Teraz focę bardzo rzadko, raz na parę miesięcy wyciągam aparat, ale myślę czy by nie przejść na pełną klatkę. Tylko szkoda mi szklarni 🙁


zawsze mnie ciekawiło, czemu ta półka "półprofesjonalna" jest prostsza w obsłudze niż amatorska 😉
madmaddie, mnie też to zastanawiało 😉 Kiedyś na weselu zostałam poproszona o zrobienie kilku zdjęć. Jako gość nie zabieram ze sobą aparatu. Dostałam do ręki jakąś amatorską puszkę i poległam. Szukanie funkcji w menu, trybów af czy choćby zmiana ISO to był koszmar. Nim się jako tako odnalazłam przeleciały 3 piosenki a znajomi zaczęli tracić cierpliwość. Z tym że u nich wszystko było na auto...
Wyszło mi, że są to aparaty przeznaczone dla ludzi, którzy chcą poczuć, że kupili coś lepszego niż kompakt ale nie zamierzają się uczyć choćby podstaw fotografii. Oni nie potrzebują tych funkcji. Ustawiają auto ISO, milion punktów af i po prostu robią zdjęcia.
Dla pozostałych przeznaczone są półki semipro i pro.

Wniosek z tego taki: skoro kogoś irytuje, że ma problem z dostępem do ważnych funkcji powinien pomysleć o zmianie puszki.
desire   Druhu nieoceniony...
08 czerwca 2016 09:45
Livia, najlepszy serwis w 'naszej' okolicy: http://www.serwisfoto24.pl/  wystarczy zadzwonić, przyjmą o praktycznie każdej porze.  😜  są dobrzy cenowo, można do nich wysłać też pocztą (z całej polski są dobre opinie, także ludzie ślą 😉 ).  Ja osobiście skorzystałam z ich usług i oceniam jak najbardziej na plus.
Facella   Dawna re-volto wróć!
08 czerwca 2016 11:40
Ja się przez 6 lat przyzwyczaiłam, chociaż i tak czasami mam problem ze znalezieniem czegoś, szczególnie jeśli rzadko mi to potrzebne. A jak dostałam do ręki D7000, to nie mogłam ogarnąć dwóch ekranów  😂 teraz uważam, że to faktycznie ma sens, ale wtedy poległam. Jednak zupełnie inaczej pracuje się na sprzęcie, który już się zna.
Livia   ...z innego świata
08 czerwca 2016 13:24
desire, dziękuję! Jeśli nie uda mi się naprawić aparatu w ramach gwarancji, to tam podjadę :kwiatek:
madmaddie   Życie to jednak strata jest
08 czerwca 2016 14:53
abre, ja mam C 60D i jak dostaję do rąk 600D to się tracę!  😂
one się nie różnią mocno, ale komfort użytkowania na wielki plus u większego brata.

mnie np. w xxxD irytuje brak przestawień ISO o mniejsze wartości, tam mi przeskakuje o 100, a ja u siebie mam tego więcej, ostrzeżeń o prześwietleniach nie ma i dużo w sumie jest takich "kwiatków".  a niby najważniejsze parametry mają takie same.
Facella, czy torba przetestowana?  🤣 Bo ja tu czekam w niepewności.  😁
ja mam C40d i też jak oglądam w sklepioe nawet te nowsze ale mniejsze xxxd to nieee, nie mogłabym takiej mieć, raz, żę mało funkcji na wierzchu w mojej to już na pamięć palce wiedzą co gdzie. Najlepiej jak siostra robiła mi zdjęcie i nie umiałam jej wytłumaczyć jak zmienić punkt af, musiałam wziąć puszkę do ręki i 'samo się zrobiło'🙂. No i wielkość, dla mnie i moich wielkich dłoni jest na plus że mam gdzie spokojnie palce ułożyć.
Witajcie! 🙂
Chciałabym kupić obiektyw, ale nie moge się zdecydować co wybrać. Mam Nikona d3200 i Nikkora 55-300 mm.
Myślałam o jakieś jasnej portretówce. Głównie robie zdjęcia koniom (dla własnych fanpejdżowych potrzeb), bardzo rzadko ludziom.

Ktoś coś doradzi?  :kwiatek:
Budżet tak do 1200-1400zł.
Miał ktoś problem z migawką ?
W sensie że migawka nie wraca a ciągle wyświetla się -Bład! Naciśnij ponownie spust migawki.
Silniczek jest ok. Ile wymiana by tego kosztowała?
Livia   ...z innego świata
17 czerwca 2016 13:08
Oglądam sobie różne obiektywy i trafiłam na Sigmę 50-150. To dość niespotykany zakres, ale jako że mnie by bardzo odpowiadał, próbowałam tą Sigmę gdzieś znaleźć. No i nigdzie jej nie ma - to jakiś obiektyw-widmo? 🙂 Ktoś może ją miał i korzystał?
Miał ktoś problem z migawką ?
W sensie że migawka nie wraca a ciągle wyświetla się -Bład! Naciśnij ponownie spust migawki.
Silniczek jest ok. Ile wymiana by tego kosztowała?


To zależy od modelu aparatu. Musisz niestety udać się do serwisu, tam Ci mogą taką naprawę wycenić.

Livia
Odezwij się do Wojenki
Livia   ...z innego świata
17 czerwca 2016 18:38
armara, dziękuję 🙂
Mój obiektyw, 18-105,  przestał mi wystarczać i zastanawiam się nad czymś dłuższym. Padło na Tamrona 70-300 VC USD. Potrzebuję go głównie do zdjęć w ruchu, na zawodach. Niestety budżet mam ograniczony 2 tys. to absolutne maksimum. Co sądzicie o tym?
kaszmirowa2302 Ja ze swojej strony mogę polecić nikkora 55-300 (jeśli szukasz obiektywu do nikona). U mnie idealnie sprawdził się na zawodach, jestem z niego bardzo zadowolona. Fakt, że teraz go sprzedaję, ale tylko ze względu na przesiadkę na jaśniejszy sprzęt.
Facella   Dawna re-volto wróć!
17 czerwca 2016 20:52
Tak jak Haffek pisze, ewentualnie Nikkor 70-300. No w ostateczności do 2 tys. kupisz używaną Sigmę 70-200/2.8
Ze względu na to, że właśnie rozglądałam się za sigmą rozeznałam się trochę w temacie. Te sigmy 70-200 f2.8 używane, które są wystawione za ok 2 tyś zł niestety zazwyczaj są już kilka dobrych lat używane 🙁 Większość to obiektywy 6 letnie. Ja bym się bała kupić obiektyw, który już ma tyle lat. Dlatego też zrezygnowałam z zakupu używanego.
Mój obiektyw, 18-105,  przestał mi wystarczać i zastanawiam się nad czymś dłuższym. Padło na Tamrona 70-300 VC USD. Potrzebuję go głównie do zdjęć w ruchu, na zawodach. Niestety budżet mam ograniczony 2 tys. to absolutne maksimum. Co sądzicie o tym?


Tamron nie jest zły. Za tę cenę kupisz nówkę z 5-letnią gwarancją. AF jest wg mnie wystarczający do koni i innych zwierzaków, przy dobrej pogodzie będą ładne fotki. Jeśli nie boisz się używek, to Sigma. To już kultowe szkło wśród fotografujących konie 🙂

Mam Tamrona od dłuższego czasu, wprawdzie konie fotografuję zdecydowanie rzadko, ale szkiełko dawało radę. Teraz głównie leży w szafie, bo do ptaków było trochę krótkie.
Lena

Obserwując trochę fotografów końskich, zajmujących się tematyką sportu wydaje mi się nawet, że Tamron jest popularniejszy niż Sigma 🙂 Tak czy siak kaszmirowa2302 - jeśli używka to rozwać Nikkora 80-200 2.8
Dzięki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi :kwiatek: Wiem, że używanego obiektywu nie chcę kupować, więc Nikkor 55-300 brzmi zachęcająco. Poczytam sobie jeszcze trochę testów i wybiorę 😉
Rozglądam się za nową lustrzanką. Dotąd używałam Sony a300, ale ma już swoje lata, dlatego szukam następcy. Tym razem celuję w Canona, ale potrzebuję podpowiedzi. Jest mi ktoś w stanie polecić jakiś model, podpowiedzieć które warto wziąć pod uwagę? :kwiatek: Najchętniej bez opcji kręcenia filmów, bo raczej nie zamierzam jej używać, ale nie dyskwalifikuję takich aparatów.  Powiedzmy, że mam budżet do około 5 tysięcy za samo body.
Facella   Dawna re-volto wróć!
26 czerwca 2016 21:07
Jeśli w serii zdjęć np. dwa środkowe są całkowicie czarne, a reszta ok, to znaczy, że co zdycha? Migawka? Ostatnio coś się dzieje z moim D3000 - początkowo podejrzewałam mechanizm lustra, bo czasami po zrobieniu zdjęcia było słychać trzask i cały aparat podbijało mi w górę, nic poza tym się nie działo. Niedawno jednak albo się "zacinał" i wciskanie spustu migawki nie dawało żadnego efektu, albo nie wykrywał podłączonego obiektywu (zdarzyło się to ze 3-4 razy w trakcie 4 dni intensywnych zdjęć, nie sprawdzałam z innym obiektywem) i musiałam go zresetować, a jeśli to nie działało, to odłączyć i podłączyć obiektyw na nowo  😵 muszę się rozglądać za nową puszką, wiedziałam że ona już długo nie pociągnie i cieszę się, że nie zdechła podczas SHT... Przebiegu ma jakieś 80-90 tys., czyli przeciętnie.
Facella, myślę że migawka ale dla pewności zadzwoń na Łopuszańską. Tam Ci po objawach zdiagnozują. Mi w d700 padła w okolicach 78 tys. a ten aparat uchodzi za jeden z najlepszych cyfrowych N jakie zostały wyprodukowane, tak więc nie dziwiłabym się, gdyby u Ciebie poszła. Z migawką jak na loterii - może działać po 300 tys. klapnięć, a może paść po 3.
madmaddie   Życie to jednak strata jest
27 czerwca 2016 09:02
Joy, na pewno będziesz zadowolona z puszki z serii xxD. teraz Canon ma na stronie 80D, ale sklepy powinny mieć dostępne 70D, bo jest stosunkowo nowe.
ale mając taki budżet (bo na body xxD styka 3/4 k), pokusiłabym się o upolowanie pełnej klatki 6D. jeśli będę zmieniać swoją sześćdziesiątkę to tylko na FF 😉
to też zależy do czego tej puszki potrzebujesz.
madmaddie, robię zdjęcia psom i koniom. Kusi ta pełna klatka w 6d, ale to jednak bardziej 6 niż 5 tysięcy... A jeszcze obiektywy  🤣 Ale dziękuję, interesujące są te 70d i 80d, muszę się porządnie zastanowić.
Joy, robiłam dokładnie taką zamianę jak chcesz zrobić. Miałam Sony a300 i wymieniłam na Canona, obecnie mam 7D i kocham ten aparat 🙂
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się