ZAWODY ON- LINE. Ocena przejazdu ujeżdżenia przez internet.

Witam , mam pytanko: co sądzicie o przejazdach ujeżdżeniowych- takich zawodach co byłyby oceniane przez sędziów PZJ w internecie? Widziałam takie strony ,dobrze się maja na zachodzie. Przejazd jest punktowany zgodnie z zasadami jeździectwa, u nas byłby wg zasad PZJ, łącznie z wyszczególnionymi ocenami za poszczególne elementy np kl L 2, L 3, L 4 itd. ?
Fajne? Nie fajne? Taki test przed prawdziwymi zawodami. Zabawa, komercja, ale serio. Przejazdy nie są zamiennikiem tych w realu,ale dają pogląd ,,z czym do ludzi"przygotowują psychicznie do prawdziwego wyjazdu między ludzi. Wydaje mi się,że znacznie lepsza od forumowych ocen z treningu na podstawie nieruchomej foty.
Tak strona już powstaje u nas, jest uzgodnionych trzech sędziów,oczywiście PZJ (WZJ) Zawody są rozgrywane na zasadzie zawodów towarzyskich, nie ma obostrzeń specjalnych regulaminowych w karierze przejazdów, w tym wypadku- można przesłać nagranie przez np YT , kl L i jednocześnie kl P.
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
13 maja 2011 15:22
a kto tym sędziom zapłaci? pzj? nie ma większych problemów? klienci? myślę, że inteligentni ludzie wolą jednak zainwestować np w trening. to już nie lepiej na treningu poprosić o sędziowanie?
skąd będziesz miała dobre kamery, w odpowiednich miejscach rozmieszczone?
może poproś mamę lub tatę, żeby cię nagrali, pokaż komuś bardziej zaawansowanemu, albo wrzuć do wątku o interpretacji w internecie.

Możesz powtórzyć zgodnie z jakimi zasadami są oceniane takie przejazdy za granicą? zgodnie z zasadami jeździectwa? 🤣 a u nas będą wg zasad pzjotu 😉
wątek zamknięty
Przejazd jest punktowany zgodnie z zasadami jeździectwa, u nas byłby wg zasad PZJ
😂 święta prawda
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
13 maja 2011 15:56
o coś takiego chodzi http://www.interdressage.com/
wątek zamknięty
Ja bym miała wątpliwości do zawodów on-line. Bo na przykład, skąd wiadomo, że filmik przesłany do neta to nie jest przypadkiem zlepek kilku różnych filmików z najlepiej wykonanymi elementami? A jeżeli nagrywanie byłoby na żywo - to jak to w ogóle zorganizowac? Poza tym - różne stajnie = różne podłoża, warunki, pogoda... trochę nie fair dla kogoś, kto startowałby czworoboku w ulewę, gdzie ujeżdżalnia ma podłoże konsystencji betonu, podczas gdy ktoś inny ma super - halę z super podłożem.
wątek zamknięty
o coś takiego chodzi http://www.interdressage.com/


Coś w ten deseń, ale bardziej szczegółowo i dokładniej, łącznie z wyszczególnionymi ocenami za poszczególne elementy, typowe formularze przejazdów wg PZJ. Sędziowie chcący współpracować z polską stroną są z krwi i kości 🙂 Nie ma opcji- zlepków poszczególnych kadrów, bo widać jak na dłoni najmniejsze cięcie, po tym, że  ruch będzie inny i litery na ujeżdżalni widoczne w kadrze nagle przeskoczą, tego cwaniacy nie unikną. każdy przeciętnie widzący człowiek -rozpozna natychmiast obraz przycięty, a co dopiero sędziowie - takie filmy idą na aut. Kto kiedykolwiek filmował ten wie na 100%, a sędzia to nie kaziu... Co do podłoża ujeżdżalni- właśnie masz wybór- wybierasz sobie miejsce i czas ,nie masz u siebie idealnej ujeżdżalni? Zawsze znajdzie się zaprzyjaźniona stajnia z takim podłożem, wystarczy,że będzie równe, 20x40 i literki namalowane choćby na deskach, a jak ktoś kompletnie nie ma takiego zaprzyjaźnionego terenu-trudno, wówczas tym samym problem ujeżdżenia u niego chyba odpada? Przecież to oczywiste, że jak ktoś trenuje ujeżdżenie to ma możliwości /musi je mieć- trenować na ujeżdżalni, a nie na łączce za stodołą, chyba, że tak wygląda nasze polskie jeżdziectwo.. W grę wchodzą ludzie z właściwym terenem i kropka. To poważna impreza 👍
Cieciorka- śmiejesz się? Tan się śmieje ,kto się śmieje ostatni🙂 Na podstawie twego postu wnioskuję, że masz całkowicie mgliste wyobrażenie, więc śmiech twój jest na miejscu, usprawiedliwiony- trening-to trening, a przejazd to przejazd, drugie wypływa z pierwszego. Po to się trenuje aby mieć z czym i na czym pokazać się przed ludźmi ,tak czy nie? Jest już prawie wszystko na polskiej stronie.. przykład testowego filmu video, formularze z przejazdami - na razie klas niższych, instrukcje od sędziów,  instrukcje od nagrywających takie video- jak i czym nagrywać  i wierzcie- można się naprawdę dobrze to zrobić bez pomocy taty mamy i wujka się serio pobawić 🙂 Na razie polskiej strony nie ujawnię- z powodów wiadomych, jest w toku testów funkcjonowania, nie jest łatwa do zrobienia, ale już niebawem wejdzie na portal, jeszcze w maju. Taką mam wiadomość .  Gdybym podała link do polskiej strony- rozjaśniłoby się ludziom bardzo, póki co - konsternacja i pusty śmiech. Zrozumiałe. Jeśli sędziowie oglądając projekt orzekli, że MOŻNA, że się da, to myślę, że twoje ale.. Cieciorka mogą wypływać z  obawy-  przed oceną w internecie, że byłabyś widoczna ( bez danych personalnych), twój przejazd, błędy, punkty. Można rzec, że to zawody dla odważnych 🏇  Z resztą- zasada nr 1: liczy się chęć dobrej zabawy i nikt nie musi brać udziału w proponowanym eksperymencie🙂
Pozdrawiam pozytywnie zakręconych i... nakręconych  😅
PS
Zauważcie, ilu jest chętnych na angielskiej stronie.. z Nowej Zelandii, Australii, Finlandii , tylko nie z Polski.. hmm, tam są ludzie z innej gliny? A może to nasza polska zaściankowość jest barierą ,to polska kargulowa- mentalność?
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
13 maja 2011 17:49
Po to się trenuje aby mieć z czym i na czym pokazać się przed ludźmi ,tak czy nie?
w przypadku większości chyba jednak nie 🙂

moim zdaniem to przerost formy nad treścią. mamy wiele bardziej wymiernych sposobów ocenienia się. konsultacje u innego trenera, przejazd treningowy.
Ale teraz moda na wrzucanie się do internetu, to niech się wrzucają jak chcą.
wątek zamknięty
fujza, po przeczytaniu tytułu wątku miałam pozytywne nastawienie do tego pomysłu, po Twoich wypowiedziach zmieniłam zdanie o 100%.
Sama inicjatywa może i nie jest zła, ale z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że 'rywalizacja' będzie polegała na pokazaniu kto ma idealniejszą ujeżdżalnię, kto ma lepszego konia itp. Sądzę, że taką formą zainteresowane będą osoby, które z różnych względów nie mogą wybrać się na prawdziwe/realne zawody, czyli głównie osoby jeżdżące jak to określiłaś ''za stodołą" - a Ty je wyśmiewasz 🙂
a może zdradzisz jaki będzie koszt takiej zabawy? 🙂
wątek zamknięty
fujza, po przeczytaniu tytułu wątku miałam pozytywne nastawienie do tego pomysłu, po Twoich wypowiedziach zmieniłam zdanie o 100%.
Sama inicjatywa może i nie jest zła, ale z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że 'rywalizacja' będzie polegała na pokazaniu kto ma idealniejszą ujeżdżalnię, kto ma lepszego konia itp. Sądzę, że taką formą zainteresowane będą osoby, które z różnych względów nie mogą wybrać się na prawdziwe/realne zawody, czyli głównie osoby jeżdżące jak to określiłaś ''za stodołą" - a Ty je wyśmiewasz 🙂
a może zdradzisz jaki będzie koszt takiej zabawy? 🙂


Mam takie samo wrażenie. Idea jest fajna, bo faktycznie "na spokojnie" można sprawdzić swoje umiejętności, zanim się wyda kasę na wyjazd na zawody. I wcale nie trzeba jeździć na super koniu po super podłożu, żeby jeździć ujeżdżenie. Każdy trenuje w warunkach na jakie go stać. I jak ma kiepskie podłoże to nie kręci filmiku zaraz po burzy jak się nie da po czymś takim jeździć tylko czeka aż będzie spoko podłoże. A skoro to ma mieć charakter zawodów towarzyskich to tym bardziej extra warunki nie są wymagane, a wręcz każdy powinien mieć szansę w takich zawodach wziąśc udział.
wątek zamknięty
Pomysł jednym się spodoba innym nie...mamy już grono zainteresowanych poza forum, ale dodatkowo przeprowadzamy sondy na forach, wniosek? Nigdy wszystkim się nie dogodzi🙂  co do ujeżdżalni, hmm.. są wymogi jakie narzucają zasady sztuki ujeżdżenia czyli PZJ, inaczej: sędziowie, to oni określają zasady, a z kolei im zasady wytycza PZJ. Koło się zamyka. Także co do wymogów- to nie są  nasze, tworzących stronę- widzimisię. My same często jeździmy na nie zawsze fajnych koniach, na nie zawsze dobrym terenie. W związku z tym - nie będziemy pokazywać niedoskonałości,  to oczywiste. Jeśli ma być ocena wg zasad PZJ, jeśli mają być nagrody, przyznawane miejsca, nagrody na najlepszego jeźdźca miesiąca itd, reszty nie zdradzę, to nie ma miejsca na zagrodę z krecimi dołami za stodołą, owszem jest pewien odgórny wymóg ,który zawsze nie spodoba pewnym osobom, nie muszą więc brać udziału w tej zabawie na serio. Wymóg ten to: równy teren, chyba to jest w interesie jadącego, aby koń dobrze szedł i mieć dobrą ocenę? teren 20 x 40 litery ustawione jak na ujeżdżalni, kamerzysta lubiący swój sprzęt i nagrywanie, tyle i tylko tyle , dla niektórych aż tyle- trudno, nigdzie nie jest napisane ,że wszyscy mogą mieć wszystko, ja też nie mam i żyję. Ale chcieć to móc.
Co do ceny- nie zdradzę do czasu wejścia oficjalnie, tak samo nie przedstawię nazwisk sędziów na projekcie strony do czasu ich oficjalnego angażu , powiem tylko tyle ,że cena jest o wiele wiele mniejsza, niż w przypadku prawdziwego wyjazdu i przejazdu, na którym u zawodnika wychodzą nieraz kardynalne braki w sztuce jazdy konnej, jest narażony na stres, koń często ( młody,pierwszy raz na zawodach)też, standard oceniania jest taki sam jak na przyszłej www, a w przypadku złego przejazdu naraża się na ironiczne uśmiechy gapiów i sędziów. Po co? Stronka ta ma zapobiec/pomóc nowicjuszom ,którzy zanim pojadą na zawody w szumie,stresie , dużego wydatku mają szansę tak długo ćwiczyć swój kameralny przejazd w zaciszu aż będą uważać ,że będzie można się wstępnie pokazać na video i być ocenionym przez sędziego np z drugiego końca Polski. Ja nie wyśmiewam ludzi jeżdżących ,,za stodołą" sama jeżdżę,ale zdaję sobie sprawę ,że z nie pokażę się z czymś takim na ocenę. Sędzia to odrzuci natychmiast.
Do Cieciorka:
Nie widzę przerostu formy nad treścią w tej propozycji, krytykując zasady -  krytykujesz  sędziów i zasady PZJ . Dla ciebie więc chyba sprawa zamknięta i udzielanie w tym temacie  raczej jest stratą twojego cennego czasu.  Dla pewnej grupy osób trening równa się sport i jest przyjemnością - powinien być, nie wnikamy czy dla wszystkich, choć nie wyobrażam sobie jazdy w której nie mam przyjemności.. Zawody są pod kątem ludzi, którzy chcą zdawać na odznaki, więc muszą się starać, dla osób - którzy mają w planach starty i przy okazji pojadą sobie dodatkowo w necie. Cieciorka, dyskusja z tobą nie prowadzi do konsensusu- zasada prosta i dla ciebie właściwa: nie podoba ci się ,ma prawo ,nie korzystaj ,ale krytykujesz coś na dzień dobry, o czym masz mgliste pojęcie, bo nie widziałaś w praktyce takiego przejazdu ani strony i jak to działa. Śmiech się często bierze z ignorancji, śmiej się więc dalej, masz prawo , ja to szanuję .
Co do nagrywania - jest to możliwe dla każdego ,bo ja nagrywałam testowe przejazdy, a nie jestem zawodowym filmowcem 🏇
wątek zamknięty
Mam takie samo wrażenie. Idea jest fajna, bo faktycznie "na spokojnie" można sprawdzić swoje umiejętności, zanim się wyda kasę na wyjazd na zawody. I wcale nie trzeba jeździć na super koniu po super podłożu, żeby jeździć ujeżdżenie. Każdy trenuje w warunkach na jakie go stać. I jak ma kiepskie podłoże to nie kręci filmiku zaraz po burzy jak się nie da po czymś takim jeździć tylko czeka aż będzie spoko podłoże. A skoro to ma mieć charakter zawodów towarzyskich to tym bardziej extra warunki nie są wymagane, a wręcz każdy powinien mieć szansę w takich zawodach wziąśc udział.


Dokładnie repka, o to tu chodzi- spełnienie podstawowych norm i każdy może się przedstawić, niebawem wkleję link tej strony..
wątek zamknięty
cieciorka   kocioł bałkański
13 maja 2011 20:20
Do Cieciorka:
Nie widzę przerostu formy nad treścią w tej propozycji, krytykując zasady -  krytykujesz  sędziów i zasady PZJ . Dla ciebie więc chyba sprawa zamknięta i udzielanie w tym temacie  raczej jest stratą twojego cennego czasuDla pewnej grupy osób trening równa się sport i jest przyjemnością - powinien być, nie wnikamy czy dla wszystkich, choć nie wyobrażam sobie jazdy w której nie mam przyjemności.. Zawody są pod kątem ludzi, którzy chcą zdawać na odznaki, więc muszą się starać, dla osób - którzy mają w planach starty i przy okazji pojadą sobie dodatkowo w necie.

edytuj posty- to raz.
doprawdy, jest to strata czasu, kiedy ktoś nie czyta ze zrozumieniem, tego co napiszesz.
bardzo proszę o wskazanie, gdzie napisałam coś, co wyboldowałam.
kursywa- więc dla pewnej części osób, czy dla wszystkich? gdzie do cholery napisałam ze jazda nie jest przyjemnościa? napisałam, ze dla większości nie ma zależności "trenuję i kształcę, więc chcę się pokazać na zawodach"
pod kątem odznak- więc odznaki to sport? no tak, ludzie powyżej tego poziomu nie bedą się wrzucać do interpretacji raczej... czyli zabawa dla nastek. nie no, jak chcą - jak juz powiedziałam- niech się wrzucają, co mi do tego.
wątek zamknięty
Napiszę raz jeszcze: Zawody są pod kątem ludzi, którzy chcą zdawać na odznaki, więc muszą się starać, również dla osób - którzy mają w planach starty i przy okazji pojadą sobie dodatkowo w necie.
Czyli dla takich i takich, dla WSZYSTKICH, nie podziału na sport, na rekreację- ma umieć dobrze pojechać,to w interesie jadącego nie moim. Trudno jechać klasę jakąkolwiek i nie otrzeć się o sport. Aby pojechać na brązową odznakę trzeba już coś prezentować. Są przejazdy od kl L 2 po P, będą wyższe, wiąże się to z dodatkowym filmowaniem z punktu np B.  Tak, jest to strona dla młodzieży i nastek- jak to określiłaś ,wyczuwa się tu nutę ignorowania ich, mogą cię za to nie polubić 🙂 Nie bardzo rozumiem o co dociekasz, co ci nie pasuje? Tradycyjne formy oceniania są i pozostaną, jedno z drugim nie koliduje a wręcz się uzupełnia. Młodzież  będzie wrzucać i nic ci do tego. Nie za twoje. Jeden się bawi bo gra muzyka, inny stoi i patrzy-bo to nie jego styl, a jeszcze inny  doszukuje się zła w tej zabawie i pomstuje na zepsutą młodzież. Gdzie ty jesteś- wiesz sama.
Sorki, jeśli cię źle zinterpretowałam ( jazdy dla i nie..przyjemności) ale zaraz rzucać ,,do cholery" nie ma takiej potrzeby, to nic nie da. Uważam,że wyjaśniłam wyczerpująco ideę tych zawodów i na tym kończę  z tobą miłą wymianę zdań, bo mam nieodparte wrażenie,że szukasz samych minusów i poprzestańmy na tym. Do widzenia.
wątek zamknięty
fuzja, gro osób zdających odzanki to rekreacja zza stodoły i często nie siedzieli nawet na super koniu, a tylko na rekreacyjnych tuptusiach.
wątek zamknięty
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
14 maja 2011 06:17
Ja jestem jak najbardziej na tak jeśli chodzi o taką inicjatywę. Muszą być tylko jasne wytyczne dot. filmowania. Że kamera ma być w A np.
wątek zamknięty
Sam pomysł nie jest głupi, szkoda tylko ze jego reklama marna. Mam nie zupełnie równą ujeżdżalnię, lub - jak kto woli - kawał piachu za stodołą... Moi jeźdźcy startują sobie w zawodach ujeżdżeniowych, ale - jak rozumiem - w zawodach on-line nie wystartują, bo czworobok w domu nie jest idealny?
Dalej - osoby które tworzą ów serwis powinny chociaż trochę poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą przepisów, zawodów itd. Zorientować się kto ustala przepisy, kto je interpretuje u ew dopasowuje do polskich warunków. Itd itp...
Co do interpretacji przejazdów - nawet jeśli będzie idealnie równy czworobok - ocena na pewno nie będzie współmierna. Inne podłoża, inne warunki, w końcu różny poziom koni - ciężko porównać "Zastodołowego tuptusia" do młodego konia porządnie progresującego w ujeżdżeniu, czy - co istotne - do kuca. Dlatego na zawodach oficjalnych są konkursy dla młodych koni, dla dużych koni i dla kuców...
Podsumowując - moim zdaniem sam pomysł OK, tylko dotychczasowe wykonanie i reklama - nie koniecznie... ale może z czasem się to zmieni...
wątek zamknięty
Niestety Gaga- jak pisałam, to są wytyczne sędziów- warunek jakiejkolwiek współpracy, niestety-kto nie spełni ich warunków- 20x40 plus literki, nie spojrzą na film, dla tworzących serwis byłoby świetne gdyby nie było takich obostrzeń ze str sędziów, większy luz i tym samym jeszcze większa frekwencja cieszyłaby z kilku powodów zespół strony 🙂. No właśnie- jeźdźcy startują w zawodach, a te zawody to odbywają się już na przepisowym podłożu i wymiarach -czy się mylę?   To też będą starty-  nie ma powodu aby zaniżać poziom, tylko dlatego,że na video, jeśli chce się być miarodajnie ocenionym to oczywiste jest aby teren był ujednolicony z wymiarami, nie wchodzą w grę dyskusje z sędziami ,że ten dostał lepsze punkty bo miał lepsze podłoże, a tamten gorsze bo miał kretowisko. Poziom jest uśredniony jeśli chodzi o podłoże, może być i trawa- byle równo. Czy przysłałabyś nagranie z potykającym się koniem ,gubiącym rytm zapadającym w dołku? Jak tobie to się trochę dziwię, siedzącej w temacie, albo robimy coś dobrze albo wcale. To jest zasada strony.Także z tymi pytaniami czemu tak a nie inaczej- prosimy do sędziów. Niebawem będą podane oficjalnie ich nazwiska na stronie. Sędziowie kl I i II.
Co do zaznajomienia się z przepisami... Skąd wiesz, że zespół się nie zaznajomił i to DOBRZE? Bo twój żal o to, że nie można przejechać takich zawodów na ocenę i nagrodę pieniężną na kretowisku raczej przeczy twej znajomości o zasadach sztuki ujeżdżenia i kanonom wytyczonym przez PZJ. Jak zobaczysz swego czasu stronę- wówczas możesz coś powiedzić, na stronie właśnie jest wszystko co było wcześniej skonsultowane z sędziami w innym wypadku nie firmowali by się swoimi nazwiskami na tej stronie. JASNE? Możliwość nagrania na CD daje możliwość prób aż do skutku, można wybrać czas, miejsce, pogodę- co ważne🙂aby wysłać takie nagranie, które zdaniem uczestnika będzie ok. Wierz mi, co trzeba to sędzia zobaczy na dobrym nagraniu - to ma być ocena wstępna, ogólna ,poglądowa, przygotowująca, która na głowę pobije fotki i oceny forumowych,,sędziów" w działach ,,zdjęcia z treningu". Co do reklamy, na jakiej podstawie stwierdziłaś,że jest słaba? ,bo sama jeszcze o niej nie słyszałaś, nie szkodzi, już wiesz🙂 Może na razie dociera drogą mailową  i bezpośrednią do konkretnych osób? Bo forumowe zakładane tematy o serwisie są ostatnim najmniej istotnym ogniwem w tym trybiku. Mamy już nagranych kilku ważnych graczy ze światka końskiego, mamy pozwolenie na emitowanie ich materiałów w momencie pełnego ruszenia strony. Zawody skokowe i ujeżdżeniowe np w Bartoszewie...drogi są różne . Powoli, powoli, małymi kroczkami , nie od razu Szczecin zbudowano.  Także raz ostatni- problemy z wymogami co do terenu - zgłaszać sędziom. Z naszej strony tylko tyle ci powiem, że już spore grono ludzi to rozumie i jest miło zaskoczone taką opcją.
wątek zamknięty
fuzja - no pomysl fajny, calkiem sie ucieszylam ze bede mogla swoje czy podopiecznych filmy wyslac (mlode konie, adepci itp. taki bajer dla dzieciakow i sprawdzian dla koni).
ale... zgadzam  sie z przedmowcami - reklama ....toz to antyreklama! bo ta niby reklamą sa własnie twoje wypowiedzi tu, a jestes niemila, wrecz hamska, strasznie duzo osob obrazilas, poczuli, poczuja sie obrazeni jesli przeczytaja... powinnas mniej pisac a wiecej nad tym myslec. to w koncu rekalama a nie pitu-pitu o pierdolach.
przyklad? np. zjechanie uzytkowniczki za probe negowania pomyslu... do jest przypominam FORUM - tu si edyskutuje, wiec? wiec wyraza OPINIE ! wolnosc slowa...slyszalas o czyms takim? dany pomysl moze sie jednemu podobac w 100% a innym w ogole nie..., trzeba obie strony wysluchac, a najbardziej tych ktorzy sie wachaja albo maja jakies sugestie. a ty jak widac tych wachajacych sie odstraszylas.
no i po poziomie twoich wypowiedzi sadzac...hym...no obawiam sie poziomu sedziow oceniajacych jesli tacy jak ty ich wybierali... wiemy przeciez ze np. w zach-pom.(tu akurat teren znam 😉 ) sa sedziowie konowaly prawda? ani oceniac ani jezdziec/trenowac nie potrafia. a sa. i co? święci? nieomylny? nad kazdym mozna dyskutowac. to ze ktos ma na cos papier nie znaczy ze jest nieomylny. i zaraz trzeba robic ohy i ahy ;]

szkoda... idea ocen przez net wydaje sie fajna...ale jesli bedzie to w klimacie twoich wypowiedzi ....szkoda kasy na serwer... szkoda na wysylanie.

a co do jazd...sa osoby jezdzace ujezdzenie czysto dla przyjemnosci, nie startujace w zawodach, nie chcące miec ze startami nic wspolnego. nie kazdy lubi, nie kazdy chce. ale moze i by ocenic sie chcial...tak dla siebie. ale nie bedzie mogl bo mu mu odrzuca filmik za jakas pierdole (ze bedzie inaczej niz u innych i nie da sie niby porownac). moze on nie chce porownania z innymi? po co konkurowac? ludzie tacy chca oceny siebie a nie porownania z innymi.

a o odznakach ....prosze...jaki poziom na brazowa? ze to sport? hahaha 😀 ostnio widzialam egz na srebrna...zero sterownosci, dosiad jakis koszmar, przegalopowane kawaletti (na klus oczywiscie) o stylu skokow nie wspomnac i delikwent zdal. poziom iscie sportowy prawda? a nie byli to "zastodolowi" jezdccy. zastodolowi czesto sa duzo lepsi a sie nie pokazuja zeby sobie obciachu nie zrobic..albo nie czuja potrzeby lansu ;]
wątek zamknięty
Zadam tylko 2 pytania i same na nie sobie odpowiecie:
1. Zarzuca się, że ocena nie będzie miarodajna.. a będzie miarodajna na terenie nierównym ,przypadkowym bez oznaczeń liter w miejscach i odległościach jakie są wykazane w przepisach ujeżdżenia?
2. Jak mają sędziowie oceniać i wpisywać noty,uwagi oceny w formularzach PZJ np: kl L2, L3 , L5 itd ,a co w nich jest zawarte to jeżdżący ujeżdżenie -wiedzą, skoro teren będzie odbiegał od norm ?

To głównie do Gagi.

Jeśli chamstwem jest jasne wytłumaczenie logicznych zasad i powiązań to szkoda nie czasu na serwer ( bo mamy już chętnych) tylko na czcze pisanie ,,tłumowi obrażonym " ,którzy mają tego pecha, że nie dysponują nawet okazyjnie odpowiednim terenem i mają pretensję do świata..nikt nie powiedział że wszyscy muszą mieć wszystko, ja też nie mam i żyję. Nie stać mnie- nie wchodzę i enter, takie jest życie i ja to rozumiem i nie mam pretensji do pani w sklepie, że nie chce mi sprzedać towaru bo nie dysponuję odpowiednią gotówką. To tylko taka odległa analogia.  🏇
PS
Na stronie nie ma zdawania- są oceny i tylko oceny. Nie czytacie od początku ,bo nigdzie nie napisałam ,że jeźdzcy ,,zastodołowi" są gorsi sama nim bywam ,haha.. wymogi odnoszą się tylko i wyłącznie do ,,zastodołowego" terenu ,który jest nie do zaakceptowania z powodów jakie zostały wyszczególnione w punktach  na samym początku postu. Jak ktoś tego nie rozumie- trudno. Nie wchodzimy w kompetencje sędziów, jesteśmy poza i ponad tym ,na tej stronie nie będzie forum ,na pieprzoty są inne miejsca, sprawdzanie kompetencji sędziów,lekarzy, nauczycieli,pracodawców itd idt.. zostawiam to tobie i innym zawiedzionym. Mamy też w formie video inne propozycje: stanówki, wystawy hodowlane, oferty treningów i trenerskie, sprzedaż,kupno koni. Każdy może zaprezentować się lub swego pupila z jak najlepszej strony🙂
Tak, masz rację horse_atr - wolność wyboru, kto nie chce nie jedzie i na tym poprzestańmy.
wątek zamknięty
fuzja...nie chodzi o idee tylko forme przedstawienia i docierania do poetencjalnego klienta 🙂 kazdy odebral ze jakos nie miło...wiec cos w tym chyba jest ;]

a co do pkt 1.-2. pomijacac porownywanie do innych -"zawody" jesli komus zalezy tylko na ocenie wlasnej (choc przeciez powinna byc porownywalna przynajmniej w elementach niezaleznych od sprezystosci podloza), to co za roznica dla was jako portalu? nie bedzie idealnie - klienta sprawa 😉 tylko wiadomo - literki i wielkosc byc musi ...bo to w koncu ocena przejazdu a nie elementow samych. a pojakis mega dolach i tak nikt rozsadny nie jezdzi....,  a jak wam wysle taki film gdzie cos jest nie tak z terenem- poprostu zostanie oceniony tak jak to wyjdzie i juz. po co sie bulwersowac...jak sie przygotujesz tak cie ocenia 🙂 lepiej zeby kawalkami bylo krzywo czy niewymiarowo niz niewyrazne nagranie, latajaca reka itd, bo tak to mozna choc kawalki ocenic 😉  😂
wątek zamknięty
Witam. Jestem właścicielką strony www.toniemiejscenato.pl - po przeczytaniu powyższych wypowiedzi, mam tylko pewność że strona wzbudza zainteresowanie. Taka była też nasza idea i choć po drodze było bardzo dużo problemów. To jednak nie poprzestaliśmy tylko na samych chęciach. Generalnie wszystkie pytania odnośnie "dlaczego?", "a po co?" itd będzie można zadać samym sędziom. W pierwszej kolejności przygotowaliśmy też filmy "Jak nie nagrywać?". Bardzo pomocne źródło na większość pytań które powyżej miałam okazję przeczytać. Jeśli mają Państwo chęć, to już teraz można nagrać swoje przejazdy bez opłat. Chcemy system oparty na stronie wdrążyć w działanie, dlatego potrzebujemy pierwszych chętnych. Będą też Nagrody rzeczowe. Mamy już pierwsze chętne osoby które liczą na to że będą miały z kim rywalizować. Jednak równie dobrze, mogą to być tylko przejazdy na ocenę. Pozdrawiam serdecznie! W razie pytań, proszę śmiało pisać na maildoogłoszeń@wp.pl lub 123 123 123 - poszukujemy też w dalszym ciągu Sędziów II klasy. Na tą chwilę mamy już z pomorskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego.

To byłam ja - nieodpowiednie miejsce na reklamę. Chcecie robaczki zarabiać na filmikach - to czemu ja miałabym nie zarobić na treściach reklamowych przesyłanych na forum? To na jaki adres wystawić Wam fakturę?
Quanta.
wątek zamknięty
[quote author=horse_art link=topic=55699.msg1009932#msg1009932 date=1305391883]
fuzja...nie chodzi o idee tylko forme przedstawienia i docierania do poetencjalnego klienta 🙂 kazdy odebral ze jakos nie miło...wiec cos w tym chyba jest ;]

a co do pkt 1.-2. pomijacac porownywanie do innych -"zawody" jesli komus zalezy tylko na ocenie wlasnej (choc przeciez powinna byc porownywalna przynajmniej w elementach niezaleznych od sprezystosci podloza), to co za roznica dla was jako portalu? nie bedzie idealnie - klienta sprawa 😉 tylko wiadomo - literki i wielkosc byc musi ...bo to w koncu ocena przejazdu a nie elementow samych. a pojakis mega dolach i tak nikt rozsadny nie jezdzi....,  a jak wam wysle taki film gdzie cos jest nie tak z terenem- poprostu zostanie oceniony tak jak to wyjdzie i juz. po co sie bulwersowac...jak sie przygotujesz tak cie ocenia 🙂 lepiej zeby kawalkami bylo krzywo czy niewymiarowo niz niewyrazne nagranie, latajaca reka itd, bo tak to mozna choc kawalki ocenic 😉  😂
[/quote]

Tak,tylko zauważ, że mój właśnie pierwszy post był b. miły, a poniższe niekoniecznie, więc o jakiej i czyjej formie można tu mówić?
I widzisz, od razu jakoś ty też inaczej już piszesz🙂 No właśnie- po co się bulwersować ? Jak się przygotujesz -tak się ocenia. Prawda. Ale zasady i wytyczne- są zasadami i wytycznymi i tego nie zmienimy, inaczej portal nie ma sensu ,szans bycia - to jest ta różnica. Ideą jest podciąganie w górę naszego jeździectwa, nawet na takim video, prezentacji koni na pewnym poziomie, nie ukrywamy,że jest to serwis dla ludzi ambitniejszych. Mamy dość byle jakich przedstawień jakie spotykamy na niektórych portalach końskich- ujęć koni bez nóg, bez uszu, dwulatków ciągnących, skaczących itp. Z resztą co się będę produkować, przedstawiono wam stronkę - chcecie obejrzyjcie, poczytajcie spokojnie, wolna wola. My w każdym bądź razie- zapraszamy .
Właśnie przyszło mi do głowy aby na stronie dodać opcję- NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA. Miałyśmy z tym problem , a tu? Same się nasunęły, same wynikły od samych forumowiczów.
wątek zamknięty
o...i odrazu ladniesza forma...bardziej profesjonalna.
moze lepiej niech fuzja nie zajmuje sie marketingiem ;]

znalezione na stronce (a fuzja beszatala ze tak nie mozna)
- przejazdy na ocene tylko, rozumiem jako treningowe, bez ekstra terenu, pieknych literek, plotkow, fraczkow, bialych czapraczkow i co wsztskiego co sie z tym kojarzy - bo jak bede chciala sie stroic i szykowac to pojade sobie na zawody, a plotek zrobie jak bede czula jego wewnetrzna potrzebe...albo przeniose sie do stajni gdzie jest
- zgadza sie?

ciekawa stronka, moze "wypalic" bo chyba takiej jeszcze nie ma (w sensie z przejazdami), wszystko oczywiscie zalezy czy cena bedize adekwatna do jakosci uslugi...no i czy ludzie poradza sobie z filmowaniem a sedziowie z ocena amatorskich filmow przedwsztskim...bo to trudne przeciez 🙂 , no moze oglosznia to gorzej bo jest kilka juz rozwinietych portali ...ale moze moze...
wątek zamknięty
W pierwszej kolejności powinno się jednak zastosować co do wymogów sędziów.  Nie ma u nas parcia na zysk. To raz, zależy nam na tym aby promować materiały szkoleniowe. Z czasem wyklaruje się też rola samych zawodów, być może będzie to miało pozytywne efekty wśród młodych ludzi. Zainspirowani dobrymi ocenami, zechcą realizować ambitniej swoją pasję. Tak jak zrobiliśmy to, my sami.

Na przykładowym filmie jest pokazana para, nie ma tam nic. Czego ja np: nie mogłabym mieć, bo nie mam dajmy na to funduszy. Koń jest czysty, stój amazonki schludny. Nie ma owijek, tylko ważne są litery i białe drągi. W ramach testu, można podesłać filmy z białą taśmą. Jest to jednak opcja dla tych, co na prawdę nie mają możliwości zdobycia takich pomocnych materiałów.
wątek zamknięty
konikmorski  - oczywiscie, nikt tu raczej nei pomyslal zeby sie prezentowac w szmatach na jakims ugorze, ale i bez przesady zeby zaraz jechac gdzies na profesjonalny czworobok. wiadomo, ze niezbedne elementy do oceny byc musza - czyli wlasnie linie i literki - dajmy szanse oceniajacym 😉
a czy drewniane dragi (albo kolorowe -przeszkodowe)- jesli sa widoczne nie wystarcza? no bo o taka ilosc bialych moze byc trudno... a drewniane latwo  ulozyc w kazdej stajni, albo i sa gotowe- jak ten treningowy czworobok w barto (jesli jeszcze jest...dawno nie bylam 😉 ) u siebie tez ulozylam taki z drągow - na filmach dobrze go widac, + literki na kartkach na stojakach z czegos tam 😉
wątek zamknięty
Wszystko jest opisane w dziale: Zawody On-Line, krok po kroku. Zasadę mam taką, że zanim wypowiem zdanie o czymś -to muszę zapoznać dobrze temat, więc najpierw zapraszamy do poczytania , a dywagacje o kolorach belek,drągów- zostawmy po przeczytanej ,,lekturze" na potem. Jak stwierdzimy, że damy radę- próbujemy albo idziemy na odstrzał- spoko, to taki czarny humor, fuzja tak ma  😂
Hehe, tak na marginesie - co do mojego zajmowania się i nie zajmowania marketingiem - te opracowania jakie miałaś, nie miałaś jeszcze czasu- czytać na stronie, łącznie z opracowanymi filmami video  ( bez KOPRAS) a może doczytasz, to może domyślisz się kto je pisał.. wespół z konikiem oczywiście, więc wszystko zależy może jednak kto zacznie gryźć pierwszy? Ostrzegano ,mnie przed re-voltą, ponoć ma ksywę ,,voltpiry"?  😀iabeł: Powiem tylko tyle,że taka sytuacja zdażyła mi się tylko na tym forum ,aby ludzie od razu z ironiczną złością tak odpisali na zapodany przeze mnie temat. Będę zajmować tym co uznam za stosowne i sensowne, a że niektórym nie podobają się logiczne wyjaśnienia- trudno, zniosę to jakoś, życie.. 🤬 
wątek zamknięty
Zgadzam się, Fuzja skutecznie odstrasza od projektu.
wątek zamknięty
Mimo wszystko Zapraszam do udziału w Zawodach. Na daną chwilę skupimy się teraz na rozbudowanie strony. 
wątek zamknięty
Zadam tylko 2 pytania i same na nie sobie odpowiecie:
1. Zarzuca się, że ocena nie będzie miarodajna.. a będzie miarodajna na terenie nierównym ,przypadkowym bez oznaczeń liter w miejscach i odległościach jakie są wykazane w przepisach ujeżdżenia?
2. Jak mają sędziowie oceniać i wpisywać noty,uwagi oceny w formularzach PZJ np: kl L2, L3 , L5 itd ,a co w nich jest zawarte to jeżdżący ujeżdżenie -wiedzą, skoro teren będzie odbiegał od norm ?

To głównie do Gagi.

Nigdzie nie pisałam o braku liter, czy oznaczenia 4boku, tylko o idealności podłoża. U mnie jest lekki spadek - nie za ogromny, ale jednak jest... Koniom to nie przeszkadza, ale teoretycznie do oceny się nie nadaje. Dalej - przepisy niewiele mówią nt podłoża... akurat chcecie być "bardziej święci od Papierza" jeśli chodzi o przepisy dotyczące placu konkursowego w ujeżdżeniu... Podaj mi droga Fuzjo jakąś normę na podłoże czworoboku, bo jakiem sędzia II klasy - normy jako takiej nie znam...

Dalej - co do reklamy - to właśnie Ty stanowisz moim zdaniem antyreklamę, poczynając od nieprzyjemnego tonu wypowiedzi, kończąc na braku znajomości przepisów i branżowego języka - przez Ciebie właśnie. Nie oceniam Waszych sędziów, nie znam strony, daleko mi do tego - odnoszę się tylko do tego, co przeczytałam na forum...

Edit. jeszcze co do braku owijek - a tu można startować w owijkach/ochraniaczach??
wątek zamknięty
,,to na pewno bardzo ciekawe Gaga co piszesz (...) Tym niemniej niemiło się ciebie czyta,  gdyż mam wrażenie iż jesteś wiecznie lekko poddenerwowana na interlokutora do którego przemawiasz"

Podpisuję się pod tym. To forum jest dalszą częścią deptania, chodzenia w ślad za mną, już mnie to bawi. Co do sędziów i pewnych osób jeżdżących ujeżdżenie i  ich zdania na twój temat, kompetencji  - też się nie wypowiem. Niech to zostanie moja słodką tajemnicą. AMEN
wątek zamknięty
Ten wątek jest zamknięty Nie można w nim odpowiedzieć.