Koszmar zagłodzonych koni

Nie wiedziałam, gdzie to wstawić. Jak coś, proszę o przeniesienie
http://www.swiatkoni.pl/forum/viewtopic.php?f=25&t=24684
jestem jedną z tych dwóch osób oddelegowanych z Klikowej do zabrania i przetransportowania koni, właśnie miałam tworzyć tutaj nowy temat aby nagłośnić sprawę, ale Huzar mnie ubiegł.


dodaję kilka zdjęć z interwencji. Ostrzegam, że są drastyczne, dlatego wrzucam je w linkach.

początek załadunku, 2 konie już w przyczepie, czekają na resztę




krowy wyglądały trochę lepiej niż konie, jednak też nie miały dostatecznie dużo jedzienia, żyły we własnych odchodach (zdjęcie zrobione już po tym, jak pracownik "posprzątał" obiekt)






pierwszy znaleziony przeze mnie martwy koń, dzień wcześniej jeszcze żył




drugi, którego odkryłam po odrzuceniu siana, na którym usiadłam, bez głowy i wnętrzności



w innym pomieszczeniu znaleziono jego brakujące części - głowę i wnętrzności



a to "trupiarnia", za nią korytarz, w którym żyły i żywiły się tymi odpadami dzik i świniodzik:





niestety krowy i reszta zwierząt musi tam zostać, gdyż nie ma kto ich do siebie zabrać. Chociaż tyle, że w tym momencie codziennie przyjeżdżają tam kontrole, które pilnują, aby zwierzęta miały jedzenie, czystą wodę i posprzątane. Właściciel jest prezesem rzeźni w Nowym Sączu. Jest poszukiwany przez policję, jednak zbiegł za granicę. Ja i koleżanka zostałyśmy powołane na świadków, więc będziemy na bieżąco z postępowaniem sądowym.

Konie są już wykąpane, dziś zajął się nimi weterynarz. Jutro jedziemy do Jasła po witaminy dla nich. Po miesiącu będziemy zastanawiać się co dalej.


tak wygląda jeden z najbardziej zagłodzonych koni:


duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
09 czerwca 2011 14:03
😲 🤔

eee...nie mam słów
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
09 czerwca 2011 14:05
straszne 😲
Dwie noce mi się już to śni. Ten smród niemiłosierny, wszystko. Totalny horror. Wkurza mnie to, że nie mogą dorwać sprawcy tego wszystkiego! Ale najważniejsze, że konie już są bezpieczne, nikt ich u nas nie skrzywdzi. Już się zgłaszają wolontariusze, którzy w wakacje deklarują się opiekować tymi końmi 🙂 Sama wezmę pod opiekę właśnie siwego, który otrzymał ksywę "Gruby". Z adopcją mam nadzieję nie będzie problemu, już pojawiają się jacyś chętni. Pani prezes Klikowej już zdecydowała, że co najmniej dwa konie zostają u nas na stałe.
dempsey   fiat voluntas Tua
09 czerwca 2011 14:12
koszmarna umieralnia  🤔
wygląda jakby taki był zamiar: niech zdechną z głodu..

coś przerażającego

MissTake duży szacunek że przez to przeszłyście i poradziłyście sobie - dosłownie wyrwałyście te zwierzęta od strasznej śmierci.
co za koszmar....
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
09 czerwca 2011 14:14
było 2 policjantów, którzy nie raczyli wyjść z klimatyzowanego autka, a jak widzieli, że siłujemy się z koniem, który panikował widząc tyle ludzi, śmiali się tylko. Było też 2 kryminalnych, którzy stwierdzili, że nie wejdą do stajni, bo ubrudzą sobie "jedyne buty", finalnie robili zdjęcia i filmiki.

...no nie...ja nie pasuję do tego świata... 🙁 no nie pasuję 😫
nie wytrzymam...
po miesiacu bedzie wygladal lepiej

kolejna masakra- brak slow
dempsey , to BYŁA umieralnia. Gość te konie, które nie nadawały się do uboju (za chude) zamykał tam i... czekał, aż zdechną.
ash   Sukces jest koloru blond....
09 czerwca 2011 14:17
koszmar 😵
Nie otworzyłam zdjęcia z koniem bez głowy! Wystarczy mi to co zobaczyłam przed 😕
na tym koniu bez głowy usiadłam... to była kupa kostek siana, obok przegrody dla tych koni. usiadłam na nich, żeby lepiej mi było trzymać kobyłę, której koleżanka zapinała kantar i uwiąz. coś mi się dziwnie chwiało, więc podniosłam kostkę siana, a tam... dalej nie mogę wyjść z szoku.
majek   zwykle sobie żartuję
09 czerwca 2011 14:24
rety, coś okropnego. Napisz, czy możemy jakoś pomóc...
duunia   zawiści nożyczki i dosrywam z doskoku :)
09 czerwca 2011 14:30
czyli oni te konie które sie nie nadawały od razu na hak, zamykali i czekali aż padną z głodu?  🤔

niech mnie ktoś uszczypnie 😵
Może pytanie głupie,ale kto i po co odcinał głowę jak i wyciągał wnętrznościtemu temu biednemu konikowi  😲  ❓

Co za ludzie ...
galopada_   małoPolskie ;)
09 czerwca 2011 14:32
moze dał reszte psom ktore byly opisane na forum swiata koni dotyczącym tej sprawy 🤔
MissTake, czapka z głowy.
Napisz koniecznie jak można pomóc i jak postępy. I jak się czujesz. Podejrzewam niestety, że taka trauma szybko nie minie, że po opadnięciu emocji może być nawet gorzej poradzić sobie z tak koszmarnym przeżyciem. Ja nie dałam rady nawet obejrzeć zdjęć. Niewiarygodne, jakimi potworami potrafią być ludzie. Jak dobrze, że jesteście i pomagacie tym biedactwom!
można wpłacać pieniądze na konto fundacji:

nr konta: 55 1020 1853 0000 9902 0069 5668
Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Zwierząt OTOZ Animals
ul. Świętojańska 41/16, 81-391 Gdynia
+ dopisek :” konie w Klikowej”

przydadzą się też szczotki, kantary, uwiązy i lonże, tego u nas brakuje, a każdy powinien mieć swoje ze względu na to, że niektóre mają grzybicę, świerzb itd.
jeśli znajdą się jacyś chętni do pozbycia się niepotrzebnego sprzętu piszcie do mnie na pw lub ślijcie sprzęt pod mój adres:
Judyta Put
ul. Mościckiego 142b
33-100 Tarnów

podpisujcie się pseudonimami forumowymi, wtedy będę mogła pisać czy paczka doszła.

Będę wdzięczna za wszelką pomoc!
Na bieżąco będę informować co i jak.


Idę do pracy teraz, jak wrócę dokładnie wszystko napiszę i odpowiem na pytania.  :kwiatek:
A dla mnie poza oczywiście stanem koni wstrząsające jest to:

Po przyjeździe na miejsce okazało się, że ja i koleżanka mamy całą 11 złapać i załadować, bo nikt tam nie zna się na koniach - było 2 policjantów, którzy nie raczyli wyjść z klimatyzowanego autka, a jak widzieli, że siłujemy się z koniem, który panikował widząc tyle ludzi, śmiali się tylko. Było też 2 kryminalnych, którzy stwierdzili, że nie wejdą do stajni, bo ubrudzą sobie "jedyne buty", finalnie robili zdjęcia i filmiki. 4 inspektorów OTOZ też niestety nie mieli pojęcia o koniach, jeden chłopak nam pomagał, póki się nie skaleczył(w tym miejscu mogę zarzucić im, że biorąc się za ratowanie koni powinni sobie kilka silnych osób do tych koni zorganizować).

w ciągu 2 dni wysyłam troszkę potrzebnego sprzętu 🙁 jestem w szoku, naprawdę
Boże...co za bestialstwo,to jest po prostu makabryczne.....Takich ludzi powinno się końmi rozrywac
MissTake, kilka rzeczy już będzie odemnie załatwione, mało, ale jakoś tam pomogę.
A jak tam ogólnie stan zdrowia koni? Oprócz tego wygłodzenia pewnie drobaczane nie były...
Moja koleżanka chciała coś z rzeźni wykupić, to jeśli te konie chociażby 1 ma zdrowe nogi (czego raczej nie przypuszczam) to mogę jej zapytać...

Polska rzeczywistość. Policja i ich interwencje.
Tragedia. Nie ma innego słowa żeby to opisać.
Ważne że konie maja już dobre warunki, miejmy nadzieje ze wszystko już będzie dobrze, a znając pomocną społeczność re-volty każdy kto bedzie mogł to pomoze 🙂. Sama postaram się wziąć pod opiekę jakiegoś konika i dostarczę sprzęt. I mam wielka nadzieje ze prócz sprawy z traktowaniem koni, zostanie tez mocno nagłośniona sprawa samej interwencji i pomocy. Żeby dwie dziewczyny musiały takie coś przeżywać i same ratować te konie, a 'publika' się klimatyzuje w aucie...
Zairka   "Jeżeli jest Ci pisany to będzie Twój..."
09 czerwca 2011 14:58
oglądnełam wszytskie zdjęcia i teraz żałuje 😕
CO za skurwys.... tak postępuje? 😲 Jak można zamknąć konia z dzikiem i czekac aż zdechnie a ten go zje 😵 Jak juz koniecznie chciał aby były martwe mógł je ubić-mniejsze zło.
JEstem w takim szoku że naprawde sama w to wszytsko niedowierzam 😵
Trzymajcie sie dziewczyny :kwiatek:
Dzielne Dziewczyny, co tam działają!
Pani Prezes z Klikowej zasługuje na medal!
Piszcie jak można pomóc.
noen   A story of a fighter of our human race
09 czerwca 2011 15:50
nie rozumiem całkiem tego konia bez głowy i dlaczego flaki i głowa była w innym miejscu 😕
nie rozumiem, jak tak można...
i nie rozumiem jak mozna nie mieć sumienia i patrzeć na to spokojnie nic nie robiąc, a potem iść i spokojnie spać...  😵
http://inspektoratdebica.wordpress.com/2011/06/08/11-koni-z-woli-szczucinskiej-uratowanych/
Takie znalazłam jeszcze.
Czy ja dobrze rozumiem, że to był legalny punkt skupu?
Wrrrr....
ale przecież właściciel tam nie siedział i nie rąbał głów? tak myślę. Co mówią pracownicy?

Straszne, okropne, niepojęte.
Szacun Dziewczyny!

Przemyślałam temat- skoro miał skup i ubojnię to parę kilo lewizny, która na prawo nie chciała iść, dało radę przepchnąć. Stąd brak głowy, wyjęte wnętrzności, one były szykowane na spożywkę.
jestem...w szoku. skad sie biora tacy ludzie ?!
Słowa uznania dla dziewczyn i stadniny w Klikowej, że zabrali stamtąd te biedactwa  :kwiatek:
Trzymajcie się i wracajcie do równowagi... przeżycia napewno koszmarne 🙁 brak słów....
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się