Poczta Polska

Do mnie nie dzwonił i paczka została dostarczona z innymi nie 48h
Śledzę sobie przesyłkę i tu niespodzianka. Na stronie widnieje ze przesyłkę otrzymałam wczoraj. Kłopot polega na tym, że jej nie otrzymałam  🙇 Ot radosna twórczość PP. Tylko jak to możliwe ? Przecież odbiór ktoś musiał potwierdzić
Moja przesyłka za to na stronie PP od kilku dni zawisła w jednym miejscu.
Poza datą i miejscem nadania nic się nie zmieniło.
Może zgubili w oddziale?  😎
Kiedyś miałam podobną sytuację, tylko to ja wysyłałam paczkę. Na stronie śledzenia było napisane, że paczka odebrana, a adresat mówił, że nic do niego nie doszło, nie ma awizo itp. Okazało się, że paczka leżała na poczcie u adresata, ale oczywiście musiał iść na pocztę z nr. nadania i się o nią upomnieć  😀iabeł:
Muszę pochwalić pocztę polską, bo od kilku miesięcy bardzo sprawnie radzi sobie z przesyłkami.
Wszystko jest na czas albo nawet przed czasem. Zdarzały się sytuacje, że wysyłałam komuś popołudniu paczkę zwykłą, ekonomiczną i na następny dzień były już u odbiorcy (choć kawałek drogi paczka musiała przejść).
Tak samo miałam z Paczka48. Nadana późnym popołudniem, bo ok 18, na następny dzień była u odbiorcy.
👍
Strzyga   Życzliwościowy Przodownik Pracy
15 marca 2015 17:13
Ile dni mam na odbiór awizo? 7?
Strzyga, po nadaniu awizo poczta oczekuje ok 7 dni, później nadawane jest drugie awizo i tu poczta też oczekuje 7 dni na odebranie przesyłki. Czyli przesyłka na poczcie powinna być 2 tygodnie.
Odkopuję.
Słuchajcie przesyłka nadana we wtorek 12 maja po 11 godzinie, priorytet. W śledzeniu w ogóle nie istnieje taka przesyłka. Dzwoniłam do siebie na pocztę i mówią, że jak nie ma w śledzeniu to znaczy, że do nich nie dotarła, pewnie jest na poczcie, gdzie została nadana.
Wszystko spoko, rozumiem, że poczta to poczta i nawet priorytet może iść długo. Ale idzie z SOPOTU do GDAŃSKA!!!
Skontaktowałam się z nadawcą, żeby zadzwonił na pocztę, gdzie nadawał paczkę. Czy coś poza tym mogę zrobić? Zabuliłam 100 zł i chciałabym towar otrzymać, mam nadzieję, że nie zaginął na poczcie  🍴
Fokusowa, ktoś na forum pisał, że wprowadzenie do systemu śledzenia danej przesyłki, to tylko kwestia chęci pracownika. Normalnie ona jest wysyłana i dostarczana.
Osobiście nie wiem, jak to jest, ale oby przesyłka się szybko odnalazła. Macie nr nadania?
Mamy numer, mam nadzieję, że ktoś pracujący na poczcie nie jest koniarzem i sobie nie przygarnął sprzętu  😉
Tylko skoro normalnie jest wysyłana itp to gdzie niby jest? Priorytet chyba powinien już dojść..  🙁
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
15 maja 2015 14:04
Fokusowa, od ponad dwóch tygodni czekam na przesyłkę poleconą, tyle że moja jest w systemie. Nikt nie ma pojęcia co się z nią stało. Panie na poczcie powiedziały, że najlepiej poczekać do poniedziałku i jeśli paczka nie wroci do nadawcy, to składać reklamacje. Jestem tylko ciekawa, czy poza zwrotem pieniędzy za wysyłkę poczta zwraca coś jeszcze jeśli przesyłka nie była ubezpieczona?
Kurde, czo ta poczta?! Ja mam dokładnie taką samą sytuację teraz 🤔
Pierwszy raz mam taki problem.. Sama często wysyłałam przesyłki ekonomiczne w różne miejsca w Polsce i zazwyczaj max po 3 dniach były u odbiorcy..
desire   Druhu nieoceniony...
23 maja 2015 19:24
A to ja Wam opowiem jaki ciekawy przypadek pracował u mnie na poczcie. Baba rozwożąca paczki wjeżdżała w jedną z najmniej uczęszczanych uliczek w 'mieście' (''pech'' chciał, że jeden z świadków, po pewnym czasie nagrywał co robiła :hihi🙂 - rozrywała paczki, oglądała zawartość i to, co jej się podobało chowała do swojej prywatnej torby !  🤔 Reszte ''towaru'', który nie przypadł jej do gustu chowała z powrotem do odpowiedniej paczki i zaklejała żółtą taśmą z PP.  🤔wirek:  Pracowała prawie pół roku - ile moja znajoma, pracująca na poczcie, miała reklamacji i problemów na głowie z tego powodu to jeden B wie.  😵
wiele lat wysyłam paczki PP i oprócz jednego przypadku gdy przesyłka zaginęła, nie miałam powodu na ta firmę narzekać, a jak zagineła to i tak nie narzekałam bo zwrócili mi kilkukrotnie wiekszą wartość niż zawartość  🙂 ale sytuacja z tego tygodnia to  🤬 wysłałam w poniedziałek paczkę z  zaznaczona opcją 24h , zwykła paczka idzie 3 dni , priorytet zawsze był na drugi dzień u odbiorcy, a ta 24h została dostarczona  po 79h , jaja sobie robią czy co ?
Reklamuj to.
Od trzech tygodni dostaje listy ze sladami po oderwanych znaczkach, a znaczkow nie ma. Listonosza nie moge zlapac zeby zapytac czy maja nowego pracownika. Zbieram znaczki dla znajomej fundacji, wiec zaczyna mnie irytowac ich brak na listach.
oni pewnie też zbierają :P

Kupiłam coś przez z ogłoszeń. Dostałam potwierdzenie nadania przesyłki ( ekonomiczna polecona) , nadanie 14.53 06.07.
Dziś jest 08.07 godz.15.00 a w systemie jest nadal tylko adnotacja o nadaniu przesyłki.
Czy to nie jest dziwne?
a) to jest poczta polska
b) paczka jest  ekonomiczna

a+b = wszystko jest możliwe. Niestety
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lipca 2015 15:30
marysia550, jeżeli jest to list, a nie paczka, to zazwyczaj w systemie pojawia się tylko informacja o nadaniu i o doręczeniu przesyłki. Nie da się jej śledzić.
Jestes pewna? Bo 3/4 moich I nadawanych przeze mnie paczek zalicza się do listów (wagowo) i normalnie się je śledzi.
Kurczak   Huculskie (nie)szczęście
08 lipca 2015 16:13
Jestem pewna. Taka informacja pojawia się na stronie, na której śledzi się przesyłki. I waga nie ma tu nic do rzeczy. Możesz wysłać nawet pustą kopertę jako paczkę 🙂
No tak moge zawsze nadac jako paczke ale jezeli nadaje cos do wagi x mieszczącej sie w przedziale kategorii list to zawsze mialam podgląd gdzie ten list sie znajduje.
A wysylalas biznesowo czy normalnie?  listem poleconym?
Kurczak- dzięki. Fakt, jest tam taka informacja.
safie   Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym termin
13 lipca 2015 13:44
Nadałam paczkę 2015-06-23 18😲2 , awizowana była 2015-06-26 14:30, ponowne awizo 2015-07-06 10:21. Dzisiaj po 11 dostałam smsa o treści "Odebranie przesyłki w placówce", a teraz dostałam smsa "Nieudane doręczenie - decyzja o zwrocie".
O co chodzi? Z adresatem nie mogę się skontaktować  😵

edit: adresat zapłacił za przesyłkę z góry, więc odmowa odebrania jej na poczcie nie miałaby sensu (a przynajmniej bez wcześniejszego kontaktu ze mną) 😲
wiele lat wysyłam paczki PP i oprócz jednego przypadku gdy przesyłka zaginęła, nie miałam powodu na ta firmę narzekać, a jak zagineła to i tak nie narzekałam bo zwrócili mi kilkukrotnie wiekszą wartość niż zawartość  🙂 ale sytuacja z tego tygodnia to  🤬 wysłałam w poniedziałek paczkę z  zaznaczona opcją 24h , zwykła paczka idzie 3 dni , priorytet zawsze był na drugi dzień u odbiorcy, a ta 24h została dostarczona  po 79h , jaja sobie robią czy co ?


po wymianie chyba z 6 mejli Poczta Polska przeprosiła za zaistniałą sytuacje i zwróciła podwójną kwotę opłaty za ową paczkę , no niby to tylko 40 zł , ale nie liczyłam nawet na to 🙂
Alvika   W sercu pingwin, w życiu foka. Ale niebieska!
14 sierpnia 2015 19:27
Czy ktoś mi może wytłumaczyć jedną kwestię:
czy mając numer listu poleconego można ustalić czy faktycznie został on nadany na właściwy adres? Na http://emonitoring.poczta-polska.pl/ takie dane nie są wyświetlane, niestety.
Przesyłka została już przez kogoś odebrana... Tym trudniej jest mi uwierzyć, że zaadresowana właściwie przesyłka trafiła na zupełnie inny urząd pocztowy - i została wydana zupełnie obcej osobie.
Chyba tylko na nadaniu jest adres, na stronie będziesz miała właśnie tylko urząd pocztowy, z którego można ewentualnie odebrać przesyłkę.
Więc jeśli on jest niewłaściwy, a tym bardziej jeśli ktoś już te przesyłkę odebrał, to albo ktoś ci podał zły nr przesyłki albo faktycznie pomylił adres 🙁
Wszelakie reklamacje i tak może na poczcie zgłaszać nadawca.
bardzo zalezało mi żeby paczka doszła do mnie dzisiaj rano i została nadana priorytetem ale już dzisiaj nie dojdzie bo listonosz już dziś u mnie był jednak wg. strony emonitoring.poczta-polska.pl jeszcze dzisiaj znajdzie się na mojej poczcie tylko niestety listonosz przyniesie ją dopiero w poniedziałek 🙁 myślicie, że jak mam nr przesyłki i pokażę dowód osobisty to powinni mi ją wydać czy wydają dopiero po otrzymaniu awizo?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się