Viatoll

Kto miał już okazję korzystać z systemu?
Jak to wygląda w praktyce? Viatolle można wyłączyć? PRzecież na co dzień większość z nas jeździ autami osobowymi, dopiero po podłączeniu przyczepy mamy >3,5t. Jak to zrobić żeby pieniądze odliczało nam dopiero z przyczepą?

PS
w ramach ciekawostki powiem Wam, że moj ojciec ma komiczną sytuację. Wykupił do firmy dużą ilość Viatolli we Wrocławiu, część wysłać DHLem do Gdańska, bo tam jest oddział firmy. Niedawno zadzwonił do niego sprzedawca z ostrzeżeniem, że Viatolle w DHLu będą naliczały opłatę, więc nieźle po drodze zdązą się wszystkie "napikać" ;-) echhh
Kto miał już okazję korzystać z systemu?
Jak to wygląda w praktyce? Viatolle można wyłączyć?

Można wyłączyć🙂.
Pytanie, czy trzeba go mieć cały czas w samochodzie jest z gatunku trudnych - tj. jacyś "oni" twierdzą, że tak - pomimo, że jest zbędny.
Viaboxy jeżeli nie zostaną włączone są nieaktywne, więc nie powinny naliczać opłat - chyba, że ktoś był ciekawy i wszystkie "ponaciskał".
Jeżeli już, to powinno pomóc szczelne opakowanie w metal.
System, pomimo deklaracji najprawdopodobniej nadal nie działa - tj. nie działają bramki.
Na śląsku działa już 180 bramek, w innych województwach trochę mniej. codziennie podłączne są nowe😉
wasia   Goniąc marzenia!
04 lipca 2011 12:47
Fatalny pomysł ten system. Kolejny wyciskacz pieniędzy  🙄
Na Śląsku kicha z viatollami. Zrobiłam dziś trasę Zbrosławice-Bolęcin, minęłam z 10 bramek, pikło na 3. Opłat mi nie pobrało, bo zapomniałam właśnie uruchomić urządzenie. Dopiero po telefonie do Biura Obsługi zakumałam o co w tym chodzi. Trzeba przytrzymać guziczek dłużej niż 2 sekundy - jezeli zaświeci się X - opłaty nie są pobierane (opcja bez przyczepy). I ponownie przytrzymujemy guzik dłużej niż 2 sekundy - zaświeca się cyfra 2 razem X - opłaty pobierane (czyli z przyczepą). W środę mam podobną trasę, wiec to sprawdzę dokładniej 🙂
Nord   -"Bryknąć Cię?"-zapytała Łoza
04 lipca 2011 15:36
A jak to w ogóle wygląda cenowo?
A jaki to ma związek z działem "konie"?  😲
Gillian   four letter word
04 lipca 2011 15:48
Julie, bo jak jedziesz z przyczepą z koniem, to Cię ten "genialny" wynalazek obowiązuje 🙂
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
04 lipca 2011 16:35
,
[quote author=Tomek_J link=topic=60819.msg1063431#msg1063431 date=1309890172]
Nie zamierzam płacić kolejnego haraczu rządowi,...
[/quote]

Rozumiem, że masz jakiś ciekawy pomysł - inny niż jeżdżenie bocznymi drogami ?  🙂

p.s. ważny pan w telewizorze powiedział, że to tylko kwestia czasu - tj. większość dróg będzie płatna - pan powiedział, że nawet Niemcy maja problem z bezpłatnymi drogami - a to brzmi bardzo groźnie 🙂
Kierowcy - dociekliwcy znaleźli już taki odcinek drogi - i to gdzieś u Ciebie, który ma te cechę, że aby jechać drogą bezpłatną trzeba na chwile wjechać na płatną.
W Gdańsku niektóre bramki mają dopiero fundamenty - co jest wielce interesujące w kontekście tego, że podobno system już działa.

Ciekawe czy PZJ dostał już jakąś odpowiedź na petycję o zwolnienie sportu od haraczu.
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
05 lipca 2011 20:34
ja za 2004 rocznik auta musze zaplacic za km 0,35zl...

http://www.viatoll.pl/pl/pojazdy-ciezkie/mapa tak na prawde to nie ma tragedii, bo bramek duzo nie ma.

chore to jest dopiero co sie dzieje w punktach gdzie viatoll mozna dostac... dzis bylam w takim punkcie i zostalam powiadomiona (  o godzinie 17) , ze jest na dzien dzisiejszy zapisanych jeszcze 100osob( otwarte do godziny 21) i jezeli chce to szybko zalatwic to musze przyjsc i koczowac nastepnego dnai od godziny 5 ( otwarte od 7) to moze uda mi sie cos zalatwic..

na szczescie mam blisko granice i tam na punktach idzie sie dogadac😉
,
margaritka   Cantair HBC, a Nerwina na emeryturze;)
06 lipca 2011 12:31
tomek- racja, z perspektywy podlasian nie ma tragedii😉

deborah   koń by się uśmiał...
06 lipca 2011 12:40
a czy pluskwa działa jak jest wyłączona?czy muszę ją mieć w aucie cały czas, nawet jeśli nie jadę z przyczepą? nie chcę być ciągle inwigilowana 😉
Wystarczy koło tego ustrojstwa położyć czekoladę lub dwie z tym sreberkiem w środku i maszyna nie będzie działała  😉
Choć z tego co wiem, na razie działa tylko... kilka bramek.
Mieszkam przy samej 'wiślance' i śledzę ta akcję od samych bramkowych fundamentów, ja dla mnie komedia  😉

deborah jeśli się wyłączy wspaniały przyrząd to nie nalicza opłat.. a śledzić pewnie i tak Cię mogą  😉
Wystarczy koło tego ustrojstwa położyć czekoladę lub dwie z tym sreberkiem w środku i maszyna nie będzie działała  😉
Choć z tego co wiem, na razie działa tylko... kilka bramek.


Numer z niedziałaniem może przejść raz - faktycznie nie dokonujesz opłaty (grzywna 1500 zł). Za drugim razem nikt nie uwierzy, że "się zepsuło". Krokodyle mają samochody wyposażone w możliwość kontroli, a policja ma już testowy samochód, który rozpoznaje tablice rejestracyjne - po połączeniu z bazą danych wiedzą, czy masz opłacone, także OC.
Można oczywiście powiedzieć, że nie słyszy się, czy coś tam piszczy, bo radio, bo hałas - to cię skierują na ponowny egzamin z przepisów, zaordynują badanie, łącznie z psychiatrycznym, a za uchylanie się od płacenia daniny publicznej - postępowanie karne. Pora obudzić się i zrozumieć, że niepłacenie myta, to nie jest coś takiego, jak wykroczenie bezskutkowe, typu przekroczenie prędkości.
W Austrii fachowcy próbowali obejść system - z raczej miernym skutkiem.

p.s. z genialnych pomysłów: wrzucić do szklanki z Coca-colą, po pewnym czasie nie będzie działać.
Oj spokojnie! Tak sobie zażartowałam tylko  😉
deborah   koń by się uśmiał...
07 lipca 2011 18:46
od pół godziny usiłuję sie zarejestrować na stronie. wyskakuje mi komunikat "Numer NIP lub KRS sa juz zajete dla tego kraju, prosze zmienic kraj lub zmienic jedna z tych wartosci na poprzednim ekranie."
szlag mnie trafia szczególnie, że na poprzedniej stronie nie wpisywałam ani Nip ani KRS bo auto jest na osobę fizyczną ;/
U mnie też tak wyskakiwało. Odpuściłam sobie.
od pół godziny usiłuję sie zarejestrować na stronie.


Dobra obsługa jest w Gdyni na Hutniczej 1, w ostatnią sobotę nie było kolejki.
deborah   koń by się uśmiał...
08 lipca 2011 07:25
Nestor, myślałam że niezależnie gdzie będę odbierała to i tak muszę się zarejestrować na stronie ?
mam w dowodzie auta w rubryce F3 czyli DMC zespołu pojazdów 3430 kg. będą mi robili problemy?  bo teoretycznie nie powinnam jeździć zestawem pow 3,5 t..
,
Nestor, myślałam że niezależnie gdzie będę odbierała to i tak muszę się zarejestrować na stronie ?
mam w dowodzie auta w rubryce F3 czyli DMC zespołu pojazdów 3430 kg. będą mi robili problemy?  bo teoretycznie nie powinnam jeździć zestawem pow 3,5 t..


Rejestracja na stronie miała chyba "ułatwić" wypełnianie papierów - ale nie jest konieczna, ja (sp. z o.o.) poszedłem z marszu i nie było problemu.
Dobrze działa infolinia - tj. odpowiadają na pytanie konkretnie.
Dokument, który jest wymieniony na stronie (cert. EURO dot. emisji) nie jest konieczny, o ile spełnienie normy wynika z daty rejestracji, a nie jest wyższa. Np. samochód nowy, zarejestrowany w 2008 spełnia normę EURO4 z mocy ustawy - żaden papier nie jest potrzebny.
DMC zespołu z przyczepą nie ma znaczenia (IMO) dla Viatoll'a - ale policja, albo krokodyle, jak będą dociekliwi, to tak.
System póki co (pomijając fakt, że nie działa) ma pełno opcji, które nie są aktywne - jest np. opcja faktura vat, ale pacjent dostaje wydruk na pasku z napisem "niefiskalny" - co samo w sobie, jeżeli zna się treść ustawy o rachunkowości i kks może doprowadzić do zawału.
W przypadku samochodów w leasingu wystarczy upoważnienie z pieczątką firmy leasingowej - przynajmniej w moim przypadku zadziałało (miałem też umowę, jestem dobrze wytresowany).

Polecam punkt na Hutniczej 1, bo np. na stacji k/ Miszewka o 23:10 mieli już zamknięte, a następnego dnia w Sobotę rano było "nie, bo nie, bo pan idzie do domu".
A jak wygląda to z osobami, które np. jednorazowo chcą pożyczyć przyczepę od znajomego i przewieść konia?
Też muszą te urządzenie załatwiać?
[quote author=kudłaty_durnowaty link=topic=60819.msg1065927#msg1065927 date=1310125939]
A jak wygląda to z osobami, które np. jednorazowo chcą pożyczyć przyczepę od znajomego i przewieść konia?
Też muszą te urządzenie załatwiać?
[/quote]
Tak, pan minister jest sprytny i bardzo spieszył się, by ci, co jadą z campingami na wakacje też zapłacili, nawet, jeżeli robią to raz w roku.
Nie ma opcji winiety jednorazowej czy czegoś podobnego, a box jest przypisany do samochodu.
Opcja zerowa to 120 zł kaucji za box + 120 zł prepaida.

Nie wiem, czy można zapłacić kartą Mastercard - ale mina gości z zagranicy, którzy dowiedzą się przyjeżdżając tu na zawody, że też mają "to" mieć - bezcenna.
deborah   koń by się uśmiał...
08 lipca 2011 13:31
Tomek_J, wiem wiem. to już na własne ryzyko. mam B+E będę miała viabox to może się jakoś wyłgam...

ja pojadę do Malborka. podobno tam na stacji tez szybko i bezproblemowo da się załatwić.
Nestor, mam auto z 2003 roku gdzie znajdę info normie Euro? w dowodzie rej nie ma 🙁
będą wiedzieli w punkcie Viatolla czy muszę lecieć po zaświadczenie na diagnostyczną? :kwiatek:


Nestor, mam auto z 2003 roku gdzie znajdę info normie Euro? w dowodzie rej nie ma 🙁

Najlepiej zadzwoń na infolinię i spróbuj dowiedzieć się od nich;
Obecnie świadectwo homologacji dają przy kupnie samochodu - a do starszych powinien wystawić przedstawiciel producenta - ale mój po zadaniu pytania miał oczy, jak spodki;
być może wydedukują to z daty produkcji - albo inaczej, tego nie wiem.
Świadectwo homologacji do auta z 2003 roku są na bank w urzędzie komunikacji - kiedyś urząd zabierał je przy pierwszej rejestracji pojazdu. Jak wiadomo jest to kompletnie nie do wydostania. Można zwrócić się do importera pojazdu o zaświadczenie - o normach emisji spalin dla tego konkretnego pojazdu lub kopię świadectwa homologacji. Na bank już coś takiego w 2003 roku było, więc po prostu oddrukują. Trzeba się liczyć z tym, że to będzie kosztowało. Koło 100 podejrzewam 😉
ovca   Per aspera donikąd
08 lipca 2011 13:54
Czy ten system obowiązuje tylko na drogach płatnych ? czy jeśli będę chciała (odpukać) przewieść sobie konia do kliniki na drugi koniec miasta, to też muszę uruchamiać całą tę procedurę rejestracyjną?
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się