Odznaki PZJ

kolebka, pewne Ci nie pomogę, ale z II klasą w ujeżdżeniu na brązową zdawałam tylko skoki i teorie. Pewnie w góre bedzie analogicznie😉
Wysłałam e-maila do organizatora odznaki, który jest w zarządzie MZJ, więc na pewno będzie wiedział.

rtk dzięki za info  :kwiatek:
właśnie, co tym opracowanie pytań na złotą? kurczę,część była w srebrnej ale niektóre info to nie mam pojęcia skąd wziąć.. pomoże ktoś?;>
a znalazł ktoś może zestaw pytań na złotą odznakę ? Czy obejmuje on pytania z brązu srebra i te książkowe? Albo czy może ktos widział przykladowe programy ujezdzeniowe bo ja tego nigdzie nie moge znalezc. A pomału i nad złotem się zastanawiam
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
02 lutego 2010 17:15
uderzaj do forumowych -Strucelki i Magdziora,obie podchodziły i chyba obie zdały...nie ma stricte programów uj,wykonujesz elementy wskazane przez Komisję, np. kłus wyciągnięty i kontrgalop (tak sobie z głowy strzeliłam 🙂 )...więcej nie pomogę,bo mnie system odznak nie dotyczył 😉
Bo ogółem w próbie ujeżdzenia maja być zawarte elementy klasy ,,P" tak?? Ze skokami to sobie jako tako poradzimy. Obawiam się ujeżdzenia no i teorii bo nigdzie nie mogę zdobyć tego zestawu pytań a na srebrnej miałam egzaminatora którego konikiem jest weterynaria. Powiem tyle pytania kosmiczne. Jechałam srebro pierwsza a po mnie nie zdało chyba 5 osobó z klubu w którym jeździłam z 4 zdały dwie 🙁
Constantia   Adhibe rationem difficultatibus
02 lutego 2010 20:50
a znalazł ktoś może zestaw pytań na złotą odznakę ?

http://www.pzj.pl/upload/dl/Szkolenie/Odznaki/Zlota_-_pytania.pdf
o takim zestawie wiem i dziękuję za linka. Jednal chodziło mi o pełne pytania z odpowiedziami. Jestem chyba zbyt leniwa 😜
Z tego co wiem to odpowiedzi trzeba sobie poszukać w Akademii Jeździeckiej. A przynajmniej tak robiły moje znajome jak zdawały
Tak nie ma ustalonych odpowiedzi na pytania do złotej odznaki . Trzeba samemu sobie pookładać najlepiej z akademii jeździeckiej , bo oni idą tym programem 🙂
a ja mam takie pytanie ile wy czekaliście na odznake?
bo ja czekam już ponad 6miesięcy i nić ani widu ani słychu...
niecaly miesiac czekalam po zdaniu w ŁKJ
caroline   siwek złotogrzywek :)
09 marca 2010 18:54
wybaczcie mi, jestem w szoku... co to jest ta odznaka "Jeżdżę konno"?? 🤔

Na spotkania dotyczące odznak jeździeckich zapraszamy przede wszystkim instruktorów – trenerów jeździectwa, posiadających licencje PZJ. Podczas dwóch spotkań przedstawimy i omówimy zasady przyznawania nowej odznaki „Jeżdżę konno”, która została ustanowiona przez Zarząd PZJ w roku 2009. Warszawskimi zawodami na Torwarze rozpoczynamy jej upowszechnianie.  Do przyznawania (dystrybucji) odznak będą upoważnieni licencjonowani szkoleniowcy PZJ, po uprzednim podpisaniu stosownych dokumentów w Związku i pobraniu odznak wraz z legitymacjami. Wprowadzenie powyższej odznaki jest realizacją uchwał Walnego Zjazdu PZJ.
http://www.csiwarszawa2010.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=62&Itemid=101&lang=pl


(wybaczcie, ze tym razem, wyjątkowo, oparłam się pokusie skorzystania z wyszukiwarki i googla... niestety temat odznak jezdzieckich mnie tak mierzi, ze nie jestem w stanie "obczytywać" się dobrowolnie w tym temacie)
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 marca 2010 19:14
ciekawe kiedy wprowadzą odznakę - "już pływam,ale jeszcze trochę się topię"....
ushia   It's a kind o'magic
09 marca 2010 21:56
o mamo i "juz umiem wyczyscic konia, ale bez kopyt"  😵
Przebrnęłam przez cały temat i dalej mam wrażenie że jestem niepełnosprytna i dalej nie wszystko rozumie 🙂

1. Czy odznaka że tak powiem wygasa jeżeli nie startuje się w zawodach?
2. Czy ktoś ma na tyle cierpliwości żeby łopatologicznie wyłożyć mi kwestie zawodów tzn do czego uprawiania mnie brązowa odznaka i co zrobić żeby iść dalej? Bo ja od paru dni siedze na stronie PZJ czytam wszystkie PDFy jakie tam są i nic nie jest jaśniejsze.
In.   tęczowy kucyk <3
09 marca 2010 23:16
1. Nie
2. Do jechania konkursów LL i L w skokach, w innych konkurencjach nie wiem jakie klasy można jechać, na pewno najniższe (oprócz woltyżerki chyba?), do robienia instruktora. Potem zdajesz srebrną i robisz licencję i możesz "jechać dalej".
ushia   It's a kind o'magic
09 marca 2010 23:25
W ujezdzeniu L i P
Do instruktora nie musisz miec brazowej, bo to zalezy od widzimisie oragnizatora kursu - mowa o "ruchawcu"
Ktoś   Dum pugnas, victor es...
09 marca 2010 23:25
a można gdzies sie upomnieć, aby szybciej przysłali czy cos?
Miloska, miałam podobny problem, zdałam brąz w sierpniu i długo długo nie dostawałam odznaki. napisałam do PZJu ( Jadwiga.Golanska@pzj.pl ) konkretnie do Pani odpowiedzialnej za odznaki i okazało się, że odznaka cały czas czeka na mnie w Kielcach, tam gdzie zdawałam. dostałam polecenie aby skontaktować się z p. Szrajerem, który wysłał mi odznakę do domu 🙂
MissTake o dziekuję bardzo teraz będę męczyć tą panią i mam nadzieje, że jakiś rezultat tego będzie 😉
a gdzie w Kielcach zdawałaś?
Miloska - nie ma za co 😉 a zdawałam w CJ STADION Kielce, bardzo miło wspominam 😉 mojemu tacie też się podobało - zwłaszcza obiad w przystajennej restauracji 😉
MissTake bo ja pierw zdawałam właśnie w Kielcach ale stajnia tragiczna nic nie zorganizowane i do tego facet egzaminujacy pijany i fajka jedna za drugą, a o tym, że konie stoją w stodole, która się rozwala już nie wspomnę 🙂
miloska - to chyba nie w Stadionie? bo tam byly takie warunki, ze prawie popłakałam się, że u nas tak nie ma! wielka kryta hala, kilka ujeżdżalni, parkur, osobne czworoboki, korytarze, okólniki, elektryczna karuzela i wieeelka nowoczesna stajnia... marzenie jak dla mnie 😉 a egzaminatorzy bardzo mili, ale też surowi, zwłaszcza na skokach, kosili za najmniejszy błąd 😉 dzień wcześniej miałam lekcję i p. Oskara Szrajera i muszę powiedzieć że bardzo dużo z niej wyniosłam.
Co do złotej to nie ma nigdzie zestawu z odpowiedziami, bo czytajac je po kolei i konfrontując z "Akademią Jeździecką" można powiedzieć, że trzeaby ją przepisać żeby napisać odpowidzi na te pytania. Dlatego ja ucząc się nawet nie bawiłam się w czytanie pytan i pisanie odpowiedzi, przejrzałam je żeby mniej więcej się zorientować w jakich dziedzinach mam braki a potem przejrzałam te rozdziały z "Akdemii Jeździeckiej" i jakoś to poszło🙂 Sporo pytań się powtarza z odznak niższych, sporo można odpowiadać bazując na własnych doświadczeniach i wiedzy zdobytej niekoniecznie tak jak napisane w ksiażce słowo w słowo🙂

A co do ujeżdżenia to juz kiedyś pisałam, ale pierwsze kilkanaście minut wszyscy się rozprężają, powinni tym samym udowodnić, że wiedzą jak ma wyglądać prawidłowe rozprężenie konia, wplatając kolejno coraz to rozmaitsze ćwiczenia i przejścia. Po pewnym czasie komisja pyta czy ktoś jest gotowy i kolejno osoby wykonują polecone zadania z reguły jedno, dwa góra trzy. U nas najczęściej już na paru egzaminach pojawiały się kontrgalopy, ustępowania, zwykłe zmiany nogi.
No to mam kilka pytań, bo mnie temat odznak zainteresował - chodzi mi o brąz:
Czy jeśli zdam odznakę np. 26.08.2156 roku to mogę wystartować w zawodach w następnym dniu czy muszę już ją posiadać ?
W części uj mogę mieć dwa błędy, a w skokach - rozumiem drugie (?) nieposłuszeństwo konia już mnie wyklucza, ale co jak zdarzy się zrzutka (lub kilka  :hihi🙂 ? Liczy się jako nieposłuszeństwo czy nie ma wpływu ??
I co z egzaminem praktycznym - występuje czy nie ??

Dzięki z góry za poratowanie  :kwiatek:
No to mam kilka pytań, bo mnie temat odznak zainteresował - chodzi mi o brąz:
Czy jeśli zdam odznakę np. 26.08.2156 roku to mogę wystartować w zawodach w następnym dniu czy muszę już ją posiadać ?

Hm... tutaj Ci nie pomogę ale wydaje mi sie, że cieżko byłoby to tak załatwić, bo żeby wystartować musisz mieć wyrobioną licencję w PZj lub okręgowym ZJ a aby ją wyrobić (licencję Wstępną gdy rejestrujesz sie pierwszy raz) musisz mieć brązową odznakę, czyli możesz złożyć papiery do związku dopiero gdy zdasz na brąz, wiec tym samym wydaje się być niemożliwy start na drugi dzien, no chyba że da si to jakoś obejść załatwiajac formalności w związku wczesniej ale nie wiem.

W części uj mogę mieć dwa błędy, a w skokach - rozumiem drugie (?) nieposłuszeństwo konia już mnie wyklucza, ale co jak zdarzy się zrzutka (lub kilka  :hihi🙂 ? Liczy się jako nieposłuszeństwo czy nie ma wpływu ??
Zrzutka tak samo jak na zawodach nie licy sie jako nieposłuszeństwo i nie jest powodem do eliminacji. Na egzaminie nie ma punktów karnych komisja uznaje przejazd za zaliczony bądź nie oceniając wrażenie ogólne, więc zrzutka ani odmowa nie przekreśla możliwości zdania egzaminu,  jeśli pozostała cześć była przejechana dobrze. Przede wszystkim oceniany jest dosiad, lądowanie na dobre nogi lub gdy to się nie uda zmiana nogi przed zakrętem (a to ważne bo widziałam dużo osób nieświadomie pokonujących zakręty w kontrgalopie).


I co z egzaminem praktycznym - występuje czy nie ??

Hm, ale o co chodzi? Egzamin praktyczny to przecież skoki iujeżdżenie, o których pisałaś sama, a jeśli chodzi ci o teorie to tak jak najbardziej jest i do teorii może podejść każdy niezaleznie od wyników częśći praktycznej czyli jak np nie zdasz ujeżdżenia bądź skoków możesz podejść do teorii i już mieć tylko do poprawy część praktyczną. Na teori z tego co pamiętam zadaje się kilka pytać 3 góra 5 z reguły z różnych działów po jednym.
No to mam kilka pytań, bo mnie temat odznak zainteresował - chodzi mi o brąz:
Czy jeśli zdam odznakę np. 26.08.2156 roku to mogę wystartować w zawodach w następnym dniu czy muszę już ją posiadać ?



Nie wiem jak szybko info dociera do PZJ, ale ja jechalam zawody w uj (regionalne i m.śląska, P klase wiec byla mi potrzebna) jakos pare dni po zdaniu na srebro. Takze jest opcja ze albo automatycznie w dniu zdania egzaminu masz prawo normalnie tą odznakę 'wykorzystywac' , albo po prostu moje dane dosc szybko dotarły do pzj-tu.
Ale lepiej zeby sie wypowiedzial ktos kto zna sie na przepisach  😉
Ale Ty mówisz o srebrze - i wcale do P nie jest potrzebna, łącznie są potrzebne do III licencji.
Po brązowej odznace dopiero można się zarejestrować w WZJ, a to może chwilę trwać.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się