Odznaki PZJ

Ktoś   Dum pugnas, victor es...
04 sierpnia 2011 09:23
u nas są bardzo liberalnie sędziowane...albo może ja mam takie spaczone wrażenie... widać to zresztą po moim przejeździe na Etiudzie na ostatnich zawodach - dostałam punkt za kontrgalop (bardzo świadomy 😉 ) i punkt za wrażenie ogólne... a ja sama sobie oglądając film z przejazdu dałabym conajmniej ze 3 czy 4 razy choćby po 0,5 punkta za styl...
mnie przed zdawaniem odznak bardzo odstraszają skoki. skakalam bardzo malo, nie lubię, nie potrafię i nigdy nie będę. moja poprzednia kobyla uwielbiala skoki, i zawsze gdy ktos chcial smialo dawalam konia, zeby sobie poskakal.

skoki mi nigdy nie beda potrzebne i niebywale mnie to irytuje, że muszę dobrze skakas <ba, że WOGOLE musze skakac> zeby potem ew od biedy pojechac jakies zawody ujezdzeniowe. bo fakt, że skoczkowie musza jezdzic ujezdzeniowo rozumiem, bo jednak na parkurze te elementy sa bardzo potrzebne, ale nie widze celu by ujezdzeniowcy skakali. ale moze to jest bledne myslenie  😵
Happiowa   córka grabarza
04 sierpnia 2011 14:07
Ktoś w Warszawie nie dostaje się nigdy na licencji 1 czy 2 pkt, tak jak w innych regionach i nei wystarczy przejechać na czysto.


jak to się nie dostaje?
a dostaje?
Happiowa   córka grabarza
04 sierpnia 2011 14:29
a nie? jeżeli ktoś dobrze jedzie, to czemu nie? a w konkursach z oceną stylu jeźdźca też uważasz, że nie można?
ja nie mówię, że nie można, tylko, że się nie dostaje. Poprostu sędziowie nie dają O, 1 czy 2 pkt, bo za samo wrażenie ogólne jest zazwyczaj 1,5-2. Na Mazurach dostaje się 0 pkt za przejazd, który w Warszawie oceniony byłby na 2,5-3. Konkursów z oceną stylu jeźdzca raczej w ogole nie ma, czasami w Aromerze, jak nie chcą dawać nagród
Happiowa   córka grabarza
05 sierpnia 2011 12:43
Forta to ja chyba dokonałam niemożliwego, bo pojechałam kiedyś zdaje się w Kuźni z oceną stylu jeźdźca na 1 pkt- 0,5 za przytup chyba czy coś w tym stylu + wrażenie ogólne 0,5.

wie ktoś jak z tym zdawaniem złotej?
Wydaje mi się, że dużo zależy od humoru sędziujących. 🙂
5 sierpnia w Rywalu i H.Zagor na srebrną zdali wszyscy, na brązową też. Ludzie na srebrnej byli przygotowani na IDEALNĄ brązową i nic wiecej.
Ja jechałam brązową i koń nie chciał ustać dostój, uciekł z czworoboku ( co prawda otwartego ), ogólnie słabo mi poszło ujeżdżenie, a "zdałam, ale mam dużo do poczytania". Ciesze sie, że skoki poszły świetnie, choć wydaje mi się, ze parkur powinien być troche wyższy jak na brązową. 😀
Z teorii nie każdy dostał pytanie, a  tak wszyscy zdali, chociaż były osoby które według mnie nie powinny zaliczyć tej odznaki, w sumie jeśli chodzi o ujeżdżenie siebie też wliczam do grupy która nie powinna zdać 😀
Wie ktoś może czy zmieniły się pytania na Brązową Odznakę ? Wiem, że z 2009/2010 były zmieniane.
EwuśCa, podobno teraz jest wiecej, prawie 400 chyba -.-
Ale jak ściągałam z PZJ to był normalny komplet 345 pytań 🙂
A gdzie chcesz zdawać ?
Bo z reguły i tak biorą pytania z pierwszych stron, które są banalne 🙂
Bo z reguły i tak biorą pytania z pierwszych stron, które są banalne 🙂


Oj, uważałabym z takim stwierdzeniem. W Kozienicach egzaminatorki szybko przerzucały pierwsze strony mówiąc przy tym "że to za łatwe pytania dla was".
Jasnowata, No właśnie nie wiem jak jest w inych stajniach, wiem tylko o Rywalu i paru innych bliskich mi stajni 🙂
Jak zdawałam w Rywalu wszystko było na luzie, Zagorowa wybierała najłatwiejsze pytania i nawet nie wszystkich spytała, kazała mówić swoimi słowami i wszystkim zaliczyła 😀
Happiowa   córka grabarza
08 sierpnia 2011 17:19
kazała mówić swoimi słowami
jakby mi ktoś kazał na odznace mówić tymi regułkami spod pytań to bym chyba wyszła  🤔
Happiowa, Ja też 😀 Nie uczyłam się ich prawie wogle, ale niektórzy sie kuli całych regułek :P
Happiowa   córka grabarza
08 sierpnia 2011 18:07
ja to przed każdą odznaką po prostu je czytam. jak czegoś nie wiem to zapisuję sobie na oddzielnej karteczce i potem nadrabiam  😉
jak dla mnie to pytan powinno byc i tysiac. bo widzac jak ludzie nie zdaja teorii z brazu to mnie szlag trafia... kiedys w wolborzu jeden jezdziec zakladowy z boguslawic nie zdal teorii.... dla mnie to cos strzasznego  🤔
U nas w LBN potrafili przepuścić dziecko, które powiedziało, że koniowi codziennie zmienia się podkowy 🙂. Ale lubelskie to już całkiem inna historia na dłuższą opowieść...
i dla mnie odznaki maja kolejna bzdurna cechę, zalezy gdzie sie zdaje,gdzies tam zdaja wszyscy, gdzies indziej malo kto, a sedziowie jesli sie im narazisz to cie usadza chocby nie weim co.

Sis, kazde miejsce zdawania z tego co widze ma swoje absurdy😀
Czy ktoś się orientuje kiedy będzie najbliższy egzamin na srebrną odznakę na pomorzu ?
bemyself, za to praktykę ciężko u nas zdać, ja dowiedziałam się od osób stojących przy komisji, że nie zdałam dlatego, że jestem za duża na mojego konia.
Sisisa, żartujesz sobie chyba????? o lol, tego jeszcze nie było...
Koniara79, tak jak Sisisa napisała, lubelskie to jest inny świat, tu panują dziwne rządy i dziwni ludzie. Dlatego ja się nie pcham ani na odznaki ani na zawody tutaj. Wolę zapłacić więcej i pojechać tam gdzie nie ma takich rewelacji.
Happiowa   córka grabarza
09 sierpnia 2011 07:37
Iskierkaa93 spis odznak jest na stronie pzj.
mozna uzywac gum na brazie ?
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 sierpnia 2011 09:31
mozna uzywac gum na brazie ?



[url=http://pzj.pl/modules/szkolenie/index.php?content=2:14]http://pzj.pl/modules/szkolenie/index.php?content=2:14[/url]

Podczas egzaminu wymagana jest jazda na zwykłym kiełźnie wędzidłowym pojedynczo- lub podwójnie łamanym, dopuszczalne jest użycie wodzy pomocniczych: gogue, wytoka lub wypinaczy (gogue i wypinaczy tylko w części ujeżdżeniowej), ochraniaczy i jazda z batem. Używanie ostróg jest niedozwolone.

czyli można na części ujeżdżeniowej, w skokach nie


[quote author=Naciau link=topic=62.msg1097062#msg1097062 date=1312888948]
mozna uzywac gum na brazie ?



[url=http://pzj.pl/modules/szkolenie/index.php?content=2:14]http://pzj.pl/modules/szkolenie/index.php?content=2:14[/url]

Podczas egzaminu wymagana jest jazda na zwykłym kiełźnie wędzidłowym pojedynczo- lub podwójnie łamanym, dopuszczalne jest użycie wodzy pomocniczych: gogue, wytoka lub wypinaczy (gogue i wypinaczy tylko w części ujeżdżeniowej), ochraniaczy i jazda z batem. Używanie ostróg jest niedozwolone.


[/quote]

Widziałam dziewczyne w ostrogach i normalnie zdała
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 sierpnia 2011 14:22
może miała ostrogi ale ich nie używała 😉
może miała ostrogi ale ich nie używała 😉




Połowa jezdzi na odznake z ostrogami ,
To wreszcie mozna czy nie ? Bo niby na stronie pzj jest ze nie mozna a w praktyce zdają z ostrogami :/
ale jaja  🤣

Ela dziekuje  :kwiatek:
ElaPe   Radosne Galopy Sp. z o.o.
10 sierpnia 2011 14:51
[quote author=Łaciaty link=topic=62.msg1098139#msg1098139 date=1312982841]
może miała ostrogi ale ich nie używała 😉




Połowa jezdzi na odznake z ostrogami ,
To wreszcie mozna czy nie ? Bo niby na stronie pzj jest ze nie mozna a w praktyce zdają z ostrogami :/
[/quote]

ni można używać - ale mieć można z tego wniosek
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się