termobuty

doszly do mnie yorki aktea  😍 wygladaja bardzo fajne, wydaje sie byc solidnie zrobione. Jedyny problem jest tai, ze rozmiar ktory zamowilam jest troszke za maly, nie chce mi sie w lydce dopiac, ale to przez to , ze z przodu sa takie sztywne i nie przylegaja do przodu lydki  🤔 😵
zapielam troche pochodzilam, mam nadzieje, ze z czasem troche sie rozejda 😉
a ile masz w łydce? jeszcze nie zamówiłam a też się boję, że się nie dopnę.
xxagaxx masz na myśli jakiś konkretny model czy ogólnie, bo te są niegłupie http://www.decathlon.pl/tika-czarno-niebieskie-id_8229464.html 🙂
Wichurkowa   Never say never...
23 grudnia 2012 17:19
toltek No to mnie pocieszyłaś🙂 Czekam na nie z niecierpliwością,ale dojdą dopiero koło nowego roku... Są takie ładne że na miasto będą w sam raz🙂
Ja mam te  🤔trzałka: http://www.decathlon.pl/arpenaz-snow-400-warm-id_8157578.html
Fajne bo maja zamek od wewnętrznej strony ale przykryty paskiem materiału więc siodła nie porysują 😉
Tak! Jeżdżę w nich 😉 Jak przyszły mrozy -15 nie ma opcji w ogóle, żebym nawet na 5 minut wyszła w sztybletach na dwór 😀
Jestem chyba najlepszym testerem bo spędzam w stajni minimum 2 całe dni, w tygodniu wieczory prawie wszystkie a zeszły sezon niemalże codziennie a buty żyją! Dalej są ciepłe a jak wypiorę w pralce wyglądają jak nówki 😉 Mam je od środka zeszłej zimy po tym jak moje ELTy jednak okazały się zbyt wiszące na mojej nodze.

Także polecam chyba kazdy rodzaj 😉
xxagaxx ma jakis podobny model ale kolorowy... Też ten zamek chyba za materiałem schowany?
Ale podejrzewam, że wszystkie buciki maja sympatycznie ciepłe 😉 Trzeba tylko patrzeć pod kątem stajni jeśli chodzi o kolor i ten zamek jeśli ktoś chce w nich jeździć 😉
xxagaxx- da się na tego buta założyć sztylpę? Próbowałaś może?
Nie próbowałam 😉 Nie mam chyba nawet takich szerokich sztylp zeby spróbować, bo moje są dość dopasowane. Ja na trening zawsze ubieram normalne sztylpy i sztyblety, ale tak do codziennej jazdy jeżdżę w tych.
Pytam, bo do lasu potrzebuję naprawdę ciepłych butów. Raz, że czasami schodzę z konia i łażę po głębokim śniegu, więc chcę mieć ciepło. Dwa- jak jadę po lesie, to mi z gałęzi czasami śnieg wpada do butów i potem mam mokre skarpetki. Dlatego wolałabym albo długie i ciasno dopasowane, albo właśnie sztylpy, które można by założyć jadąc tylko do lasu.

Termobuty końskie które mam, zaczynają słabo grzać. Do tego popękały i je kleiłam. I tak sobie dumam, że może zamiast dawać po 200 zł za końskie termobuty na jeden sezon, można by kupić coś niekoniecznie końskiego, a lepszego?

Szerokich sztylp mówisz......no fakt. Dość szerokie te buty, zwłaszcza w okolicy podbicia. Pewno też nie miałabym aż takich szerokich sztylp.
Ale mówisz, że ciepłe, tak? Hm.... Może się uśmiechnę do kogoś kto mieszka przy Decathlonie.  😉
Ciepłe ciepłe 😉 Ja co prawda mam trzy pary skarpet (dwie podkolanówki cieńsze i jedna parę krótkich krótszych) ale dziś byłam w stajni od 8 potem od 9-13 miała trzy godziny stania i prowadzenia jazd na hali, potem sama jeździłam i jeszcze 15, 16 znowu stanie i prowadzenie jazd 😉 Ani chwili mi palce nie zmarzły 😉 A jeszcze mogłabym ze dwie pary skarpet włożyć bo sobie rozmiar większe kupiłam 😉 Z tym, ze widzę Aga, że Twoje mają wytrzymałość oficjalnie na mniejsze minusy  😁  hihihi 😀

edit: sorka, że odpisuje za Ciebie Aga:P bo pytanie raczej nie do mnie :P
bezczelna NinuH!
do mnie doszły w końcu Fair Play Husky! fajne są, wydają się solidne i ciepłe
Anderia   Całe życie gniade
23 grudnia 2012 20:40
Może się uśmiechnę do kogoś kto mieszka przy Decathlonie.  😉

Raczej nie będziesz musiała, bo Decathlon uruchomił sklep internetowy 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
23 grudnia 2012 20:41
Ja bym się nie łudziła, że się np moja sztylpa zapnie, zwlaszcza, że mam dopasowane, a takie 'szmaciane' sztylpy wyrzuciłam rok temu bo mi się rozlazły  🤔 Nie wiem gdzie ja głowę wtedy miałam, chyba myślałam, że nie będzie już zim u nas  🤔wirek:
Ale do Deca się chyba przejadę obmacać  😉
Chociaż wczoraj założyłam drugie sztyblety z grubszą podeszwą to myślałam, że mnie szlag trafi w galopie, w ogóle nie czułam strzemienia (palców przy okazji też, ale z mrozu :P) i latała mi gira  😤 No ale złej baletnicy...  🤣
[quote author=żużka link=topic=66.msg1624390#msg1624390 date=1356278772]
a ile masz w łydce? jeszcze nie zamówiłam a też się boję, że się nie dopnę.
[/quote]

hmm jak mierzylam wyszlo mi 37cm tak luzem bardzo i w spodniach mierzone,no ale doliczylam + 1cm  jeszcze dodatkowo no i wzielam 38cm, i na gołą noge sama dopiac nie moglam :/ mama mi pomogla i zapiely sie..  😵
Pytam, bo do lasu potrzebuję naprawdę ciepłych butów. Raz, że czasami schodzę z konia i łażę po głębokim śniegu, więc chcę mieć ciepło. Dwa- jak jadę po lesie, to mi z gałęzi czasami śnieg wpada do butów i potem mam mokre skarpetki. Dlatego wolałabym albo długie i ciasno dopasowane, albo właśnie sztylpy, które można by założyć jadąc tylko do lasu.

Termobuty końskie które mam, zaczynają słabo grzać. Do tego popękały i je kleiłam. I tak sobie dumam, że może zamiast dawać po 200 zł za końskie termobuty na jeden sezon, można by kupić coś niekoniecznie końskiego, a lepszego?

Szerokich sztylp mówisz......no fakt. Dość szerokie te buty, zwłaszcza w okolicy podbicia. Pewno też nie miałabym aż takich szerokich sztylp.
Ale mówisz, że ciepłe, tak? Hm.... Może się uśmiechnę do kogoś kto mieszka przy Decathlonie.  😉


Dzisiaj właśnie o tym gadałam z Bluhorse, czemu nie ma takich dłuższych? Wystarczyło tylko ciut więcej materiału.
Ja przerabiałam termobuty ES teraz mam MH. I jak do tych minus 7, 8 sprawdzają się idealnie, tak na minus 13 jakie to u nas ostatnio było już mi palce marzły. Za to te decathlonowe są boskie, ciepłe i nie przemakają.

Moon, musisz sobie odpowiedzieć czy ma ci być wygodnie czy masz mieć czucie w palcach 😉 Ja tak jak pisałam na trening normalnie sztylpy i sztyblety, na codzień cokolwiek byle ciepłe!!
jak jadę po lesie, to mi z gałęzi czasami śnieg wpada do butów i potem mam mokre skarpetki. Dlatego wolałabym albo długie i ciasno dopasowane,

I tak sobie dumam, że może zamiast dawać po 200 zł za końskie termobuty na jeden sezon, można by kupić coś niekoniecznie końskiego, a lepszego?



mam identyczne problemy i przemyślenia, dlatego stronę wcześniej pytałam o jedne śniegowce, na które zwróciłam uwagę bo miały trochę dłuższą cholewkę i taki anty śniegowy ściągacz, niestety nie wiem jak z ich ciepłotą 🙁
Bluehorse- twoimi się nie zainteresowałam, bo rozmiary takie, że żeby wcisnąć w nie stopę musiałabym dziurę na palcach wyciąć chyba.  😉
Wiecie co? To ja je sobie zamówię.
Na hali przy jazdach czy treningach i tak mam ciepło i nie potrzebuję żadnych termo.
A do lasu potrzebuję jednak przede wszystkim CIEPŁYCH butów.
I jeśli decathlon uruchomił sklep internetowy, to jutro z rana obcenię co tam mają.
Dzięki dziewczyny.  :kwiatek:

Sklep internetowy obczaiłam. FAJNY ! Buty sobie kupię i tak. Jeśli nie do stajni, to będę w nich chodziła że tak powiem na co dzień, bo właśnie sobie uświadomiłam, że ja nie mam takich mega ciepłych zimowych butów i chodzę w ..jesiennych.  I marznę. I planuję kupować wkładki. A to nie wkładki trzeba kupić, tylko buty na zimę. 😡
edit- no i gucio. Nie kupię tych butów, bo są w internetowym niedostępne. Są dostępne męskie. I nawet na dużo większe mrozy. Tyle, że ..brzydsze.... Brać, nie brać? Ciekawe czy męskie nie będą za szerokie w stopie?

http://www.decathlon.pl/buty-arpenaz-snow-400-m-id_8227769.html
męskie mogą być za szerokie w podbiciu/kostce/łydce pomimo niewielkiego rozmiaru jako, że kobiety mają drobniejsze odnuża, zwłaszcza że nie ma w nich ewentualnej i możliwości dopasowania jak w tych wstawianych przez dziewczyny 🙁
Najwyżej odeślę.  🙁 Damskich nie ma, dziecięce za małe.
melduję (może komuś sie przyda), że kupiłam te wstawiane przeze mnie stronę wcześniej z allegro (za bardzo mi się podobały ).

zamówiłam wczoraj, a dziś już przyszły 🙂

na żywo wyglądają jak na katalogowym zdjęciu, jakość wykonania (wizualnie) też super. lekkie, zgrabne i wygodne

teraz tylko poczekam na mróz testować ciepłość i użytkowość okołokońską, bo na razie przeszłam się w nich tylko po mieście przy ok. 0 stopni i było bardzo ciepło



Ktoś posiada termobuty  USG "Ranger"  👀

http://www.gnl.pl/oficerki-zimowe-ranger-p-7471.html


Ktoś nie dawno pytał

http://www.gnl.pl/buty-zimowe-fashion-winter-p-10041.html

przecenione  😅
Moon   #kulistyzajebisty
29 grudnia 2012 16:28
Moon, musisz sobie odpowiedzieć czy ma ci być wygodnie czy masz mieć czucie w palcach
Jako, że w dzisiejszą pogodę już mi w stopy było zimno, tak, wolę mieć czucie w palcach!  😉
Z związku z powyższym, pognałam do Deca i nabyłam te buty, które wstawiła xxagaxx  🤣 - Mierząc sama się zdziwiłam jakie są fajne w środku, takie... puchate? (mimo, że nie mają futerka przecież) Noszę 38 i jak zapięłam to wcale mi bardzo nie odstawały, więc chyba spróbuje zapiąć sztylpę, zdam relację z użytkowania  😉

Edit:
Jak dla mnie te Elegance są ok, dla kogoś kto ma jakąkolwiek halę i do której dojście nie oznacza przedzierania się przez jakieś lodowe zaspy ;-) Ta ich zupełnie płaska podeszwa to dla mnie lekkie nieporozumienie, pewnie w ubitym śniegu lodowisko murowane...
no to już sama nie wiem 🙂 potrzebuje buty do jazdy i buty w pole na spacer z wózkiem 🙂
chciałam żeby były ładne,zgrabne ...

euro starów już nie ma nigdzie w moim rozmiarze 37..

to które polecacie?
Wichurkowa   Never say never...
29 grudnia 2012 18:55
A te elegance to HKM? Słyszałam że szybko przemakają i się rozsypują...🙂
Ale pasują na wąskie łydki.. 😵
pasują ? to były by db bo ja mam 34-35 w łydce  😉

to nie wiem jakie polecacie?
Ja mam 30cm i rozmiar 37
Ja zakupiłam termobuty z eurostara i jak na razie sprawują się świetnie 🙂 chociaż są to buty dla wyższych, bo przy moich 164 centymetrach mam je trochę za wysokie  🤣
Wichurkowa te HKM mam od świąt, ale jeszcze się nie rozsypały, natomiast jak myje wędzidło lub popręg to bardzo szybko przemakają i są ocieplane tylko tak do kostki...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się