Puśliska

redhorse, - prestige? 😉 Ja mam ich puśliska od prawie 6 lat, akurat w albionie. Miękkie, nie niszczą siodła (a niestety albiony są siodłami, na których zaniedbania bardzo szybko wiadać).
Klami, ale jak wsadzasz nogę w strzemię to ono się jakby przekręca. Sprzączka ustawiona do siodła w efekcie ląduje ustawiona "do przodu" a jak masz ustawioną "od siodła" to ląduje na twoim oficerku.
epk, Odgrzewam temat a jak to się ma do strzemion np freejump które same z siebie są już ustawione inaczej a puślisko leży na płasko ? Próbował ktoś taki zestaw?
enonae, ja tak jeżdżę, a co chcesz wiedzieć? Bo to raczej zwykła kombinacja :p
xxagaxx, Masz założone sprzączki od konia czy do konia ? Do konia czy nie niszczą siodła, a od konia czapsów czy oficerek.
enonae, mam normalnie, według mnie trochę i tak odciągam sprzączkę od siodła kiedy mam strzemię na nodze. Śladów nie mam na siodle.
xxagaxx, dzięki 🙂
Moon   #kulistyzajebisty
24 stycznia 2023 20:37
Użytkuje ktoś puśliska mono skokowe Balotade?
https://balotade.com/pusliska-skokowe-skorzane-balotade-pro/
Moon, o kurde. Też jestem ciekawa, cena mega spoko!
Moon   #kulistyzajebisty
25 stycznia 2023 06:58
xxagaxx, no właśnie też mi się na oczy rzuciły i ciekawam. Chyba zamówię na próbę 8-)
Moon, to będę czekała na opinie 😀 Ja znalazlam moje zagubione w domu puśliska TMD. Super są 😀
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 stycznia 2023 10:40
Czy ktoś jeździ albo jeździł w puśliskach ujezdzeniowych (z zapięciem "T" czy tam "H") i mógłby mi doradzić co zrobić w takiej sytuacji?

Teraz jeżdżę w zwykłych puśliskach w których moja optymalna długość na której jeżdżę to 65cm. Przy tym rozmiarze nie do końca się łapię się na puśliska 70cm (bo realnie się regulują do max 63cm jeśli dobrze pamiętam), ale z kolei na 80cm będę zapinać gdzieś bardziej na górze niż na dole.

Klops polega na tym że szukałam odpowiedzi w internecie "co lepsze" i jest mnóstwo głosów za tym żeby kupować krótsze bo przy dłuższych zapięcie zniszczyło siodło albo że jak się zapina je wysoko to już lepiej kupić zwykle bo przeszkadza etc. Myślę że jakbym chciała wziąć te krótsze to te 2cm być może przeboleje ale nie wiem czy to dobry pomysł bo jestem z tych co preferują za długie niż za krótkie strzemiona.

No więc chciałam się zapytać tutaj czy mamy użytkowników takich puślisk i czy mają odmienne zdanie na ten temat bądź jakaś inną radę/polecajkę, może lepiej wziąć jakieś zwykle puśliska typu slim z którymi tego problemu nie będzie?
donkeyboy, nie możesz kupić 75 ?
donkeyboy, - Prestige ma puśliska 75cm, polecam je - mam dobre 5 lat i jak nówki 🙂 klik

Nie wyobrażam sobie wrócić do zwykłych, wolę ujeżdżeniowe, mniej puśliska pod nogą i końcówka nie wisi, ani nie niszczy czapraków.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
26 stycznia 2023 13:27
🙈 o matko nawet nie pomyślałam że ktoś robi 75 🤣 wszystkie które widziałam w sklepach tutaj robią je co dyszkę 😅

Dzięki za polecenie tych prestige - muszę poszukać czy tutaj w UK ktoś je sprzedaje bo ich wcześniej nie widziałam niczego od prestige poza śladowymi ilościami siodeł
Donkeyboy Ja kilka lat temu zamówiłam TMD skokowe szerokie (wzór cwd). Ja jestem bardzo zadowolona�

Szyją na zamówienie, każdą długość, dziurki jak chcesz.
Myśle ze długość 75cm nie będzie problemem.

https://ogloszenia.re-volta.pl/pusliska-tmd--skora-cieleca-skokowe-ujezdzeniowe-mono-kolory-rozmiary/o/227417/
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
26 stycznia 2023 19:21
a czy komuś się przetarła tybinka od puślisk TMD? Kupiłam nowe siodło w czerwcu 2022, kentaur danae, przy czym w okresie październik -kwiecień było praktycznie nie używane.
A jakiś czas temu zauważyłam, że skóra jest przetarta...

Edit. Zapomniałam, ze mamy juz 2023 i by się nic nie zgadzało 😅
helcia, ja mam TMD mono skokowe i nic się z siodlem nie dzieje.
helcia   Wiedźma z czarnym kotem
27 stycznia 2023 19:26
xxagaxx, dzięki za odpowiedź 🙂
uszatkowa   Insta: kingaielif
29 stycznia 2023 08:44
A czy są na rynku puśliska mono, albo inne wygodne które nie będą uciskac, a które da się zamocować do oczka przy siodle a nie otwartego zamka? Wiem jedynie o ghost, które mają materiałową pętle na górze, która się przeciąga przez uchwyt w siodle, jednak są syntetyczne plus kilka osób się wypowiadało, że im pękało to miejsce łączenia materiału z biothanem.
uszatkowa, ale jak do oczka przy siodle? Tego na napierśnik?
_Gaga, chyba chodzi o takie zamki jak w starych kulbakach. Na zdjęciach widać i to chyba nie tylko w starych.
3dcba81449b596296065ccbbd0c0_edit_801138103554836.jpg 3dcba81449b596296065ccbbd0c0_edit_801138103554836.jpg
Siodlo-wojskowe-czarne-siedzisko (1).jpg Siodlo-wojskowe-czarne-siedzisko (1).jpg
dzikadermi, w życiu czegoś takiego nie widziałam. Mało to bezpieczne... 🙁
uszatkowa   Insta: kingaielif
29 stycznia 2023 22:05
Tak, dokładnie chodzi o kółko zamiast zamka. Dlatego w takich siodlach w grę wchodzą TYLKO bezpieczne strzemiona 😉
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lutego 2023 07:50
uszatkowa, Ja miałam przy Baarefoot (też ma teki oczka) założone zwykłe puśliska, tylko krótkie i sprzączkę miałam na dole, przy strzemieniu. Teraz nadal mój małż ma tak założone puśliska, przy zwykłym zamku w siodle, bo wygodniej, nie ma "buły" pod udem od sprzączki.
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lutego 2023 08:16
Edit. Znalazłam zdjęcie gdzie te puśliska widać. Strzemie jest podciągnięte w gorę po zewnetrznym pasku, sprzączka "do konia".
IMG-20230201-WA0014.jpg IMG-20230201-WA0014.jpg
zembria, sprzączka nie niszczy siodła?
zembria   Nowe forum, nowy avatar.
01 lutego 2023 09:33
_Gaga, Nie, wypada poniżej tybinki jak się strzemię opuści i nogę włoży. Nawet jak ja sobie skórcę o 7 dziurek wzgledem małża, to mam ją spokojnie poniżej tybinki. A osłonka trzyma i zabezpiecza przed rozpięciem. Bardzo dobrze nam się to sprawdza.
uszatkowa   Insta: kingaielif
02 lutego 2023 23:02
Super patent, widywałam podobnir zapinane puśliska, z końcówką paska wystającą do góry i połączoną osłonką z resztą pusliska.
donkeyboy   dzień jak codzień, dzień po dniu, wciąż się dzieje życia cud
04 lutego 2023 13:21
Shout-out dla keirashara dziękuję za polecajkę💐 - prestige dzisiaj przyszły i jestem mega zadowolona. Zwłaszcza z tych osłonek bo są solidne i dlugie a nie jak w innych które oglądałam. Więc na pewno sprzączką siodła nie zniszczę sobie.

No i koniec końców też wzięłam 80tki bo jak w sklepie pani zmierzyła jaka jest długość na ostatniej dziurce to były ciut przykrótkie. Chociaż mają miejsce na dorabianie to jednak chciałam uniknąć "niefabrycznych" dziurek w puśliskach tego typu.
donkeyboy, - polecam się 😁 Jakbyś miała problem strzemiona przełożyć, to ściągnij osłonki i wsadź od góry, jedyną ich wadą są dość grube sprzączki 😅
Nie zniszczą na pewno, ja mam albiona, to się rysuje od zbyt długiego patrzenia, a nic mu nie jest 😉 skóra w albionach jest specyficzna, jak się nie dba to łatwo ją zniszczyć.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się