telefony komórkowe

o, nie pomyślałam o operatorach! Dzięki 😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
08 stycznia 2014 19:20
W takim razie, skoro polecacie tę formę podpisania umowy, to również skorzystam, tylko najpierw muszę załatwić cesję obecnego numeru z mojego dziadka na mnie, 15 min wypełniania papierków i kasują za to 50 zł  :/
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
16 stycznia 2014 09:24
Pozwolę sobie odświeżyć wątek 😉
Muszę dokonać wyboru między Xperią L a Xperią SP (w niższym abonamencie muszę dopłacić do SP, albo wziąć wyższy abonament 😉 ).
Jak sądzicie?
Pauli, najprościej klik

Xperia SP to po prostu wyższy model, jest większa (co mi na początku przeszkadzało, ale się przyzwyczaiłam). Według mnie SP jest ładniejsza, ale to już kwestia gustu. Zależy ile musisz dopłacić, jak dużo to bierz L, bo chyba nie ma jakiejś większej różnicy między nimi.
Nie wiem czy trafiłam na felerny model czy co ale Xperia J doprowadza mnie ostatnio do szału... Muli, wiesza się czasem. Internet przegląda z prędkością ślimaka...
I nie wiem dlaczego ale wydaje mi się mniej intuicyjna niż mój stary SE Live with Walkman...
Nawet wyszukiwanie kontaktów mnie irytuje jest na jakichś innych zasadach...
Kształt i gabaryty super ale ostatnio mam ochotę nią rzucać o ściany... :/
Pauli, najprościej klik

Xperia SP to po prostu wyższy model, jest większa (co mi na początku przeszkadzało, ale się przyzwyczaiłam). Według mnie SP jest ładniejsza, ale to już kwestia gustu. Zależy ile musisz dopłacić, jak dużo to bierz L, bo chyba nie ma jakiejś większej różnicy między nimi.

TU jest lepsza porównywarka
Tamta skupia sie jedynie na szerokości, grubości i wadze telefonu, co zupełnie nie nawiązuje do tego co telefon ma w środku...
Edit,  głupi błąd pisania z telefonu.



Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 stycznia 2014 09:45
zonk
W niższym abonamencie musiałabym dopłacić ok. 400zł, albo podnieść abonament do 90zł, a nie jestem pewna czy dam radę tyle przegadać, czy nie będę co miesiąc wyrzucała kasę na darmo...

Jeżeli chodzi o porównywarki wszelkiego rodzaju, parametry techniczne mnie osobiście niewiele mówią, za to analizował je dla mnie chłopak, który ma o tym pojęcie. Wyszło na to, ze SP ma lepsze parametry, ale w związku z tym żywotność baterii będzie słabsza, a mnie zależy na tym, żeby telefonu nie ładować co drugi dzień.

Napisałam tutaj, żeby zebrać i skonfrontować opinie użytkowników, może dowiedziałabym się o jakichś ewidentnych defektach, albo mankamentach, które utrudniają codzienne użytkowanie. Przecież od tego mamy różne wątki na forum, żeby móc szukać w nich porady 😉
SP ładować co drugi dzień? Chyba codziennie  😁
Jeśli chodzi o baterię to jeśli używasz internetu to w SP będziesz musiała ładować codziennie.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 stycznia 2014 10:58
Oj, to jak dla mnie bardzo duży minus... swojego HTC muszę teraz ładować co drugi dzień (cały czas szuka zasięgu, więc szybciej zużywa baterię) i strasznie mnie to irytuje. Codzienne ładowanie nie wchodzi w grę. Pytanie tylko, czy z L-ką nie będę miała tego samego problemu...
Teraz większość smartfonów z dużym wyświetlaczem, kilkoma włączonymi aplikacjami, przesłuchaniem paru piosenek i obejrzeniu pojedynczych filmików, przejrzeniu stron w necie, kilkanaście minut rozmowy- nie ma opcji, żeby codziennie nie ładować 😉
W SP zauważyłam, że baaaardzo szybko się wyczerpuje bateria jak mam włączony internet/wifi, nawet jak nie korzystam. Jak uzywam bez włączonego internetu to nawet 2 dni by pociągnęła.

Dla mnie to akurat nie jest jakiś wielki minus, mam ładowarkę przy łóżku, tylko wieczorem podpinam do ładowania i już. Pauli, jeśli chcesz duży wyświetlacz to musisz się liczyć z trym, że będziesz ładować codziennie. Nie znam żadnego smartfona, który by trzymał tydzień np jak te telefony klocki, które mieliśmy w podstawówce  😉
efeemeryda   no fate but what we make.
17 stycznia 2014 12:10
dokładnie tak, albo smartfon albo długo trzymająca bateria  😉 (przez długo rozumiem te 2dni😀)
Mi moj srajfon 5s trzyma 2 dni spokojnie. Jak nie bawie sie aparatem itd to do 3 😉
A mam stale włączony blutooth i sporo pisze/dzwonię.
Po zmianie z htc którego musiałam ładować najlepiej 2razy dziennie jestem zachwycona😉
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
17 stycznia 2014 15:03
Ja już nie mówię o tym, żeby bateria trzymała tydzień, ale te 2-3 dni byłoby miło 😉
Dobrze doczytałam, że sp nie ma wymiennej baterii?
Wiecie, zdaję sobie sprawe, że duży wyświetlacz = szybkie zużycie baterii, ale nie sądziłam, że aż tak.

Swoją drogą, cały czas mam dylemat...
Ja w SP mam tak, że jak mam włączony net to schodzi w 1-2 dni w zależności ile korzystam. Jak nie mam to 4 dni wytrzymuje. Ale! Na początku było gorzej, po miesiącu zaczęła wytrzymywać coraz dłużej. Po drugie mam porobione opcje typu jak wygaszony ekran to niech nie łączy się z netem - bardzo fajna opcja.
Właśnie SP ma dużo opcji oszczędzania energi, np powiedzmy dzisiaj nie korzystałam za bardzo z telefonu, ale miałam włączonego neta i mam teraz prawie 90% bateri, tylko normalnie jak jestem na uczelni to dużo korzystam i wtedy szybko schodzi.
Używa ktoś przenośnej ładowarki/power bank?
Gillian   four letter word
24 stycznia 2014 12:09
czy ktoś z Was naprawiał telefon wysyłkowo w Opolu w Nokia Care?
Ja mam srajfona 5 i Laduje codziennie. Jak uzywam netu to nawet w ciagu dnia jeszcze musze. Ostatnio czesto zdaza mi sie ze jak wracam do domu o 15 to mam 5% baterii. Wkurza mnie tez straszne, ze czasem przy 10-20% baterii mi sie wyłącza i karze ładować. Dla mnie to juz jest przegięcie. Na samym poczatku dluzej trzymał ale tez bez szału. Wczesniej mialam 3Gs, to z nim nie bylo szansy nie ładować w ciągu dnia. Miedzy nimi przez chwile mialam xperie J i blackberry. To blackberry ladowalam co 3 dni jak nie lepiej. Ale wiem, ze cos za cos. Internet, aplikacje i to wszystko co Apple daje albo samo dzwonienie i smsowaie. Chociaz nie obrazę sie jesli Apple cos zrobi z bateriami i wreszcie beda dluzej działać.
A co do xperii J to oddałam bratu, ktory po nie całym roku wzial swoj stary telefon. Bo zaczela go strasznie wkurzac.
Czy ma ktoś może Blackberry i używa na nim instagram?
Farifelia   Farys 21.05.2008
24 stycznia 2014 17:55
Wszystko zależy od tego, na co się trafi. Jednemu telefon będzie działał, drugiemu będzie się psuł. Tak to niestety jest.
Tak jak z autami. Jedne auta tego samego modelu mogą jeździć lata a inne cały czas się psują 😉
Co do baterii. Zbyt długie ładowanie też skraca żywotność baterii. Jeśli podłączasz ją na całą noc a ona się naładuje w powiedzmy 2 godziny, to resztę godzin się przeładowuje. Przez to też potem trzyma krócej. Właśnie przez to też np w laptopach baterie się wysypują. Bo są stale podłączone. Lepsze dla baterii jest podłączenie na tyle, na ile potrzebuje i potem użytkowanie jej aż do rozładowania i znów ładować.
Tak samo wiele włączonych aplikacji w tle, załączone cały czas wifi czy transfer danych. Smartfony mają to w sobie że stale się aktualizują, stale szukają sieci. To też zużywa szybciej baterię.
Ja mam coś takiego, że "telefon zasypia razem ze mną". Czyli jeśli dłużej go nie użytkuję, to nic nie robi. Nie szuka sieci, nie pobiera aktualizacji. Fajna opcja 😉
Farifelia, mit. Teraz baterie w smartfonach są takie, że im to nie szkodzi. Szkodzi im za to popularne kiedyś tzw. formatowanie baterii i rozładowywanie jej do końca. Krótkie doładowywanie nie szkodzi, tak samo ładowanie po naładowaniu. Skraca żywotność za to używanie telefonu (tak samo jak i laptopa, o czym wspominasz) w trakcie jego ładowania. Przynajmniej tyle zostało mi powiedziane przez kilku informatyków i tyle wyczytałam. (co do laptopów, ja będąc w domu wyciągam baterię i pracuję na kablu, baterię wkładam tylko jak zabieram go gdzieś ze sobą, ale to już OT)
oz, to cos jest nie tak moim zdaniem. Ja tez mam 5, niedługo bedzie miał rok wiec nie nowka sztuka, odlaczony wieczorem wytrzymuje co najmniej do następnego wieczora, i to nie zostaje mu 5% tylko z 15-20%. I to tylko jak siedze na nim ciagle, internet/SMS/dzwonienie/gry/aplikacje. Zazwyczaj wytrzymuje mi 2 dni, tylko wtedy ostatniego zazwyczaj juz maks pare procent zostaje jak późno wracam do domu. Moze spróbuj reklamować?

To co maiiaF mowi o użytkowaniu w czasie ładowania moze ktos potwierdzić? Ile ludzi tyle opinii, a jesli to prawda to wtedy psuje sobie regularnie baterie w większości urządzeń 😉
Farifelia   Farys 21.05.2008
24 stycznia 2014 18:52
maiiaF szczerze powiedziawszy, też myślałam, że to mit. Ale powiem Ci tak. Miałam wcześniej Nokię N8 i też się nie przejmowałam tym. Ładowałam przez noc, podładowywałam na krótko i użytkowałam. I powiem Ci szczerze, że po jakimś czasie, coraz częściej musiałam ładować i coraz krócej wytrzymywał mi po naładowaniu do pełna. Szybko tracił baterię, choć wcale nie użytkowałam intensywnie. Teraz mam Sony Xperię T i przestrzegam ładowania, nie podładowuję na krótko a zaraz po naładowaniu odłączam od ładowarki i nie pozostawiam na noc podłączonego. I mimo iż użytkuję go więcej i częściej niż Nokię N8, to bateria nadal trzyma tak jak na początku. Nie zaobserwowałam jak na razie, żeby bateria krócej trzymała.
Więc czy mit czy nie, ja przestrzegam tego ładowania, bo mimo wszystko, telefon mi trzyma jak marzenie 🙂
Za to w laptopie (jeszcze zanim przestrzegałam ładowania), wykończyłam baterię po pół roku użytkowania go 😉 Na początku trzymała około godziny, teraz jak wytrzyma 10 min to jest dobrze 😀
Mój brat zajmuje się energetyką i takimi różnymi sprawami, i potwierdza, że jest to MIT. Wszelkie sprawy z trzymaniem baterii są uzależnione od wsadzonej przez fabrykę baterii, konstrukcji telefonu, opcji... nie ma to teraz nic wspólnego z trzymaniem baterii.
Przynajmniej nie boję się ładować telefonu co chwilę 😀

Ale prawdę mówiąc, albo kupuje się telefon z dużym wyświetlaczem i ładuje się go często albo kupuje się telefon bez bajerów...
Ja tam nie widzę problemu w codziennym podłączaniu telefonu do ładowarki przy łóżku, i tak i tak musi być obok mnie bo używam budzika.
Czy ma ktoś może Blackberry i używa na nim instagram?


Ja uzywalam na moim blackberry. Dało sie i zle nie bylo. Ale wygodniej duzo na srajfonie jest🙂
Ooo w końcu ktoś. Ja szukam jakiegoś instagrama, ale wszystkie płatne za 9 zł nawet, a jak ściągnęłam za darmo to nie można wstawiać zdjęć tylko oglądać i się logować (tyle to ja na komputerze mogę). Jest jakiś inny sposób?
Ooo w końcu ktoś. Ja szukam jakiegoś instagrama, ale wszystkie płatne za 9 zł nawet, a jak ściągnęłam za darmo to nie można wstawiać zdjęć tylko oglądać i się logować (tyle to ja na komputerze mogę). Jest jakiś inny sposób?


Nie mam pojęcia czemu tak jest. Ja Mialam ten darmowy i normalnie dodawalam zdjecia i w ogole.
Pauli   Święty bałagan, błogosławiony zamęt...
30 stycznia 2014 18:27
No i los zdecydował za mnie. Okazało się, że Xperia L została wycofana z oferty Orange, przeglądałam pozostałe telefony i kompletnie nic nie zwróciło mojej uwagi (oczywiście w przedziale cenowym, jaki mnie interesował). Ostatecznie zdecydowałam się na Xperię SP, z niecierpliwością oczekuję na kuriera...
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się