żel, żele, podkładka, podkładki, futerko pod siodło

Sivrite - Jakie miałaś intencje to już wszyscy wiedzą czytając twoje wcześniejsze posty  🤔

Visenna - Część z tych informacji masz na stronie , reszty możesz się dopytać u producenta , sam się zobowiązał do udzielenia informacji. Trzeba tylko chcieć . 😉 Z resztą , dla większości ludzi  najważniejsze że działa i to bardzo dobrze  🤣 A jak ktoś che szczegółów to sobie da radę .
Czy ma ktoś może żel acavallo respira z nowej generacji? Potrzebuje żelu podnoszącego przód, próbowałam ten https://sklep.bergo.pl/p/784/17261/acavallo-spezial-front-korygujaca-zelowa-podkladka-pod-siodlo-korygujaca-przod-24h-podkladki-czapraki-podkladki-kon-24-express-szybka-wysylka.html i było idealnie, lecz znalazłam też taki: https://sklep.bergo.pl/p/888/19061/acavallo-respira-air-release-soft-gel-pad-amp-front-korygujaca-zelowa-podkladka-pod-siodlo-podnoszaca-przod-korygujace-podkladki-kon-cob-full-xfull.html, z opisu wynika że niby to samo ale lepsze, teraz nie wiem co będzie dobre. Zdjęcie niestety nie pokazuje ile podnosi, a zależy mi na takim samym podniesieniu jak u poprzednika, bo jest idealne
Malezja ja mam tą podkładkę ACAVALLO RESPIRA AIR RELEASE  . jak kupowałam to w sklepie dostałam info że podnosi tak jak te z Twojego pierwszego linku tylko jest lepsza "wentylacja" grzbietu . i  moim subiektywnym zdaniem faktycznie tak jest - dzięki tym wypustkom i przestrzeniom między nimi po ściągnięciu siodła widać różnicę - grzbiet jest wyraźnie mniej mokry .  przód siodła też jest wyczuwalnie podniesiony.
dwa dni temu co prawda zmieniłam siodło i najprawdopodobniej podkładkę musze zmienić na neutralną wiec jak byś była zainteresowana lekko używaną ( kupiona 2-3 msc temu w BERGO) to pisz PW . ja w każdym razie jak będe zmieniać to na identyczny model tylko bez korekcji  🙂
Ivet - Już widać skąd te nerwy na nowy konkurencyjny produkt. Macie podkładki Acavallo to tylko się cieszyć , tylko po co bombardować innych ? Przecież jakoś się jej pozbędziesz i ktoś ją w końcu kupi. 😉
Hahahahaha Smok Serio ??????? Śmieszny jesteś - jakakolwiek uwaga nie będąca peanem na czesc nowego produktu jest dla Ciebie bombardowaniem ?? Hejtem ??? 🤔wirek: Podkładki Acavallo są już pare lat na rynku i maja WYROBIONĄ przez te lata renomę . Pomijając fakt ze cenę maja 1/4 niższa i są w wersji korekcyjnej jakiej potrzebowałam  ( i pewnie tez są Twoim zdaniem o 3/4 gorsze od reklamowanego przez Ciebie cuda technologi kosmicznej) . Idąc Twoim tokiem rozumowania mieszkam w Kurnej chacie bez prądu i kanalizacji i przemieszczam sie wozem drabiniastym - jako osobie przeciwnej postępowi i nowym technologiom inaczej przecież nie wypada....  🤔wirek:
Nie . Chodzi mi o sposób . To czy coś jest dobre czy nie zadecydują odbiorcy. 😉 Cena to też pojęcie względne  , każdy ma inny próg bólu , ale fakt jest taki że gdybyśmy nie korzystali z najnowszych technologii to mieszkal byśmy dalej w chatkach bez świałła . 😉
P.S To nie jest kwestia lepsze -gorsze , to po prostu inna bajka.  😀
Czy ktoś miał w łapkach żele pod przedni łęk acavallo i horze? Zastanaiwa mnie czy czy jednak jest grubsza od drugiej i czy faktycznie wyższa cena idzie z jakością czy tylko z nazwą firmy 🙂
Gillian   four letter word
26 września 2017 09:53
Szukam opinii o podkładkach YOOI. Macają się fajnie ale jak w użytkowaniu?
Pojawiają się już może jakieś opinie i oceny w użytkowaniu tych podkładek Winderen ?
Klami moja koleżanka używa od kilku miesięcy, jest bardzo zadowolona. 🙂 Zawodniczka na poziomie 140.
A.kajca   Immortality, victory and fame
28 września 2017 19:13
Czy ktoś może spotkał się z modyfikowaniem podkładek korygujących Wintec poprzez docinanie? O co dokładnie chodzi? O przycinanie do rozmiaru siodła?
Pojawiają się już może jakieś opinie i oceny w użytkowaniu tych podkładek Winderen ?


Klami, ja to coś "macałam" przy okazji jakichś zawodów. Muszę przyznać, że zrobiło na mnie bardzo dobre wrażenie. Jeszcze nie kupiłam, ale jestem na dobrej drodze. Jak pojeżdżę to dam znać. Gadżeciarą nie jestem, na technologiach kosmicznych się nie znam. Zobaczymy co wyjdzie w użytkowaniu.
Macać też wszyscy mieliśmy okazje u nas w stajni. Ale bardziej chodzi nam o opinie UŻYTKOWNIKÓW. Ja nawet w tym pojeździłam kilka dni. Efektów wow brak. Jest bardzo ładnie wykończona, co dla mnie niesamowicie ważne lekka. Czekam na wersję z korektą, ma pojawić się niedługo to zamierzam zakupić.  Opakowanie tez jest WOW, może jakby z niego zrezygnowali to podkładka byłaby 100zł tańsza  🤣 🤣
A.kajca   Immortality, victory and fame
29 września 2017 08:02
Doprecyzuję pytanie: gdzieś kiedyś natrafiłam na lakoniczną informację traktującą o modyfikowaniu tych podkładek właśnie poprzez docinanie, w tekście występowało wręcz słowo "wycinanie". Zrozumiałam to jako wycinanie z podkładki np. części korygującej przód by używać jej samodzielnie. Czy może chodziło jedynie  o skracanie gąbki do długości paneli? Mógłby ktoś rozwinąć zagadnienie?
mils, dzięki za opinię. A odczuwa w plecach koni / pracy itd. itp. istotną różnice w stosunku do wcześniej stosowanych żeli/podkładek ?

Dance Girl, macać też macałam. Zrobiła na mnie dobre wrażenie tym w jaki sposób "pracuje" pod uciskiem. Dlatego zastanawiam się jak w użytkowaniu, czy faktycznie jest różnica. Daj proszę znać jak już kupisz i potestujesz. 😉
Klami mówiła mi, że tak. 😉
Do mnie docierają również same pozytywne sygnały i gdyby nie konieczność wizyty u mechanika to bym sobie już tę podkładkę sprawiła. Ale co się odwlecze 😉 Poczekam na więcej opinii 🙂
Do mnie docierają również same pozytywne sygnały i gdyby nie konieczność wizyty u mechanika to bym sobie już tę podkładkę sprawiła. Ale co się odwlecze 😉 Poczekam na więcej opinii 🙂


Zawsze możesz sobie podkładkę wypożyczyć i samemu ją przetestować o ile wiem tego nikt inny nie robi  😉 Co do efektu wow , jest on przede wszystkim uzależniony od poziomu wyszkolenia i doświadczenia jeźdźca.  😀 Czym lepiej jeżdżący i czujący konia jeździec tym większe różnice wyczuje w zachowaniu konia i komforcie jazdy , to nic nowego . Ale jeżeli ktoś się nie czuje na siłach żeby to sprawdzić to faktycznie musi polegać na opiniach innych jeźdźców to w sumie też logiczne  🙂

https://www.winderen.com/pl/shop_rent/
Miałyśmy tę podkładkę na testy, jest fajna. Mi się podobało to, że koń był bardzo luźny od początku jazdy.
Miałyśmy tę podkładkę na testy, jest fajna. Mi się podobało to, że koń był bardzo luźny od początku jazdy.


Zdaje się że to jest własnie efekt WOW !  😀
Jak umyć i zdezynfekować podkładkę Gel-Eze? Chodzi konkretnie o tą https://cdn3.bigcommerce.com/s-99vj2qx/products/9163/images/10143/gel-eze-under-bandage-1__73665.1420756053.600.600.jpg?c=2. Leżały złożone w pudełku przez parę miesięcy, teraz wyciągnęłam i okazało się, że jest na nich nalot pleśni :/ Nie wiem jak to się stało, ale teraz muszę je bardzo porządnie wymyć, tylko nie wiem jak i czym?
wrzucic do pralki na 30 minut 30 stopni  😎
A to można prać? Myślałam, że tylko ręcznie.. Właśnie próbowałam znaleźć w opisach tych podkładek jakieś wskazówki dotyczące pielęgnacji, ale nie bardzo mogłam znaleźć, a o praniu nic nie było. Tak by było najprościej i najlepiej, ale trochę się boję 👀
A ma ktoś może porównanie pomiędzy podkładkami Winderen a Ogilvy Equestrian ?
Klami, nie używałam obu. Ogilvy to jest miękka poducha, w którą siodło Ci się zatapia. Winderen jest zdecydowanie bardziej zbity, sztywniejszy, amortyzujący przez sprawia wrażenie lepiej działającego. Nie wiem co w nich jest, ale konie bardzo lubią Winderena 😉
Oglivy tylko macałam, nie jeździłam.
Różnice w użytych materiałach dzieli pół wieku prac naukowców  NASA. Podkładka Ogilvy w środku ma tylko wkład z  Memory Foam. Memory Foam to nic innego jak wzbogacony chemicznie poliuretan, wynaleziony w 1966 roku przez naukowców NASA stosowany przede wszystkim przez producentów materacy. Podkładka Winderen to 5 warstw specjalnie dobranych  materiałów z których każdy ma inne zadanie a wszystkie są wynalezione dopiero po 2000 r przez naukowców NASA i stosowane w Wojskowości i Astronautyce https://www.winderen.com/pl/page/6/podkladka-skokowa.html . Krótko mówiąc dzieli je pół wieku , czyli technologiczna przepaść  😀 Pewno stąd te różnice , zwłaszcza w odczuciach u konia .
No a jak porównasz do Mattesa, to juz w ogóle dramat, linia genetyczna owcy jest sprzed jakichś 4 milionów lat  😉
Dance Girl toś doje..ła hahahaha
No a jak porównasz do Mattesa, to juz w ogóle dramat, linia genetyczna owcy jest sprzed jakichś 4 milionów lat  😉


Generalnie masz rację , tylko Mattes nie ma żadnego innego zadania jak tylko zrobić miękko pod d..ą i w tym znajduje się znakomicie  😁 Zresztą rozwiązanie to znane jest od tylu tysięcy lat od ilu ludzie użytkują konie w siodle . Przez setki lat nazywało to się chyba baranica a teraz Matess  😁  😉 Pytanie tylko czy ostatnio trochę ten sposób użytkowania koni się nie zmienił i nie wymaga się troszkę innego podejścia ? Sądząc po twoim avatarze wydaje mi się że troszeczkę  😁 😁 😁
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się