dodatki witaminowe, mineralne, odżywki itp

zastanawiam się czy wskazane jest profilaktyczne podawanie preparatów bez zrobienia dokładnej analizy krwi u konia przy prawidłowym żywieniu i braku wskazań ze strony weta. Można przedobrzyć. Chyba bezpieczniejsze jest podawanie ziółek, co jest bliższe naturze koni, polecam "Medycynę naturalną dla koni"
Ganasz mógłbyś napisać o tej książce parę słów tu, bo szkoda by umknęło w innym temacie a ja jestem bardzo ciekawa tej pozycji
http://re-volta.pl/forum/index.php/topic,176.0.html
czy ktoś próbował preparatów LEXA? niezbyt znana firma w Polsce ale nie powiem, brzmi sesnownie...

preparat na stawy - chociaz mam wrazenie ze wedle opisu regenerujaco i swpierajaco dla miesni tez podziala..
LEXA Gelenk-Aktiv 20
Producent: Lexa
waga: 1 kg

Opis produktu:

Preparat uzupełniający codzienne żywienie, zawierający ważne składniki budulcowe dla stawów, więzadeł i ścięgien.
Suplement optymalnie zbilansowany, złożony w 20% z zielonej małży nowozelandzkiej, alg morskich oraz specjalnych witamin, mikroelementów i wyselekcjonowanych ziół skrzypu, czarnuszki, kory wierzby, kory dębowej, liści brzozy i płucnicy islandzkiej. Wzbogacony o witaminę E i selen odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie mięśni, witaminę C, oraz witaminy z grupy B stymulujące prawidłową przemianę materii. Dzięki wykorzystaniu organicznie związanych mikroelementów uzyskuje się optymalny poziom wykorzystania istotnych składników odżywczych w organizmie.

Skład:
Mączka z mięsa zielonych małż nowozelandzkich, cukier gronowy, mączka z lucerny, skrzyp, kora wierzby, liście brzozy, czarnuszka, płucnica islandzka, kora dębowa, melasa, DL-metionina, algi morskie, olej z siemienia lnianego, olej z czarnuszki.

Dawkowanie:
30 g Gelenk-aktiv 20 dziennie dla dużego konia. W przypadku małych koni oraz kuców podawane ilości należy odpowiednio dopasować zgodnie z powyższym zaleceniem.

Składniki:
   Białko surowe  26.0%       Wapń  0.2%   
   Tłuszcz surowy  7.0%        Lizyna  4.0%   
   Włókno surowe  4.0%       Metionina  8.0%   
   Popiół surowy  10.0%       Tryptofan  0.1%   

Zawartość w 1 kg:   
  Witamina A  250.000 I.E.               Biotyna  100.000 µg   
  Witamina D3  20.000 I.E               Kwas foliowy  300 mg   
  Witamina E  10.000 mg                 Mangan*  2.000 mg   
  Witamina C  5.000 mg                   Cynk*  3.000 mg   
  Witamina B1  1.500 mg                 Miedź*  300 mg   
  Witamina B2  2.500 mg                 Jod  10 mg   
  Witamina B6  2.000 mg                 Kobalt  5 mg   
  Witamina B12  5.000 µg                Selen  10 mg   
  Kwas nikotynowy  5.000 mg          Lecytyna  40.000 mg   
  Kwas pantotenowy  2.800 mg       Ziemia okrzemkowa  50.000 mg   
Gelenk-aktiv 20 jest produkowany w charakteryzującym się niskim poziomem eksploatacji procesie produkcyjnym ze specjalnymi biostymulatorami, co zapewnia jego wysoką biodostępność.


taggi   łajza się ujeżdża w końcu
18 grudnia 2008 14:14
k_cian - noo.. brzmi calkiem fajnie. a gdzie to mozna dostac?
Equistro Secreta Pro- macie orientację-gdzie jest najtańsza?
taggii w www.animavet.pl na przyklad, wlasnie tam teraz zamowienie robimy i przegladalam wnikliwie ich oferte,slyszalam juz kilka dobrych opinii... a brzmi nie powiem, bardzo ciekawie a i cena fajna
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
18 grudnia 2008 14:41
fajne bo wydaje sie bardzo naturalne... Choc ja sie narazie wstrzymam - niedawno kupilam Chevinal, a nie chce przedobrzyc. Widze ze tam czesc rzeczy w skladzie sie powtarza
asior   -nothing but eventing-
18 grudnia 2008 15:56
Zawsze jesienia i zima daje Mega Base Equistro. Efekty widac szczegolnie po siersci, kopytach i ogolnie kon odzywa po sezonie.
potestujemy i zobaczymy co koń powie - czy rzeczywiście będzie różnica

ponoć efekty bardzo dobre, podobnie jak cena
Ja daję witaminy Ovatora od dawna - są super!
Poza tym dawałam tej firmy magnez, elektrolity i biotynę i bylam zadowolona - szczególnie biotyna zadziałała bardzo wyraźnie i szybko.
a ja poszukuję "zwyczajnych" witamin dla dwualtki, dotychczas podawałam ovatora, ale właśnie mi się kończy i pomyślałam, że może rozejrzę sie za czymś innym

generalnie klaczka jest zdrowa, kopyta ma błyszczące, ale to dziecko jeszcze i jakieś witaminy na pewno nie zaszkodzą
macie jakieś ciekawe propozycje ?
Ada   harder. better. faster. stronger.
02 stycznia 2009 21:15
Przeniosłam z wątku o ogonach.


Niestety "jakość" ogona kopytnego w ciągu ostatnich kilku miesięcy spadła.
Grzywy również (ale tylko troszeczkę).
(Koń nadal wychodzi z kontuzji.)
Sierść bez zmian-wszystko ok.
Jakie preparaty polecacie na marny ogon ?

Myślałam może o jakimś suplemencie (biotyna teraz odpada, dopiero na wiosne da radę) i tak nasunoł mi się olej laniany lub olej sojowy !
Napewno znajdzie się trochę osób na forum co dawały/dają, jakieś rezultaty ?
(w przypadku ogona, grzywy)

Również znalazłam w sieci taki preparat --> https://www.mksklep.pl/forannutricool1000g-p-131.html?cPath=3_20
Tylko nie wiem czy w naszym przypadku to zdecydowanie się przyda.



???
Gillian   four letter word
02 stycznia 2009 21:56
Podczepię się tutaj z małym pytaniem: czy maść antybiotykową dla ludzi, która świetnie leczy zmiany grzybiczne i uczuleniowe, można stosować u koni, czy lepiej dla pewności skonsultować z wetem? Maść zawiera jeden ze składników, które często są w końskich maściach ( niestety nazwa mi wyleciała z głowy ) oraz dwa inne składniki, których nie znam.

Tribiotic? 😉

daję Chevinal - jestem mu wierna od kilku lat i naprawdę nie mogę narzekac 😉 młody był na początku u mnie trochę do odkarmienia i ogólnego "poprawienia", dostawał 50 ml dziennie i szybko zaczął wyglądac po prostu LEPIEJ.
Wracając do tematu: Ja podaję ciągle i niezmordowanie PlusVital 🙂 Ot co 🙂
taggi   łajza się ujeżdża w końcu
02 stycznia 2009 22:14
Gillian a mozesz wstawic fotki "przed" i "po pewnym czasie" stosowania Chevinalu? Moze byc tu albo we wplywie zywienia na wyglad.
Zmienilas tez cos innego w diecie?
Moj dostaje Reformin Hovelera oraz NAF Pro Feet + cyklicznie Cortaflex.
Wyglada i ma sie zdecydowanie lepiej niz dobrze, tak wiec tego zestawienia sie trzymam.

Probowalam paru innych suplementow i albo nie dawaly efektu w ogole albo duzo slabszy.
Witaminy Eggersmana (te silniejsze) - jak dla mnie bez roznicy czy je dostawal czy nie. Zero efektu.
Ungulat Hippolyta na kopyta - efekt byl, ale bardzo niewielki po dlugim czasie podawania.
A ja zapytam o Masculine E -  czy ktoś stosował?
Gdzie to można kupić?

WW - stosujesz?

Przydałby mi się taki preparat na nasze problemy z mięśniami  🙄
To ja również mam pytanie. Obecnie podaje Maluchowi (2,5 roku) witaminy Ovatora i Glucosamine+MSM cortaflexu (jako że jest sporym koniem, chociaż najchetniej zrezygnowałabym z niej całkowicie-koszta), jednak nie chcę podawać tej glukozaminy całe życie i teraz pytanie, jak długo podawać?
Monia, te preparaty zazwyczaj podaje sie cyklicznie. To znaczy np. jedno opakowanie potem przerwa (np. 3 miesiace) i znowu podajesz itd. Podawane non stop traca swoje dzialanie, organizm sie do nich przyzwyczaja.
oo tego nie wiedziałam, dzieki Klami!
Czyli teraz po jednym opakowaniu (czyli 2 miesiacach stosowania) zrobić przerwę np. też dwa miesiące?
Tak dla scislosci to mialam na mysli to: Glucosamine+MSM cortaflexu.

Czyli teraz po jednym opakowaniu (czyli 2 miesiacach stosowania) zrobić przerwę np. też dwa miesiące?
Si. Podajac non stop mozna niechcacy uzyskac taki efekt, ze organizm sie przyzwyczai i po pierwsze dzialanie bedzie slabsze a po drugie przy naglym odstawieniu oslabi sie stawy.
przy naglym odstawieniu oslabi sie stawy.
właśnie to tez chodziło mi po głowie. Dzieki Klami wielkie! Ciesze się bo to jednak uratuje trochę mój stan konta  🤣
p.s tego, że należy podawać cyklicznie już mi Pani z cortaflexu nie powiedziała...  🙄
MoniaaA ja dawałam przed zajeżdżeniem mojemu akurat NAF Superflex bo już zawiera MSM a Cortaflex nie, ale nie to chciałam napisać. Jak zapytałam weta jak mam to dawać, a też miałam opakowanie na 2 miesiące, to mi powiedział, że profilaktycznie jak najbardziej nie zaszkodzi i żebym robiła takie kuracje 2 miesięczne 2 razy do roku czy nawet raz jeśli się nic nie dzieje, że zależy jak tam stoje finasowo.
Czyli jakby robić 2 razy do roku to 2 miesiące podawać i 4 miesiące przerwy i znowu 2 miesiące dawać itd. Więc myślę, że spokojnie możesz zrobić dłuższą przerwę jak 2 miesiące. 😉
Monia, Prosze bardzo. Ci co sprzedaja raczej takich rzeczy nie ropowiadaja. 😉 Chociaz chyba equishop podawal, ze Gonex profilaktycznie z kilkumiesiecznymi przerwami, bo iles tam czasu spokojnie utrzymuje sie w organizmie.
No i zalezy to od potrzeb. Jak tylko profilaktycznie to jak napisala Claudia, opakowanie dwa razy do roku i tyle. Jesli zachodzi potrzeba (kontuzja, wzmozony trening, trudny etap w startach itp. itd.) to po prostu sie podaje poki zachodzi potrzeba.
Dziewczyny super! Bardzo mnie ucieszyłyście tą wiadomością 😉 Czyli następne pudełko otworzymy jakoś w okolicach czerwca 🙂
Co do cortaflexu a NAFu to Cortaflex ma taki suplement Glucosamine 10 000+MSM i ono zawiera MSM 😉

Klami podejrzewam, że mój młodzian nigdy w życiu nie bedzie miał 'mocniejszej potrzeby' hehe, my to rekreanci pełną parą a do tego parellowcy to wiesz-luz blus i malina  😁 Ale to już  🚫.

Czyli będe mu podawała dwa razy do roku. Dzieki dziewczyny jeszcze raz, bardzo istotna informacje mi podałyście!
Gillian   four letter word
02 stycznia 2009 23:23
taggi,  wysłałam Ci na pw 😉
Gillian,  ja również planuję po Ovatorze zakupić Chevinala mam nadzieje, że bede zadowolona 😉
Tania ja w amigo-konie zamawiam zawsze
ja podaję Galantowi Pavo Vital - dostał więcej zapału do roboty i błyszczącą sierść.

Za jakiś miesiąc mam nadzieję na zakończenie leczenia drugiego konia (stoi od połowy października) i w związku z tym mam do was pytanie - co będzie dobre na odbudowanie konia po kontuzji? Co do preparatów na ścięgna to podamy mu Cortaflex ale chodzi mi o kondycję ogólną. W tej chwili Mistrz jest na symbolicznej dawce owsa więc można sobie wyobrazić jak kiepsko wygląda  🙁
asior   -nothing but eventing-
03 stycznia 2009 10:37
Monia, Prosze bardzo. Ci co sprzedaja raczej takich rzeczy nie ropowiadaja. 😉 Chociaz chyba equishop podawal, ze Gonex profilaktycznie z kilkumiesiecznymi przerwami, bo iles tam czasu spokojnie utrzymuje sie w organizmie.
No i zalezy to od potrzeb. Jak tylko profilaktycznie to jak napisala Claudia, opakowanie dwa razy do roku i tyle. Jesli zachodzi potrzeba (kontuzja, wzmozony trening, trudny etap w startach itp. itd.) to po prostu sie podaje poki zachodzi potrzeba.


Nie tylko Gonex, ale tez Myoplast utrzymuje sie ok. miesiaca w organizmie. Efekty po obu bardzo widoczne. Mi zalecono, zeby podawac je naprzemian, albo po miesiecznej przerwie.
Aby odpisać w tym wątku, Zaloguj się